700 هزار بار مراجعه مصدومان ترافيكى به بيمارستان‌های دولتى/ بيمه‌هاى تجارى خلف وعده مى‌كنند

15:23 ۴۴۶ روز و ۱۳ ساعت پیش باشگاه خبرنگاران جوان 379 0
 		700 هزار بار مراجعه مصدومان ترافيكى به بيمارستان‌های دولتى/ بيمه‌هاى تجارى خلف وعده مى‌كنند

700 هزار بار مراجعه مصدومان ترافيكى به بيمارستان‌های دولتى/ بيمه‌هاى تجارى خلف وعده مى‌كنند

باشگاه خبرنگاران جوان

معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت عنوان کرد: وزارت بهداشت به تکالیف قانونی خود در ارائه خدمات درمانی رایگان به مصدومان حوادث ترافیکی عمل کرده است.شهرامى معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بيان كرد: پیش از سال 1384 با توجه به وضعیت بسیار آشفته در تامین هزینه های درمان مصدومان سوانح و حوادث ترافیکی کشور، مردم از رساندن مصدوم ترافیکی به بیمارستان ها با مشکلات بسیاری مواجه بودند و برخی مجروحان به علت دیر رسیدن به مراکز درمانی فوت می کردند یا عوارض جبران ناپذیری برای آنان ایجاد می شد. وى عنوان كرد: در ابتدای سال 1384 با تصویب و ابلاغ ماده 92 قانون برنامه چهارم توسعه، قانونگذاران تخصیص 10 درصد از حق بیمه شخص ثالث را جهت هزینه های درمانی صدمات بدنی ناشی از حوادث ترافیکی مصوب کردند. این موضوع در بند ب ماده 37 قانون برنامه پنجم توسعه کشور استمرار یافت و در قالب ماده 30 قانون الحاق تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) دائمی شد.به گفته وى، بر اساس این قانون بیمه های تجاری مکلف هستند یک دهم حق بیمه شخص ثالث را به طور مستقیم به حساب وزارت بهداشت واریز كنند تا صرف هزینه درمان این مصدومان شود. علی رغم اینکه وزارت بهداشت تاکنون به تکلیف خود به طور کامل عمل کرده و این مجروحان به صورت کاملا رایگان در بیمارستان های دولتی درمان می شوند و سالیانه 700 هزار بار مراجعه به این بیمارستان ها دارند و همه خدمات شامل بستری، جراحی، پاراکلینیک، دارو و لوازم پزشکی را رایگان دریافت می کنند، اما متاسفانه برخی از بیمه های تجاری علی رغم دریافت این مبالغ در واریز آن به حساب وزارت بهداشت تاخیر طولانی دارند که این امر مشکلات متعددی را برای ارائه خدمت به مجروحان ایجاد کرده است.شهرامى يادآور شد: امیدواریم با هماهنگی بیمه مرکزی، واریز وجه مطابق قانون انجام شود.


گروه های زیر مجموعه علمی پزشکی

کلينيک
کلينيک

پر بازدید ترین اخبار امروز

زلزله ۷.۵ ریشتری در پاپوا گینه نو
زلزله ای به قدرت 7.5 در مقیاس ریشتر کشور پاپوا گینه نو را لرزاند. این زلزله نگرانی از وقوع یک فاجعه طبیعی در اقیانوسیه را افزایش داده است.
فراخوان پذیرش نیرو در مرکز تربیت پژوهشگر معارف انقلاب اسلامی
مرکز تربیت پژوهشگر معارف انقلاب اسلامی وابسته به مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای با هدف تربیت تخصصی عناصر علمی، پژوهشی، آموزشی نیرو می‌پذیرد.
ونگر: گل دوم سیتی ۱۰۰ درصد آفساید بود
آرسن ونگر، سرمربی آرسنال، پس از شکست 3-0 تیمش مقابل منچسترسیتی در جام اتحادیه، تاکید کرد که گل دوم حریف 100 درصد آفساید بود.
برتری پرگل اتلتیکو مقابل سویا
تیم مادریدی در خانه خودش صاحب یک پیروزی پرگل شد.
سرطانی که با چراغ خاموش حمله می‌کند/ تاریخ امتحانات نهایی خردادماه/ فناوری دانش بنیان که هوای سلامت شما را دارد/ آشی خوشمزه برای مقابله با کبد چرب
شکایت از اماکن مسکونی در صدر شکایت های بهمن ماه سامانه 190
ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال تا ۸ اسفند ادامه دارد/ خطر ورود مجدد بیماری به کشور
به جای دادن اخبار منفی، نشاط جامعه را گسترش دهیم/ بهداشت محیط را به مبارزه با قلیان‌ها خلاصه نکنید
بسته‌های تحول و نوآوری، نقشه راه حوزه آموزش علوم پزشکی کشور
حرکت به سمت دولت الکترونیک مستلزم تحول است/ باید به دنبال ایجاد دولت الکترونیک باشیم
بافت آسیب دیده مغز پس از سکته سمی می شود
تعبیه فیبرهای نوری در پارچه برای درمان امراض پوستی
چرا برخی افراد مستعد ابتلا به عفونت ویروسی مغز می شوند؟
صدای رسا با حنجره مصنوعی