تشکیل یک تیم متشکل از دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات برای اداره پنتاگون

17:28 ۱۵ روز و ۲ ساعت پیش افکار نیوز 298 0

یکی از مقام‌های سابق پنتاگون اعلام کرد که «جو بایدن» در صدد است زمانیکه ریاست کاخ سفید را برعهده گرفت، یک تیم متشکل از دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات را برای اداره پنتاگون ایجاد کند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،یکی از مقام‌های سابق پنتاگوناعلام کرد  که « جو بایدن» در صدد است زمانیکه ریاست کاخ سفید را برعهده گرفت، یک تیم متشکل از دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات را برای اداره پنتاگون ایجاد کند.
پایگاه تحلیلی پالتیکو در گزارشی در این خصوص نوشت، طبق گفته سه منبع آگاه، تیم بایدن بحث‌ها و گفت‌وگوهای اولیه را با افرادی که با «جیمز متیس» وزیر دفاع پیشین آمریکا کار کرده‌اند، انجام داده تا به آنها در فرایند گذار در پنتاگون و احتمالاً خدمت در دولت جدید کمک کنند.
طبق گفته این منابع آگاه، گفت‌وگوها همچنان در مراحل اولیه است و بخشی از آن به دلیل آن است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تابحال از شروع رسمی فرایند گذار ممانعت به عمل آورده است.
بنا به گفته یکی از این منابع آگاه که تمایلی به افشای هویتشان نداشتند، بایدن در صدد است یک تیم متشکل از دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در وزارت دفاع تشکیل دهد  و تیم بایدن در هفته‌های آتی با مقام‌های دفاعی بیشتری که توسط متیس منصوب شده بودند، وارد تعامل می‌شوند تا در خصوص گذار قدرت و آغاز به کار در دولت بایدن، بحث‌هایی را صورت دهند.
یکی از مقام‌های پیشین دولت ترامپ گفته است که تیم بایدن بیشتر از این جهت به دنبال دریافت کمک از مقام‌های پیشین دفاعی هستند زیرا بر این باورند که مدیریت فعلی پنتاگون چندان تمایلی به همکاری ندارند و زیرک و باهوش نیستند.
از آغاز سال جاری میلادی، کاخ سفید، آندسته از مقام‌های پنتاگون را که به اندازه کافی وفادار به کاخ سفید به نظر نمی‌رسیدند، اخراج کرد و افرادی را جایگزین کرد تا برای انجام خواسته‌های رئیس‌جمهور مورد اعتماد باشند.
ترامپ روز دوشنبه هفته گذشته در اجرای سیاست پاکسازی پنتاگون، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا را اخراج کرد و یک روز بعد از آن سه تن از مقام‌های ارشد وزارت دفاع آمریکا را با افراد وفادار به خود جایگزین کرد.
پالتیکو ادامه داد، بایدن طی دو ماه آینده باید تیمی را گردهم آورد که به وی در بازسازی اقتصاد از هم فروپاشیده آمریکا، مقابله با بیماری همه‌گیر کرونا و بیرون آمدن از شرایط یکی از چند قطبی‌ترین انتخابات تاریخ آمریکا یاری کند.
متیس، یک ژنرال چهار ستاره بازنشسته سپاه تفنگداران دریایی در ژانویه ۲۰۱۷، تقریباً به اتفاق آراء‌به عنوان اولین وزیر دفاع دولت ترامپ مورد تأیید قرار گرفت و مورد احترام هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات بود.
روابط متیس با ترامپ در دوران مسئولیت وی رو به تیرگی رفت و در نهایت در دسامبر ۲۰۱۸ به خاطر تصمیم ترامپ برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه استعفا کرد.
متیس که در ابتدا از اظهارنظر درباره ریاست‌جمهوری ترامپ امتناع می‌کرد، در نهایت تابستان سال جاری میلادی سکوت خود را شکست و ترامپ را به دلیل تصمیم برای استقرار ارتش در شهرهای آمریکا برای سرکوب اعتراضات آمریکا، تهدیدی برای قانون اساسی خواند.
یکی دیگر از مقام‌های دفاعی سابق آمریکا درباره تعامل تیم بایدن و متیس گفت که تاکنون تیم بایدن در خصوص تعامل نزدیک با متیس که برخی از سیاست‌های جنجالی ترامپ را اجرایی کرده، جانب احتیاط را پیشه کرده‌اند.
منابع آگاه گفته‌اند که اعضای تیم متیس هنوز به طور رسمی پیشنهاد کار در دولت بایدن دریافت نکرده‌اند.
یکی از سخنگویان تیم بایدن در خصوص تعامل با اعضای سابق تیم متیس درباره گذار قدرت اظهارنظر نکرد و متیس نیز حاضر به اظهارنظر درباره این گزارش نشد.
طبق این گزارش، برخی از مقام‌های سابق تیم متس نیز به طور فعال با تیم بایدن وارد تعامل شده‌اند تا به آنها توصیه‌هایی را پیشنهاد دهند به طوریکه یکی از مقام‌های ارشد سابق دولت ترامپ گفت که به تیم گذار بایدن پیشنهاد داده‌اند که چندین نفر از افرادی را که متیس منصوب کرده بود و همچنان در حال خدمت هستند و در اصل به هیچ حزبی وابستگی ندارند، روی کار آورند.
بایدن روز سه‌شنبه هفته گذشته اعلام کرد که علیرغم مانع‌تراشی‌های ترامپ، تیم وی برای بازبینی پنتاگون به ریاست «کتلین هیکس» یکی از مقام‌های ارشد دولت «باراک اوباما» که در حال حاضر در مرکز مطالعات راهبردی و بین‌المللی فعالیت دارد، در صدد هماهنگی برای پیشبرد فرایند گذار قدرت در پنتاگون هستند.
انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد.طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند ۲۷۰ رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد. 
بر اساس برآورد رسانه‌ها، بایدن۳۰۶ رأی الکترال و ترامپ۲۳۲ رأی الکترال به دست آورده است.
علیرغم آنکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا صراحتاً شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در مقابل رقیب دموکرات خود «جو بایدن» را نپذیرفته است، بامداد امروز (شنبه) به وقت تهران در اولین کنفرانس خبری خود از زمان آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان) تاکنون به نوعی اعتراف کرد که رئیس‌جمهور بعدی آمریکا نخواهد بود.
وی در این کنفرانس خبری درباره زمامدار بعدی کاخ سفید گفت: «زمان به ما خواهد گفت که چه دولتی بر سر کار خواهد آمد و چه اتفاقی در آینده می افتد.»
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

مرگ ۴۰۱ پرنده در تالاب میقان- آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مرغداری‌ها گزارش نشده
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت:بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان فقط محدود به حیات وحش بوده و این بیماری در هیچ یک از واحدهای صنعتی گوشتی، مرغ مادر گوشتی و تخم گذار، مرغ اجداد و نیمچه گوشتی گزارش نشده است.
غربی‌ها درصدد هستند ملت‌های مستقل را از پای در بیاورند
دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: غربی‌ها درصدد هستند ملت‌های مستقل را از پای در بیاورند، اما جمهوری اسلامی حتی در دوره جنگ و در حالی که با تحریم همه جانبه از سوی کشورهای دنیا رو به رو بود در جنگ پیروز شد.
دریادار خانزادی:حوادثی همچون ترور شهید فخری‌زاده ما را از گذشته مصمم‌تر می کند
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: همه دنیا باید این را بدانند که ترور نه تنها ایران را تا امروز متوقف نکرده، بلکه باعث شده تا کشورمان مصمم‌تر از گذشته شود.
رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه ترور محسن فخری‌زاده را محکوم کرد
رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه در پی ترور دانشمند هسته‌ای ایران این اقدام را محکوم و خواستار خودداری از انجام هرگونه اقدام تنش‌زا در منطقه شد.
طولانی ترین پل معلق در خاورمیانه کجاست؟+تصاویر
آیا می دانستید که طولانی ترین پل معلق در خاور میانه در ایران قرار داد.
محور پر تصادف خوی - ایواوغلی تکمیل می شود
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس از تکمیل جاده موسوم به جاده مرگ‌ در خوی خبرداد.
دیابت مردان چه علائمی دارد؟- مردان بیشتر دیابت می گیرند یا زنان؟
به گفته محققان، از آنجائیکه مردان در مقایسه با زنان آهن بیشتری در بدن شان انباشت می شود از اینرو بیشتر مستعد ابتلا به دیابت نوع۲ قرار دارند.آهن موجب تحریک آزادسازی رادیکال های آزادی می شود که به توانایی سلول های بتا لوزالمعده در تولید انسولین آسیب می رساند.
دیاباته مصدوم شد
شیخ دیاباته مهاجم مالیایی تیم فوتبال استقلال که امروز در جریان تمرین آبی‌پوشان دچار مصدومیت شد، MRI می‌دهد تا وضعیتش مشخص شود.
جهانگیری در اجلاس شورای نخست وزیران شانگهای سخنرانی می‌کند
معاون اول رییس جمهور فردا (دوشنبه) در نوزدهمین اجلاس شورای نخست وزیران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای شرکت و سخنرانی می‌کند.
تبدیل پی دی اف PDF به ورد WORD+راهکار ساده
تبدیل فایل پی دی اف به ورد را در این مطلب آموخته و به راحتی می توانید PDF را به WORD تبدیل کنید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

یک شکست دیگر برای رئال مادرید
رئال مادرید مغلوب آلاوس شد تا برای سومین بار در لالیگا شکست را تجربه کند.
مددی:‌ مستندات خوبی برای پرونده استراماچونی وجود دارد- ماجرای حسینی و مظاهری درون‌خانوادگی است
سرپرست باشگاه استقلال می‌گوید کارگزار جدید این باشگاه توانسته به تعهدات خودش پایبند باشد و به آن عمل کند.
«امید» روی آنتن رادیو نمایش
همزمان با فرا رسیدن روز جهانی مبارزه با ایدز، نمایش جدید رادیویی «امید» به کارگردانی بهرام سروری نژاد از شبکه رادیویی نمایش پخش می شود.
تماس تلفنی وزیر خارجه عمان با ظریف در پی ترور شهید فخری‌زاده
در پی ترور شهید فخری‌زاده، وزیر خارجه عمان در تماسی تلفنی با ظریف گفت‌وگو کرد.
عکس یادگاری کوهنوردان با کرونا- تهران وضعیت قرمز، ارتفاعات سفید!
عکس های منشتر شده در شیوع کرونا حاکی از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در ارتفاعات است.
خبرنگار سابق بی‌بی‌سی فارسی پرده از چهره واقعی BBC برداشت- فیلم
حتی تصور حمله به ایران، اوج دیوانگی است- فیلم
آخرین وضعیت محافظ شهید فخری زاده
انتقام ایران از اسرائیل حتمی است- فیلم
جزئیاتی جدید از شیوه عملیات ترور شهید فخری‌زاده
سخنان بی شرمانه وزیر اطلاعات اسرائیل درباره ترور شهید فخری زاده
مرندی: انفعال در قبال ترور ˮفخری زاده ˮدعوت به حملات جدید است- لزوم کاهش تعهدات برجامی به عنوان بخشی از پاسخ ایران
محسن رضایی به دولت روحانی: اجرای پروتکل الحاقی متوقف و دسترسی بازرسان آژانس محدود شود
رهگیری دو «توپولوف» روسیه توسط جنگنده‌های انگلیس
حداقل سیلی ایران به عاملان ترور فخری زاده، توقف داوطلبانه پروتکل الحاقی است