پیام‌های عملیات موشکی اخیر مقاومت فلسطین

12:39 ۱۳ روز و ۵ ساعت پیش افکار نیوز 38 0

عملیات نیروهای فلسطینی در سالگرد شهادت دو فرمانده بزرگ مقاومت، حاوی پیام‌هایی مهم برای رژیم صهیونیستی بود.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، خبرگزاری قدس (قدسنا) گزارش داد منابع فلسطینی بامداد امروز یکشنبه از پرتاب چند فروند موشکاز نوار غزهبه سوی تل آویو خبر دادند. بنا بر گزارش منابع صهیونیستی نیز سیستم دفاع موشکی گنبد آهنین بامداد امروز فعال شد و یکی از موشک‌های پرتاب شده از غزه را هدف قرار داد. «الون بن دیوید»، خبرنگار یدیعوت آحارونوت، در این‌باره مدعی شد: سیستم گنبد آهنین در پی این حملات موشکی فعال شد و یکی از موشک‌ها را منهدم کرد.
برخی منابع غیر رسمی وابسته به ارتش رژیم صهیونیستینیز از پرتاب یک موشک به سوی شهرک اشدود خبر داد که از طریق سیستم گنبد آهنین با آن مقابله شده است.
بر این اساس، سیستم‌های دفاعی ارتش رژیم صهیونیستی نتوانسته‌اند موشکی را که به سوی تل‌آویو، پایتخت اقتصادی رژیم صهیونیستی پرتاب شده را منهدم کنند.
بنا بر اعتراف منابع صهیونیستی نیز یکی از موشک‌های مقاومت به مناطق جنوب تل‌آویو اصابت کرده است. در همین حال، منابع عربی از پرتاب موشکی دیگر به سوی عسقلان خبر داده‌اند.
پایگاه الخلیج الجدید به نقل از منابع عبری نوشت: چندین موشک از غزه به سوی شهرک‌های عسقلان و اسدود و همچنین تل آویو، شهرک گوش دان، ریشون لتسیون، منطقه بنی براک و حولون پرتاب شده است که در اثر این حملات چندین صهیونیست نیز زخمی شده اند.
در این گزارش از وضع پر تنش حاکم بر شهر‌ها و مناطق صهیونیستی در پی حملات موشکی مقاومت خبر داده شده است.
در پی این حملات، جنگنده بالگرد‌های ارتش رژیم صهیونیستی برخی مناطق وابسته به حماس در شهر رفح را هدف قرار دادند که تلفاتی در پی نداشت.
تاکنون از سوی مقامات رسمی ارتش رژیم صهیونیستی و یا کابینه نتانیاهو واکنشی رسمی به حملات گروه‌های مقاومت داده نشده، اما در گذشته مقامات صهیونیست همواره حماس را مسئول هرگونه تشدید درگیری‌ها در غزه دانسته‌اند.
تحلیلگران صهیونیست نیز در پی این تحولات پیش بینی کرده اند که در روز‌های آینده جنگی جدید میان حماس و ارتش رژیم صهیونستی در غزه آغاز شود، چون در ماه‌های اخیر حمله موشکی از سوی گروه‌های مقاومتی به تل‌آویو بی‌سابقه بوده است.
منابع فلسطینی نیز گزارش دادند مقاومت با پرتاب موشک به سوی اراضی اشغالی در صدد رساندن این پیام به صهیونیست‌ها است که باید به توافقات خودشان با مصر و قطر در زمینه رفع محاصره غزه پایبند باشند و تعهدات خود را در این زمینه اجرا نمایند.
مقاومت فلسطین در سالروز شهادت دو فرمانده ارشد خود بهاء ابو العطاء، فرمانده ارشد جهاد اسلامی، و محمد الجعبری، فرمانده گردان‌های القسام، و در زمانی که ارتش صهیونیستی در بالاترین شرایط آمادگی قرار داشت اقدام به موشکباران برخی شهر‌های فلسطین اشغالی کرد. این حملات موشکی در ضمن واکنشی به شهادت اسیر فلسطینی کمال ابو وعر است که به علت بیماری سرطان و کوتاهی تعمدی صهیونیست‌ها در مداوای وی در زندان‌های این رژیم به شهادت رسید. مقاومت فلسطین قبلا بار‌ها نسبت به اینکه اگر اسرای فلسطین در زندان‌های صهیونیستی به دلیل کوتاهی صهیونیست‌ها به شهادت برسند با واکنش مقاومت روبرو خواهند شد.
آنچه که در این عملیات موشکی مهم است آن است:مقاومت با این عملیات این پیام را صادر کرد که در خصوص هشدار‌هایی که ارسال کرده و می‌کند به هیچ وجه مصلحت اندیشی ندارد و در صورت هر اقدام رژیم صهیونیستی در ارائه پاسخ تردیدی به خود راه نمی‌دهد.
این عملیات در سالگرد شهادت دو فرمانده بزرگ مقاومت انجام گرفت و حاوی این پیام بود که رژیم صهیونیستی هرگز نباید از انتقام مقاومت خود را آسوده بداند و مقاومت در هر زمان که تشخیص بدهد در جهت انتقام از دشمن صهیونیستی اقدام خواهد کرد.
انجام این عملیات در سالگرد جنگ ۲۰۱۲ که به جنگ ۸ روزه معروف شد در واقع با هدف یادآوری ناتوانی و استیصال صهیونیست‌ها در آن جنگ است که با واسطه قرار دادن رژیم‌های مختلف به دریوزگی آتش‌بس از مقاومت فلسطین پرداخت.
این عملیات در زمانی رخ داد که موج رسانه‌ای صهیونیستی و عربی تلاش در القای این نکته بود که با توجه به تغییرات در وزارت دفاع امریکا رئیس جمهور این کشور طرح کلید زدن یک جنگ با محور مقاومت دارد. این عملیات و نیز عملیات‌ ارتش و انصارالله یمن علیه مواضع عربستان در واقع حاوی این پیام است که محور مقاومت در اوج آمادگی قرار دارد و هراسی از هر جنگی با هر قدرتی در آینده ندارد.
در این عملیات موشکی دو فروند موشک به سمت تل‌آویو پرتاب شد و بر اساس برخی گزارش‌های صهیونیستی سامانه گنبد آهنین نتوانست به موقع آن‌ها را شناسایی کند. این موضوع در صورت صحت گزارش‌ها نشان دهنده آن است که مقاومت به لحاظ فنی صاحب دانشی شده که موشک هایش قابلیت عبور از سامانه‌های دفاع موشکی دشمن را دارد. بر این اساس باید گفت موشک «بهاء ۱» (یادمان فرمانده شهید بهاء ابو عطاء) نسل جدید موشکی مقاومت است و توان بازدارندگی مقاومت فلسطین را ارتقاء بخشیده است. کارشناسان معتقدند واکنش بسیار محدود رژیم صهیونیستی به عملیات دیشب مقاومت غزه برخاسته از همین نگرانی است. 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

آمادگی یونیسف و ۳۵۰ شرکت هواپیمایی و خطوط کشتیرانی برای انتقال واکسن کرونا
این بار شرکت های هواپیمایی به جای فروش بلیط هواپیما و کشتیرانی ها به جای برگزاری تورهای کروز تفریحی برای حذف سریع ویروس کرونا و بازگشت به شرایط قبل با سازمان یونیسف همکاری خواهند کرد.
هوآوی برنده چند جایزه بین‌المللی دیگر شد
به دلیل همکاری‌هایی که شرکت هوآوی با بانک توسعه سنگاپور در زمینه راه‌اندازی سیستم‌های پرداخت دیجیتالی جهت افزایش کیفیت پرداخت الکترونیک و رضایتمندی مشتریان داشت،  بانک DBS  از هوآوی  به عنوان با ارزش‌ترین شریک فناوری سال ۲۰۲۰  تقدیر کرد.
طراحی سایت، نجات کسب و کارها در شرایط بحرانی کرونا
در شرایط کنونی که کرونا بر اکثر کسب و کارها اثر منفی گذاشته و به تعطیلی کشانده، اکثر کسبه های بازار که کسب و کار خود را آنلاین کرده اند با کمک طراحی سایت وضعیت خود را بهبود داده اند.
استانداردهای چاپ تقویم تبلیغاتی
چاپ تقویم تبلیغاتی یکی از روش های تبلیغاتی است که به جرات می توان گفت جزء معدود روش های تبلیغاتی است که بیشترین بازدهی را برای کسب و کارهای مختلف در سطوح مختلف دارد. امروزه جامعه تبلیغات دچار تغییر و تحولات اساسی شده است. به نحوی که روش های تبلیغاتی قدیمی برکنار شده و روش های تبلیغاتی نوین جایگزین آن شده است.
ایجاد اکوسیستم‌ها نیاز امروز ایران
صنعت لجستیک مثل سایر صنایع در عصر مدرن با دیجیتالی شدن گره خورده و هر جایی که پای تجارت آنلاین به میان آمده، تحولات فناورانه این صنعت خودی نشان داده‌اند.
قیمت و خرید ظرفشویی ال جی 512 + تخفیف ویژه
امروز یکی از بهترین ظرفشویی های ال جی میهمان میز نقد و بررسی ماست.
کرونا برگزاری دومین دوره جام خوشه چین را هم لغو کرد
مدیر کل دفتر توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان، از برگزار نشدن دومین دوره مسابقات جام خوشه چین به دلیل تشدید بیماری کرونا خبر داد و گفت: هر چند تمام برنامه ریزی های لازم برای برگزاری دومین دوره جام خوشه چین انجام شده بود، اما مجوز برای برگزاری از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا صادر نشد.
عکس روز- زنبورهای برنده
خبرگزاری دانشجویان ایران- ایسنا
از حضور یک کشتی‌گیر در تمرین استقلال تا عکس معنادار حسینی و مظاهری!
تمرین تیم فوتبال استقلال امروز (شنبه) در مجموعه ورزشی تهرانسر برگزار شد.
پیشنهاد بایدن برای تصدی سفارت آمریکا در انگلیس،‌ سیندی مک‌کین است
سیندی مک‌کین،‌ بیوه جان مک‌کین، گزینه بایدن برای تصدی پست سفیر آمریکا در انگلیس است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آقا داماد چه کاره‌اند؟ ۹۹-۹-۹ به دنیا آمده!
پدر از جیبش شناسنامه آقازاده را درمی‌آورد و رو به خانواده عروس می‌گیرد که آن چه همه خوبان دارند، پسر ما در تاریخ تولدش دارد!
هزارمین بازی چلسی آبراموویچ مقابل دشمن آشنا
چلسی در هزارمین بازی تحت مالکیت رومن آبراموویچ برابر تاتنهام قرار می‌گیرد.
دیدنی ترین شهرهای ترکیه را بشناسید
ترکیه، سرزمینی در شمال غربی ایران که به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در کره زمین دارای طبیعتی بکر است که دیدن از نزدیک، خالی از لطف نیست اما بازدید از این مناطق را به زمان اتمام پاندمی کرونا ویروس، موکل کنید تا سفری ایمن و پر خاطره داشته باشید.
رفتار عجیب رسانه ملی با دختر ورزشکار ایرانی
خبر ممانعت از ورود مریم بربط به برنامه صبح و نشاط روز گذشته در حالی رسانه‌ای شد که بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های مجازی داشت.
آمادگی یونیسف و ۳۵۰ شرکت هواپیمایی و خطوط کشتیرانی برای انتقال واکسن کرونا
این بار شرکت های هواپیمایی به جای فروش بلیط هواپیما و کشتیرانی ها به جای برگزاری تورهای کروز تفریحی برای حذف سریع ویروس کرونا و بازگشت به شرایط قبل با سازمان یونیسف همکاری خواهند کرد.
ترور فخری‌زاده نقض قوانین بین‌المللی است
انتقام خون سلیمانی و فخری‌زاده باید هیبت نظام را بازگرداند- دولت زمان باقی مانده‌اش را با خوشنامی تمام کند
باید قدرت ایران به رژیم صهیونیستی یادآوری شود- جلسه کمیسیون امنیت ملی با دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی درباره ترور شهید فخری‌زاده
مجلس ختم مجازی شهید فخری‌زاده برگزار می‌شود
ترور دیروز خروجی دیدار نتانیاهو و محمد بن سلمان است- حکومت‌هایی که پای موساد را به منطقه بار کردند از ایران سیلی خواهند خورد
نامه محسن رضایی به روحانی: ادامه چنین اقدامات تروریستی نشانگر ضعف سازمان‌های اطلاعاتی کشور خواهد بود
نیروهای امنیتی با رصد اطلاعاتی، عناصر پلید ترور فخری‌زاده را شناسایی کنند
نهادهای امنیتی، نظامی و قضایی پاسخ درخوری به تروریست ها بدهند
اتحادیه اروپا به ترور فخری زاده واکنش نشان  داد
جدول افزایش حقوق بازنشستگان سال 99-  سبد هزینه خانوار 10 میلیونی شد