بازدید مدیر شبکه 2 از مراحل ساخت سریال «شبکه کوچک»

14:58 ۱۶ روز و ۶ ساعت پیش افکار نیوز 337 0

محمدرضا جعفری جلوه، مدیر شبکه دو به همراه جمعی از مدیران سازمان از مراحل ساخت دکورو تولید مجموعه «شهرک کوچک» بازدید کردند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،در این بازدید که سید محمود اسلامی مدیرکل مالی و اداری معاونت سیما، مهرداد عظیمی رئیس مرکز تولید و فنی سیما، حمیدرضا دیبایی؛ قائم مقام شبکه دو، علی مرادی مدیرکل تولید مرکز تولید و فنی سیما، محمد رحیم لیوانی رییس مرکز پویانمایی صباو بخشی از مدیران این مرکز، کمال فیض‌آبادی مدیر شهرک غزالی، آذرمیدخت آذرهوش مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه دو، حبیب میدانچی مدیر طرح و برنامه شبکه دو، رحمان قهرمان زاده مدیر پخش شبکه دو، مرضیه فرآورده مدیر اطلاعات و برنامه ریزی شبکه دو و ... حضور داشتند از بخش‌های مختلف ساخت دکور عظیم این مجموعه در مساحتی حدود سه هزار متر مربع بازدید شد.
محمدرضا جعفری جلوه؛ مدیر شبکه دوضمن اشاره به کنار هم قرار گرفتن بخشی از غنی‌ترین تجربیات سازمان در پروژه «شهرک کوچک»؛ بیان داشت: خوشحالیم که اتفاق ماندگاری در این محل در حال شکل‌گیری است. با توجه به ظرفیت طراحی دکور، تیم اجرایی، سوابق تهیه‌کننده و مساعدت بخش‌های مختلف مالی، تولید و فنی سیما، مدیریت مرکز پویانمایی صبا و شهرک غزالی ایده‌ای اجرایی می‌شود که می‌تواند به شکلی بنیادین در آینده نیز مورد استفاده قرار گیرد.
مدیر شبکه دو در ادامه بیان داشت: باید توجه داشت که سازمان صدا و سیمایک سازمان چندگانه است و هرچند ایده‌های گذرا محترم هستند، اما ایده‌های بنیادینی وجود دارند که نیاز به توجه بیشتری از سوی ما دارند. زیرا فکر و طرح پخته‌ای که قرار است به صورت بنیادین فعالیت کند باید مراقبت شود در پیچ و خم تامین اعتبار عقب نماند.
وی از تعامل همه همکاران در شبکه دو، مرکز صبا و سازمان صدا و سیما برای برای به ثمر نشستن پروژه «شبکه کوچک» یاد کرد و گفت: حالا که این نگاه متین در سازمان، مرکز صبا، مدیریت پروژه و ... وجود داشته که منافع سازمانی در نظر گرفته شود و منابعی که به تولید اختصاص داشته برای زیرساختی هزینه شود که تولید و فنی نیز احساس کند خاستگاه و پایگاهی پیدا کرده که در درازمدت هم قابل استفاده است، در انجام آن تسریع صورت پذیرد. از همگان انتظار می‌رود آنچه در توان دارند به کار گیرند تا پروژه دچار دست‌انداز نشود، کار به هنگام برسد و با نفس خوب با مخاطب ارتباط برقرار کند و یک گوهر تحت الشعاع یک بدل قرار نگیرد.
کمال فیض‌آبادی مدیر شهرک غزالی نیز بیان داشت: «شهرک کوچک» قرار بود در ایام نوروز ۹۹ روانه آنتن شود، اما با شور‌های صورت گرفته و با توجه به ظرفیت تولید این مجموعه تصمیم گرفته شد زیرساخت‌هایی برای این مجموعه در شهرک غزالی فراهم شود که در آینده نیز بتواند آورده‌ای برای تولیدات آینده حوزه سیما باشد.
محمدرحیم لیوانی مدیر مرکز پویانمایی صبا نیز ضمن تشکر از حسن توجه مدیر شبکه دو برای همکاری مشترک جهت تولید این مجموعه بیان داشت: بازآرایی حوزه‌هایی مثل نمایش عروسکی در قالب طرح «شهرک کوچک» ارائه شد و با نگاه ویژه شبکه دو اجرایی شد. امیدواریم زیرساختی ایجاد شود که در آینده نیز به عنوان یکی از آورده‌ها و سرمایه‌های سازمان به حیات خود ادامه دهد.
وی توضیح داد: در طرح «شهرک کوچک» در حوزه‌های تولید انیمیشن، رئال و عروسکی نوآوری‌هایی در فرم و محتوا صورت گرفته است. اصرار ما برای تولید این مجموعه در شهرک نیز به این دلیل بود که نگاه درازمدت داشتیم که اگر مقطعی بود تا کنون روانه آنتن شده بود.
لیوانی افزود: طراحی دکور این مجموعه بر اساس یک شبکه در مقیاس کوچک ست، ۱۵ دکور مجزا برای آیتم‌های مختلف و زیرساخت‌هایی برای تولید بخش‌های انیمیشن در حال تولید است که تا کنون حدود ۸۰ درصد آن اجرایی شده است و کار‌های زیربنایی از سقف تا کف این سوله تا هواساز، نور، برق و ... انجام شده و تا سال‌ها هم قابل استفاده است.
مسعود صفوی، تهیه‌کننده «شهرک کوچک» بیان داشت: به صورت فشرده حدود ۶۵ روز این سوله که حالت انباری داشته را به این مرحله رساندیم با برآوردی که بیشتر از دو برابر برآورد اولیه است. می‌توانم این پروژه را دی ماه روانه آنتن کنم. تمرین و بازخوانی هم انجام شده است حتی برنامه‌ریزی‌ها بر ۵۲ قسمت بود که من برای ۱۰۴ قسمت به لحاظ قصه و تولید آمادگی دارم. فقط امیدوارم برای حل مشکلات زیرساختی و مالی تدابیر لازم اندیشیده شود.
مهرداد عظیمی رئیس مرکز تولید و فنی سیما نیز در این جلسه بیان داشت: اداره کل فنی مرکز و اداره کل صدا و تصویر، تاسیسات و مدیران صبا اذعان دارند اتفاقات ویژه‌ای رخ داده، اما بخشی از این اتفاقات خاص این پروژه است که طبیعی است.
 


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

میراث و گردشگری
میراث و گردشگری

آخرین اخبار

وقتی معده فلج می‌شود
گاستروپارزی یا فلج معده اختلالی است که در آن تخلیه غذا از معده بیش از حد طول می‌کشد. این اختلال به بروز علائم مختلفی منجر می‌شود که از آن جمله می‌توان به حالت تهوع، استفراغ، احساس پری و تخلیه کند معده که به آن تخلیه با تاخیر معده گفته می‌شود، اشاره کرد.
اعتراض تیم والیبال زنان ذوب‌آهن به داوری و واکنش میترا شعبانیان
سرمربی تیم والیبال ذوب آهن اصفهان پس از شکست مقابل پیکان به داوری اعتراض کرد و از ارسال نامه کتبی در این زمینه به فدراسیون والیبال خبر داد.
برتری ذوب‌آهن مقابل سنگ آهن در دور برگشت لیگ هندبال زنان
در دومین روز از رقابت‌های دور برگشت لیگ برتر هندبال زنان تیم‌های شاملی و ذوب آهن اصفهان به برتری رسیدند.
پایان هفته نخست لیگ والیبال زنان- ذوب‌آهن حریف پیکان نشد
پیکان تهران با پیروزی مقابل ذوب‌آهن صدرنشین هفته اول رقابت‌های والیبال زنان در گروه دوم شد.
آمار بازی تیم ملی بسکتبال مقابل سوریه
آمار بازی تیم های ملی بسکتبال ایران و سوریه در پنجره دوم انتخابی کاپ آسیا ۲۰۲۱، توسط فدراسیون جهانی منتشر شد.
شکست غیرمنتظره بسکتبال ایران مقابل سوریه- صعود به تاخیر افتاد
تیم ملی بسکتبال ایران مقابل سوریه شکست خورد تا کار صعود به کاپ آسیا به پنجره سوم کشیده شود.
یواخیم لوو رسما در نیمکت آلمان ابقا شد
فدراسیون فوتبال آلمان اعلام کرد که سرمربی این تیم تا پایان جام ملت های اروپا 2021 هدایت تیم را برعهده خواهد شد.
صعود اولسان هیوندای و قدرت​نمایی بیجینگ گوان در لیگ قهرمانان
اولسان هیوندای توانست با برتری برابر حریف خود راهی مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا شود.
مهاجم جدید پرسپولیس: مهاجمان بزرگ دنیا هم گاهی در گلزنی ناکام هستند
مهدی مهدی‌خانی از پیروزی پرسپولیس در نخستین تجربه‌اش ابراز خوشحالی کرد.
آقایی: آن قدر حمله کردیم تا بازی را بردیم
مدافع پرسپولیس درباره دیدار تیمش برابر شهرخودرو گفت: خیلی خوب حمله کردیم تا در نهایت بازی را بردیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سرلک: خطایم کارت زرد داشت، نه کارت قرمز
بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید تصمیم داور مبنی بر اخراج نکردنش در بازی با شهر خودرو درست بوده است.
عبدی: به حداقل خواسته‌مان رسیدیم- همه تیم‌ها بدانند آلومینیوم یک حریف گلوگیر است
مربی آلومینیوم گفت: بازی پایاپای و زیبایی مقابل فولاد انجام دادیم و به حداقل خواسته‌مان رسیدیم.
هاشمی‌نسب: تلاش می‌کنیم در کورس بمانیم- داور با شجاعت سوت زد
مربی فولاد خوزستان گفت: تلاش می‌کنیم در کورس بمانیم اما با وجود این‌که حق‌مان بیشتر از یک امتیاز بود نتوانستیم پیروز شویم.
پورموسوی: باشگاه‌ها باید برای VAR هزینه کنند- اولویت با جوانان تیم است نه باتجربه‌ها
سرمربی صنعت نفت آبادان گفت در شرایط ۵۰-۵۰ به جوانان تیمش بازی خواهد داد.
برنامه‌ریزی وزارت راه برای آمادگی انتقال واکسن کرونا به کشور
اولین جلسه آمادگی برای حمل و انتقال و نگهداری واکسن کووید-۱۹ به کشور در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.
روایت هایی از «آشا محرابی» در رادیو نمایش
روایت امنیت کشور در قاب تلویزیون
تقدیر ویژه یونسکو از «ژاله علو»
مهمترین فیلم سال ۲۰۲۰ آنلاین اکران می شود
از گرافیک جدید شبکه یک سیما رونمایی شد- فیلم
انتشار فراخوان طراحی مردمی پوستر جشنواره «عمار»
فروش ناامیدکننده «کاکا» بعد از ۱۱ هفته اکران
تازه ترین خبرها از باکس آفیس هالیوود
روز و ساعت پخش فیلم‌های هفته فیلم ایتالیا اعلام شد
«مسخ در مسلخ» راهی جشنواره ایتالیایی شد