تخصص نوکیا در تصرف بانک‌ها

19:17 ۴۰۲ روز و ۲ ساعت پیش ایتنا 262 0
تخصص نوکیا در تصرف بانک‌ها

ایتنا- بانک‌ها در منطقه شمال اروپا از تخصص نوکیا بهره می‌برند.

ایتنا

بانک‌هایی که در منطقه شمال اروپا هستند، هنوز از میراث به جا مانده از نوکیا در فنلاند، استفاده می‌کنند. شهر اولو (Oulu) در فنلاند، بعد از اتمام کار شرکت‌های تلفن همراه به شدت ضربه خورد ولی تخصص این شهر در این زمینه، معطل نماند و هم اکنون در برخی از بخش‌ها از جمله بخش‌های مالی، این تخصص مورد استفاده قرار می‌گیرد.به گزارش ایتنا ازرایورزبه نقل از Computerweekly، وقتی سیستم عامل سیمبین (Symbian) در حال منسوخ شدن بود، شرکت‌های بیمه و بانک‌های فنلاند، آماده شدند که از این فرصت مطلوب، استفاده کنند.به این ترتیب، یک واحد توسعه تلفن همراه در شهر اولو برای بهره‌مندی از امکانات این سیستم عامل اختصاص یافت.با این که استعداد مناسبی برای رشد در شهر اولو وجود داشت، نوکیا در این شهر در هم شکست ولی با تولد واحد توسعه تلفن همراه در اولو اثبات شد که باز هم امیدی برای رشد وجود دارد.بسیاری از افرادی که در نوکیا، کار کرده بودند و در این سازمان، رشد کرده بودند، در واحد توسعه تلفن همراه در اولو استخدام شدند و خیلی از آنها هم به طور مستقیم یا غیرمستقیم با این واحد در ارتباط هستند.سؤالی که در روزهای اول بهره‌برداری از این واحد مطرح بود، این بود که چگونه نیاز بخش‌های مالی را می‌توان با توسعه و طراحی سیستم‌های تلفن همراه مرتفع کرد. البته پاسخ به این سؤال، نیاز به درک و فهم عمیقی از این بخش و نیازهای آن داشت. تا بتوان از رهگذر درک و فهم کامل بخش مالی، تخصص موجود در بخش تلفن همراه را، با اطلاعات مالی ادغام کرد.یکی از مدیران ارشد پروژه در واحد اولو اذعان داشت: که چالشی که در ابتدا با آن روبرو بودیم، این بود که چگونه افراد بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) را با صنعتی کاملاً جدید، آشنا کنیم. فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)، دنیایی بود که ما کاملاً با آن آشنا بودیم اما وقتی کارمان با مسائل مالی، مرتبط شد، صحبت حول این موضوع بود که صندوق چیست؟ نقل و انتقالات مالی چگونه صورت می‌گیرد؟ پس تصمیم گرفتیم که با هم‌آفرینی و تشکیل تیم، سرویس‌های جدیدی را ایجاد کرده و فرآیندهایی که در مسائل مالی رخ می‌دهد را نیز یاد بگیریم.به گفته وی: اتفاقی که افتاد این بود که هم متخصصان و مهندسان ما، با مسائلی مالی آشنایی کامل پیدا کردند و هم متخصصانی که در زمینه مالی داشتیم، با فناوری و صنعت، آشنایی نسبی پیدا کردند. این موضوع، اتفاق خیلی جالبی است که حاصل تلاش و کار دسته جمعی است.بدین ترتیب باز تخصص و تجربه نوکیا، به یاری توسعه و گسترش فناوری آمد و نتیجه‌ای مثبت برای این منطقه رقم زد. 


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

روبوتيك
روبوتيك
وب و اينترنت
وب و اينترنت
امنيت
امنيت
موبايل
موبايل
مخابرات
مخابرات
اپراتورها
اپراتورها
بازی
بازی
وب ايراني
وب ايراني
لوازم جانبی
لوازم جانبی
ميزباني وب
ميزباني وب
تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك
سيستم عامل
سيستم عامل
مديريت ICT
مديريت ICT
اينترنت
اينترنت
ويروس
ويروس
سخت افزار
سخت افزار
فناوری شخصی
فناوری شخصی
كامپيوتر همراه
كامپيوتر همراه
شبكه و امنيت
شبكه و امنيت
تنظيم مقررات
تنظيم مقررات
ماهواره و فضا
ماهواره و فضا
قطعات
قطعات
 نرم افزار
نرم افزار
بانكداری الكترونيك
بانكداری الكترونيك
شبكه اجتماعي
شبكه اجتماعي
برنامه نويسي
برنامه نويسي
اخبار داخلی
اخبار داخلی

پر بازدید ترین اخبار امروز

روزهای نا آرام در راه است- پیشخوان
منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۲۷ دی منتشر می‌شود.
اکبر عبدی؛ سلطان کمدی ایران
دوران بازیگری اکبر عبدی زمانی آغاز شد که دوران بازیگران بسیاری به پایان رسیده بود و سینمای ایران در برنامه‌ریزی دولتی‌اش برای ابراز وجود و تثبیت موقعیت به کمیت بیش از کیفیت احتیاج داشت.
فیلم مستند، فرزند ناتنی سینمای ایران؟!
فیلم مستند فرزند ناتنی سینما نیست. در ایران نگاه به سینمای مستند با بی مهری های زیادی همراه بوده است، اما چه کانون اصلی مستند را تلویزیون بدانیم و چه ندانیم، آثار مستندی وجود دارند که برای پرده سینما ساخته شده اند.
ساز کوک گروه‌ها در جشنواره موسیقی فجر
موسیقی، آب است؛ گذرا، مواج، آرامش بخش، خروشان. سیراب می کند. موج بر می دارد و تو را همراه می برد. غرقه ات می کند. به خروش می آید و پاشان، نفس بندت می سازد. موسیقی، آب است، نه قلمرو می شناسد، نه مرز. بی صدا به تن خاک می نشیند و به زبان نرم، سنگ را هم مغلوب می کند.