«روزهای منحنی» منتشر شد

02:04 ۳۶۸ روز و ۹ ساعت پیش باشگاه خبرنگاران جوان 525 0
 		«روزهای منحنی» منتشر شد

کتاب «روزهای منحنی» توسط نشر امیرکبیر منتشر شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

کمال شفیعی، شاعر کودک و نوجوان در گفتگو با خبرنگارحوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص اثر جدید خودگفت: کتابم با عنوان « روزهای منحنی» توسط انتشارات امیرکبیر  در تیراژ 2 هزار و به قیمت 3700 تومان منتشر شد. این کتاب مجموعه شعر نیمایی برای نوجوانان است و در فضاهای به روز تر شده نوجوان امروز است. وی ادامه داد: این کتاب فرصت برابری را بین شعر و مخاطب و یک گفتگو بین شاعر و مخاطب فراهم می‌کند. در این کتاب به موضوعاتی مانند عشق، مرگ، دوستی و اعتیاد که برای نوجوانان چالش برانگیز است اشاره می‌کنم و این موضوعات را با نوجوان به اشتراک می‌گذارم.  وی افزود: در کتاب «روزهای منحنی» زاویه دیدی متفاوت با مجموعه‌هایی که تاکنون منتشر شده است را مشاهده می‌کنیم. تصویرگری کتاب را شیلا خزانه‌داری برعهده داشت و در بخشی از تصویرگری کتاب تکنیک کلاژ و در بخش دیگر صفحه آرایی به کار رفته است و در قطع رقعی به بازار آمده است.شفیعی تصریح کرد: آثار مجموعه شعر دیگرم برای نوجوانان با عنوان «در سکوت ماسه‌ها» در قالب نیمایی سروده شده‌ است و هم اکنون در مرحله تصویرگری است و انتشار آن را کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برعهده دارد. در این کتاب بیشتر فضاهای شعری را آوردم که برای مخاطب نوجوان آن شگفت انگیز باشد. این شاعر کودک و نوجوان با اشاره به فضای انتزاعی در مجموعه شعرش با عنوان «در سکوت ماسه‌ها» بیان کرد: هم اکنون مراحل تصویرگری این اثر به پایان می‌رسد و تا سال آینده در دسترس مخاطب نوجوان خود قرار می‌گیرد. همچنین مجموعه شعر سپید برای نوجوانان با عنوان «اگر درخت ها پای رفتن داشتند» توسط نشر پیدایش منتشر می‌شود. این کتاب از معدود کتاب‌ها در قالب سپید برای نوجوانان است.  شفیعی در پایان گفت: برای بزرگسالان نیز مجموعه شعری در دست تهیه است که هنوز عنوانی برای آن انتخاب نکردم. چندین ناشر به من برای انتشار کتابم پیشنهاد دادند اما هنوز ناشر آن مشخص نیست. در این مجموعه بیشتر به مسائل اجتماعی و دغدغه‌های انسان معاصر امروز می‌پردازم. این کتاب نگاهی فراملی دارد و دغدغه‌های آن جهانی است.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها
ادبیات
ادبیات
ادبیات و کتاب
ادبیات و کتاب
رادیو تلویزیون
رادیو تلویزیون
عمومی
عمومی
تئاتر
تئاتر
سینما و تئاتر
سینما و تئاتر
قرآن و عتر
قرآن و عتر
دین و اندیشه
دین و اندیشه
فرهنگ حماسه
فرهنگ حماسه
موسیقی و هنرهای تجسمی
موسیقی و هنرهای تجسمی
میراث و گردشگری
میراث و گردشگری
فرهنگ عمومی
فرهنگ عمومی
رسانه
رسانه

آخرین اخبار

اینفوگرافی: 10 قانون عجیب کار در سراسر جهان
گاهی در سطح جهان با قوانینی برخورد می‌کنیم که بسیار عجیب و در عین حال خنده دار هستند. در این اینفوگرافی با بعضی از این قوانین عجیب و خنده دار آشنا می‌شوید.
بهترین انیمیشن‌های کوتاه سینما (۱)
دختری خردسال، قصد دارد برای برآورده شدن آرزویش،‌ سکه‌ای را درون حوض واقع در مرکز شهر بیاندازد. در همین حین، سر و کله‌ی یک نوازنده‌ی دوره‌گرد پیدا می‌شود. نوازنده یک‌تنه چندین ساز را با هم می‌نوازد و دختر کوچولو را ترغیب می‌کند تا سکه‌اش را به او ببخشد.
فیلم «ویند ریور»، تریلری رمزآلود با دیالوگ‌های شاعرانه
«ویند ریور» آخرین فیلم در مجموعه شریدان است و تنها فیلمی است که تصمیم گرفته خودش آن را کارگردانی کند. فیلم جدیدش که در یکی از مناطق دور افتاده مختص بومیان آمریکا در زمستان سختی در وایومینگ می گذرد، درباره یک تجاوز و قتل وحشیانه است.
برنده نخل طلای کن از «مربع» و مصائب مرد بودن می‌گوید
«روبن اوستلوند» (Ruben Östlund)، کارگردان سوئدي، در آخرين فيلم خود به نام «مربع» که برنده جايزه نخل طلاي جشنواره فيلم کن 2017 شد، علاقه‌اش را به مسائل رواني و رفتارهاي اجتماعي از دريچه نگاه يك مرد جلوي دوربين برده است.
جنگ برای سیاره‌ی میمون‌ها؛ میمون‌ها آدم‌ترند یا آدم‌ها؟
سرانجام پازل مجموعه «سیاره میمون ها» با ساخته شدن قسمت سوم آن تکمیل شد. «جنگ برای سیاره میمون ها» به کارگردانی «مت ریوز» پایان این قصه کلاسیک و محبوب را رقم زد. در ابتدای این قسمت سزار و افرادش که در قلب جنگل ها به سر می برند، مورد شبیخونی سخت قرار می گیرند.
گفت‌ و گو با «امیرحسین چهلتن» درباره نویسندگی و زندگی
توانایی نظارت بر قیمت کاغذ وجود ندارد/ قیمت کاغذ همچنان سیرصعودی خود را طی می‌کند
انتشار کتاب «دعاهایی برای صلح جهانی» برای کودکان ایرانی
فراخوان دهمین جشنواره داستان انقلاب منتشر شد
افزایش قیمت کاغذ رمق ناشران را از بین می‌برد
صادق ممقلی، شرلوک و دیگران
معرفی كتاب «آنک آن یتیم نظر کرده»
پژوهش با پرسشگری به وجود می آید
رونمایی از نخستین اثر نفيس كليات اشعار شهریار
تاثیر طرح پاییزه بر فروش کتاب