«مثل آب‌نبات» به بازار آمد

10:59 ۴۱۶ روز و ۱۲ ساعت پیش ایسنا 690 0
«مثل آب‌نبات» به بازار آمد

در شرایطی مجموعه چهارجلدی «مثل آب‌نبات» با ترجمه منظوم مریم هاشم‌پور وارد بازار شده که این شاعر از زیر چاپ رفتن مجموعه‌های دیگر خود خبر داد.

ایسنا

 به گزارش ایسنا، به تازگی مجموعه «مثل آب‌نبات» که به آموزش مفاهیم پایه ویژه خردسالان می‌پردازد و اثری ترجمه‌ای است با سرودهای مریم‌ هاشم‌پور راهی بازار شده است.  در پشت جلد این کتاب آمده است:  کتاب‌های ساندرا بوینتون از آشناترین و ماندگارترین کتاب‌های تصویری و آموزشی‌اند. کوچولوها با ورق زدن این کتاب‌ها پیش از سه‌سالگی عاشق کتاب می‌شوند و مفاهیم پایه را یاد می‌گیرند. شعرهای مریم‌ هاشم‌پور هم شیرینی‌ مجموعه مثل آب‌نبات را بیشتر کرده‌اند. «پایین و بالا»، «میومیو، ماع ماع»، «کلاه آبی، کلاه سبز» و «کتاب خواب» عناوین فرعی این مجموعه چهارجلدی‌ اند. بخش کودک و نوجوان انتشارات افق - فندق - این مجموعه را با قیمت جلدی ۱۲۰۰۰ تومان راهی بازار کرده است. همچنین قرار است به زودی کتاب «بفرما! آب انار» از سروده‌های  این شاعر ویژه خردسالان در کنار کتاب‌های شعر دیگر شاعران خردسالان همچون شکوه قاسم‌نیا، شراره وظیفه‌شناس، مهری ماهوتی ‌و ... در انتشارات مدرسه راهی‌ بازار شود.  مجموعه چهارجلدی «قطار دکمه» از دیگر سروده‌های هاشم‌پور نیز که قصه‌های منظوم با موضوعیت مشاغل راشامل می‌شود، در انتشارات سوره‌ مهر زیر چاپ است. شعرهای این مجموعه پیش‌تر در مجله رشد کودک به چاپ رسیده بودند. 


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها
موسیقی و هنرهای تجسمی
موسیقی و هنرهای تجسمی
میراث و گردشگری
میراث و گردشگری
فرهنگ عمومی
فرهنگ عمومی
رسانه
رسانه
سینما و تئاتر
سینما و تئاتر
ادبیات
ادبیات
ادبیات و کتاب
ادبیات و کتاب
رادیو تلویزیون
رادیو تلویزیون
عمومی
عمومی
تئاتر
تئاتر
قرآن و عتر
قرآن و عتر
دین و اندیشه
دین و اندیشه
فرهنگ حماسه
فرهنگ حماسه

آخرین اخبار

مینی شعر (471)
شعر، نشانه یک زندگی عالی و بشری است. مردم با خیال زندگی می‌کنند و بهترین چیزی که خیال را تحت تاثیر قرار می‌دهد شعر است، پس این واقعیت که نقش روزمره کننده را ایفا می‌کند و شعر، حقیقتی است که اگر نمی‌شود سراینده آن بود، می‌توان دست کم خواننده آن شد و از روزمرگی رهید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رمان «غول مدفون»؛ دنیایی بی‌رحم پر از غول و اژدها و فراموشی
«غول مدفون» آخرین رمان کازوئو ایشی‎گورو است که جدیدترین ترجمه آن را سهیل سمّی توسط انتشارات ققنوس به خوانندگان و علاقه‌مندان این نویسنده ارایه داده است. در ‌سال۲۰۱۵ زمانی که ١٠سال از انتشار آخرین کتاب ایشی‌گورو «هرگز رهایم مکن» می‌گذشت غول مدفون در بحبوحه اشتیاق شدید و انتظار طولانی خوانندگان منتشر شد.
فیلم «مادر!»، رویای تب آلود رسیدن به نور
بهترین توصیف برای فیلم «مادر!» این است که آن را یک رؤیای تب آلود بنامیم - لااقل این عبارت به خوبی نشان می دهد که دارن آرنوفسکی (سازنده «قوی سیاه» و «مرثیه ای برای یک رویا») موقعی که فیلمنامه را یکجا و به شکلی دیوانه وار در رایانه اش ثبت کرد، چه حال و وضعی داشت.
شبکه «افق»، عزیزدردانه تلویزیون
واکاوی یک اتفاق که بارها رخ داده: دلیل بازپخش و معرفی برنامه های شبکه «افق» و در شبکه های دیگر چیست؟ آیا «افق» به خوبی دیده نمی شود یا رانت آن قوی است؟
شاعران و منتقدان در نشست «شعری برای جنگ» مطرح کردند : شعر دفاع مقدس باید هم راوی جوانمردی‌ها باشد هم ناجوانمردی‌ها/ شعر پس از جنگ فرانقد و تقدس‌زایی شده است
معاون آموزشی دانشگاه پیام نور خبر داد : تولید 4 هزار و 700 کتاب با محتوای الکترونیک در دانشگاه پیام نور
چاپ دوم یک رمان وحشتناک در ۷۷۰ نسخه منتشر شد
سپاه پاسداران افتخار است/ برای ملت ایران همیشه
نشر «کتاب جمکران» منشتر کرد : «دوران زندگی» بشر به زبان ساده برای کودکان
محسن جوادی عنوان کرد : اتخاذ ۴ رویکرد جدید در فعالیت‌های معاونت فرهنگی
برنده جایزه «تی.اس. الیوت» معرفی شد
دومین شب سوگواره شعر بر آستان اشک تقدیم به اولین شهید کربلا
شعری به مناسبت روز سوم ماه محرم : حتی خرابه خیس و بارانی ست امشب
آیینه‌خانه هجدهم با شعرخوانی وحید قاسمی منتشر شد+فیلم