آیین نامه دفاتر نمایشی استانها تغییر می‌کند/ نمایش 30 اثر برگزیده در جشنواره تئاتر فجر

12:56 ۵۴۰ روز و ۵ ساعت پیش باشگاه خبرنگاران جوان 437 0
 		آیین نامه دفاتر نمایشی استانها تغییر می‌کند/ نمایش 30 اثر برگزیده در جشنواره تئاتر فجر

مدیر مرکز هنرهای نمایشی به روسای انجمن‌های هنرهای نمایشی استان‌ها توصیه کرد مشارکت برای ساخت پلاتو و تغییر آیین نامه‌های استان‌ها را در اولویت قرار دهند.

باشگاه خبرنگاران جوان

به گزارش خبرنگارحوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ افتتاح همایش برگزیده‌های تئاتر استانها با حضور مهدی شفیعی مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی، سعید اسدی دبیر سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر، ایرج راد، کوروش زارعی مدیر نمایش حوزه هنری، افسانه ماهیان، اتابک نادری و جمعی از مدیران نمایشی استانها صبح امروز در مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.بنابراین گزارش مهدی شفیعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی اظهار داشت: برگزاری چنین همایش‌هایی به نوعی وسیله‌ای است برای رسیدن به هدف اصلی و پروسه‌ای منطقی برای تئاتر. در واقع هدف اصلی ما تولید نمایش است چراکه افزایش روند تولید باعث می‌شود مخاطب بیشتری برای دیدن تئاتر بیاید.وی ادامه داد: یکی از کارهایی که قرار است انجام دهیم تغییر آیین نامه دفاتر نمایش در استان‌ها ست چرا که معتقدیم ساختار آیین نامه‌ها باید به روز شودو همانطور که در جریان هستید انجمن گروه‌های نمایشی از بین خود گروه‌های نمایشی تشکیل شدند و از بین همین انجمن هیات مدیره تشکیل می‌شود که قرار است سیاست گذاری را بر عهده داشته باشد. البته از این بابت نیازمند مشارکت مدیران نمایشی استان‌ها هستیم.شفعیعی تصریح کرد: معضل دیگر تئاتر امروز ما نبود اعتبار مشخص برای فعالیت گروه‌های تئاتری است. چنان چه هر مدیر تئاتری از ابتدای کار سر فصلی را مشخص کند مرجعی برای هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی خواهد شد و امیدواریم به فعال شدن چرخه تولید تئاتر  کمک شود.در ادامه سعید اسدی دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با بیان اینکه این همایش فرصتی است تا از نزدیک با فعالان تئاتر در استان‌های مختلف به تبادل نظر بپردازیم، افزود: این اتفاق در دل خود انتخاب آثار برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر را در پی دارد.وی همایش «آثار برگزیده جشنواره های تئاتر استان‌ها» را مسیری برای انتخاب آثار دانست که باید هدفش نشان دادن برآیند تئاتر در طول یک سال در استان‌های مختلف باشد.اسدی اظهار داشت: جشنواره‌‌محوری در تئاتر ایران زمانی خجسته بود و الان هم امکان خوبی برای تشویق در جهت تولید تئاتر است اما مضراتی هم دارد که باید آن را اصلاح کرد. جشنواره تئاتر استان‌ها در مسیری قرار گرفته که هدفش تولید آثار برای مخاطبان در استان‌های مختلف است. این جشنواره‌ها باید تقویت و با شکوه برگزار شوند.دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با بیان اینکه قائل به مرزبندی و تفکیک بین تئاتر تهران و تئاتر شهرستان ها نیست، اعلام کرد که 15 اثر حاضر در این همایش به جشنواره اصلی تئاتر فجر و 15 اثر نیز برای اجرا در تور فجر تئاتر استانی که در دی ماه برگزار می‌شود، انتخاب می‌شوند.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

تمدید طرح خدمت میان بانک ملی ایران و توسعه صادرات
طرح خدمت به منظور تبادل چک و واریز وجه میان بانک ملی ایران و توسعه صادرات ایران تا ۲۵ دی ماه سال جاری تمدید شد.
تراکنش ۱۰ میلیارد ریالی در هفته نخست برگزاری نمایشگاه قرآن کریم
درهفته نخست برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم که با عاملیت بانک شهر در حال اجراست، ۱۰ میلیارد ریال تراکنش صورت گرفت.
مهمترین تفاوت های مایکروفر، سولاردام و فر توکار
اگر تصمیم به اعمال کمی تغییر در سبک آشپزیتون گرفتید، بهتر است با انواع ابزاری که شما را در این کار کمک می کنند، آشنا شوید تا بهترین را انتخاب کنید. انواع فر می توانند شما را در این کار کمک کنند. در بازار انواع مختلفی از فر مانند فر توکار برقی، مایکروفر و ...  وجود دارد که هیچکدام خیلی خوب یا خیلی بد نیستند و فقط کارایی های متفاوتی دارند.
ویدئو - تشییع پیکر ناصر ملک‌مطیعی
پیکر مرحوم ناصر ملک‌مطیعی - بازیگر پیشکسوت سینما - صبح یکشنبه (۶ خرداد) از مقابل خانه سینما تشییع شد. در این مراسم که جمعیت زیادی از علاقه‌مندان سینما به همراه جمعی از هنرمندان حضور داشتند، پرویز پرستویی، مسعود کیمیایی و پسر مرحوم ملک‌مطیعی برای مردم صحبت کردند و صدای بهروز وثوقی نیز پخش شد که ابراز احساسات جمع حاضر را در پی داشت.
ادعای رییس پیشین هیات وزنه برداری کرمانشاه در مورد دخالت مرادی در انتخابات
رییس پیشین هیات وزنه برداری کرمانشاه با گلایه از رییس فدراسیون مدعی است علی مرادی دخالت مستقیم در انتخابات هیات دارد.
عبادی: در جام جهانی مدال نگرفتم اما عملکردم بد نبود
ملی پوش تیروکمان در رشته کامپوند گفت: هر چند در مقدماتی جام جهانی ترکیه رکورد بسیار خوبی زدم و توقع کسب مدال داشتم، اما متاسفانه حریفان جهانی‌ام قوی‌تر از من بودند.
ملی‌پوشان رویینگ راهی اردوی چین شدند
۶ پاروزن تیم ملی رویینگ ایران برای برپایی اردوی آماده‌سازی راهی چین شدند.
جام جهانی تیراندازی مونیخ- احمدی فینالیست تفنگ سه وضعیت شد
الهه احمدی در جام جهانی مونیخ در تفنگ سه وضعیت راهی فینال شد.
دختران والیبالیست ایران در آسیا هفتم شدند- پیروزی مقابل هند در بازی آخر
تیم ملی والیبال نوجوانان دختر ایران با پیروزی برابر هند در جایگاه هفتم آسیا قرار گرفت.
ادامه تغییرات در فدراسیون والیبال- خزانه‌دار استعفا داد
ملکی جایگزین مهدی اسلامی در مسئولیت خزانه‌داری فدراسیون والیبال شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توهم حضور مدیران دو تابعیتی؛ سنگ‌اندازی جدید در مسیر دولت
دو تابعیتی‌ها؛ همه چیز از ۸۰ ماه قبل یعنی اوایل مهر ماه سال ۹۰ آغاز شد؛ خبر کوتاه بود؛ «عبدالرضا خاوری مدیرعامل بانک ملی ایران به کانادا فرار کرد!»؛ خاوری که از سال ٨٥ به تبعیت کشور کانادا درآمده بود، پس از طرح موضوع اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی در سیستم بانکی کشور، هنگامی که برای انجام یک ماموریت کاری به لندن رفته بود، از سمت خود استعفا کرد و به تورنتو که پایتخت کشور دوم او محسوب می‌شود، رفت.
تبرئه بسیاری از متهمان اغتشاشات ۹۶ پس از ابزار ندامت
رئیس دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران می‌گوید تعدادی از متهمان پرونده اغتشاشات دی ماه پس از ابراز ندامت و پشیمانی، تبرئه شدند.
۴ علامت هشدار دهنده که به شما می‌گویند انسداد عروقی دارید
تحقیقات نشان داده است بین سکته و بیماری‌های قلبی با برخی نشانه‌های ظاهری لاله گوش ارتباط وجود دارد. به گفته محققان، چین یا خطی که لاله گوش را به دو قسمت تقسیم می‌کند با بیماری‌های خاموش قلبی مرتبط است.
طلایی: مصدومیت یزدانی جدی نیست- قبول دارم با کمبود کشتی‌گیر شش دانگ مواجه‌ هستیم
مربی ارشد تیم ملی کشتی آزاد با تاکید بر اینکه نفرات جوان و آینده داری در تیم ملی حضور دارند گفت: حرف کارشناسان درباره کمبود کشتی‌گیر شش دانگ و کامل را قبول دارم اما این مشکل فقط مختص ایران نیست.
راه‌اندازی مجدد سامانه «حساب یکپارچه مدارس»- کمک‌های۱۰هزار میلیاردی مردم به مدارس
از سال ۱۳۹۳ و به دنبال شفاف‌سازی مالی و ارائه عملکرد مالی مدارس به والدین و مسئولان، حسابی به صورت آزمایشی ایجاد شد تا درآمد و هزینه را بر اساس حسابداری تعهدی مشخص کند؛ بر این اساس کلیه مدارس موظف شدند حسابی را تحت این عنوان داشته باشند.
جشنواره ملی تئاتر خیابانی در آبیک برگزار می شود
ملک مطیعی بر دوش هوادارانش تشییع شد
گفت‌وگو با آشپزی که برای بازیگران غذا پخته
اعلام جدیدترین مجوزهای صادره در شبکه نمایش خانگی
«لوتوس» راهی «شیفلد» شد
«مورگان فریمن» به اتهامات پاسخ داد
بشارت یزد: سلبریتی دهه شصتی ها
نخستین سینما سیار آذربایجان غربی در سلماس راه اندازی شد
مقدمات برپایی یک جشنواره مردمی تئاتری
برپایی مراسم تشییع پیکر ناصر ملک مطیعی