«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

11:45 ۶۲۲ روز و ۱۰ ساعت پیش ایسنا 326 0
«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

تقریبا تمام مطبوعات دنیا در این بازی دخیل بوده‌اند؛ انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا علاوه بر این که برای بسیاری از مردم جهان، روابط بین‌المللی،‌ جنگ‌ها و درگیری‌های لفظی، صنایع،‌ بازارهای بورس،‌ حقوق بشر،‌ بلایای طبیعی، تحقیقات دارویی و پروژه‌های فضایی مهم ترین اتفاق سیاسی ممکن است،‌ برای مطبوعاتی‌ها یکی از حساس‌ترین زمان‌های موضع‌گیری، تاثیرگذاری و البته فروش است.

ایسنا

علاوه بر این می‌گویند انتخابات آمریکا بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین نمایش تلویزیونی دنیا هم هست،‌ تعداد ساعات برنامه‌های تلویزیونی که مستقیما یا با واسطه به انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا مربوط می‌شود بدون اغراق، غیرقابل محاسبه است،‌ همین‌طور تعداد ستون‌های روزنامه‌ای که در این مورد نوشته می‌شود،  تعداد اظهارنظرها و تحلیل‌های مرتبط و البته تعداد نفر- ساعت کار مطبوعاتی که در این مورد انجام می‌شود. 

بیشتر مطبوعات بین‌المللی، ملی و محلی دنیا در طول ماه‌های گذشته در مورد انتخابات آمریکا طبع‌آزمایی کرده‌اند،‌ در هفته‌های آخر،‌ شاید بهترین کار ها عرضه نشود،‌ اما آنچه این روزها در مطبوعات نشر یافته، حتما تیرهای آخر ترکش‌هاست. اینجا می‌توانید بعضی از بهترین نمونه‌های مجله‌ای در هفته آخر منتهی به انتخابات آمریکا را ببنید: 

«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

اشپیگل، هفته‌نامه آلمانی این هفته سنگ تمام گذاشت و با تندترین تصویری که می‌شود تصورش را کرد،‌ به استقبال انتخابات آمریکا رفت. با توجه به حاشیه‌های روابط آمریکا و آلمان در طول ریاست‌جمهوری باراک اوباما،‌ طبیعی است که نگاه خوبی به دموکرات‌ها وجود نداشته باشد، در مورد ترامپ هم آن‌قدر همه بد و بیراه گفته‌اند که دیگر هیچ تصویری تازگی نداشته باشد!

«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

اما نیوزویک چاپ آمریکا،‌ در آخرین شماره منتهی به انتخاباتش نوشته است که ترامپ،‌ دموکراسی را در آمریکا تهدید می‌کند و خطری است که باید واقعا جدی‌اش گرفت. 

«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

تصویر روی جلد این هفته نیوریپابلیک نشان می‌دهد که چقدر بدگمانی به هیلاری کلینتون گزینه دموکرات‌ها برای ریاست‌جمهوری وجود دارد، با این حال، این نشریه سوابق گوناگون او را بیرون کشیده و می‌گوید آمریکا به همه چهره‌های خانم کیلنتون نیاز دارد. 

«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

اکونومیست چاپ برتانیا البته امیدوار است که کلینتون برنده رقابت انتخاباتی شود و می‌گوید: این تنها امید آمریکایی‌ها در انتخابات آینده است.

«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

تایم در طول رقابت‌های انتخاباتی بارها ترامپ را روی جلد گذاشته و حرف‌های بحث‌برانگیز او را تحلیل کرده است،‌ وقتی او سلامت انتخابات آمریکا را زیر سوال برد این نشریه با روی جلدی که نشان می‌داد تصویر ترامپ در حال فرو ریختن است،‌ پایان کار او را اعلام کرد،‌ در شماره این هفته، تایم هم مثل بسیاری نشریات دیگر،‌ از پایان رقابت‌های انتخاباتی ابراز خوشحالی کرده است. 

«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

نیویورکر هم در طول رقابت‌ها موضع تندی علیه ترامپ داشت. در یکی از روی جلدهایش نشان داد که ترامپ در لباس شعبده‌بازی فیم جمهوری‌خواهان را به دو قسمت کرده و هنوز نمی‌داند چقدر به این حزب سیاسی آسیب زده است،‌ با این حال در هفته آخر روی جلد نشریه تنها به نگرانی‌ها در مورد انتخابات آینده پرداخته است. 

«انتخابات» روی جلد مهم‌ترین مجلات دنیا

بیشتر هفته نامه‌های آمریکایی با نزدیک‌شدن به انتخابات از  درج تصویرهایی به تندی گذشته،‌ روی جلد این هفته‌شان خودداری کرده‌اند. روی جلد این شماره نیویورک تایمز،‌ بیشتر از این که به کاندیداها بپردازد،‌ بیم و امیدهای بعد از انتخابات را بزرگ کرده است. 

ایسنا-فاطمه کریمخان


گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

در این شهر احساس غول بودن می‌کنید
شهر مینیاتوری هامبورگ یک سرزمین عجایب واقعی است که دارای بزرگترین ماکت راه آهن جهان (به طول ۱۵۴۰۰ متر)، فرودگاه، استادیوم فوتبال، کوهستان و نسخه ای از کل شهر و حومه آن است.
شوخی‌های جالب؛ از توئیت ترامپ تا پول برره جای دلار!
هر نوشته ای نویسنده ای دارد. هر نویسنده ای حق دارد اسمش را پای مطلبش ببیند. نوشته هایی که در این صفحه می خوانید، Status های کپی پیست شده ای است که در شبکه های اجتماعی دست به دست چرخیده و صاحبش را گم کرده.
از دیدن این ویدئو پشیمان نمی‌شوید
تا به حال شده از دیدن چیزی بدنتان مورمور شود یا به دلایل نامعلوم حس آرامش یا شادی غیرقابل کنترلی به شما بدهد یا به عبارت دیگر چیزی که شما را واقعا راضی کند؟ در اینجا می خواهیم دقیقا 10 دقیقه خالص این حس را به شما بدهیم.
دانستنی‌های جالب؛ از زوج آدمخوار تا تخم عجیب کوسه شاخدار!
در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم.
۱۰ شادی گل ناموفق در دنیای فوتبال!
جهان فوتبال پر از اتفاقات جالب و دیدنی است. یکی از جذابترین صحنه های فوتبال مربوط به شادی بازیکنان بعد از به ثمر رسیدن گل است که در بعضی از مواقع نمی توانند به خوبی آن را اجرا کنند و نتیجه آن خنده دار از آب درمی آید.
کارکرد رسانه ها باید تعالی ایران باشد
اردبیل - ایرنا -مدیرعامل خبرگزاری فارس گفت: فعالان رسانه ای امروز به عنوان سربازان عرصه جنگ نرم نقش مهمی در برابر تبلیغات منفی ابر رسانه های دشمن داشته و کارکردشان باید تعالی ایران باشد.
قرارگاه خاتم همچون گذشته پروژه های شهری را انجام دهد
تهران- ایرنا- شهردار تهران گفت: از قرارگاه خاتم انتظار داریم همچون گذشته، پروژه های در دست اجرا را با قدرت و قوت انجام دهد.
حدود 7500 مدرسه حاشیه جاده باید ایمن سازی شود
بجنورد- ایرنا- معاون دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به دغدغه ها برای عبور و مرور دانش آموزان روستاها از عرض جاده ها گفت: حدود هفت هزار و 500 آموزشگاه روستایی در حاشیه جاده ها باید ایمن سازی شود.
جنگل های بلوط بخش مرکزی پلدختر دچار آتش سوزی شد
خرم آباد - ایرنا - فرماندار پلدختر گفت: جنگل های بلوط کوه های سماق و زمگه واقع در روستای پران پرویز بخش مرکزی پلدختر دچار آتش سوزی شد.
ناو هندی در بندرعباس پهلو گرفت
بندرعباس - ایرنا - ناو هندی «تارکاش» با هدف گسترش فرهنگ صلح و دوستی و به منظور تحکیم و ارتقاء روابط بین دو کشور ایران و هند، عصر دوشنبه در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در بندرعباس پهلو گرفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نذری عجیب برای سلامتی «بهاره رهنما»! -عکس
بهاره رهنما، تصویر زیر را در استوری اینستاگرامش منتشر کرد.
دود خودسوزی هورالعظیم 6 شهرستان را فراگرفت
اهواز - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: دود غلیظ ناشی از آتش سوزی در بخش عراقی هورالعظیم امروز 6 شهرستان را در خوزستان فرا گرفت.
چرا ردپای فضانورد آمریکایی در ماه با کف کفشش مطابقت ندارد؟+تصاویر
رد پای ثبت شده باز آلدرین، که به همراه نیل آرمسترانگ اولین انسان‌هایی بودند که به کره ماه قدم گذاشتند، بر سطح کره ماه، با کف کفش‌های لباس فضایی وی مطابقت ندارد و موجب ایجاد یک سوال بزرگ در اذهان عمومی شد که جواب ساده‌ای دارد.
دلار در حوالی 9000 تومان-پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز دوشنبه اول مرداد 97 را در اینجا مشاهده کنید.
اقدام پسندیده فرهاد مجیدی برای مراسم ختم پدرش
فرهاد و فرزاد مجیدی، دو بازیکن اسبق استقلال این روزها داغدار درگذشت پدرشان هستند.
خبرسازانی برای تمام فصول
احتمال رفع فیلتر تلگرام
اعاده حیثیت علیخانی چند میلیارد آب خورد؟
عکس آیت‌الله مهم است یا رای‌ ایشان؟
سلبریتی‌ها و سندروم عباس جدیدی!
او معنی «یک وجب خاک» را به هیأت روسی فهماند
بلیت سفر به تایلند و مالزی نایاب شد!
پیامدهای سخنان تازه روحانی چیست؟
امیرانتظام جاسوس بود یا مظلوم؟
نقدی:جمعیت بومی فرانسه در حال انقراض است