«درون»های زیرسطحی؛ جنگ سرد آمریکا و روسیه

15:40 ۳۵۸ روز و ۶ ساعت پیش برترین ها 337 0
  «درون»های زیرسطحی؛ جنگ سرد آمریکا و روسیه

تا حالا هر وقت صحبت از «درون»ها می‌شد به «درون»های هوایی فکر می‌کردیم، اما مدتی است که ما با «درون»هایی هم مواجه هستیم که زیر سطح دریاها و اقیانوس‌ها فعالیت می‌کنند و می‌توانند سال‌ها در ژرفا بمانند و خدمت کنند.

برترین ها

وب سایت یک پزشک - علیرضا مجیدی: تا حالا هر وقت صحبت از «درون»ها می‌شد به «درون»های هوایی فکر می‌کردیم، اما مدتی است که ما با «درون»هایی هم مواجه هستیم که زیر سطح دریاها و اقیانوس‌ها فعالیت می‌کنند و می‌توانند سال‌ها در ژرفا بمانند و خدمت کنند.
 
   «درون»های زیرسطحی؛ جنگ سرد آمریکا و روسیه

این مطلب را بگذارید در کنار مناقشه‌ای که در برخی از نواحی بر سر مالکیت دریاها وجود دارد، یا مسائل امنیتی دیگر، متوجه می‌شوید که این روبات‌های زیرسطحی که می‌توانند به موشک هم مجهز شوند، بهانه جدیدی برای بروز تنش هستند.

علیرغم مسائل فنی دشواری که برای ساخت این «درون»های زیرسطحی وجود دارد، پنتاگون علاقه دارد که این فناوری را پیش ببرد. برخی از این دشواری‌ها اینها هستند: خوردگی ناشی از آب شور، فشار آب و مشکلات ارتباطی.

پنتاگون برای ممکن کردن شارژ مداوم و عملیاتی نگاه داشتن این «درون»های در فکر ایجاد شاهراهی از ایستگاه‌های مخصوص به نام آیزنهاور است و همچنین در پی ایجاد سامانه‌ای برای نقشه‌برداری دقیق کف اقیانوس‌ها، جستجوی مین‌ها و زیردریایی‌ها است.

آمریکا فعلا زیردریایی‌های بی‌سرنشین ۱۵ متری به نام «بویینگ اکو ویجر» را در اختیار دارد اما حالا هدف این است که زیردریاهایی خاصی ساخته شود که «درون»های زیرسطحی را بتوانند حمل کنند و به آنها سرویس بدهند. درست مانند همان کاری که ناوهای هواپیمابر انجام می‌دهند و هواپیماها را روی خود حمل می‌کنند.

در حالی که امکانات کشورهای دیگر در زمینه جنگ در سطح دریاها در حال نزدیک شدن به آمریکاست، حالا آمریکا در پی ایجاد برتری قابل ملاحظه زیرسطحی است.


گروه های زیر مجموعه علم و فناوری

عمومی
عمومی
اینترنت
اینترنت
خودرو
خودرو
علم
علم
دیجیتال
دیجیتال

پر بازدید ترین اخبار امروز

آخرین اقدامات وزارت بهداشت برای ساماندهی علوم آزمایشگاهی
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: طرح جامعی درخصوص علوم آزمایشگاهی در وزارت بهداشت طراحی و به کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی ارائه شده است که در صورت نهایی شدن سرو سامان جدیدی به آموزش علوم آزمایشگاهی در کشور می‌دهد.
هکرهای روس به رسانه انگلیسی حمله کردند
رونمایی از ZR1 مدل 2019،  پادشاه کوروت‌ها
ایران رتبه ۷۵ نوآوری را به خود اختصاص داد
گلکسی X در سایت سامسونگ دیده شد
ویژگی جالب وانت تسلا
عکس خارق‌العاده ناسا از سلفی در مریخ!
خوردنی‌هایی برای تسکین درد ناشی از آرتروز
تصاویر ماهواره‌ای پردازش شده از مناطق زلزله زده
چرا تلگرام مختل شد؟
تصاویر پورشه باکستر جدید لو رفت