نگرانی اروپا از استفاده گسترده داعش از تلگرام

14:28 ۴۹۸ روز و ۷ ساعت پیش ایتنا 335 0
نگرانی اروپا از استفاده گسترده داعش از تلگرام

ایتنا - طبق اظهارات وزیر کشور فرانسه نرم‌افزار پیام‌رسان محبوب داعشی‌ها تلگرام است.

ایتنا

سیاست‌مداران اروپایی و متخصصان حوزه فناوری در این قاره از استفاده روزافزون تروریست‌های داعش از تلگرام برای رمزگذاری ارتباطات خود و برنامه‌ریزی فعالیت‌های تروریستی اظهار نگرانی کرده‌اند.به گزارش ایتنا از فارس، فرانسه که طی ماه‌های اخیر به کانون فعالیت‌های تروریستی داعش در اروپا مبدل شده، قصد دارد قابلیت رمزگذاری نرم‌افزارهای پیام‌رسان موبایلی را محدود کند تا به قول خود بهتر با تروریست‌ها مبارزه کند.Bernard Cazeneuve وزیر کشور فرانسه دو هفته قبل در جریان کنفرانس خبری با همتای آلمانی خود Thomas de Maizière از افزایش تلاش‌های هماهنگ بین‌المللی برای مجبور کردن نرم‌افزارهای پیام‌رسان برای تبعیت از دادخواست‌های قضایی به منظور ارائه اطلاعات کاربران خبر داد.وزیر کشور فرانسه تا بدان جا پیش رفت که از سرویس پیام‌رسان موبایلی تلگرام نام برد و آن را نرم‌افزار محبوب داعش قلمداد کرد. به ادعای رسانه‌های غربی عاملان حملات تروریستی اخیر در فرانسه که دو پلیس را به قتل رسانده و به کلیسایی در نورماندی حمله کرده بودند از تلگرام برای تبادل نظر استفاده کردند. در ماه‌های قبل از آن هم از تلگرام برای برخی فعالیت‌های خرابکارانه استفاده شده بود.تلگرام از سرورهای متعددی در کشورهای مختلف برای تسهیل تبادل پیام میان کاربران استفاده می‌کند و مدعی است حتی خود این شرکت هم نمی‌تواند به پیام‌هایی که کاربران ردوبدل کرده‌اند دسترسی پیدا کند. وزیر کشور فرانسه می‌گوید آنها حتی با استفاده از حکم دادگاه هم نتوانسته‌اند به فردی مسئول در شرکت تلگرام دسترسی پیدا کرده و درخواست‌های خود را مطرح کنند.Pavel Durov یکی از موسسان تلگرام در واکنش اظهار داشته که درخواستی از طرف فرانسه دریافت نکرده و نمی‌داند فرانسوی‌ها دنبال چه هستند. وی افزوده که متن چت‌های مخفی تلگرام و اطلاعات موجود در آنها بر روی سرورهای این شرکت ذخیره نمی‌شود.در نوامبر گذشته و بعد از حملات تروریستی داعش در فرانسه که ۱۳۰ کشته بر جای گذاشت تلگرام ۷۸ کانال عمومی وابسته به داعش را تعطیل کرد، اما موسس تلگرام می‌گوید رعایت حریم شخصی کاربران هنوز برترین نکته مورد توجه است. وی در سال ۲۰۱۴ و پس از آنکه حاضر نشد اطلاعات معترضان اوکراینی را در اختیار دولت روسیه قرار دهد این کشور را ترک کرد.کشورهای غربی اصرار دارند که مدیران تلگرام باید از احکام صادره دادگاه‌ها تبعیت کنند و تا حد امکان اطلاعات مربوط به کاربران درخواستی را در اختیار مقامات قضایی قرار دهند. تداوم فعالیت‌های تروریستی داعش در کشورهای اروپایی باعث شده تا سیاستمداران این کشورها در تلاش باشند تا حتی دسترسی بدون مجوز به سرورهای نرم‌افزارهای پیام‌رسان را ممکن کنند. آنها مدعی هستند این نوع دسترسی‌ها برای حفظ امنیت ملی کشورها و جان شهروندان ضروری است. اما تضمینی وجود ندارد که این سطح از دسترسی به نقض آزادی‌های مدنی و سواستفاده از اطلاعات خصوصی مردم منجر نشود. به‌نظر می‌رسد این جدال طی ماه‌های آینده نیز بین دو طرف ادامه یابد.


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

فناوری شخصی
فناوری شخصی
كامپيوتر همراه
كامپيوتر همراه
شبكه و امنيت
شبكه و امنيت
تنظيم مقررات
تنظيم مقررات
بانكداری الكترونيك
بانكداری الكترونيك
شبكه اجتماعي
شبكه اجتماعي
برنامه نويسي
برنامه نويسي
اخبار داخلی
اخبار داخلی
ماهواره و فضا
ماهواره و فضا
قطعات
قطعات
 نرم افزار
نرم افزار
ميزباني وب
ميزباني وب
تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك
سيستم عامل
سيستم عامل
مديريت ICT
مديريت ICT
بازی
بازی
وب ايراني
وب ايراني
لوازم جانبی
لوازم جانبی
موبايل
موبايل
مخابرات
مخابرات
اپراتورها
اپراتورها
اينترنت
اينترنت
ويروس
ويروس
سخت افزار
سخت افزار
روبوتيك
روبوتيك
وب و اينترنت
وب و اينترنت
امنيت
امنيت

پر بازدید ترین اخبار امروز

روزهای نا آرام در راه است- پیشخوان
منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۲۷ دی منتشر می‌شود.
اکبر عبدی؛ سلطان کمدی ایران
دوران بازیگری اکبر عبدی زمانی آغاز شد که دوران بازیگران بسیاری به پایان رسیده بود و سینمای ایران در برنامه‌ریزی دولتی‌اش برای ابراز وجود و تثبیت موقعیت به کمیت بیش از کیفیت احتیاج داشت.
فیلم مستند، فرزند ناتنی سینمای ایران؟!
فیلم مستند فرزند ناتنی سینما نیست. در ایران نگاه به سینمای مستند با بی مهری های زیادی همراه بوده است، اما چه کانون اصلی مستند را تلویزیون بدانیم و چه ندانیم، آثار مستندی وجود دارند که برای پرده سینما ساخته شده اند.
ساز کوک گروه‌ها در جشنواره موسیقی فجر
موسیقی، آب است؛ گذرا، مواج، آرامش بخش، خروشان. سیراب می کند. موج بر می دارد و تو را همراه می برد. غرقه ات می کند. به خروش می آید و پاشان، نفس بندت می سازد. موسیقی، آب است، نه قلمرو می شناسد، نه مرز. بی صدا به تن خاک می نشیند و به زبان نرم، سنگ را هم مغلوب می کند.