«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

11:45 ۳۸۰ روز و ۱۷ ساعت پیش ایسنا 244 0
«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

تقریبا تمام مطبوعات دنیا در این بازی دخیل بوده‌اند؛ انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا علاوه بر این که برای بسیاری از مردم جهان، روابط بین‌المللی،‌ جنگ‌ها و درگیری‌های لفظی، صنایع،‌ بازارهای بورس،‌ حقوق بشر،‌ بلایای طبیعی، تحقیقات دارویی و پروژه‌های فضایی مهم ترین اتفاق سیاسی ممکن است،‌ برای مطبوعاتی‌ها یکی از حساس‌ترین زمان‌های موضع‌گیری، تاثیرگذاری و البته فروش است.

ایسنا

علاوه بر این می‌گویند انتخابات آمریکا بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین نمایش تلویزیونی دنیا هم هست،‌ تعداد ساعات برنامه‌های تلویزیونی که مستقیما یا با واسطه به انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا مربوط می‌شود بدون اغراق، غیرقابل محاسبه است،‌ همین‌طور تعداد ستون‌های روزنامه‌ای که در این مورد نوشته می‌شود،  تعداد اظهارنظرها و تحلیل‌های مرتبط و البته تعداد نفر- ساعت کار مطبوعاتی که در این مورد انجام می‌شود. 

بیشتر مطبوعات بین‌المللی، ملی و محلی دنیا در طول ماه‌های گذشته در مورد انتخابات آمریکا طبع‌آزمایی کرده‌اند،‌ در هفته‌های آخر،‌ شاید بهترین کار ها عرضه نشود،‌ اما آنچه این روزها در مطبوعات نشر یافته، حتما تیرهای آخر ترکش‌هاست. اینجا می‌توانید بعضی از بهترین نمونه‌های مجله‌ای در هفته آخر منتهی به انتخابات آمریکا را ببنید: 

«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

اشپیگل، هفته‌نامه آلمانی این هفته سنگ تمام گذاشت و با تندترین تصویری که می‌شود تصورش را کرد،‌ به استقبال انتخابات آمریکا رفت. با توجه به حاشیه‌های روابط آمریکا و آلمان در طول ریاست‌جمهوری باراک اوباما،‌ طبیعی است که نگاه خوبی به دموکرات‌ها وجود نداشته باشد، در مورد ترامپ هم آن‌قدر همه بد و بیراه گفته‌اند که دیگر هیچ تصویری تازگی نداشته باشد!

«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

اما نیوزویک چاپ آمریکا،‌ در آخرین شماره منتهی به انتخاباتش نوشته است که ترامپ،‌ دموکراسی را در آمریکا تهدید می‌کند و خطری است که باید واقعا جدی‌اش گرفت. 

«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

تصویر روی جلد این هفته نیوریپابلیک نشان می‌دهد که چقدر بدگمانی به هیلاری کلینتون گزینه دموکرات‌ها برای ریاست‌جمهوری وجود دارد، با این حال، این نشریه سوابق گوناگون او را بیرون کشیده و می‌گوید آمریکا به همه چهره‌های خانم کیلنتون نیاز دارد. 

«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

اکونومیست چاپ برتانیا البته امیدوار است که کلینتون برنده رقابت انتخاباتی شود و می‌گوید: این تنها امید آمریکایی‌ها در انتخابات آینده است.

«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

تایم در طول رقابت‌های انتخاباتی بارها ترامپ را روی جلد گذاشته و حرف‌های بحث‌برانگیز او را تحلیل کرده است،‌ وقتی او سلامت انتخابات آمریکا را زیر سوال برد این نشریه با روی جلدی که نشان می‌داد تصویر ترامپ در حال فرو ریختن است،‌ پایان کار او را اعلام کرد،‌ در شماره این هفته، تایم هم مثل بسیاری نشریات دیگر،‌ از پایان رقابت‌های انتخاباتی ابراز خوشحالی کرده است. 

«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

نیویورکر هم در طول رقابت‌ها موضع تندی علیه ترامپ داشت. در یکی از روی جلدهایش نشان داد که ترامپ در لباس شعبده‌بازی فیم جمهوری‌خواهان را به دو قسمت کرده و هنوز نمی‌داند چقدر به این حزب سیاسی آسیب زده است،‌ با این حال در هفته آخر روی جلد نشریه تنها به نگرانی‌ها در مورد انتخابات آینده پرداخته است. 

«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

بیشتر هفته نامه‌های آمریکایی با نزدیک‌شدن به انتخابات از  درج تصویرهایی به تندی گذشته،‌ روی جلد این هفته‌شان خودداری کرده‌اند. روی جلد این شماره نیویورک تایمز،‌ بیشتر از این که به کاندیداها بپردازد،‌ بیم و امیدهای بعد از انتخابات را بزرگ کرده است. 

ایسنا-فاطمه کریمخان


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا
بازار
بازار

پر بازدید ترین اخبار امروز

توصیه عابدزاده به پسرش
عابدزاده در تازه‌ترین مصاحبه‌اش حرف‌های جالبی به روزنامه گل چاپ امروز زده است. او درباره توصیه پدرش گفته که همیشه از او می‌خواسته در درون دروازه مثل گربه باشد.
چرا ایرانی‌ها خاطره نمی‌نویسند؟
احمد پوری تابوهای زیاد در فرهنگ ما، خودسانسوری و ترس از قضاوت دیگران را از دلایل ننوشتن خاطره در کشورمان می‌داند.
جدیدترین نرخ ارزهای رایج در 2 آذر ماه
امروز بانک مرکزی نرخ برابری 39 ارز در برابر ریال را اعلام کرد، که براساس آن نرخ 24 ارز افزایش، 10 ارز کاهش و 5 ارز هم ثابت مانده است.
خنثی شدن نقشه عربستان برای دخالت در امور لبنان
به نوشته روزنامه الاخبار، عربستان سعودی قصد داشت با گروگان گرفتن سعد حریری، لبنان را به سمت ویرانی و خرابی سوق دهد.
صدور روادید گردشگری عربستان برای اولین بار
عربستان سعودی برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ روادید گردشگری صادر می‌کند.
نگاهی به خادمان حرم در گذشته و حال
۱۰ نکته یک خطی از زلزله کرمانشاه
گزارشی از وضع جسمی و روانی امدادگران زلزله
نمایش می‌دهم، پس هستم!
خط و نشان قالیباف برای پدرخوانده‌های اصولگرا
سوپرمن‌های شهر زلزله‌زده
خنثی‌سازی ˮبزرگترین تهدید تروریستی تاریخˮ
برگزاری تورهای زلزله‌گردی توسط برخی آژانس‌ها!
مسکن مهر پروژه ای «پوپولیستی» بود
چرا تهران پایتخت کتاب جهان نمی‌شود؟