98 درصد حقوق های نامتعارف بازگردانده شده است/ حکم انفصال از خدمت طیب نیا و نوبخت صحت ندارد

12:41 ۳۷۶ روز و ۸ ساعت پیش باشگاه خبرنگاران جوان 247 0
 		98 درصد حقوق های نامتعارف بازگردانده شده است/ حکم انفصال از خدمت طیب نیا و نوبخت صحت ندارد

98 درصد حقوق های نامتعارف بازگردانده شده است/ حکم انفصال از خدمت طیب نیا و نوبخت صحت ندارد

باشگاه خبرنگاران جوان

رئیس دیوان محاسبات کل کشور گفت: طبق پیگیری های انجام شده 22میلیارد و 850میلیون تومان از حقوق های نامتعارف بازگردانده شده و تنها 560 میلیون تومان آن باقی مانده است.عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کل کشور در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مبنی بر انتقادات وارده به گزارش دیوان در خصوص حقوق های نامتعارف و ارزیابی آن تنها بر اساس مصوبه شورای حقوق و دستمزد اظهار داشت: گزارش دیوان محاسبات در خصوص حقوق های نامتعارف با استناد به ماده 76 قانون خدمات کشوری و قوانین برنامه پنجم توسعه  تنظیم شده که بر اساس آن اجازه پرداخت پاداش های ویژه و فوق العاده های شغلی برای هیأت مدیره بانک ها، بیمه و برخی از شرکت های دولتی داده شده است؛ همچنین در ماده 74 قانون خدمات کشوری عنوان شده هر گونه تغییری در افزایش حقوق باید به مصوبه شورای حقوق و دستمزد برسد، بر همین اساس مصوبات شورای حقوق و دستمزد نیز در تحلیل این گزارش کاملا رسمی و قانونی بود. وی ادامه داد: مشکلی که به وجود آمده مربوط به قبل از سال 95 و پیگیری در سال 94 بوده که این تغییرات و افزایش صورت گرفته است. رئیس دیوان محاسبات کل کشور در خصوص آخرین وضعیت بازگشت حقوق های نامتعارف از سوی مدیران اظهار داشت: 98 درصد حقوق های نامتعارف با مبلغی بالغ بر 22میلیارد و 850 میلیون تومان بازگشت داده شده و تنها حقوق 4 نفر باقی مانده که ارزش آنها 560 میلیون تومان است؛ این میزان باقی مانده پس از اعلام به نهاد های ذی ربط در حال پیگیری و بازپرداخت است و ضمن اینکه کل میزان حقوق های نامتعارف که باید بازگردانده شود 23میلیارد و 500تومان است. آذر در پاسخ به سوال دیگری نیز مبنی بر اینکه برنامه دیوان محاسبات برای جلوگیری از پرداخت های نامتعارف مجدد چیست، اظهار داشت: طبق فعالیت های انجام شده زیرساخت های سامانه نظارت الکترونیکی یا حسابرسی الکترونیکی در داخل دیوان محاسبات فراهم شده که با همکاری انجمن حسابداران هوشمندسازی شود ضمن اینکه پرداخت به مدیران دراین سامانه ثبت می شود در صورت تخطی از میزان متعارف هشداری از طرف سیستم اعلام شود. وی با بیان اینکه این سامانه در گذشته نیز در دیوان محاسبات کشور وجود داشته اظهار داشت: اگر در گذشته از این سامانه استفاده می شد دیگر شاهد پرداخت های این چنینی نبودیم و این هزینه های سنگین برای نظام نیز تحمیل نمی شد؛ طبق سیاستگذاری جدید در دیوان محاسبات استفاده از سامانه ثبت حقوق و مزایا در دستور کار قرار گرفته و سعی شده تا به جای مچ گیری از مدیران به آنها آموزش و آگاهی های لازم داده شود. رئیس دیوان محاسبات کل کشور در پاسخ به سوال دیگر از خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی بر صحت و سقم حکم انفصال از خدمت طیب نیا و نوبخت که تنها توسط وزارت اقتصاد تکذیب شده است، اظهار داشت: برای صدور حکم انفصال از خدمت ابتدا باید کمیته فنی، دیوان محاسبات به دادسرای این نهاد گزارشی ارائه کند و پس از تأییدیه توسط دادستان این دادسرا حکم انفصال از خدمت توسط هیأت مستشاری تایید و در دستور کار قرار می گیرد. آذر تاکید کرد: خبری که در خصوص انفصال از خدمت آقای طیب نیا وزیر اقتصاد وامور دارایی و همچنین نوبخت معاون رئیس جمهور در رسانه ها منتشر شده توسط دادستانی دیوان محاسبات تکذیب شده است.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

اقتصاد کلان
اقتصاد کلان
عمومی
عمومی
تولید و تجارت
تولید و تجارت
ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات
بورس‌،‌بانک و بیمه
بورس‌،‌بانک و بیمه
عمران و اشتغال
عمران و اشتغال
صنعت ، تجارت و کشاورزی
صنعت ، تجارت و کشاورزی
نبض بازار
نبض بازار
امور زیر بنایی
امور زیر بنایی
اقتصاد و انرژی
اقتصاد و انرژی
راه و شهرسازی
راه و شهرسازی
اقتصاد بین الملل
اقتصاد بین الملل

آخرین اخبار

پر بازدید ترین اخبار امروز

سازها و آوازها برای مولانا در قونیه به صدا درآمدند
کنسرت دو گروه هنری مجید درخشانی و شهرام ناظری در محل سالن عزیزیه شهر قونیه برای علامندان فرهنگ و هنر و ادبیات ایرانی برگزار شد.
فیلم: تزئین اسنک های خوشمزه برای بچه ها
برای اینکه بچه ها از میوه ها و غذا های مقوی استفاده کنند، آنها را به این شکل تزئین کنید.
انتخاب وزیر علوم به ریاست شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها
در جلسه 308 شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی،که در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، دکتر منصور غلامی وزیر علوم برای سمت ریاست شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها انتخاب شد.
توضیحاتی درباره 5 هزار برگ سند تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت:‌ اسامی منتشر شده از بدهکاران بانک سرمایه تنها یک برگ از ۵ هزار برگ تخلفات است.
مدیران محتاج ۴۵۵۰۰ تومان، نظام هدفمندی را بهم زدند! / گردونه یارانه سال ۹۷ برای ثروتمندان می‌چرخد؟
رشد ۷.۵ درصدی جابه جایی گاز در کشور
بنزین از اول دی ۱۵۰۰ تومان می‌شود
اوپک به هدف نفتی خود نزدیک شده است
کاهش ۶۲ درصدی واردات نفت اسار اویل از ایران
جزییات بودجه 97 به روایت نوبخت/ مصرف آب تهرانی‌ها 10 درصد کاهش یافت
دریافت ۶۰ ریال عوارض از هر کیلووات ساعت
پنج عامل تاثیرگذار بر قیمت‌های نفت در سال آینده
پیش بینی درآمد ۹۵هزار میلیارد تومانی از صادرات نفت،گاز و میعانات
گرانی بنزین قطعی نیست/پیش‌بینی درآمد 110 هزار میلیاردی با گرانی حامل‌های انرژی واقعیت ندارد