جایگزینی نرم‌افزارهای جدید به جای مدل‌های چینی که اطلاعات کاربران را سرقت می‌کنند

18:55 ۴۰۷ روز و ۷ ساعت پیش ایتنا 306 0
جایگزینی نرم‌افزارهای جدید به جای مدل‌های چینی که اطلاعات کاربران را سرقت می‌کنند

ایتنا- بلو (BLU)، سازنده تلفن‌های هوشمند اندرویدی متعهد شد تا نرم افزارهای چینی را که اطلاعات کاربران را به سرقت می‌برند جایگزین کند.

ایتنا

این روزها گوشی‌های هوشمند ارزان قیمت اندرویدی بازار مخصوص به خود را دارند. گوشی‌های هوشمندی که معمولا چینی هستند، با استفاده از سخت افزاری مشابه قیمتی به شدت پایین‌تر از گوشی‌های هوشمند معمولی بازار را در اختیار دارند.به گزارش ایتنا ازرایورزبه نقل از Theverge، شرکت بلو(BLU) نیز یکی از این سازنده‌ها است که دارای گوشی‌های فوق ارزان، حتی با قیمت ۵۰ دلار می‌باشد. بلو اخیراً اعلام کرد که از این به بعد نرم‌افزارهای چینی را که اطلاعات و داده‌های کاربران را به سرقت می‌برند را با نرم‌افزارهای مورد تایید گوگل جایگزین می‌کند.بر اساس گزارشی که در PCMag منتشر شده است، این اشکال ماه پیش توسط اتحاد امنیتی کریپتو وایر(Kryptowire) کشف و اعلام شد. اشکال از فرمویر (Firmware) به‌روزرسانی کننده اپلیکیشن‌ها بود که بر فعالیت کابران و ارتباطات آنها نظارت داشته و به علاوه اطلاعات مورد نظر را به سروری چینی منتقل می‌کرده است.این سرور دارای قابلیت جست‌وجوی کلمه در میان اطلاعات داده شده نیز می‌باشد. در حال حاضر، تمامی گوشی‌های هوشمند شرکت BLU، حتی مدل ۵۰ دلاری Blu R1 HD، از نرم‌افزار رسمی به‌روزرسانی گوگل، یعنی نرم‌افزار به‌روزرسانی کننده ایر (Over the air updating tool) استفاده می‌کنند.بر اساس گفته‌های رسمی سمی اوهوزایون ( Sammy Ohev-zion)، مدیرعامل شرکت بلو، این شرکت از این به بعد هیچ نرم افزار شخص سومی (Third party) را که علاوه بر داشتن کدهای آن، از طریقه کار و رفتار آن اطلاع نداشته باشد را بر روی گوشی‌های هوشمند خود نصب نخواهد کرد.شرکت بلو همچنین قصد دارد تا متن سیاست‌های امنیتی (Privacy Policy) خود را برای بر طرف کردن هرگونه مشکل، به‌روزرسانی کند. در متن جدید سیاست‌های امنیتی قید شده است که نرم‌افزارهای این شرکت چه اطلاعاتی را می‌بایست از کاربران دریافت نمایند تا کاربران نرم‌افزارهایی را که اطلاعات غیر از موارد ذکر شده را خواستار هستند، شناسایی کنند.شرکت شانگهای آداپس تکنولوژی (Shanghai Adups Technology Co) که مسئول این اپلیکشن‌ها است، اعلام کرده که دریافت اطلاعات برای گوشی‌های موجود در آمریکا نبوده و اطلاعات کسب شده از گوشی‌های موجود در آمریکا پاک شده‌اند.شرکت بلو در حال حاضر و مخصوصا از زمانی که سایت آمازون (Amazon) پس از مطلع شدن از شرقت اطلاعات، فروش مدل R1 HD این شرکت را متوقف کرده، بدنبال جلب اعتماد مشتریان خود می‌باشد.شرکت مورد بحث، همچنین قرارداری را با شرکت کریپتو وایر منعقد کرده که بر اساس آن بر تمامی گوشی‌های این شرکت برای وجود نرم‌افزارهای مخرب نظارت شود. 


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

ماهواره و فضا
ماهواره و فضا
قطعات
قطعات
 نرم افزار
نرم افزار
موبايل
موبايل
مخابرات
مخابرات
اپراتورها
اپراتورها
بازی
بازی
وب ايراني
وب ايراني
لوازم جانبی
لوازم جانبی
روبوتيك
روبوتيك
وب و اينترنت
وب و اينترنت
امنيت
امنيت
فناوری شخصی
فناوری شخصی
كامپيوتر همراه
كامپيوتر همراه
شبكه و امنيت
شبكه و امنيت
تنظيم مقررات
تنظيم مقررات
اينترنت
اينترنت
ويروس
ويروس
سخت افزار
سخت افزار
بانكداری الكترونيك
بانكداری الكترونيك
شبكه اجتماعي
شبكه اجتماعي
برنامه نويسي
برنامه نويسي
اخبار داخلی
اخبار داخلی
ميزباني وب
ميزباني وب
تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك
سيستم عامل
سيستم عامل
مديريت ICT
مديريت ICT

پر بازدید ترین اخبار امروز

اختصاصی| طرح جدید نمایندگان برای ممانعت از انتصاب دوتابعیتی‌ها در دولت
نماینده شاهین‌شهر در مجلس جزئیات طرح ۷ ماده‌ای نمایندگان برای جلوگیری از انتصاب افراد دو تابعیتی در مناصب دولتی را تشریح کرد.
چرا اوباما سکوت کرده است؟
در جریان رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ آمریکا، بسیاری از سیاهپوستان، نگین پوستان و آفریقایی تبارهای آمریکا به صحنه آمده و آرای خود را به سود اوباما به گردش در آوردند.
پاسداشت شهدای دریانورد | ویژگی‌‌های قرآنی ˮایثارگران دریانوردˮ
شهدای دریانورد همان پاسداران، مجاهدان و ایثارگران مرزهای کشور بودند که در نهایت گمنامی و در راستای خدمت به مردم جان خویش را تقدیم خداوند متعال کردند. امیرالمؤمنین بر اساس آیاتی از قرآن ارزش ایثارگری را بیان فرمودند.
نوبخت: فقرزدایی و اشتغال اولویت دولت است
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تلاش می‌کنیم بودجه جاری و عمرانی استان‌ها را افزایش دهیم. سیاست فقرزدایی و اشتغال را علی‌رغم این‌که با محدودیت منابع مواجهیم، در اولویت داریم.
مجید جلالی: بدون کی‌روش تیم ملی افت می‌کند- برخی برای جذب مخاطب بحث جادوگری را اشاعه می‌دهند
سرمربی تیم فوتبال پیکان بر این باور است که مدیران تلویزیون باید به برنامه‌هایی که از این رسانه پخش می‌شود نظارت بیشتری داشته باشند تا مواردی همچون جادوگری اشاعه پیدا نکند.