وب‌کم‌های در مخاطره

14:49 ۴۵۲ روز و ۱۵ ساعت پیش ایتنا 368 0
وب‌کم‌های در مخاطره

ایتنا – پس از حملات سایبری روز جمعه، شرکت چینی Hangzhou Xiongmai Technology به فراخوانی برخی از محصولات خود در ایالات متحده پرداخت؛ چرا که مشخص شد این شرکت برای برخی از وسایلی که مورد حمله قرار گرفتند، قطعات می‌ساخته است.

ایتنا

هکرها در روز جمعه و از طریق وسایل معمول همچون وب‌کم و ضبط‌کننده صدا، حمله پیچیده‌ای در اینترنت ترتیب دادند و دسترسی به برخی از شناخته شده‌ترین وبسایت‌های جهان را مختل کردند.به گزارش ایتنا ازرایورزبه نقل از extremetech، این شرکت تولیدکننده قطعات الکترونیکی چینی که برای دوربین‌های نظارتی نیز قطعه تولید می‌کند، در وبلاگ رسمی خود اعلام کرده است که برخی از محصولات پیشین خود را که در ایالت متحده به فروش رفته بودند، فراخوانی خواهد کرد و درنظر دارد از گذرواژه‌های قدرتمندتری استفاده کند و تا چند ماه آینده، به کاربران محصولات خود یک پچ نیز ارسال کند.این شرکت گفته است که بزرگ‌ترین مسئله این بوده که کاربران گذرواژه‌های پیش‌فرض را تغییر نداده بودند والا محصولات این شرکت به‌طور کلی از محافظت خوبی در برابر حملات سایبری برخوردار هستند.گفتنی است این شرکت اعلام کرده است که گزارش‌هایی که نشان می‌دادند محصولات Xiongmai بخش بزرگی از حملات سایبری اخیر را تشکیل می‌داده‌اند، همگی نادرست بوده‌اند.این شرکت می‌گوید: «انسان‌ها همگی با مسائل امنیتی روبرو هستند. اما از آنجا که غول‌های صنعتی هم این مسائل را تجربه کرده‌اند، شرکت Xiongmai هم از تجربه کردن آنها هراسی ندارد.»حملات سایبری روز جمعه، هشداری بود برای متخصصان امنیتی؛ چرا که نشانگر نوع جدیدی از حملات بود که می‌تواند متوجه وسایل ساده دیجیتالی همچون وب‌کم‌ها نیز بشود. این وسایل اغلب از امنیت لازم برخوردار نیستند و هکرها به سادگی می‌توانند میلیون‌ها از آنها را مورد هدف قرار دهند.گفتنی است عمده‌ترین محصولاتی که شرکت Xiongmai قصد فراخوانی آنها را دارد، مدل‌هایی از وب‌کم‌ها است. 


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

ماهواره و فضا
ماهواره و فضا
قطعات
قطعات
 نرم افزار
نرم افزار
ميزباني وب
ميزباني وب
تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك
سيستم عامل
سيستم عامل
مديريت ICT
مديريت ICT
بانكداری الكترونيك
بانكداری الكترونيك
شبكه اجتماعي
شبكه اجتماعي
برنامه نويسي
برنامه نويسي
اخبار داخلی
اخبار داخلی
موبايل
موبايل
مخابرات
مخابرات
اپراتورها
اپراتورها
بازی
بازی
وب ايراني
وب ايراني
لوازم جانبی
لوازم جانبی
اينترنت
اينترنت
ويروس
ويروس
سخت افزار
سخت افزار
روبوتيك
روبوتيك
وب و اينترنت
وب و اينترنت
امنيت
امنيت
فناوری شخصی
فناوری شخصی
كامپيوتر همراه
كامپيوتر همراه
شبكه و امنيت
شبكه و امنيت
تنظيم مقررات
تنظيم مقررات

پر بازدید ترین اخبار امروز

با وجود مازاد تولید، هم قاچاق داریم هم واردات رسمی!
مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه گفت: علیرغم اینکه انواع گل و گیاه در ایران تولید می‌شود و محصول روی دست تولیدکنندگان مانده است، نه تنها گل و گیاه به صورت قاچاق وارد می‌شود، بلکه درهای گمرک به روی واردات باز است.
مظنه خرید زنجیرچرخ در بازار چقدر است؟
زنجیر چرخ با سایز 14، در بازار با قیمت 67 هزار تومان بفروش می رسد.
منشأ غرش‌های زمین در ایلام چیست؟
از زمان وقوع زمین‌لرزه شدید سرپل‌ذهاب، از سوی مردم محلی گزارش شده که صداهایی از درون زمین اهالی شهرستان سرابله واقع در استان ایلام را نگران کرده است. به همین دلیل تیم کارشناسی از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی به محل اعزام شدند و اعلام کردند که این صداهای معماگونه منشأ زمین‌لرزه‌ای ندارد و احتمالا به یک پدیده زمین شناسی دیگر مربوط است.
هند جایگاه ایران در تولید آهن‌ اسفنجی را گرفت
بر اساس گزارش سال ۲۰۱۷ انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد در ایران بیش از ۲۱ درصد افزایش یافته اما هند موفق شده با افزایش تولید آهن اسفنجی، رتبه اول ایران در تولید این محصول را بگیرد و ایران در تبه دوم تولید آهن اسفنجی دنیا ایستاد.
کدام یک به تعهداتش عمل نکرد؛ وزارت راه یا ذوب آهن؟
در روزهای ابتدایی آغاز به کار دولت یازدهم با حضور وزرای راه و صنعت در اصفهان، قراردادی امضا شد که می‌توانست یکی از اصلی‌ترین بخش‌های اقتصادی ایران را فعال کرده و به مرحله خوداتکایی برساند. موضوعی که با گذشت حدود پنج سال هنوز سرنوشت نامعلومی دارد.