جزئیات درآمدهای 490 هزار میلیارد تومانی شرکت ملی نفت ایران

05:05 ۱۴ روز و ۱۷ ساعت پیش افکار نیوز 181 0

مجموع درآمدهای عملیاتی شرکت ملی نفت ایران در سال 1397 بالغ بر 490 هزار و 215 میلیارد تومان بوده که حدود 48 درصد آن یعنی 233 هزار و 521 میلیارد تومان، درآمد ناشی از فروش نفت خام داخلی بوده است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،یکی از بخش هایی که در قالب یادداشت های توضیحی گزارش صورت مالی شرکت های دولتی، توضیحاتی درباره آن ارائه می شود، درآمدهای عملیاتی این شرکت هاست.
براساس صورت مالی شرکت ملی نفت ایراندر سال 1397، مجموع درآمدهای عملیاتی این شرکت در سال 1397 بالغ بر 490 هزار و 215 میلیارد تومان بوده که حدود 48 درصد آن یعنی 233 هزار و 521 میلیارد تومان، درآمد ناشی از فروش نفت خام داخلی بوده است. بقیه درآمدهای عملیاتی این شرکت از محل فروش نفت خام صادراتی، فروش میعانات گازی صادراتی و داخلی و همچنین فروش گاز، مایعات گازی و سایر تامین شده است.
جزئیات درآمدهای 490 هزار میلیارد تومانی شرکت ملی نفت ایران
مجموعا بیش از 80 درصد یعنی 395 هزار و 792 میلیارد تومان از درآمدهای عملیاتی شرکت ملی نفت ایران از محل فروش نفت خام داخلی و صادراتی و 16 درصد یعنی 78 هزار و 575 میلیارد تومان از درآمدهای عملیاتی این شرکت از محل فروش میعانات گازی داخلی و صادراتی تامین شده و مابقی درآمدهای ناشی از فروش گاز، مایعات گازی و سایر است.
گفتنی است بهای نفت خامتحویلی به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران طبق بند «الف» ماده 1 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) بر مبنای 95 درصد متوسط بهای محموله های صادراتی نفت مشابه در هر ماه شمسی (که توسط وزارت نفت اعلام شده) محاسبه گردیده است.
*جزئیات درآمد ناشی از فروش نفت خام و میعانات گازی صادراتیبراساس این گزارش، بیش از 146 هزار و 22 میلیارد تومان از فروش نفتخام صادراتی به صورت نقدی، 3 هزار و 795 میلیارد تومان از فروش نفت خام صادراتی به صورت نقدی و تخصیص داده شده به بند «ق» تبصره 2 قانون بودجه 93 و ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و همچنین 12 هزار و 452 میلیارد تومان از درآمدهای ناشی از فروش نفت خام صادراتی، فروش بابت تسویه قراردادهای بیع متقابل بوده است.
جزئیات درآمدهای 490 هزار میلیارد تومانی شرکت ملی نفت ایران
همچنین بیش از 16 هزار و 782 میلیارد تومان از فروش میعانات گازی صادراتی به صورت نقدی، 6 هزار و 317 میلیارد تومان از فروش میعانات گازی صادراتی به صورت نقدی و تخصیص داده شده به بند «ق» تبصره 2 قانون بودجه 93 و ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و همچنین 168 میلیارد تومان از درآمدهای ناشی از فروش میعانات گازی صادراتی، فروش بابت تسویه قراردادهای بیع متقابل بوده است.
جزئیات درآمدهای 490 هزار میلیارد تومانی شرکت ملی نفت ایران
فروش میعانات گازی صادراتی شرکت ملی نفت ایران به صورت نقدی در سال 1397 مجموعا 4 میلیارد و 48 میلیون دلار معادل 16 هزار و 782 میلیارد تومان بوده و بیش از 42 درصد رقم مذکور یعنی 1 میلیارد و 706 میلیون دلار، بابت صادرات میعانات گازیتولیدی کنگان بوده است.
جزئیات درآمدهای 490 هزار میلیارد تومانی شرکت ملی نفت ایران
*جزئیات درآمد ناشی از فروش میعانات گازی داخلیهمچنین کل فروش میعانات گازی داخلی شرکت ملی نفت ایران به صورت ریالی در سال 1397 صورت گرفته و این رقم مجموعا به 55 هزار و 306 میلیارد تومان رسیده است. حدود 71 درصد رقم مذکور یعنی 39 هزار و 271 میلیارد تومان، درآمد شرکت ملی نفت ایران ناشی از فروش میعانات گازی به شرکت ملی پالایش و پخش بوده است.
جزئیات درآمدهای 490 هزار میلیارد تومانی شرکت ملی نفت ایران
گفتنی است بهای میعانات گازی تحویلی به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتیایران طبق بند «الف» ماده 1 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) بر مبنای 95 درصد متوسط بهای محموله های صادراتی نفت مشابه در هر ماه شمسی (که توسط وزارت نفت اعلام شده) محاسبه گردیده است.
*جزئیات درآمدهای شرکت ملی نفت ایران بخاطر فروش گاز و مایعات گازی و سایرجزئیات درآمدهای شرکت ملی نفت ایران بخاطر فروش گاز، مایعات گازی و سایر در سال 1397 به شرح جدول زیر است:جزئیات درآمدهای 490 هزار میلیارد تومانی شرکت ملی نفت ایران
گفتنی است درآمد شرکت ملی نفت ایران بخاطر فروش گاز به شرکت ملی گاز ایران در سال 1397 براساس تبصره 4 ماده 7 قرارداد منعقده فی مابین دولت، شرکت ملی نفت ایران در سال 1397 به نرخی که توسط وزارت نفت به شرکت‌های ملی گاز ایران و نفت ایران ابلاغ می شود، محاسبه گردیده است. 
*میزان فروش نفت خام و میعانات گازی به پالایشگاه های داخلی چقدر بوده است؟براساس صورت مالی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در سال 1397، درآمد شرکت ملی نفت ایران بخاطر فروش نفت خام به این شرکت در سال مذکور، 233 هزار و 500 میلیارد تومان بوده که از محل فروش 604 میلیون و 30 هزار بشکه نفت خام محقق شده است. به عبارت دیگر، میزان فروش نفت خام توسط شرکت ملی نفت ایران به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران (فروش داخلی نفت خام)، حدود 1 میلیون و 654 هزار بشکه در روز بوده است.
همچنین براساس گزارش مذکور، درآمد شرکت ملی نفت ایران بخاطر فروش میعانات گازی به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در سال 1397، 39 هزار و 271 میلیارد تومان بوده که از محل فروش 98 میلیون و 912 هزار بشکه میعانات گازی محقق شده است. به عبارت دیگر، میزان فروش میعانات گازی توسط شرکت ملی نفت ایران به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران (بخشی از فروش داخلی میعانات گازی)، حدود 271 هزار بشکه در روز بوده است.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

بازیگر نقش مینو (مهدیس توکلی در سریال از سرنوشت کیست+تصاویر
بازیگر نقش مینو افشار در سریال از سرنوشت مهدیس توکلی است.
بازیگر نقش سروش (مهبد بیور) در سریال صفر 21
مهبد بیور نقش سروش را در سریال 021 بازی می کند.
گل مژه چیست؟ - راههای درمان فوری و خانگی گل مژه
افراد مختلفی در زمان های مختلفی گل مژه می زنند که در این مطلب درباره این بیماری می خوانید.
فاموتیدین کرونا را درمان می کند؟
به گفته بیماران کرونا پس از شروع مصرف فاموتیدین علائم آنها به سرعت پس از گذشت ۲۴ الی ۴۸ ساعت بهبود یافت و اکثر آنها بعد از گذشت ۱۴ روز هیچ علائمی از کووید ۱۹ نداشتند.
قرص رهاکین چه کاربردی دارد- موارد مصرف و عوارض قرص رهاکین 500
قرص رهاکین برای حملات عصبی و صرع استفاده می شود.
قرص آلفن ایکس ال 100 چیست؟- موارد مصرف و مضرات قرص آلفن ایکس
اطلاعات دارویی قرص آلفن ایکس را در این مطلب می خوانید.
دو سوم جمهوری‌خواهان حاضرند دوباره به ترامپ رای بدهند
بر اساس نتایج یک نظرسنجی، حدود دو سوم جمهوری‌خواهان آمریکا حاضرند در انتخابات ۲۰۲۴ بار دیگر به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا رأی دهند.
صعود یاران عابدزاده و علیپور در جام حذفی پرتغال
در ادامه رقابت های جام حذفی پرتغال، ماریتیمو میهمان پنافیل بود و این دیدار در وقت های معمول با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید تا کار به وقت های اضافی کشیده شود.
توپ‌گیری حریف ما را آزار داد
تیم والیبال بانوان اکسون موفق شد در آخرین بازی خود در هفته اول لیگ برتر والیبال بانوان ۳ بر یک سروقامتان بابل را شکست دهد.
تراکتوری ها هک شدند
ساعاتی قبل صفحه اینستاگرامی باشگاه تراکتور مورد حمله هکرها قرار گرفت و به جای عکس پروفایل متعلق به این باشگاه عکس پرچم ترکیه و در بخش بیو این صفحه هم عبارتی ترکی دیده می شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

یک درمان با کیفیت برای درمان بیماری آلزایمر
یک درمان با کیفیت برای درمان بیماری آلزایمر کشف شد که در خبر زیر می توانید این راه ساده را یاد بگیرید.
چک مفقود شده را چگونه باطل کنیم؟
بر اساس قانون چک، در صورتی که برگی از چک گم شود باید سریعا آن را اعلام کرد.
اشتباه فاجعه‌بار اپلیکیشن GO SMS Pro و سکوت سازندگان
ایتنا - ظاهرا این اپ فایل‌های به اشتراک گذاشته شده را بر روی یک سرور دوردست آپلود کرده و یک URL را تولید می‌کرد به طوری که همه می‌توانستند این فایل را ببینند حتی در صورتی که از GO SMS Pro استفاده نمی‌کردند.
اختلال اضطراب اجتماعی را چگونه درمان کنیم؟
یک متخصص روانشناس بالینی گفت: اضطراب اجتماعی به معنی ترس از قرار ملاقات‌های مختلف با افراد جدید است و اگر فردی نگرش خود را تغییر ندهد این ترس‌ها ماندگار خواهد ماند.
چگونه درد کلیه را تشخیص دهیم؟
کلسیم، اگزالات و فسفر اضافی می‌تواند در کلیه‌ها جمع شده و باعث ایجاد سنگ کلیه شود که در صورت انسداد، دردناک خواهد بود. درد کلیه اغلب در نتیجه عفونت یا وجود سنگ در لوله‌های خارجی کلیه احساس می‌شود.
جهاد کشاورزی: کاهش جوجه‌ریزی علت افزایش قیمت مرغ است
آخرین قیمت ها در بازار موتورسیکلت- روند این بازار کماکان افزایشی است
رکورد تولید روزانه ایران خودرو شکسته شد
ایران چقدر کالا در نیمه اول امسال صادر کرد؟
رشد اقتصادی با نفت به ٢.٨- درصد رسید
نرخ بیکاری بهار ۹۹ اعلام شد
آخرین وضعیت معاملات مسکن-خریداران منتظر کاهش قیمت هستند
مسافرت هوایی بیش از 1 میلیون آمریکایی طی یک روز با وجود هشدارهای کرونایی
یک پیشنهاد برای تکرار نشدن فاجعه آلونک زن بندرعباسی- اول تخریب می‌‎کنید که بعد بسازید؟ اول بسازید، بعد تخریب کنید
یارانه 100 هزار تومانی به همه اصحاب فرهنگ و هنر تعلق می گیرد