دادستان‌ها اجازه ندهند که بانک‌ها چرخ تولید را از حرکت نگه دارند

21:22 ۱۵ روز و ۱۶ ساعت پیش افکار نیوز 470 0

حجت الاسلام والمسلمین منتظری گفت: دادستان‌ها در حمایت از افراد تولیدکننده به میدان بیایند و اجازه ندهند که فشار بانک‌ها باعث شود که چرخ تولید از حرکت بایستد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشوردر بخش پایانی نوزدهمین همایش سراسری دادستان‌های کل کشور با قدردانی از همه کسانی که اقدام به برگزاری این همایش کرده و مطالب خود را در این جلسه ارائه دادند، اظهار کرد: هرچند این همایش به صورت فشرده و با محدودیت‌ها برگزار شد اما باید تلاش کرد که از این همایش، خروجی‌های خوبی به دست آید و به نفع مردم باشد.
حجت الاسلام والمسلمین منتظریاظهار کرد: وظایف و مسؤولیت‌های دادستان‌ها که برخاسته از قانون است بسیار وسیع است و اقتضای آن را دارد که کسی که چنین مسؤولیتی را می‌پذیرد با تمام وجود نسبت به آن و ادای تکلیف اهتمام داشته باشد.
وی با بیان اینکه دادستان باید تمام وقتش را صرف خدمت کردن به مردم کند، تصریح کرد: ما هم در مجموعه دادستانی کل وظایف مختلفی داریم و باید به صورت شبانه روزی در خدمت مردم باشیم و نباید زمان کار خود را به ساعت کاری محدود کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری گفت: دادستان باید دائما این دغدغه را داشته باشد که خدمتگزار مردم است و خدمت کردن در این جایگاه یک توفیق الهی است.
وی خطاب به دادستان‌های سراسر کشور، بیان داشت: شما دادستان‌ها مدعی العموم هستید و وظیفه دارید در چارچوب قانون در بخش‌های مختلفی نظارت کنید و حقوق مظلوم را از ظالم بستانید، اگر دیدید در جایی حقی از کسی در حال تضییع است و مدعی خاصی هم ندارد، ورود کنید و مدافع آن حق باشید.
دادستان کل کشور در ادامه به مسأله نظارت اشاره کرد و گفت: در حوزه دادسرا، دادستان‌ها چه در مراکز استان‌ها و چه در سطح شهرستان‌ها، حتما مسأله نظارت بر زیر مجموعه خود را مدنظر قرار دهند. به موجب قانون دادستان مرکز استان، نظارت بر همه دادسرا‌های استان را بر عهده دارد و می‌تواند معاون یا معاونینی را برای این کار منصوب کند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری گفت: در دادستانی کل کشور نیز با حضور هیأت‌های مختلف در شهرستان‌ها و با نظارت الکترونیک و ایجاد درگاه اینترنتی ارتباط مردم و نصب صندوق‌های اخذ نظرات و باز بودن درب مراجعین عمومی، ... نظارت‌ها باید تقویت شود.
وی در ادامه به موضوع نظارت بر زندان‌ها اشاره‌ای کرد و گفت: نظارت بر زندان‌ها از اهمیت ویژه‌ای در دوره تحول برخوردار است و در این خصوص مشکلات گسترده‌ای داریم؛ اما با تعامل و همکاری خوبی که با سازمان زندان‌ها و ادارات تابعه شکل گرفته است در تلاش هستیم تا کاستی‌ها و مشکلات برطرف شوند.
دادستان کل کشور افزود: در مسأله نظارت بر زندان‌ها باید بیش از آنچه کار شده است کار جهادی صورت گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با تأکید بر بحث استفاده از پابند الکترونیک، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش‌ها و جلسات مختلفی که تشکیل شده به لحاظ تهیه پابند، توافقات خوبی صورت گرفته و بسیاری از نواقص برطرف شده است.
وی از رؤسای کل دادگستری در سطح استان‌ها خواست قضات و دادگاه‌ها را توجیه و آنها را نسبت به استفاده از پابند الکترونیک ترغیب کنند.
دادستان کل کشور افزود: عده‌ای از زندانیان هستند که در ضمن اجرای حکم می‌توانند از این پابند‌ها برخوردار شوند که در اینجا باید این قبیل افراد شناسایی شده تا شرایط استفاده از پابند برای آن‌ها فراهم گردد.
دادستان کل کشور با اشاره به ارتقای سطح علمی قضات، علی الخصوص قضات جوان و تازه کار گفت: با برنامه ریزی و هماهنگی با دیگر بخش‌ها تلاش شود که سطح علمی قضات در ابعاد مختلف ارتقا یابد.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری در خصوص ارتباط دادسرا‌ها با ضابطین هم گفت: در خصوص ارتباط با ضابطین باید برنامه ریزی بهتری صورت گیرد تا مسائل و مشکلات پیش رو برطرف گردد، چون یکی از تکالیف ما این است که ضابطین را آموزش دهیم و پس از آموزش‌های لازم برای آنها کارت ضابطیت صادر گردد.
وی خاطرنشان کرد: در این خصوص به موضوع بازرسی از کلانتری‌ها هم اهتمام داشته باشید و جزو برنامه‌های کاری خود قرار دهید تا خدایی نکرده حقی از کسی تضییع نشود.
دادستان کل کشور در ادامه به مسأله امنیت هم اشاره کرده و گفت: در جامعه و کشور مسأله امنیت یکی از مسائل اساسی است. مقابله با اراذل و اوباش در دستور کار جدی دستگاه قضایی و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی است و در این خصوص سیاست‌های مورد نظر به دادستان‌ها منتقل می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری خطاب به دادستان‌ها تاکید کرد: در بحث تأمین امنیت با کسانی که امنیت جامعه را هدف قرار دادند برخورد جدی را در دستور کار قرار دهید و در این خصوص تردید نداشته باشید.
وی ارتقای استفاده از ظرفیت‌های ائمه جماعات، مراکز فرهنگی و امثالهم را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: از طریق تریبون‌های مذهبی و معنوی می‌توان بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را کاهش داد.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با تاکید بر برخورد با مخلان امنیت در حوزه‌های اقتصادی، اظهار کرد: احتکار، گرانفروشی، کلاهبرداری، دلال بازی‌ها در حوزه‌های مختلف مسکن، ارز، خودرو و ... را بیش از گذشته مورد توجه و اهتمام قرار دهید. اگرچه در بحث احتکار و گرانفروشی متولی اصلی سازمان تعزیرات است، اما تا جایی که می‌توانید با آنها همکاری کنید تا امنیت روانی جامعه تأمین شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به حقوق عامه پرداخت و گفت: مسأله حقوق عامه چند سالی است که در قوه قضاییه فعال شده و بار‌ها مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است به طوریکه ایشان به برخی از اقدامات دادستانی کل هم در این خصوص اشاره داشتند. همچنین ریاست قوه قضائیه هم موضوع حقوق عامه را جزو برنامه‌های اصولی دستگاه قضایی قرار داده است و ما هم در دادستانی کل بر اجرای آن اهتمام زیادی داریم، اما بدون همکاری دادستان‌های استان‌ها و شهرستان‌ها در احقاق، احیا و صیانت از حقوق عامه موفق نخواهیم بود.
دادستان کل کشور در ادامه به مسأله حمایت از تولید هم اشاره و تصریح کرد: همانطور که می‌دانید بحث حمایت از تولید ذاتاً ربطی به قوه قضاییه ندارد؛ اما از زمانی که مقام معظم رهبری فرموده اند این مسأله جزو تکالیف قوه قضائیه قرار گرفت و ما اکنون موظف هستیم از تولید حمایت کرده و اجازه ندهیم کارخانه‌ای تعطیل شود البته در این مسأله هم در چارچوب قانون پیش خواهیم رفت.
وی گفت: خوشبختانه آمار‌های بسیار خوبی در خصوص حمایت دستگاه قضایی از تولید و تولیدکنندگان وجود دارد و اقدامات بسیار مثبتی در این رابطه صورت گرفته است.
دادستان کل کشور گفت: در شرایط کنونی کشور متأسفانه کارخانجات و مراکز تولیدی مشکلات عدیده‌ای دارند و در این خصوص دادستان‌ها یکی از اولویت‌های کار خود را کمک به تولید و تولیدکنندگان قرار دهند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری به مسائل بانکی تولیدکنندگان هم اشاره کرد و گفت: در رابطه با مسائل بانک‌ها متوجه باشید که عده‌ای از افراد تسهیلات گرفتند و آن را به ناحق در مصارف نادرست به کار برده و یا تضییع کردند که در این باره از چنین افرادی نه تنها نباید حمایت کرد بلکه باید به دنبال استیفای حقوق بانک‌ها هم بود.
وی یادآور شد: در موارد زیادی کسانی هم هستند که تسهیلاتی گرفته‌اند؛ اما به خاطر مشکلات مختلف توان پس دادن آن را ندارند و بانک‌ها هم با دریافت سود‌های بسیار زیاد به آنها فشار آورده و املاک و کارخانه آنها را به نفع خود ضبط می‌کنند که در این موارد باید دادستان‌ها در حمایت از افراد تولیدکننده به میدان بیایید و اجازه ندهند که فشار بانک‌ها باعث شود که چرخ تولید از حرکت بایستد.
وی به خطاب به روسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌ها سراسر کشور گفت: برگزاری همایش‌های استانی را حداقل ۶ ماه یکبار در دستور کار خود داشته باشید تا با هم فکری و تعامل بتوانید مشکلات استانی را برطرف کنید.
دادستان کل کشور به واگذاری‌ها اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری به موجب یک مصوبه قانونی دادستان کل کشور یا نماینده وی، در هیأت نظارت بر واگذاری‌ها عضویت پیدا کرده است؛ در این خصوص اگر تشخیص داده شود که یک واگذاری خلاف مصالح یا خلاف قانون است دادستانی کل به عنوان مدعی العموم از آن آگاه شده و می‌تواند به دنبال ابطال آن باشد.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

خرید برنج گیلان مرغوب و با کیفیت
برنج ایرانی با کیفیت بوده و به شکل متمایزی تولید می شود. این برنج درجه یک بوده و از هر نظر با کیفیت است.
انواع آلیاژهای ورق استیل و کاربردهای هریک در صنعت
استیل و ورق استیل امروزه یکی از پرکاربردترین و اصلی ترین مواد اولیه در صنایع مختلف محسوب می‌شود.
ارزان ترین سرور HP  مناسب برای مجازی سازی
امروزه بسیاری از سازمان ها سعی می کنند تا هزینه های خود را تا حد امکان کاهش دهند.
نصب سیستم های اعلام حریق
شرکت ایمن تیام سپاهان بالغ بر بیست و اندی سال در زمینه ایمنی، آتش نشانی و آزمایشگاه فعالیت دارد و خدمات تخصصی شارژ کپسول آتش نشانی طبق استاندارد NFPA-10 ، خرید و فروش انواع خاموش کننده های آتش، بازسازی سیلندرهای جوشکاری شده مطابق با استاندارد ۸۶۹ و تست آنها مطابق با استاندارد ۱۸۷۵۳، تست هیدرو استاتیک سیلندرهای بدون درز مانند سیلندرهای C02، CNG و …. را مطابق با استاندارد ۶۷۹۲ انجام می دهد و هم اکنون یکی از بهترین شرکت ها در این زمینه هاست.
فراخوان پذیرش در دوره MBA یکساله کسب وکار دیجیتال
در دوره آموزش حرفه ای MBA کسب و کار دیجیتال در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران هدف آشنایی دانش پذیران با  صفر تا ۱۰۰ راه اندازی و رشد کسب و کارهای دیجیتال از مرحله استارت آپ تا اسکیل آپ بصورت کاملا کاربردی و حرفه ای می باشد.
قبل از خرید ورق روغنی این نکات را بخوانید
ورق‌ فولادی از مقاطع فولادی پرمصرف در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان به شمار رفته که با توجه به مشخصات فیزیکی و ساختارشان انواع مختلفی دارند. این ورق‌ها از لحاظ فرآیند ساخت به ۲ دسته ورق گرم و ورق سرد تقسیم می‌شوند.
انواع غذا با مرغ همراه سیب زمینی و قارچ
تنوع غذاهایی که با استفاده از مرغ تهیه می شوند آنقدر زیاد است که شما می توانید به راحتی برنامه غذایی خود را به صورت متنوع بچینید.
نقل و انتقال چک فقط با ثبت اطلاعات در سامانه صیاد
محمد احمدی آذر سخنگوی بانک تجارت یکی از الزامات قانون جدید چک را تشریح کرد.
مردم و کرونا
۷۸درصد مردم معتقدند که وضعیت کرونا نسبت به قبل بدتر شده است. در فروردین امسال فقط ۲۵درصد از مردم معتقد بودند که کرونا یک سال و بیشتر وجود خواهد داشت؛ در حالی که امروز و با گذشت ۷ ماه از آن تاریخ، طرفداران این عقیده به ۷۸درصد رسیده که ۵۴درصد آنان معتقدند حتی بیش از یک سال دیگر نیز درگیر کرونا خواهیم بود.
پاکزاد مربی اختصاصی زهرا نعمتی شد
بهزاد پاکزاد به عنوان مربی اختصاصی زهرا نعمتی برای حضور در پارالمپیک توکیو انتخاب شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خرید برنج گیلان مرغوب و با کیفیت
برنج ایرانی با کیفیت بوده و به شکل متمایزی تولید می شود. این برنج درجه یک بوده و از هر نظر با کیفیت است.
انواع آلیاژهای ورق استیل و کاربردهای هریک در صنعت
استیل و ورق استیل امروزه یکی از پرکاربردترین و اصلی ترین مواد اولیه در صنایع مختلف محسوب می‌شود.
ارزان ترین سرور HP  مناسب برای مجازی سازی
امروزه بسیاری از سازمان ها سعی می کنند تا هزینه های خود را تا حد امکان کاهش دهند.
نصب سیستم های اعلام حریق
شرکت ایمن تیام سپاهان بالغ بر بیست و اندی سال در زمینه ایمنی، آتش نشانی و آزمایشگاه فعالیت دارد و خدمات تخصصی شارژ کپسول آتش نشانی طبق استاندارد NFPA-10 ، خرید و فروش انواع خاموش کننده های آتش، بازسازی سیلندرهای جوشکاری شده مطابق با استاندارد ۸۶۹ و تست آنها مطابق با استاندارد ۱۸۷۵۳، تست هیدرو استاتیک سیلندرهای بدون درز مانند سیلندرهای C02، CNG و …. را مطابق با استاندارد ۶۷۹۲ انجام می دهد و هم اکنون یکی از بهترین شرکت ها در این زمینه هاست.
فراخوان پذیرش در دوره MBA یکساله کسب وکار دیجیتال
در دوره آموزش حرفه ای MBA کسب و کار دیجیتال در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران هدف آشنایی دانش پذیران با  صفر تا ۱۰۰ راه اندازی و رشد کسب و کارهای دیجیتال از مرحله استارت آپ تا اسکیل آپ بصورت کاملا کاربردی و حرفه ای می باشد.
واکسن کرونا به چه کسانی باید تزریق شود؟
پیام تسلیت وزارت بهداشت در پی ترور دانشمند هسته ای کشور
واکنش شهردار تهران به ترور شهید فخری زاده
تازه‌ترین آمار از همه گیری کرونا در جهان امروز ۸ آذر ۹۹
آخرین وضعیت ترافیکی معابر شهر تهران در هشتم آذر ماه
پیام رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی ترور دانشمند هسته ای
نجات جان ۱۰۳ نفر در عملیات امدادرسانی طی سه روز گذشته
نحوه فعالیت مراکز قضایی در هفته دوم قرنطینه سراسری
کیفیت برخورد با  کودکان نوپا
درمان سرماخوردگی با ادویه هندی