آیین نامه دفاتر نمایشی استانها تغییر می‌کند/ نمایش 30 اثر برگزیده در جشنواره تئاتر فجر

12:56 ۶۲۶ روز و ۳ ساعت پیش باشگاه خبرنگاران جوان 437 0
 		آیین نامه دفاتر نمایشی استانها تغییر می‌کند/ نمایش 30 اثر برگزیده در جشنواره تئاتر فجر

مدیر مرکز هنرهای نمایشی به روسای انجمن‌های هنرهای نمایشی استان‌ها توصیه کرد مشارکت برای ساخت پلاتو و تغییر آیین نامه‌های استان‌ها را در اولویت قرار دهند.

باشگاه خبرنگاران جوان

به گزارش خبرنگارحوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ افتتاح همایش برگزیده‌های تئاتر استانها با حضور مهدی شفیعی مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی، سعید اسدی دبیر سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر، ایرج راد، کوروش زارعی مدیر نمایش حوزه هنری، افسانه ماهیان، اتابک نادری و جمعی از مدیران نمایشی استانها صبح امروز در مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.بنابراین گزارش مهدی شفیعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی اظهار داشت: برگزاری چنین همایش‌هایی به نوعی وسیله‌ای است برای رسیدن به هدف اصلی و پروسه‌ای منطقی برای تئاتر. در واقع هدف اصلی ما تولید نمایش است چراکه افزایش روند تولید باعث می‌شود مخاطب بیشتری برای دیدن تئاتر بیاید.وی ادامه داد: یکی از کارهایی که قرار است انجام دهیم تغییر آیین نامه دفاتر نمایش در استان‌ها ست چرا که معتقدیم ساختار آیین نامه‌ها باید به روز شودو همانطور که در جریان هستید انجمن گروه‌های نمایشی از بین خود گروه‌های نمایشی تشکیل شدند و از بین همین انجمن هیات مدیره تشکیل می‌شود که قرار است سیاست گذاری را بر عهده داشته باشد. البته از این بابت نیازمند مشارکت مدیران نمایشی استان‌ها هستیم.شفعیعی تصریح کرد: معضل دیگر تئاتر امروز ما نبود اعتبار مشخص برای فعالیت گروه‌های تئاتری است. چنان چه هر مدیر تئاتری از ابتدای کار سر فصلی را مشخص کند مرجعی برای هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی خواهد شد و امیدواریم به فعال شدن چرخه تولید تئاتر  کمک شود.در ادامه سعید اسدی دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با بیان اینکه این همایش فرصتی است تا از نزدیک با فعالان تئاتر در استان‌های مختلف به تبادل نظر بپردازیم، افزود: این اتفاق در دل خود انتخاب آثار برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر را در پی دارد.وی همایش «آثار برگزیده جشنواره های تئاتر استان‌ها» را مسیری برای انتخاب آثار دانست که باید هدفش نشان دادن برآیند تئاتر در طول یک سال در استان‌های مختلف باشد.اسدی اظهار داشت: جشنواره‌‌محوری در تئاتر ایران زمانی خجسته بود و الان هم امکان خوبی برای تشویق در جهت تولید تئاتر است اما مضراتی هم دارد که باید آن را اصلاح کرد. جشنواره تئاتر استان‌ها در مسیری قرار گرفته که هدفش تولید آثار برای مخاطبان در استان‌های مختلف است. این جشنواره‌ها باید تقویت و با شکوه برگزار شوند.دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با بیان اینکه قائل به مرزبندی و تفکیک بین تئاتر تهران و تئاتر شهرستان ها نیست، اعلام کرد که 15 اثر حاضر در این همایش به جشنواره اصلی تئاتر فجر و 15 اثر نیز برای اجرا در تور فجر تئاتر استانی که در دی ماه برگزار می‌شود، انتخاب می‌شوند.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

فستیوال عجیب ترین ریش و سبیل ها!
مسابقه ریش و سبیل های عجیب و غریب امسال هم مانند سال های گذشته در این انگلیس، این بار در شهرک بلک پول برگزار شد و صدها نفر شرکت کننده با لباس های غیر معمول در آن به رقابت پرداختند.
طنز؛ اگر این دیالوگ ها نبودند، خیلی از فیلم ها ساخته نمی شدند!
به تازگی در توییتر کاربران چالش جالب با موضوع دیالوگ های کلیشه ای و یا سکانس های تکراری به راه انداخته اند، دیالوگ ها و صحنه هایی که برای همه ما آشنا است و به وفور خصوصا در سریال و فیلم های ایرانی از آن ها استفاده شده است. شما هم می توانید در قسمت نظرات در این چالش شرکت نمایید.
«حسن یزدانی»؛ نابودگر شرقی که همه را شکست می‌دهد
در طول تاریخ چند ورزشکار را می شناسید که فیلم بازی های شان را تماشا کرده و اشک ریخته اید؟ بی شک اگر بخواهید نام ببرید، حسن یزدانی یکی از همان هاست. پسری اهل جویبار که رشد کرد و امید یک ملت شد. در میان تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی، پسری بود که هنوز باعث فوران قریحه طنز مردم می شد. می گفتند مسابقاتش آن‌قدر کوتاه است که می توان از آن ها تصاویر متحرک ساخت!
عجیب‌ترین پیراهن‌های زنانه در فشن شوی پاریس
دنیای مد و فشن همیشه ما را شگفت زده می کند. در شوی لباسی که در تابستان 2018 به نمایش در آمد، شاهد لباس هایی با طراحی های عجیب و غریب بودیم. برندهای مشهور دنیا مانند ولنتینو، ژیوانشی، شنل و... در این شو دور هم جمع شدند و خلاقانه ترین طراحی های خود را برای پیراهن های زنانه به نمایش گذاشتند.
تیم میکس تراپ ایران به فینال نرسید
تیم میکس تراپ ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ به فینال نرسید.
شکری: ورزشکار چینی به من تنه زد و افتادم
ملی پوش دوچرخه سواری ایران گفت: اگر دستان دوچرخه سوار روی دسته فرمان باشد مشکلی وجود ندارد اما دوچرخه سوار چینی به من تنه زد و روی زمین افتادم
بازگشت سرافرازانه تیم ملی کشتی آزاد به ایران
تیم ملی کشتی آزاد کشورمان لحظاتی پیش جاکارتا را به مقصد کشورمان ترک کرد.
توفان گرایی با ضربه کردن نفر سوم المپیک
نماینده وزن 67 کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا با پیروزی در مرحله یک‌چهارم نهایی راهی مرحله نیمه نهایی شد.
شکست مردانی مقابل نایب قهرمان المپیک
نماینده وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا با شکست در دومین دیدارش مقابل نایب قهرمان المپیک از ژاپن از حضور در نیمه‌نهایی بازماند.
گرایی از حضور در فینال بازماند و به رده بندی رفت
نماینده وزن 67 کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا با شکست در مرحله نیمه‌نهایی از حضور در فینال بازماند و به رده بندی رفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آشکار شدن محل شکافته شدن خانه کعبه
مجید یراق بافان مجری شبکه قرآن با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: نقابش را ز کعبه باد برداشت.
تاجزاده: با آنهایی که رأی نمی‌دهند، موافقم!- «رضا کیانیان» در ۶۶ سالگی آلزایمر گرفت
یک فعال اصلاح‌طلب گفت: حمایت از روحانی به جایگاه ما خدشه زد.
مربی‌ تیم ملی کشتی فرنگی: کسب دو یا سه طلا دور از دسترس نیست
مربی تیم‌ ‌ملی کشتی فرنگی درباره قرعه فرنگی‌کاران، گفت: کشتی‌گیری که مدال طلا می‌خواهد نباید دنبال قرعه آسان باشد.
«نشان ارادت» ویژه برنامه محرم با حضور سلبریتی ها
برنامه ترکیبی و گفتگو محور «نشان ارادت» به تهیه‌کننده پویان هدایتی برای پخش در ایام سوگواری محرم در شبکه نسیم، آماده می‌شود.
مهیار صداقت فینالیست تفنگ سه وضعیت شد
مهیار صداقت در ماده تفنگ سه وضعیت مردان بازی های آسیایی ۲۰۱۸ به فینال رسید.
صدای مبارکِ رویدادی مبارک به گوش می‌رسد
هنرمندان ایرانی وآلمانی موسیقی-نمایش مشترک اجرا می کنند
نامزدهای جشن سینمای مستند ایران معرفی شدند
فیلم های میرکریمی و فرحبخش پروانه ساخت گرفت
یونیسف از پذیرفته شدگان المپیاد فیلمسازی حمایت می کند
«ارغنون» نامزد بهترین فیلمنامه جشنواره مکزیک شد
دو نمایش از گیلان به فتح خرمشهر رسید
نماهنگ دانش آموز جهرمی در جشنواره سراسری سوم شد
75 برنامه در هفته فرهنگی قزوین اجرا می شود
رشته نمایش های عروسکی در فرخشهر دانشگاهی شد