شناسایی شبکه تبهکاری بزرگ بین‌المللی سایبری در 5 قاره جهان

09:48 ۴۰۹ روز و ۱۶ ساعت پیش ایتنا 370 0
شناسایی شبکه تبهکاری بزرگ بین‌المللی سایبری در 5 قاره جهان

ایتنا - اعضای یک شبکه تبهکاری گسترده بین‌المللی با نام بهمن ا همکاری نیروهای پلیس در آمریکا، آلمان، انگلیس، یوروپل و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی ۳۰ کشور دیگر جهان شناسایی و دستگیر شدند.

ایتنا

اعضای یک شبکه تبهکاری گسترده بین‌المللی که از شبکه بوت‌نت مخرب خود برای انجام فعالیت‌های مخرب سایبری استفاده می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.به گزارش ایتنا از فارس، این شبکه که بهمن نام دارد با همکاری نیروهای پلیس در آمریکا، آلمان، انگلیس، یوروپل و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی ۳۰ کشور دیگر جهان شناسایی و تخریب شد.بوت‌نت بهمن با انتشار بدافزارهای مخرب نسبت به سرقت اطلاعات و آسیب زدن به رایانه‌های کاربران اقدام می کرد. بیم آن می‌رود که تعداد زیادی از رایانه‌ها در سراسر جهان به همین علت دچار مشکل شده باشند.تعداد قربانیان بوت‌نت بهمن یک میلیون کاربر در هر هفته عنوان شده است. بدافزار این شبکه با ارسال ایمیل‌های آلوده منتشر می‌شد و گردش مالی آن صدها میلیون دلار برآورد می‌شود.حجم فعالیت‌های غیرقانونی صورت گرفته از این طریق بی‌سابقه بوده و تنها در یک روز از این طریق ۲۰ نوع بدافزار توزیع و ۸۰۰ هزار دامنه اینترنتی مورد حمله قرار گرفته‌اند. از جمله تخلفات صورت گرفته با استفاده از بوت‌نت بهمن می‌توان به حملات فیشینگ، انتشار بدافزار، حملات دی.او.اس، پولشویی و غیره اشاره کرد.از این شبکه برای باج‌گیری از کاربران از طریق قفل کردن داده‌های آنها و آزادسازی این اطلاعات به ازای دریافت پول هم استفاده می‌شد. تا به حال با حمله به ۳۷ محل، ۳۹ سرور فعال این شبکه بوت‌نت ضبط و ۵ نفر نیز دستگیر شده‌اند. قربانیان بوت‌نت بهمن اهل ۱۸۰ کشور بوده و شامل ۴۰ سازمان مالی نیز هستند.تعدادی از بدافزارهای مورد استفاده در این شبکه بوت‌نت از سال ۲۰۰۹ به این سو عبارتند از Bebloh، Citadel، NewGOZ، Bugat، pandabanker، TeslaCrypt و Marcher .


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

بازی
بازی
وب ايراني
وب ايراني
لوازم جانبی
لوازم جانبی
ماهواره و فضا
ماهواره و فضا
قطعات
قطعات
 نرم افزار
نرم افزار
موبايل
موبايل
مخابرات
مخابرات
اپراتورها
اپراتورها
فناوری شخصی
فناوری شخصی
كامپيوتر همراه
كامپيوتر همراه
شبكه و امنيت
شبكه و امنيت
تنظيم مقررات
تنظيم مقررات
بانكداری الكترونيك
بانكداری الكترونيك
شبكه اجتماعي
شبكه اجتماعي
برنامه نويسي
برنامه نويسي
اخبار داخلی
اخبار داخلی
ميزباني وب
ميزباني وب
تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك
سيستم عامل
سيستم عامل
مديريت ICT
مديريت ICT
روبوتيك
روبوتيك
وب و اينترنت
وب و اينترنت
امنيت
امنيت
اينترنت
اينترنت
ويروس
ويروس
سخت افزار
سخت افزار

پر بازدید ترین اخبار امروز

اختصاصی| طرح جدید نمایندگان برای ممانعت از انتصاب دوتابعیتی‌ها در دولت
نماینده شاهین‌شهر در مجلس جزئیات طرح ۷ ماده‌ای نمایندگان برای جلوگیری از انتصاب افراد دو تابعیتی در مناصب دولتی را تشریح کرد.
چرا اوباما سکوت کرده است؟
در جریان رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ آمریکا، بسیاری از سیاهپوستان، نگین پوستان و آفریقایی تبارهای آمریکا به صحنه آمده و آرای خود را به سود اوباما به گردش در آوردند.
پاسداشت شهدای دریانورد | ویژگی‌‌های قرآنی ˮایثارگران دریانوردˮ
شهدای دریانورد همان پاسداران، مجاهدان و ایثارگران مرزهای کشور بودند که در نهایت گمنامی و در راستای خدمت به مردم جان خویش را تقدیم خداوند متعال کردند. امیرالمؤمنین بر اساس آیاتی از قرآن ارزش ایثارگری را بیان فرمودند.
نوبخت: فقرزدایی و اشتغال اولویت دولت است
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تلاش می‌کنیم بودجه جاری و عمرانی استان‌ها را افزایش دهیم. سیاست فقرزدایی و اشتغال را علی‌رغم این‌که با محدودیت منابع مواجهیم، در اولویت داریم.
مجید جلالی: بدون کی‌روش تیم ملی افت می‌کند- برخی برای جذب مخاطب بحث جادوگری را اشاعه می‌دهند
سرمربی تیم فوتبال پیکان بر این باور است که مدیران تلویزیون باید به برنامه‌هایی که از این رسانه پخش می‌شود نظارت بیشتری داشته باشند تا مواردی همچون جادوگری اشاعه پیدا نکند.