«روزهای منحنی» منتشر شد

02:04 ۴۳۶ روز و ۶ ساعت پیش باشگاه خبرنگاران جوان 696 0
 		«روزهای منحنی» منتشر شد

کتاب «روزهای منحنی» توسط نشر امیرکبیر منتشر شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

کمال شفیعی، شاعر کودک و نوجوان در گفتگو با خبرنگارحوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص اثر جدید خودگفت: کتابم با عنوان « روزهای منحنی» توسط انتشارات امیرکبیر  در تیراژ 2 هزار و به قیمت 3700 تومان منتشر شد. این کتاب مجموعه شعر نیمایی برای نوجوانان است و در فضاهای به روز تر شده نوجوان امروز است. وی ادامه داد: این کتاب فرصت برابری را بین شعر و مخاطب و یک گفتگو بین شاعر و مخاطب فراهم می‌کند. در این کتاب به موضوعاتی مانند عشق، مرگ، دوستی و اعتیاد که برای نوجوانان چالش برانگیز است اشاره می‌کنم و این موضوعات را با نوجوان به اشتراک می‌گذارم.  وی افزود: در کتاب «روزهای منحنی» زاویه دیدی متفاوت با مجموعه‌هایی که تاکنون منتشر شده است را مشاهده می‌کنیم. تصویرگری کتاب را شیلا خزانه‌داری برعهده داشت و در بخشی از تصویرگری کتاب تکنیک کلاژ و در بخش دیگر صفحه آرایی به کار رفته است و در قطع رقعی به بازار آمده است.شفیعی تصریح کرد: آثار مجموعه شعر دیگرم برای نوجوانان با عنوان «در سکوت ماسه‌ها» در قالب نیمایی سروده شده‌ است و هم اکنون در مرحله تصویرگری است و انتشار آن را کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برعهده دارد. در این کتاب بیشتر فضاهای شعری را آوردم که برای مخاطب نوجوان آن شگفت انگیز باشد. این شاعر کودک و نوجوان با اشاره به فضای انتزاعی در مجموعه شعرش با عنوان «در سکوت ماسه‌ها» بیان کرد: هم اکنون مراحل تصویرگری این اثر به پایان می‌رسد و تا سال آینده در دسترس مخاطب نوجوان خود قرار می‌گیرد. همچنین مجموعه شعر سپید برای نوجوانان با عنوان «اگر درخت ها پای رفتن داشتند» توسط نشر پیدایش منتشر می‌شود. این کتاب از معدود کتاب‌ها در قالب سپید برای نوجوانان است.  شفیعی در پایان گفت: برای بزرگسالان نیز مجموعه شعری در دست تهیه است که هنوز عنوانی برای آن انتخاب نکردم. چندین ناشر به من برای انتشار کتابم پیشنهاد دادند اما هنوز ناشر آن مشخص نیست. در این مجموعه بیشتر به مسائل اجتماعی و دغدغه‌های انسان معاصر امروز می‌پردازم. این کتاب نگاهی فراملی دارد و دغدغه‌های آن جهانی است.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

روزبهانی: مقایسه‌ام با کیانوش رستمی درست نیست
بوکس به عنوان یکی از رشته‌های رزمی، بعد از پیروزی انقلاب با فراز و فرودهای زیادی همراه بود. با وجود اینکه این رشته قبل از انقلاب در کشورمان پایه‌گذاری شد اما در اوایل دهه 60 به دليل نوع نگاه و نگرشی که به این رشته رزمی وجود داشت با بی‌مهری‌ مواجه شد و نتوانست راه پیشرفت را در این سال‌ها به صورت اصولی طی کند.
جمشیدی: گفتم باید ببازی، تاوان هم دادم!
خطر تعلیق کشتی در چند ماه اخیر ورزش ایران را تحت‌تأثیر خود قرار داده بود تا این‌که جمعه‌شب بالاخره رأی نهایی اتحادیه جهانی کشتی درباره پرونده شکست عمدی کشتی‌گیر ایرانی مقابل نماینده روسیه برای روبه‌رونشدن با نماینده رژیم صهیونیستی اعلام شد.
دایی با این آمار به رشت می‌رود
تیم علی دایی یعنی سایپا، روزهای خوبی را سپری می‌کند.
ماموریت مهره‌های خاص برانکو
برانکو ایوانکویچ سرمربی پرسپولیس برای فرشاد احمدزاده و صادق محرمی در بازی مقابل السد قطر برنامه‌های خاصی را در نظر گرفته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هرآنچه که باید درباره تنظیم وصیت‌نامه بدانید
بدون تردید کمتر کسى است که تابه‌حال با واژه وصیت برخورد نکرده باشد.
گرشاسبی آب پاکی را روی دست بازیکنان پرسپولیس ریخت
حمیدرضا گرشاسبی در مورد صحبت‌هایی که در مورد رقم قرارداد گادوین منشا مطرح شده، اظهار داشت: رقم قرارداد گادوین منشا با پرسپولیس ۵۵۰ هزار دلار نیست و این بازیکن پول کم‌تری از پرسپولیس می‌گیرد.
مجموعه شعر «در سکوت ماسه‌ها» منتشر شد
سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران شد
نامزدهای بخش شعر بزرگسال دوازدهمین جشنواره شعر فجر اعلام شد
شعرخوانی بازیکن پرسپولیس در جشنواره شعر فجر + فیلم
حامد محقق از جشنواره شعر فجر انصراف داد
نمایشگاه عکس قرآن و عترت در اهواز برپا شد
هفته فرهنگی ایران کویت با برپایی نمایشگاه آثار نقاشان کویتی در اهواز آغاز شد
هفته فرهنگی ایران کویت با برپایی نمایشگاه آثار نقاشان کویتی در اهواز آغاز شد
کتاب زندگی نقاش ایرانی به چاپ بیستم رسید
نامزدهای بخش شعر کودک و نوجوان جشنواره شعر فجر معرفی شدند