717 میلیون سفر سهم مترو تهران از ترددهای سال 1400

14:44 ۴۰۳ روز و ۳ ساعت پیش ایسنا 585 0
717 میلیون سفر سهم مترو تهران از ترددهای سال 1400

مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشورگفت: در سال 1400 در کل کشور بیش از 2 هزار و 300 میلیون سفر با مترو انجام می شود که سهم مترو تهران 717 میلیون سفر است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، رجب صلاحی در اولین همایش بومی سازی قطعات در صنعت مترو که صبح امروز با رویکرد اقتصاد مقاومتی در بوستان گفتگو برگزار شد افزود: در حال حاضر 9 شهر کشور دارای مترو هستند که تامین واگن مهمترین دغدغه همه این شهرهاست.وی با بیان اینکه 3 خط حومه ای به خطوط مترو تهران وصل خواهند شد افزود: خط مترو پرند بیش از 70 درصد پیشرفت داشته و مطالعات خط اسلامشهر هم انجام شده است؛ این خط قرار است با طول 15 و نیم کیلومتر ساخته شود.وی با بیان اینکه بزودی مطالعات خط ورامین هم انجام خواهد شد ، یادآور شد : 409 واگن برای ارائه خدمات در این سه خط مورد نیاز است.صلاحی گفت: در حال حاضر 223 کیلومتر مترو در کشور ساخته شده که این میزان تا سال 1400 به بیش از 620 کیلومتر خواهد رسید و این میزان خطوط مترو حداقل به 3300 واگن نیاز دارد.مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشوربا بیان اینکه خرید واگن بسیار هزینه بر است ، گفت: خرید هر واگن برای ما حدود 850 هزار یورو هزینه دارد.وی تاکید کرد: برای تأمین واگن مترو کشور، به سمت استفاده از توان داخلی رفته ایم و به این منظور پروژه ساخت 2 هزار دستگاه واگن در شورای اقتصاد به تصویب رسیده است که برای این پروژه 2 میلیارد یورو فاینانس تخصیص می یابد.بر اساس گزارش روابط عمومی مترو، دکتر صلاحی خاطرنشان کرد: در این پروژه دیده شده که سهم صنعتگران داخلی در ساخت واگن باید به 55 درصد برسد بنابراین باید واگن سازی در کشور تقویت شود چراکه در حال حاضرتوان ما در ساخت واگن نزدیک به 40درصد است.


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا
بازار
بازار

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماه عسل زمستانی خود را کجا بگذرانید؟
اگر تصمیم دارید یک ماه عسل متفاوت و به یاد ماندنی داشته باشید به این کشورهای زیبا و دیدنی سفر کنید.
چرا زبان چینی سخت‌ترین زبان دنیاست؟
به گفته همه زبان شناسان «زبان چینی» با اختلاف از سایر رقبا سخت‌ترین زبان دنیاست که تسلط بر آن برای خود چینی‌ها هم تقریبا محال است. اما مگر در این زبان عجیب و غریب چه می‌گذرد؟
کیوسک‌های تنها، انسان‌های تنها
رنگ زرد روشن‌شان از دورترین فاصله‌ها نمایان بود. زمانی صف‌های درازی جلوی درشان بسته می‌شد. زن و مرد، پیر و جوان و کودک به‌شان نیازمند بودند. در گرمای غیرقابل‌تحمل تابستان و در سرما و باران، زمستان و پاییز مانند گرمخانه و سرپناهی، سرمازدگان را در خود جای می‌داد.
رضایت بالای مصرف‌کنندگان از عملکرد محلول «لاناریا»ی دکتر نوروزیان
پرداخت ۲۰۰۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به زلزله‌زدگان
تحولات جدید در بزرگ‌ترین اپراتور کشور
بانک سپه، بهترین بانک کشور در فعالیت‌های ارزی بعد از اجرای برجام شد
نگین‌سرویس همان امداد نیست
وبلاگ بانک تجارت؛ دورهمی بانک و مشتریان
۹۲۰۷ میلیارد ریال تسهیلات برای صادرات در ۱۴ ماه
اختتامیه نمایشگاه مبلمان اداری برگزار شد
قدردانی استانداری استان البرز از عملکرد بانک کشاورزی
برگزیده جوان جشنواره فارابی اعلام شد