احداث مجتمع آموزشی خیرساز در اولین سفر استانی وزیر آموزش و پرورش

13:51 ۳۶۱ روز و ۲۲ ساعت پیش باشگاه خبرنگاران جوان 417 0
 		احداث مجتمع آموزشی خیرساز در اولین سفر استانی وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش به منظور شرکت در آیین آغاز احداث بزرگترین مجتمع آموزشی جنوب کشور وارد شیراز شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فخرالدین احمدی دانش آشتیانی در آیین آغاز احداث بزرگترین مجتمع آموزشی کشور در شیراز، بر فرمایشات مقام معظم رهبری که «هرچه در آموزش و پرورش هزینه شود سرمایه گذاری است» تاکید کرد و افزود: سرمایه گذاری برای نیروی انسانی ، به ویژه در آموزش و پرورش عمومی و مقطع ابتدایی باعث توسعه در کشور می شود.وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اگر بخواهیم توسعه در کشور به جایگاه واقعی خود برگردد و امکان بیشتری  برای خدمت رسانی به مردم داشته باشیم، باید برای نیروی انسانی در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنیم.وی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف اصلی آموزش و پرورش و فرهنگیان این است مدرسه را به عنوان زیر بنای توسعه کشور به مردم معرفی کنند، چرا که هم اکنون  این موضوع هنوز در حد شعار باقی مانده و باور چندانی به آن نیست.دانش آشتیانی افزود: بنگاه های اقتصادی به این نتیجه رسیده اند که برای  تربیت نیروی انسانی توانمند و کارآمد در جامعه، باید در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنندوزیرآموزش و پرورش با بیان این به نیروی انسانی این مجموعه ها نیز به عنوان عامل موثر در افزایش کیفیت آموزشی باید توجه کرد، افزود: لازم است خیرین علاوه بر ساخت فضاهای آموزشی در زمینه آموزش و توانمند سازی معلمین، به ویژه در مناطق محروم و دور افتاده نیز همکاری داشته باشند.وی گفت: بر اساس سیستم های جدید آموزشی لازم است در طراحی فضاهای آموزشی نیز بازنگری شود چرا که فضای کالبدی و معماری مدارس در فرایند آموزش و مرحله یاد دهی و یادگیری تاثیر مهمی دارد.دانش آشتیانی با تاکید بر این که، فضای  آموزشی باید شاد و با نشاط باشد، افزود: دانش آموز ساعات زیادی را در محیط آموزشی سپری می کنند و شادابی محیط آموزشی، دانش آموزان را به مدرسه زندگی نزدیک کرده و در تربیت آنان موثر خواهد بود.وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که تعلیم و تربیت، نیازمند دگرگونی و تغییر در نگرش دارد، اظهارکرد: برای شکل گیری تعلیم و تربیت صحیح، باید نگاهمان را به تعلیم و تربیت مشارکتی و دو سویه سوق دهیم.وی گفت: آموزش و پرورش باید بستری  فراهم نماید تا خلاقیت های دانش آموزان رشد نماید و معلمان در این زمینه تسهیل گر هستند.دانش آشتیانی با تاکید بر لزوم بازنگری در ساخت فضاهای آموزشی گفت: فضاهای آموزشی باید متناسب با  روش های نوین آموزشی ساخته شود تا جوابگوی نیاز دانش آموزان باشد.لازم به ذکر است؛ این مجتمع به صورت 2 مجتمع مجزای دخترانه و پسرانه ساخته شده و امکان پذیرش نزدیک به 2 هزار دانش آموز در 2 مقطع متوسطه اول و دوم  را به صورت شبانه روزی دارد و با توجه به مساحت و  ظرفیت پذیرش دانش آموز، بزرگترین مجتمع آموزشی در جنوب کشور و یکی از بزرگترین و مجهز ترین مجتمع های آموزشی سرسر کشور است.همچنین در این مجتمع آموزشی  و بر اساس اساسنامه آن، تنها دانش آموزان بی بضاعت استان فارس که در فرآیندی مشخص تعیین و پذیرش شده، امکان تحصیل داشته و هزینه اداره و نگهداری آن نیز به صورت مادام العمر به عهده بنیاد صدر هاشمی نژاد است.گفتنی است؛ در این مراسم 200 دانش آموز کرمانی که در مجتمع آمورزشی صدر هاشمی کرمان مشغول به تحصیل هستند، نیز حضور داشتند.


گروه های زیر مجموعه علمی پزشکی

بهداشت و درمان
بهداشت و درمان
آموزش و پرورش
آموزش و پرورش
فن آوری
فن آوری
کلينيک
کلينيک
دانشگاه و كنكور
دانشگاه و كنكور

آخرین اخبار

اینفوگرافی: 10 قانون عجیب کار در سراسر جهان
گاهی در سطح جهان با قوانینی برخورد می‌کنیم که بسیار عجیب و در عین حال خنده دار هستند. در این اینفوگرافی با بعضی از این قوانین عجیب و خنده دار آشنا می‌شوید.
بهترین انیمیشن‌های کوتاه سینما (۱)
دختری خردسال، قصد دارد برای برآورده شدن آرزویش،‌ سکه‌ای را درون حوض واقع در مرکز شهر بیاندازد. در همین حین، سر و کله‌ی یک نوازنده‌ی دوره‌گرد پیدا می‌شود. نوازنده یک‌تنه چندین ساز را با هم می‌نوازد و دختر کوچولو را ترغیب می‌کند تا سکه‌اش را به او ببخشد.
فیلم «ویند ریور»، تریلری رمزآلود با دیالوگ‌های شاعرانه
«ویند ریور» آخرین فیلم در مجموعه شریدان است و تنها فیلمی است که تصمیم گرفته خودش آن را کارگردانی کند. فیلم جدیدش که در یکی از مناطق دور افتاده مختص بومیان آمریکا در زمستان سختی در وایومینگ می گذرد، درباره یک تجاوز و قتل وحشیانه است.
برنده نخل طلای کن از «مربع» و مصائب مرد بودن می‌گوید
«روبن اوستلوند» (Ruben Östlund)، کارگردان سوئدي، در آخرين فيلم خود به نام «مربع» که برنده جايزه نخل طلاي جشنواره فيلم کن 2017 شد، علاقه‌اش را به مسائل رواني و رفتارهاي اجتماعي از دريچه نگاه يك مرد جلوي دوربين برده است.
جنگ برای سیاره‌ی میمون‌ها؛ میمون‌ها آدم‌ترند یا آدم‌ها؟
سرانجام پازل مجموعه «سیاره میمون ها» با ساخته شدن قسمت سوم آن تکمیل شد. «جنگ برای سیاره میمون ها» به کارگردانی «مت ریوز» پایان این قصه کلاسیک و محبوب را رقم زد. در ابتدای این قسمت سزار و افرادش که در قلب جنگل ها به سر می برند، مورد شبیخونی سخت قرار می گیرند.
هفته آینده؛ زمان احتمالی اعلام نتیجه تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان/ افشای نام بدهکاران بانک سرمایه قانونی نیست
هفته آینده؛ زمان احتمالی اعلام نتیجه تحقیق و تفحص صندوق ذخیره/ اعلام نتایج آزمون استخدامی تا اوایل هفته آینده
حدود ۸۰۰۰۰ نو‌آموز دچار مشکل آمادگی تحصیلی هستند
نقش ویژه معلمان در تربیت نیروی انسانی و سازندگی کشور/ مدرسه نباید محلی برای کسب درآمد باشد
اجازه پژوهش سازی‌های بدون مبنا را ندهیم/ ضرورت توسعه پیوست پژوهشی به اقدامات آموزش و پرورش
صعود سقف بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۷/ مرثیه مشکلات مالی پایان می‌یابد؟
اعتراض وزیر آموزش و پرورش نسبت به انتقال آموزشکده‌ها به وزارت علوم
ساخت فیلم‌های آموزشی و تربیتی نیازمند حمایت مالی آموزش‌و‌پرورش است
تلاش برای آموزش تلفیقی به طیف دانش آموزان اوتیسمی/ تولید بسته آموزشی برای والدین
آمادگی پوشش تحصیلی ۳۰۰هزار دانش آموز در قالب طرح خریدخدمات آموزشی