اینترنت اشیا و مخاطره برای جان افراد

18:53 ۴۰۵ روز و ۱۳ ساعت پیش ایتنا 487 0
اینترنت اشیا و مخاطره برای جان افراد

ایتنا- متخصصان امنیت به اعضای مجلس سنا هشدار دادند که اینترنت اشیا ممکن است باعث مرگ افراد شود.

ایتنا

امروزه تعداد بسیار زیادی وسایل، ابزار و دستگاه‌های مختلف به اینترنت دسترسی دارند و امنیت پایین این ابزارآلات باعث شده است تا زندگی و سرمایه افراد زیادی مورد خطر قرار بگیرد.به گزارش ایتنا ازرایورزبه نقل از تکنولوژی ریویو، اکنون نیاز بشدت احساس می‌شود که است که دولت‌ها با مداخله در این امر از شدت این رویه بکاهند. اخیرا عده‌ای از متخصصان برجسته امنیت راجع به این مسئله به مدیران و تصمیم‌گیران هشدار داده‌اند.بروس اشنایدر، متخصص پرآوازه دانشگاه هاروارد، در نشستی که در ماه گذشته داشت، حمله هکرها را در ماه اکتبر که باعث فلج شدن کمپانی Dyn، شرکت ارائه دهنده زیربنای اینترنتی، و عدم دسترسی به اکثر وب‌ سایت‌ها در شرق آمریکا شد را اقدامی خوش‌خیم خواند.در این حادثه کسی جان خود را از دست نداد، امّا اشنایدر خاطر نشان کرد: حملاتی که هدف آنها دوربین‌های مداربسته، سیستم‌های نظارت بر کودک، وب کم‌ها و سایر ابزارآلات مشابه هستند، نشان دهنده میزان جدی بودن خطری است که با همه‌گیر شدن تجهیزات کم امنیت متصل به اینترنت، همه ما را تهدید می‌کند.اشنایدر اظهار داشت، کامپیوترهای با چنین امنیت کمی، در بیمارستان‌ها، مخصوصا در آسانسورها و سیستم‌های تهویه، مورد استفاده قرار می‌گیرند. وجود تبعات جبران ناپذیر، شاید دلیلی باشد که دولت می‌‌بایست در برطرف کردن مشکلات امنیتی این دستگاه‌ها کوشا باشد.مشکل اساسی اینترنت اشیا، عدم انگیزه سازندگان دستگاه‌های متصل به اینترت به امنیت چنین دستگاه‌هایی می‌باشد. به علاوه حتی اگر مصرف کننده به امنیت این دستگاه‌ها اهمیت دهد نیز هیچ معیاری برای شناسایی دستگاه مورد نیاز خود را ندارد.در مورد دخالت دولت در این باره نظرات مختلفی وجود دارد. عده‌ای معتقدند که دخالت دولت در امر اینترنت اشیا باعث افت نوآوری در این زمینه می‌شود.اشنایدر در این زمینه معتقد است که قانون‌گذاری راجع به این مسائل باید دست کمیته‌ای تخصصی باشد تا از افت صنعت جلوگیری شود.در حال حاضر خبری از قانون‌گذاری و اولویت‌دهی به امر اینترنت اشیا نیست. ماه گذشته وزارت امنیت داخلی آمریکا، مقالاتی را راجع به اقدامات مورد نیاز برای برقراری امنیت اینترنت اشیا منتشر کرد و پیشنهاد کرد تا دولت سازندگان ابزارهای کم امنیت را مورد پیگرد قانونی قرار دهد.به علاوه سیستم استاندارد‌دهی صنعت فناوری آموزش‌ها و مقالاتی را برای سازندگان ابزارهای متصل به اینترنت و اینترنت اشیا منتشر کرد که در این مقالات به نحوه برقراری امنیت اینگونه دستگاه‌ها و ابزارآلات، اشاره شده است.


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

ماهواره و فضا
ماهواره و فضا
قطعات
قطعات
 نرم افزار
نرم افزار
بانكداری الكترونيك
بانكداری الكترونيك
شبكه اجتماعي
شبكه اجتماعي
برنامه نويسي
برنامه نويسي
اخبار داخلی
اخبار داخلی
موبايل
موبايل
مخابرات
مخابرات
اپراتورها
اپراتورها
فناوری شخصی
فناوری شخصی
كامپيوتر همراه
كامپيوتر همراه
شبكه و امنيت
شبكه و امنيت
تنظيم مقررات
تنظيم مقررات
بازی
بازی
وب ايراني
وب ايراني
لوازم جانبی
لوازم جانبی
ميزباني وب
ميزباني وب
تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك
سيستم عامل
سيستم عامل
مديريت ICT
مديريت ICT
روبوتيك
روبوتيك
وب و اينترنت
وب و اينترنت
امنيت
امنيت
اينترنت
اينترنت
ويروس
ويروس
سخت افزار
سخت افزار

آخرین اخبار

فیلم: ۵ ترفند خانه داری به درد بخور
این ترفندهای خانه داری را یاد بگیرید تا زندگی برایتان آسان تر شود.
چگونه زیبایی درون‌تان را بروز دهید
به گفته‌ی کارشناسان، این درخشش و زیبایی درون‌تان است که به شما احساسی فوق‌العاده داده و اطرافیان را جذب‌ می‌کند، فقط باید آن را پرورش بدهید. در این مطلب توصیه‌هایی برای‌تان داریم تا بتوانید با زیبایی درون خود بدرخشید، هم پیش خودتان و هم نزد دیگران!

پر بازدید ترین اخبار امروز

روستائیان برای گرفتن وام اشتغال چقدر پول نقد داشته باشند؟
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفته که روستائیان برای گرفتن وام جدید اشتغال باید تا سقف ۲۰ درصد تسهیلات آورده نقدی داشته باشند.
فقط 1 کاسب پلاسکو وام 300 میلیونی گرفت؟
درحالی رئیس ­­اتحادیه پیراهن‌دوزان گفته، از ۱۲۰ کسبه پلاسکو فقط ۱ نفر وام ۳۰۰ میلیونی را گرفته که دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی هم بدون اینکه تعداد وام های پرداخت شده را دقیق اعلام کند، گفته تاکنون برای ۲۹ نفر معرفی نامه صادر شده است.
افشای پُشت‌پرده جوسازی برای گرانفروشی مسکن
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که سودآوری بازار مسکن کمتر از سودآوری بانک است از تلاش عده‌ای سودجو برای بر هم زدن جو آرام مسکن پرده برداشت و گفت: این اطمینان را می‌دهم که در ماه‌های پیش‌رو از سال ۹۶ و سال آینده جهش‌های قیمتی نخواهیم داشت.