آمایش سرزمینی رویکردی برای تحقق توسعه متوازن و پایدار ملی است

18:55 ۷۰۳ روز پیش باشگاه خبرنگاران جوان 983 0
 		آمایش سرزمینی رویکردی برای تحقق توسعه متوازن و پایدار ملی است

سرپرست دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور گفت: آمایش سرزمینی یک رویکرد برای تحقق توسعه متوازن و پایدار ملی است.

باشگاه خبرنگاران جوان

به گزارش حوزه وزارت کشور گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سعید جلالی سرپرست دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور عصر امروز در همایش معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری های سراسر کشور گفت: در گذشته و تا قبل از آغاز فعالیت دولت یازدهم در اصلاح تقسیمات کشوری قانون به طور کامل مود توجه واقع نشده است و شاهد تأسیس شهرستان های تک بخشی و یا بخش هایی با یک دهستان بوده ایم.وی گفت: آمایش سرزمینی یک رویکرد برای تحقق توسعه متوازن و پایدار ملی است و هر گونه تغییر در تقسیمات کشوری باید بر اساس منفعت عمومی و مصالح ملی صورت گیرد و در این روند توجه به اقتضائات منطقه ای بسیار مهم خواهد بود .سرپرست دفتر تقسیمات کشوری با تأکید بر عقلانی و منطقی کردن نظام تقسیمات کشوری گفت: لایحه تقسیمات کشوری در دست اصلاح است.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

220 هزار تخت بیمارستانی برای رسیدن به استانداردها نیاز است
یزد - ایرنا - معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه به ازای هر یکهزار نفر، 1.6 تخت در بیمارستان های کشور وجود دارد گفت: برای رسیدن به استانداردهای لازم به 220 هزار تخت بیمارستانی دیگر نیاز است.
سبد معیشت کارگران را بهبود می‌بخشیم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه ٢٧٧ شورای عالی کار ضمن اشاره به اینکه به وعده و قول‌هایی که تاکنون داده پاییند است گفت: باید همه ما تلاش کنیم تا با کمک و حمایت دولت سبد معیشت کارگران را بهبود ببخشیم.
قائم‌مقام مدیرعامل شرکت ملی گاز منصوب شد
حمیدرضا عراقی در حکمی، حسن منتظر تربتی را به عنوان قائم‌مقام مدیرعامل شرکت ملی گاز منصوب کرد.
220 هزار تخت بیمارستانی در کشور نیاز است
یزد - ایرنا - معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه به ازای هر یکهزار نفر، 1.6 تخت در بیمارستان های کشور وجود دارد گفت: برای رسیدن به استاندارهای لازم به 220 هزار تخت بیمارستانی دیگر نیاز است.
12 هزار بیمار دیابتی در خراسان جنوبی شناسایی شدند
بیرجند - ایرنا - مدیر پیشگیری از بیماری های مرکز بهداشت خراسان جنوبی گفت: تاکنون 12 هزار و 435 فرد مبتلا به دیابت در مناطق روستایی و شهری استان شناسایی شدند.
چرا همه در صف ثبت‌نام پراید هستند؟
​عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران گفت: علت وجود فساد اقتصادی در کشورهای مشابه ایران در جهان، به دلیل انحصاری بودن اقتصاد در دست بخش دولتی است که این انحصار، امکان رقابت را از سایرین سلب کرده و در نتیجه در کوچک‌ترین کار اقتصادی نیز فساد به وجود می‌آید.
مالیات‌ها می‌توانند جای درآمدهای نفتی را پر کنند؟
با کاهش درآمدهای نفتی حالا درآمدهای مالیاتی بیشتر از گذشته مورد توجه دولت قرار گرفته است؛ درآمدهایی که این بار نه با افزایش نرخ مالیات، بلکه با جلوگیری از فرار مالیاتی می‌توانند محقق شوند.
اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در گچساران اهدا شد
گچساران - ایرنا- مسئول هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج گفت: اعضای بدن یک بیمار مرگ مغزی با رضایت خانواده وی در گچساران اهدا شد.
اخذ آخرین دفاع از دو صراف متهم به اخلال در نظام ارزی
وکیل مدافع یکی از صرافان متهم به اخلال در نظام ارزی کشور از برگزاری جلسه دیگری برای محاکمه دو صراف و اخذ آخرین دفاعیات آنها در رزوز جاری خبر داد.
کم تحرکی و تغذیه ناسالم ازعوامل ابتلا به دیابت
کرج-ایرنا- دیابت از جمله بیماری هایی بوده که عوامل متعددی در ابتلا به آن اثر گذار بوده که در این میان کم تحرکی و تغذیه ناسالم در کنار عوامل وراثتی از علل افزایش این بیماری در جامعه شناخته شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توضیحات پلیس در خصوص انتشار کلیپ درگیری چند جوان با یک طلبه+ جزئیات
سرهنگ حسین دهقان پور درخصوص انتشار کلیپی مبنی بر درگیری چند جوان با یک طلبه در فضای مجازی توضیحاتی ارائه کرد.
آمادگی راه آهن برای زمستان-اتمام پروژه‌های بهسازی خدمات به مسافران تا پایان سال
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از اتمام پروژه‌های بهسازی خدمات به مسافران تا پایان سال خبر داد و گفت: راه آهن آمادگی کامل برای فصل زمستان را دارد.
«طلای سرخ» روی اقتصاد را سپید کرد
نایب رئیس شورای ملی زعفران از رشد 60 درصدی صادرات زعفران ایران و درآمد ارزی ۱۴۵ میلیون دلاری در شش ماهه نخست امسال خبر داد و همین کشور آذربایجان را وسوسه کرده تا آنها نیز این محصول را کشت کنند.
اعلام جزئیات اجرای حکم سلطان سکه
از سوی دادستانی تهران جزئیات اجرای حکم وحید مظلومین ملقب به سلطان سکه و همدستش منتشر شد.
زن نیمه برهنه در یاسوج دستگیر شد
یاسوج- ایرنا- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: غروب سه شنبه یک زن نیمه عریان در بلوار خلیج فارس یاسوج توسط ماموران پلیس و با هماهنگی مرجع قضائی دستگیر شد.
شش عضو هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی منصوب شدند
تکذیب تغییر چهار وزیر کابینه
راه انتخابی آمریکایی‌ها غلط است و حتماً شکست می‌خورند
ظریف و حسادت سیاسی توبه فرمایان
اعضای هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی منصوب شدند
خدمت درخشان، میراث ماندگار استاندار همدان
سه معاون بازنشسته وزارت نفت اختیارات خود را واگذار کردند
380 طرح قابل واگذاری در ساوه وجود دارد
روحانی: به آمریکایی ها فهماندیم نفت مان را می فروشیم
محمد جواد فدایی استاندار کرمان شد