گوگل: نتایج جست‌وجوی ما منصفانه هستند

19:00 ۴۳۹ روز و ۱۴ ساعت پیش ایتنا 308 0
گوگل: نتایج جست‌وجوی ما منصفانه هستند

ایتنا – گوگل می‌گوید خرید آنلاین به اندازه کافی رقابتی است و این موتور جست‌وجو بر توانایی مصرف‌کنندگان در یافتن محصولات مورد نظر، اثرگذار نیست.

ایتنا

به گزارش ایتنا ازرایورزبه نقل از extremetech، گوگل به‌طور رسمی به یک شکایت در خصوص اینکه نتایج خرید آن به نفع آگهی‌های پولی هستند، پاسخ داد و در روز پنجشنبه در بیانیه‌ای گله داشت که چرا شکایت اتحادیه اروپا در خصوص محصولاتی همچون دستگاه‌های قهوه‌ساز و کامپیوتر، «پویایی گسترده‌تر» مربوط به خرید آنلاین را به حساب نمی‌آورد.گفتنی است در ماه آوریل ۲۰۱۵، اتحادیه اروپا به طور رسمی گوگل را به جهت‌گیری در خصوص خرید محصولات خودش در بخش نتایج جست‌وجو متهم کرد. اما پاسخ این شرکت نشان می‌دهد که خرید آنلاین به اندازه کافی رقابتی است و موتور جست‌وجوی آن بر توانایی مصرف‌کنندگان در یافتن محصولاتی که می‌خواهند خریداری کنند، اثرگذار نیست.گوگل روز گذشته اظهار داشت: «با اینکه هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه اتحادیه اروپا از مصرف‌کنندگان نظرسنجی به‌عمل آورده باشد، دیده نمی‌شود، اما همه چیز روشن است: مصرف‌کنندگان می‌توانند هر جایی که می‌خواهند کلیک کنند و به هر سایتی که می‌خواهند بروند. تمام خدمات و شرکت‌های اینترنتی هم در حوزه خرید آنلاین با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.گوگل همچنین به حکمفرمایی آمازون اشاره کرده و می‌گوید مطالعه‌ای که اخیراً انجام شده، نشان می‌دهد یک سوم از مردم آلمان از آمازون سایت به‌عنوان ایستگاه اول و آخر خرید خود استفاده می‌کنند، در حالی که تنها ۱۴ درصد از آنها به گوگل می‌روند و فقط ۷ درصد به سایت‌های مقایسه قیمت سر می‌زنند.با این وجود، گوگل نمی‌گوید که چرا در قسمت نتایج جست‌وجو، خدمات خرید خود را به خدمات رقبا ترجیح می‌دهد و تنها گفته است که در نتایج جست‌وجو سایت‌های دیگری همچون آمازون نیز هستند و شکایت اتحادیه اروپا در مورد تأثیر این شرکت، اصلاً درست نیست. 


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

بازی
بازی
وب ايراني
وب ايراني
لوازم جانبی
لوازم جانبی
فناوری شخصی
فناوری شخصی
كامپيوتر همراه
كامپيوتر همراه
شبكه و امنيت
شبكه و امنيت
تنظيم مقررات
تنظيم مقررات
ماهواره و فضا
ماهواره و فضا
قطعات
قطعات
 نرم افزار
نرم افزار
اينترنت
اينترنت
ويروس
ويروس
سخت افزار
سخت افزار
روبوتيك
روبوتيك
وب و اينترنت
وب و اينترنت
امنيت
امنيت
ميزباني وب
ميزباني وب
تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك
سيستم عامل
سيستم عامل
مديريت ICT
مديريت ICT
بانكداری الكترونيك
بانكداری الكترونيك
شبكه اجتماعي
شبكه اجتماعي
برنامه نويسي
برنامه نويسي
اخبار داخلی
اخبار داخلی
موبايل
موبايل
مخابرات
مخابرات
اپراتورها
اپراتورها

آخرین اخبار

بازیگران درخشان تاریخ سینما (49): آنتونی کوئین
آنتونیو رودولفو کوئین اوکساکا، زاده 21 آوریل 1915 و درگذشته به تاریخ 3 ژوئن 2001، که بیشتر به نام آنتونی کوئین معروف است، بازیگر، نقاش و نویسنده مکزیکی-آمریکایی بود که در فیلم های تجاری موفق و فیلم های تحسین شده بسیاری نقش آفرینی نمود.
«محمدعلی کلی»؛ مردی که همیشه قهرمان می‌ماند
همه کسانی که روزی به دیوار اتاقشان یک کیسه بوکس آویزان کردند و به آن کوبیدند،«محمدعلی کلی» را می شناسند. قهرمانی که سالها قبل سلطان رینگ‌های بوکس بود و هنوز افسانه عاشقان این رشته ورزشی است.
گفت و گو با «عزت الله فولادوند»؛ زمینه و زمانه آقای مترجم
همیشه آراسته لباس می پوشد با کفش های واکس خورده. نه اینکه چون مهمان دارد چند ساعتی آراسته است، نه! سرزده هم که به بهانه رساندن کتاب و یا مجله ای زنگ خانه اش را زده ام، به ثانیه نکشیده دیده ام که آراسته و شق و رق جلوی در ایستاده .
شگفت انگیزترین آتشفشان های جهان اینجاست!
آتشفشان ها از دیرباز منبعی از افسانه ها و اسطوره ها بوده اند. از نظر فرهنگ های باستانی، قدرت آتشفشان ها را تنها می توان به عنوان اقدامات خدایان یا الهه ها توضیح داد. در این مطلب، شگفت انگیزترین آتشفشان های جهان را معرفی می کنیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

روستائیان برای گرفتن وام اشتغال چقدر پول نقد داشته باشند؟
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفته که روستائیان برای گرفتن وام جدید اشتغال باید تا سقف ۲۰ درصد تسهیلات آورده نقدی داشته باشند.
فقط 1 کاسب پلاسکو وام 300 میلیونی گرفت؟
درحالی رئیس ­­اتحادیه پیراهن‌دوزان گفته، از ۱۲۰ کسبه پلاسکو فقط ۱ نفر وام ۳۰۰ میلیونی را گرفته که دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی هم بدون اینکه تعداد وام های پرداخت شده را دقیق اعلام کند، گفته تاکنون برای ۲۹ نفر معرفی نامه صادر شده است.
افشای پُشت‌پرده جوسازی برای گرانفروشی مسکن
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که سودآوری بازار مسکن کمتر از سودآوری بانک است از تلاش عده‌ای سودجو برای بر هم زدن جو آرام مسکن پرده برداشت و گفت: این اطمینان را می‌دهم که در ماه‌های پیش‌رو از سال ۹۶ و سال آینده جهش‌های قیمتی نخواهیم داشت.