آموزش مهارتهای فردی و اجتماعی در دانشگاه شانگهای

16:09 ۴۳۸ روز و ۱۶ ساعت پیش ایسنا 261 0
آموزش مهارتهای فردی و اجتماعی در دانشگاه شانگهای

دانشگاه عالی شانگهای کلاس‌های فوق‌ برنامه توسعه مهارتهای فردی و اجتماعی برگزار می‌کند.

ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل ازTimes higher education، مینژان ژانگ رییس سابق و استاد فعلی دانشگاه عالی شانگهای در مصاحبه با این پایگاه خبری گفت: دانشگاه‌ها باید مهارت‌های توسعه شخصی و اجتماعی را به دانشجویان آموزش دهند و آنها را برای زندگی و کار در قرن 21 آماده کنند. وی افزود: به نظر من یادگیری این مهارت‌ها اهمیت فوق‌العاده ای دارد و من معتقدم اهمیت آن‌ها به اندازه درس‌های اصلی دانشجویان در تمام رشته‌هاست و همه باید به این موضوع توجه کنند.پروفسور ژانگ گفت: ما تدریس این دوره‌ها و برگزاری کارگاه‌های مربوطه را آغاز کرده‌ایم. این دوره‌ها کاملا رایگان هستند و دانشجویان با شرکت در این دوره‌ها با شخصیت خود و دیگر تیپ‌های شخصیتی آشنا می‌شوند و نحوه‌ استفاده از این اطلاعات را یاد می‌گیرند.بسیاری از دانشجویان چینی علاوه بر اینکه به تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان مانند هاروارد وUCLعلاقمندند، می‌خواهند مطالبی را یاد بگیرند که در دیگر کشورها آموزش داده نمی‌شود و می‌تواند به آنها در زندگی‌ خارج از کشور کمک کند و ما برای کمک و ایجاد آمادگی در آنها، این دوره‌های توسعه شخصی را برگزار می‌کنیم.وی گفت: شاید در پنج سال قبل زیاد به این موضوع پرداخته نمی‌شد اما امروز هرچه بیشتر با دنیای پیرامون ارتباط برقرار می‌کنیم، نیاز به این آموزش‌ها بیشتر احساس می‌شود.دنیای امروز، دنیای ارتباطات است و تمام پروژه‌های فنی و تحقیقاتی موفق به‌ خاطر تیم‌های تحقیقاتی کاملا هماهنگ و یکپارچه به نتیجه می‌رسند. لازمه تشکیل چنین تیم‌هایی، ارتباط موثر و پویا بین اعضای تیم است. ما متخصصانی لازم داریم که بتوانند با ملیت‌ها و خلقیات مختلف ارتباط برقرار کنند و از حداکثر توانایی‌های خود بهره بگیرند.پروفسور ژانگ افزود: در حال حاضر، سیستم آموزش ما براساس نیازهای جامعه‌ صنعتی بنا شده است و این نظام در حال حاضر کاملا متحول شده است. دانشجویان و فارغ‌التحصیلان باید مانند یک دانشمند فکر کنند، مانند یک روانشناس ارتباط برقرار کنند و مانند یک متخصص خبره کار کنند و هنوز سیستم‌های دانشگاهی به این سمت حرکت نکرده‌اند.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

علم و فناوری ایران
علم و فناوری ایران
جهاد دانشگاهی
جهاد دانشگاهی
صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی
علم و فناوری جهان
علم و فناوری جهان
آموزش
آموزش
پژوهش
پژوهش

پر بازدید ترین اخبار امروز

ویدئو - چند گجت کاربردیِ سال ۲۰۱۸
نمایشگاه فناوری‌های کاربردی ۲۰۱۸ که در لاس‌وگاس برگزار شد، محلی بود برای نمایش ایده‌هایی که به تازگی طراحی و ساخته شده‌اند. ایده‌هایی که زندگی را برای بشر آسان‌تر و تکنولوژی‌های کوچک را کاربردی‌تر کرده است.
درخواست از شهردار برای حفظ خانه نیما
جمعی از اهل فرهنگ و هنر در نامه ای به شهردار تهران خواستار حفظ خانه نیما یوشیج در تهران شدند.
یک ماموریت ویژه
آتش تیربارهای دشمن نمی‌گذاشت کسی راست راست راه برود. من را روی زمین گذاشتند. کنار «دژ» افتاده بودم که کسی فریاد زد آمبولانس آمده است تا مجروحین را سوار آمبولانس کنید.
ˮغلامرضا طیرانیانˮ درگذشت
دکتر غلامرضا طیرانیان حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری امروز دار فانی را وداع گفت.
راه حل ساده قرآنی برای مقابله با خشکسالی
آنچه این روزها شاهد هستیم خشکسالی و عدم نزولات جوی، اما دلیل آن هر چه است ما موظفیم به دعا کردن و البته شاهد بودیم با وجود چندین نماز باران بازهم خبری نشد.
جزئیات تقویم آموزشی دانشگاه آزاد اعلام شد-آغاز ثبت‌نام و انتخاب واحد از 7 بهمن
۲۸ دی‌ماه، پایان مهلت دانشگاهها برای بارگذاری درخواست‌های جذب هیات علمی
انتشار سئوالات و کلیدآزمون EPT دی ماه دانشگاه آزاد
ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت آزمون پذیرش دستیار تخصصی از فردا
آموزشگاه‌های سما از ظرفیت‌های بلااستفاده اعضای هیات علمی استفاده کنند
ثبت‌نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد
دانشگاه علم و صنعت میزبان همایش ˮآموزش، برنامه ریزی و ارزیابیˮ می‌شود
نقدی بر ادعای معرفی کودک نخبه در یک شو تلویزیونی
شرایط دانشگاه آزاد برای جذب اعضای هیات علمی جدید
«ریاضیات خلاق» به چاپ رسید