استفاده سایت‌های خبری جعلی از آمازون برای استخدام نویسندگانشان

16:58 ۴۱۳ روز و ۵ ساعت پیش ایتنا 296 0
استفاده سایت‌های خبری جعلی از آمازون برای استخدام نویسندگانشان

ایتنا- شواهد موجود نشان می دهد که سایت های خبری جعلی از آمازون برای استخدام نویسندگانشان استفاده می کنند.

ایتنا

به نظر می‌رسد، برخی وب‌سایت‌ها که خبرهای جعلی منتشر می‌کنند، از سیستم مکانیکال تُرک آمازون(Amazon's Mechanical Turk) برای به کار گرفتن، استخدام نویسندگان و تولید مطلب و محتوا استفاده می‌نمایند. به گزارش ایتنا ازرایورزبه نقل از انگجت، اساس سیستم مکانیکال تُرک آمازون یک هیئت‌ مدیره با کارهای گوناگون و عجیب است که شرکت‌ها می‌توانند افراد موجود در این سیستم را به ‌صورت تصادفی از اینترنت استخدام کنند.این افراد با این هدف استخدام می‌شوند تا انواع مختلفی از کارهای آنلاین نظیر پرکردن نظرسنجی‌های نوشتاری و صوتی را انجام دهند، در همین ارتباط، Goldwater از مردم خواسته است که مقالات خبری تحویل دهند و درازای هر مقاله پنج دلار دریافت کنند. یک آگهی که البته اکنون حذف ‌شده است، از مردم می‌خواست که به سبک راش لیمبو، الکس جونز و دیگر شخصیت‌های رسانه ملی‌گرایسفید مطلب بنویسند. در این آگهی نوشته ‌شده بود که ما به شما یک تئوری توطئه ارائه می‌دهیم و از شما می‌خواهیم که در مورد آن مطلب بنویسید و به آن شاخ و برگ دهید. در ادامه این آگهی نوشته بود که شما اکنون یک خبرنگار محسوب می‌شوید.البته برگرداندن این تئوری‌ها که هیچ اساس و بنیانی ندارند، در وب‌ها، به‌هیچ ‌وجه افراد را به یک خبرنگار تبدیل نمی‌کند. این کار درست مثل این است که مقداری آب در یک ظرف بریزید و بگویید که الآن من با این کار، یک آشپز هستم، واضح است که چنین چیزی امکان‌پذیر نیست. این افراد، اخبار واقعی را پوشش نمی‌دهند بلکه از یک سری از ابزارهای بهینه‌سازی موتور جست‌ؤجو استفاده می‌کنند تا رتبه خود را در سایت Google بالا ببرند. این اولین باری نیست که Goldwater تعداد نویسندگان خود را افزایش می‌دهد، مشابه همین اتفاق قبلا نیز روی داده بود.راشل لاپلانته، یک وکیل مدافع به Motherboard گفت: برای آن پست‌هایی که دارای اشکال و ایراد هستند یک لینک گذاشته می‌شود تا افراد آن پست‌ها را به Amazon گزارش دهند. اما متأسفانه هیچ پیگیری از سوی Amazon انجام‌ نمی‌شود. وی تصریح کرده است: دیشب یک سری از پست‌ها را با استفاده از دکمۀ گزارش، ارسال کردم ولی هیچ راهی وجود نداشت تا بفهمم آیا Amazon گزارش من را دیده و آن پست‌ها را حذف کرده است یا خیر! همچنین شرایطی وجود نداشت که متوجه شدم آیا آمازون اقدامی علیه درخواست ‌کننده انجام داده است یا خیر. 


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

اينترنت
اينترنت
ويروس
ويروس
سخت افزار
سخت افزار
فناوری شخصی
فناوری شخصی
كامپيوتر همراه
كامپيوتر همراه
شبكه و امنيت
شبكه و امنيت
تنظيم مقررات
تنظيم مقررات
بازی
بازی
وب ايراني
وب ايراني
لوازم جانبی
لوازم جانبی
ماهواره و فضا
ماهواره و فضا
قطعات
قطعات
 نرم افزار
نرم افزار
موبايل
موبايل
مخابرات
مخابرات
اپراتورها
اپراتورها
روبوتيك
روبوتيك
وب و اينترنت
وب و اينترنت
امنيت
امنيت
ميزباني وب
ميزباني وب
تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك
سيستم عامل
سيستم عامل
مديريت ICT
مديريت ICT
بانكداری الكترونيك
بانكداری الكترونيك
شبكه اجتماعي
شبكه اجتماعي
برنامه نويسي
برنامه نويسي
اخبار داخلی
اخبار داخلی

آخرین اخبار

حرفِ دل، حرفِ حساب (155)
یک جمله و سخن تاثیر گذار و شنیدنی لزومی ندارد که حتما توسط یک نویسنده، فیلسوف، دانشمند یا انسان مشهور و شناخته شده ای گفته شود، گاهی جملاتی ساده و خودمانی که گوینده و نویسنده ی آن ها در حریم کوچک و دوست داشتنی خود و اکانت توئیترش می‌نویسد و فرد مشهوری هم نیست، ولی جمله اش خیلی تاثیر گذار تر از هزاران جمله دیگر است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سوالات بی‌جواب درباره ˮسانچیˮ
"سانچی" که ۹ روز در دل آب با آتش جنگید در نهایت غرق شد و به زیر آب رفت اما ابهامات آن از قبیل چگونگی برخورد دو کشتی، دقایق پر التهابی که به دریانوردان گذشته است،‌ دلیل نجات نیافتن پرسنل و سئوال‌های دیگر همچنان در کانال های خبری رسمی و غیررسمی دست به دست می‌چرخد. سئوالات بی جوابی که این گزارش به دنبال یافتن پاسخی برای آن‌هاست.
لحظه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار.