آیین نامه دفاتر نمایشی استانها تغییر می‌کند/ نمایش 30 اثر برگزیده در جشنواره تئاتر فجر

12:56 ۳۷۸ روز و ۳ ساعت پیش باشگاه خبرنگاران جوان 437 0
 		آیین نامه دفاتر نمایشی استانها تغییر می‌کند/ نمایش 30 اثر برگزیده در جشنواره تئاتر فجر

مدیر مرکز هنرهای نمایشی به روسای انجمن‌های هنرهای نمایشی استان‌ها توصیه کرد مشارکت برای ساخت پلاتو و تغییر آیین نامه‌های استان‌ها را در اولویت قرار دهند.

باشگاه خبرنگاران جوان

به گزارش خبرنگارحوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ افتتاح همایش برگزیده‌های تئاتر استانها با حضور مهدی شفیعی مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی، سعید اسدی دبیر سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر، ایرج راد، کوروش زارعی مدیر نمایش حوزه هنری، افسانه ماهیان، اتابک نادری و جمعی از مدیران نمایشی استانها صبح امروز در مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.بنابراین گزارش مهدی شفیعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی اظهار داشت: برگزاری چنین همایش‌هایی به نوعی وسیله‌ای است برای رسیدن به هدف اصلی و پروسه‌ای منطقی برای تئاتر. در واقع هدف اصلی ما تولید نمایش است چراکه افزایش روند تولید باعث می‌شود مخاطب بیشتری برای دیدن تئاتر بیاید.وی ادامه داد: یکی از کارهایی که قرار است انجام دهیم تغییر آیین نامه دفاتر نمایش در استان‌ها ست چرا که معتقدیم ساختار آیین نامه‌ها باید به روز شودو همانطور که در جریان هستید انجمن گروه‌های نمایشی از بین خود گروه‌های نمایشی تشکیل شدند و از بین همین انجمن هیات مدیره تشکیل می‌شود که قرار است سیاست گذاری را بر عهده داشته باشد. البته از این بابت نیازمند مشارکت مدیران نمایشی استان‌ها هستیم.شفعیعی تصریح کرد: معضل دیگر تئاتر امروز ما نبود اعتبار مشخص برای فعالیت گروه‌های تئاتری است. چنان چه هر مدیر تئاتری از ابتدای کار سر فصلی را مشخص کند مرجعی برای هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی خواهد شد و امیدواریم به فعال شدن چرخه تولید تئاتر  کمک شود.در ادامه سعید اسدی دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با بیان اینکه این همایش فرصتی است تا از نزدیک با فعالان تئاتر در استان‌های مختلف به تبادل نظر بپردازیم، افزود: این اتفاق در دل خود انتخاب آثار برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر را در پی دارد.وی همایش «آثار برگزیده جشنواره های تئاتر استان‌ها» را مسیری برای انتخاب آثار دانست که باید هدفش نشان دادن برآیند تئاتر در طول یک سال در استان‌های مختلف باشد.اسدی اظهار داشت: جشنواره‌‌محوری در تئاتر ایران زمانی خجسته بود و الان هم امکان خوبی برای تشویق در جهت تولید تئاتر است اما مضراتی هم دارد که باید آن را اصلاح کرد. جشنواره تئاتر استان‌ها در مسیری قرار گرفته که هدفش تولید آثار برای مخاطبان در استان‌های مختلف است. این جشنواره‌ها باید تقویت و با شکوه برگزار شوند.دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با بیان اینکه قائل به مرزبندی و تفکیک بین تئاتر تهران و تئاتر شهرستان ها نیست، اعلام کرد که 15 اثر حاضر در این همایش به جشنواره اصلی تئاتر فجر و 15 اثر نیز برای اجرا در تور فجر تئاتر استانی که در دی ماه برگزار می‌شود، انتخاب می‌شوند.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

قرآن و عتر
قرآن و عتر
دین و اندیشه
دین و اندیشه
فرهنگ حماسه
فرهنگ حماسه
موسیقی و هنرهای تجسمی
موسیقی و هنرهای تجسمی
میراث و گردشگری
میراث و گردشگری
فرهنگ عمومی
فرهنگ عمومی
رسانه
رسانه
رادیو تلویزیون
رادیو تلویزیون
عمومی
عمومی
تئاتر
تئاتر
ساير حوزه ها
ساير حوزه ها
سینما و تئاتر
سینما و تئاتر
ادبیات
ادبیات
ادبیات و کتاب
ادبیات و کتاب

آخرین اخبار

طارمی از پرسپولیس جدا می شود؟
مهدی طارمی در فصل منتهی به جام جهانی محرومیتی را پذیرفت که شاید برای او گران تمام شود.
تهیه بانک اطلاعاتی از اماکن تاریخی و فراغتی
شهردار منطقه 7 گفت: طرح نیم‌رخ محله با هدف شناسایی ، ثبت، ضبط و همچنین به روزرسانی اطلاعات مکان‌های فرهنگی و اجتماعی محلات در این منطقه انجام شد.
رای کمیته تعیین وضعیت درباره شکایت علی کریمی از نفت
آرای کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال در مورد شکایت علی کریمی و دستیارانش از تیم نفت تهران صادر شد.
برادر برانکو مربی پرسپولیس شد
زلاتکو ایوانکوویچ به عنوان دستیار جدید برانکو در تیم فوتبال پرسپولیس انتخاب شد.
نکوداشتی برای هادی شفائیه؛ بنیانگذار عکاسی آکادمیک ایران
آیین نکوداشت هادی شفائیه، بنیانگذار عکاسی آکادمیک در ایران یکشنبه ٢٦ آذرماه در فرهنگسرای فردوس برگزار می‌شود.
کاپیتان بارسلونا در تیررس چینی ها
نشریه موندو دپورتیوو از تلاش یک تیم چینی برای به خدمت گرفتن آندرس اینیستا، کاپیتان بارسلونا خبر داد.
تجلیل از استاد طاهر یارویسی پیشکسوت موسیقی مقامی تنبور ایران
تعدادی از اهالی فرهنگ و هنر در قالب انجمن مردمی تجلیل از مفاخر و هنرمندان کردستان (مؤسسه تروسکه سنه فرهنگی) با حضور در منزل استاد طاهر یارویسی، پیشکسوت موسیقی مقامی ایران، نوازنده و سازنده تنبور در کرمانشاه، به پاس سال‌ها خدمت و فعالیتش در این حوزه ها از وی تجلیل و قدردانی کردند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ایرانی ها؛ کتاب نخوان‌های پرادعا!
این اظهارنظر که «مردم ما کتاب نمی خوانند» به یکی از اظهارنظرهای فراگیر بین عموم مردم تبدیل شده است. درواقع به نظر می رسد عبارت «ایرانی ها کتاب نمی خوانند» برای مردم ما بیشتر به نوعی نماد برای اعتراض به وضعیت موجود یا پُزی شبه روشنفکرانه تبدیل شده است.
بادیگاردهای غول پیکر خانم بازیگر-عکس
عکسی از «ویشکا آسایش» و بادیگاردهایش را مشاهده می کنید.
در بوستان ولایت : «عطش آتش» روی صحنه می‌رود
«آبجی» میهمان جشنواره فیلم «خروس طلایی و صد گل» شد
شیوا خسرو مهر در گفت‌وگو با فارس: بازیگران تئاتر باید خود را باور داشته باشند/ بدون اعتماد به نفس نمی‌توان در عرصه هنر موفق بود
فیلم سینمایی «قهرمانان کوچک» را دوباره با خانواده در سینما خواهم دید
راهیابی ۴۲ فیلم مستند به بخش مسابقه جشنواره بین المللی «مسیر عشق»
فیلم «شنل» در فرهنگسرای ارسباران اکران و نقد می‌شود
الهی: سه هزار و ۵۰۰  اثر در جشنواره مسیر عشق/ خلأ تولیدات تصویری و مکتوب با موضوع راهپیمایی اربعین
آخرین آمار فروش فیلم‌های اکران : فروش «قاتل اهلی» ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان شد/ «ثبت با سند برابر است» از ۱ میلیارد و ۵۰۰ عبور کرد
آغاز ساخت موسیقی «یک کیلو و بیست و یک گرم»
پوستر نمایش «تنهایی پرهیاهو» رونمایی شد