خودروهای اتوماتیک شرکت اوبر همچنان فعالیت می‌کنند

16:51 ۳۹۳ روز و ۱۴ ساعت پیش ایتنا 344 0
خودروهای اتوماتیک شرکت اوبر همچنان فعالیت می‌کنند

ایتنا- به رغم به چالش کشیده شدن قانون، اوبر خودروهای اتوماتیک خود را در جاده‌ها نگه می دارد.

ایتنا

شرکت اوبر (Uber) اعلام کرده است که خودروهای بدون سرنشین خود را از خیابان‌های شهر سانفرانسیسکو جمع‌آوری نمی‌کند، این در حالی است که ممکن است این تصمیم مواجهه با دادستان آمریکا را در پی داشته باشد. اقدام شرکت اوبر همچنین گام مهمی در گسترش فناوری خودروهای بدون سرنشین است که این روزها در دنیای تکنولوژی به موضوعی داغ بدل شده است.به گزارش ایتنا ازرایورزبه نقل از CNET، پس از آنکه اوبر خودرو‌های اتوماتیک خود را در میان مسافران در سانفرانسیسکو گستراند، دپارتمان وسایل نقلیه موتوری اعلام کرد که این کار معادل زیر پا گذاشتن قانون است و می‌بایست خودرو‌های شرکت اوبر از خیابان جمع‌آوری شوند تا زمانی که مجوزهای لازم برای این کار کسب شود.هرچند اوبر به مدت دو روز سکوت اختیار کرد، اما سرانجام سکوتش را شکست، و آنتونی لواندوفسکی، معاون نماینده تکنولوژی اتوماتیک شرکت اوبر طی کنفرانسی خبری در روز جمعه اعلام کرد: امروز خودروها در جاده‌ها هستند و ما قصد داریم این کار را ادامه دهیم.اظهارات وی منجر به ارسال نامه‌ای از طرف دفتر دادستانی کل کالیفرنیا به اوبر شد. در این نامه آمده است: شرکت اوبر باید به سرعت تا زمانی که مجوز لازم را به دست نیاورده است وسایل نقلیه اتوماتیک خود را از جاده‌های عمومی کالیفرنیا جمع‌آوری نماید.شرکت اوبر اعلام کرده علت اینکه مجوز را دریافت نکرده این است که قانون فعلی، شامل خودروهای اتوماتیک نمی‌شود. این شرکت همچنین اذعان کرده از آنجایی که راننده مدام در ماشین حاضر است و همواره در حال نظاره کردن خودروی خود در طی رانندگی است، و بنابراین می‌تواند هر زمان که بخواهد کنترل ماشین را به دست بگیرد. اوبر همچنین اعلام کرده است که خودرو‌های اتوماتیکش هنوز قادر به رانندگی بدون نظارت یا کنترل فیزیکی فعال نمی‌باشند.این مقام شرکت اوبر طی کنفرانس تلفنی گفت: اگر خودروهای اوبر امروزه هنر تکنولوژی را به نمایش می‌گذارد، با این وجود همچنان نیازمند نظاره‌گری تمام مدت توسط اپراتور خودرو هستیم و ما بر این باوریم که آنها با خودرو های دیگری که امروزه استفاده می‌شوند تفاوتی ندارند.به گفته اوبر، دپارتمان وسایل نقلیه موتوری اعلام کرده است قانون شامل نوعی از تکنولوژی در خودروها می‌شود که انسان راننده آنها باشد و به همین دلیل قانون شامل خودروهای ما نمی‌شود. این دپارتمان همچنین تصریح کرده است که اگر خودرو در نهایت مجهز به تکنولوژی مستقل باشد، قوانین موجود بر آنها اعمال می‌شوند.دپارتمان مورد بحث همچنین طی نامه‌ای به اوبر نوشت: برای این شرکت، به کارگیری خودروهای اتوماتیک در جاده‌های عمومی تا زمانی که مجوز تست خودرو مستقل نگیرد غیر قانونی می‌باشد.بنظر می‌رسد فناوری استفاده از خودروهای اتوماتیک هرچند در حال توسعه و پیشرفت در جهان است،‌ اما همچنان نیازمند به‌روزرسانی قوانین و نیز توجیه قانونگذاران و تصمیم‌گیران است. 


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

ماهواره و فضا
ماهواره و فضا
قطعات
قطعات
 نرم افزار
نرم افزار
موبايل
موبايل
مخابرات
مخابرات
اپراتورها
اپراتورها
بازی
بازی
وب ايراني
وب ايراني
لوازم جانبی
لوازم جانبی
اينترنت
اينترنت
ويروس
ويروس
سخت افزار
سخت افزار
بانكداری الكترونيك
بانكداری الكترونيك
شبكه اجتماعي
شبكه اجتماعي
برنامه نويسي
برنامه نويسي
اخبار داخلی
اخبار داخلی
فناوری شخصی
فناوری شخصی
كامپيوتر همراه
كامپيوتر همراه
شبكه و امنيت
شبكه و امنيت
تنظيم مقررات
تنظيم مقررات
ميزباني وب
ميزباني وب
تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك
سيستم عامل
سيستم عامل
مديريت ICT
مديريت ICT
روبوتيك
روبوتيك
وب و اينترنت
وب و اينترنت
امنيت
امنيت

پر بازدید ترین اخبار امروز

اختصاصی| طرح جدید نمایندگان برای ممانعت از انتصاب دوتابعیتی‌ها در دولت
نماینده شاهین‌شهر در مجلس جزئیات طرح ۷ ماده‌ای نمایندگان برای جلوگیری از انتصاب افراد دو تابعیتی در مناصب دولتی را تشریح کرد.
چرا اوباما سکوت کرده است؟
در جریان رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ آمریکا، بسیاری از سیاهپوستان، نگین پوستان و آفریقایی تبارهای آمریکا به صحنه آمده و آرای خود را به سود اوباما به گردش در آوردند.