«گزیده غزل‌های طالب آملی» منتشر می‌شود

13:39 ۴۰۱ روز و ۲۱ ساعت پیش باشگاه خبرنگاران جوان 284 0
 		«گزیده غزل‌های طالب آملی» منتشر می‌شود

«گزیده غزل‌های طالب آملی» از سوی انتشارات نیماژ منتشر می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

مهدی فرجی، شاعر در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص اثر در دست انتشار خود گفت: هم اکنون کتابم با عنوان «گزیده غزل‌های طالب آملی» را در دست چاپ دارم. این کتاب قرار است نوسط نشر نیماژ منتشر شود و در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد. در این کتاب به طور تقریبی 15 تا 16 صفحه مقدمه را درباره این شاعر نوشتم. وی افزود: ترجیح دادم غزل‌هایی را انتخاب کنم که مخاطب می‌تواند با آن ارتباط برقرار کند. به دلیل آنکه شعر «طالب آملی» مانند «بیدل دهلوی» نیست که به شرح بیت نیاز داشته باشد و در کل شعر پیچیده ای نیست و نسبت به سایر شاعران سبک هندی پیچیدگی های کمتری دارد.این شاعر ادامه داد: در «گزیده غزل های طالب آملی» از شرح اثر خودداری کردم. تنها در جاهایی از متن که پیچیدگی های زیادی بود به شرح و توضیح بیت در ذیل صفحه پرداختم. در «گزیده غزل‌های طالب آملی» علاوه بر غزل تعدادی رباعی و دوبیتی نیز وجود دارد و از آثار این شاعر در این قالب ها نیز انتخاب کردم. 


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ادبیات
ادبیات
ادبیات و کتاب
ادبیات و کتاب
ساير حوزه ها
ساير حوزه ها
قرآن و عتر
قرآن و عتر
دین و اندیشه
دین و اندیشه
فرهنگ حماسه
فرهنگ حماسه
رادیو تلویزیون
رادیو تلویزیون
عمومی
عمومی
تئاتر
تئاتر
موسیقی و هنرهای تجسمی
موسیقی و هنرهای تجسمی
میراث و گردشگری
میراث و گردشگری
فرهنگ عمومی
فرهنگ عمومی
رسانه
رسانه
سینما و تئاتر
سینما و تئاتر

آخرین اخبار

اینفوگرافی: 10 قانون عجیب کار در سراسر جهان
گاهی در سطح جهان با قوانینی برخورد می‌کنیم که بسیار عجیب و در عین حال خنده دار هستند. در این اینفوگرافی با بعضی از این قوانین عجیب و خنده دار آشنا می‌شوید.
بهترین انیمیشن‌های کوتاه سینما (۱)
دختری خردسال، قصد دارد برای برآورده شدن آرزویش،‌ سکه‌ای را درون حوض واقع در مرکز شهر بیاندازد. در همین حین، سر و کله‌ی یک نوازنده‌ی دوره‌گرد پیدا می‌شود. نوازنده یک‌تنه چندین ساز را با هم می‌نوازد و دختر کوچولو را ترغیب می‌کند تا سکه‌اش را به او ببخشد.
فیلم «ویند ریور»، تریلری رمزآلود با دیالوگ‌های شاعرانه
«ویند ریور» آخرین فیلم در مجموعه شریدان است و تنها فیلمی است که تصمیم گرفته خودش آن را کارگردانی کند. فیلم جدیدش که در یکی از مناطق دور افتاده مختص بومیان آمریکا در زمستان سختی در وایومینگ می گذرد، درباره یک تجاوز و قتل وحشیانه است.
برنده نخل طلای کن از «مربع» و مصائب مرد بودن می‌گوید
«روبن اوستلوند» (Ruben Östlund)، کارگردان سوئدي، در آخرين فيلم خود به نام «مربع» که برنده جايزه نخل طلاي جشنواره فيلم کن 2017 شد، علاقه‌اش را به مسائل رواني و رفتارهاي اجتماعي از دريچه نگاه يك مرد جلوي دوربين برده است.
جنگ برای سیاره‌ی میمون‌ها؛ میمون‌ها آدم‌ترند یا آدم‌ها؟
سرانجام پازل مجموعه «سیاره میمون ها» با ساخته شدن قسمت سوم آن تکمیل شد. «جنگ برای سیاره میمون ها» به کارگردانی «مت ریوز» پایان این قصه کلاسیک و محبوب را رقم زد. در ابتدای این قسمت سزار و افرادش که در قلب جنگل ها به سر می برند، مورد شبیخونی سخت قرار می گیرند.
معرفی پرفروش های طرح پاییزه کتاب
گفت‌ و گو با «امیرحسین چهلتن» درباره نویسندگی و زندگی
صادق ممقلی، شرلوک و دیگران
پژوهش با پرسشگری به وجود می آید
تاثیر طرح پاییزه بر فروش کتاب
فراخوان ثبت‌نام در دوره آموزش داستان‌نویسی آل جلال منتشر شد
شعر رضا اسماعیلی در اعتراض به اعلام پایتخت رژیم صهیونیستی
پایان آذرماه؛ آخرین مهلت حضور در چهارمین دوره پایتخت کتاب ایران
انتشار کتاب «دعاهایی برای صلح جهانی» برای کودکان ایرانی
افزایش قیمت کاغذ رمق ناشران را از بین می‌برد