کرونا در اروپا| از به میدان آمدن پهپادها در انگلیس تا تشدید محدودیت‌ها در کشورها

15:37 ۲ روز و ۱۹ ساعت پیش تسنیم 120 0
کرونا در اروپا| از به میدان آمدن پهپادها در انگلیس تا تشدید محدودیت‌ها در کشورها

دولت انگلیس از استفاده از پهپادها برای انتقال تجهیزات و تست‌های کرونا بین کلینیک‌ها خبر داده است.

تسنیم

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، آمار مبتلایان جدید به کرونا در کشورهای اروپایی به سرعت در حال افزایش است و نگرانی های زیادی را در بین شهروندان این اتحادیه ایجاد کرده است.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
ایتالیا یک بسته اقتصادی میلیاردی برای مهار عواقب اقتصادی کرونا رادر دستور کار قرار می‌دهد جدیدترین اخبار کرونایی از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که ایتالیا یک بسته رشد اقتصادی جدید را به عنوان بخشی از بودجه سال 2021 برای کمک به شکوفایی اقتصاد این کشور بعد از بحران کرونا مد نظر قرار داده است. برای این منظور حدود 4 میلیارد یورو در نظر گرفته شده است.
تشدید محدودیت‌ها در مالت دولت مالت هم به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان محدودیت ها در این کشور را تشدید می کند. روز شنبه نهادهای بهداشتی این کشور از ابتلای حدود 204 نفر دیگر به کرونا در عرض24 ساعت خبر دادند که برای این کشور با نیم میلیون سکنه آمار بالایی است.
5587 ابتلای روزانه در آلمان انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح یکشنبه از ابتلای حدود 5587 مورد جدید ابتلا به کرونا دراین کشور در عرض 24 ساعت خبر داد که نسبت به روز شنبه با 7830 ابتلای روزانه کاهش داشته که البته انستیتو رابرت کخ دلیل آن را تعطیلات آخر هفته و عدم ارائه همه داده ها از ایالات مختلف ذکر کرده است.
پلیس آلمان اعلام کرد: قواعد کرونایی عامل تشدید درگیری‌های تهاجمی اتحادیه پلیس آلمان هم اعلام کرده که اختلافات و درگیری ها درباره قواعد کرونایی در آلمان همواره خشن تر و تهاجمی تر می شود.
بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در فرانسه فرانسه هم از رکورد بالا در آمار مبتلایان روزانه خبر داده است. نهادهای بهداشتی این کشور شب گذشته از حدود 32427 مورد جدید ابتلا به کرونا در 24 ساعت خبر دادند که بالاترین میزان مبتلایان روزانه از شروع این بحران بوده است. مرگ های کرونایی هم در این مدت زمان 90 مورد بوده است.
بالاترین رکورد مرگ کرونایی در انگلیس انگلیس از هم از رکورد بالا در آمار مرگ های کرونایی خبر داده است. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور در عرض 24 ساعت حدود 150 نفر در اثر ابتلا به کرونا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند که این میزان مرگ کرونایی در عرض یک روز در انگلیس از زمان شیوع این بحران بی سابقه بوده است. همچنین 16171 نفر هم در این دوره زمانی به کرونا مبتلا شدند.
اشتاین مایر به قرنطینه رفت "فرانک والتر اشتاین مایر"، رئیس جمهور آلمان هم روز شنبه به دلیل ارتباط نزدیک با فردی که تست کرونایش مثبت شده بود به قرنطینه رفت.
یک سخنگوی دفتر ریاست جمهوری آلمان در برلین خبر داد که یکی از محافظان شخصی رئیس جمهور به کرونا مبتلا شده است. به گفته وی اولین تست کرونای اشتاین مایر منفی اعلام شده است. در روزهای آینده وی دوباره تست دومی برای کرونا خواهد داد.
ابتلای وزیر خارجه بلژیک به کرونا "سوفی ویلمز"، وزیر امور خارجه بلژیک نیز تست کرونایش مثبت اعلام شده است. وی در پیامی توئیتری این خبر را اعلام کرد. احتمالا این سرایت در خانواده وی هم رخ داده است.
وزیر خارجه بلژیک روز جمعه اعلام کرد که به دلیل ارتباط با یک فرد مبتلا به کرونا خود را قرنطینه کرده است. ویلمز در تاریخ 12 اکتبر در اجلاس وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ شرکت کرده بود.
مرکل: روزهای دشواری در انتظار ما است "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان با توجه به شمار روزافزون موارد ابتلا به کرونا در آلمان پیام هشداردهنده‌ای را خطاب به شهروندان داده و از آن ها درخواست کرد ارتباطات خود را محدود کرده و کم تر به سفر بروند.
وی در این باره گفت: ما حالا باید همه اقدامات را انجام دهیم تا این ویروس به صورت کنترل نشده گسترش نیابد.
وی در این شرایط هر روز را برای مهار کرونا تعیین کننده دانسته و گفت: « من از شما خواهش می‌کنم از هرگونه سفر یا جشنی که واقعا ضروری نیست خودداری کنید. لطفاً تا جایی که ممکن است در خانه و محل زندگی خود بمانی
د."
به گفته مرکل آلمان در "فاز بسیار جدی بیماری کروناست". او تاکید کرده است که شیوع ویروس کرونا سریع‌تر از شش ماه پیش یعنی در ماه‌های مارس و آوریل است.
پیش بینی فائو درباره ثبات قیمت مواد غذایی در جهان با وجود کرونا پیام هشدار دهنده مرکل به شهروندان: در مرحله بسیار جدی بحران کرونا قرار داریم اشتاین مایر به قرنطینه رفت/ وزیر خارجه بلژیک به کرونا مبتلا شد آخرین آمار جهانی کرونا/ ابتلای 39.9 میلیون نفر در جهان +جدول تغییرات
صدراعظم آلمان هشدار داد: «در این شرایط دیگر کافی نیست که فاصله را رعایت کنید و ماسک بزنید. اکنون باید فراتر برویم. علم به وضوح به ما می گوید شیوع ویروس مستقیماً به تعداد تماس‌ها و برخوردهایی که هر یک از ما داریم بستگی دارد

 به گفته وی آلمان در مقایسه با سایر کشورها موفق شده نسبتا خوب با بیماری کرونا مقابله کند. دلیلش هم این است که اکثریت شهروندان مقررات ومحدودیت‌ها را جدی می‌گیرند و با ملاحظه و عقل سلیم رفتار می‌کنند.
 مرکل خطاب به شهروندان گفت: «این موثرترین درمانی است که ما در حال حاضر علیه  این بیماری همه گیر داریم. تابستان نسبتا به آرامی به پایان رسید، اما اکنون ماه‌های دشواری در پیش است.»
وی افزود: اینکه زمستان چگونه سپری می شود و کریسمس ما چگونه خواهد بود در روزها و هفته های آینده تعیین می شود. ما با رفتارهای خود در این باره تصمیم می گیریم.
مرکل همچنین این مسئله را آشکار کرد که تصمیمات دولت و ایالات و توافقات آن ها برای مهار کرونا کافی نیستند. وی از اختلاف نظرها در برخی اقدامات بین ایالات و دولت خبر داد.
بالاترین مبتلایان روزانه در لهستان در لهستان هم با وجود تشدید محدودیت ها اما شمار مبتلایان روزانه به کرونا افزایش چشمگیری داشته و بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور در روز شنبه حدود 9622 نفر در عرض 24 ساعت به کرونا مبتلا شدند که بالاترین میزان ابتلای روزانه در عرض24ساعت بوده است.
رکورد بالای مبتلایان روزانه در اتریش نهادهای بهداشتی اتریش هم از شکسته شدن رکورد مبتلایان روزانه در این کشور از زمان شیوع کرونا خبر داده اند. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور در روز شنبه حدود 1747 نفر در عرض 24 ساعت به کرونا مبتلا شدند .
اعلام آمادگی آلمان برای پذیرش بیماران کرونایی از سراسر اروپا هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم با توجه به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در بسیاری کشورهای اروپایی برای پذیرش بیماران کرونایی از اتحادیه اروپا اعلام آمادگی کرده و درباره بستن مرزهای اروپایی برای مهار کرونا توسط کشورها و عواقب آن هشدار داده و آن را اقدامی نادرست ارزیابی کرد.
بیش از 11 هزار مبتلای روزانه در جمهوری چک در جمهوری چک هم آمار مبتلایان روزانه برای اولین بار از زمان شیوع کرونا از مرز 11 هزار نفر عبور کرده و به 11105 نفر رسید. این خبر را وزارت بهداشت این کشور روز گذشته اعلام کرد.
پهپادها برای مهار کرونا در انگلیس به میدان می‌آیند دولت انگلیس هم روز شنبه اعلام کرد که در آینده هواپیماهای بدون سرنشین آزمایش های کرونا و تجهیزات حفاظتی را بین کلینیک ها در انگلیس تحویل می دهند. دولت انگلیس روز شنبه اعلام کرد که این پروژه موسوم به  „Apian“ از طرف آژانس فضایی انگلیس تایید شده است.
رکورد بالای مبتلایان روزانه در ایتالیا وزارت بهداشت ایتالیا هم از ابتلای 10925 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده که از شروع بحران کرونا بی سابقه بوده است. 47 نفر هم در این مدت زمان در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای اروپایی بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اسپانیا 982723 نفر به کرونا مبتلا شده و 33775 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.
در فرانسه هم تا به حال 867197 نفر به کرونا مبتلا شده و 33392 نفر هم در اثر این ابتلا جان باخته‌اند.
انگلیس هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 705428 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 43579 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.
در ایتالیا هم تا به حال 402536 نفر به کرونا مبتلا شده و 36474 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم تا به حال 361733 نفر به کرونا مبتلا شده و 9853 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

خرید بهترین ماشین لباسشویی های بازار با قیمت کمتر از ۱۵ میلیون تومان
ماشین لباسشویی یکی از ارکان اصلی هر خانه‌ای و با توجه به قیمت‌ها کنونی بازار باید حسابی دقت کنیم که خرید درستی داشته باشیم. امروز بهترین مدل‌های بازار با قیمت کمتر از ۱۵ میلیون تومان را به شما معرفی می‌کنیم که فروش خوبی دارند.
آیین رونمایی از کارت هواداری باشگاه پرسپولیس
بانک گردشگری حامی اصلی تیم پرسپولیس تهران به پاس سال‌ها حمایت هواداران این باشگاه و قدردانی از حضور آن‌ها در میادین مختلف از خدمت ویژه کارت هواداری رونمایی کرد.
«سهم آشنا»؛ بازارگردان اختصاصی نمادهای بزرگ بازار سرمایه
گروه خدمات بازار سرمایه «سهم آشنا» در مهرماه، وظیفه بازارگردانی ۳۰ نماد جدید در بورس تهران و فرابورس ایران را برعهده گرفته و در تلاش است تا با فعالیت مستمر، جریان معاملات در این نمادها را متعادل نماید.
ضرورت حفاظت از اطلاعات هویتی توسط مشتریان
بانک توسعه تعاون، ضمن تاکید بر امنیت اطلاعات حساب افراد نزد این بانک، لزوم هوشیاری مشتریان در حفاظت از اطلاعات هویتی و بانکی خود را خواستار شد.
مدیرعامل ایرانسل: ایرانسل، ثمرۀ یک تصمیم درست در وقت مناسب است
مراسم چهاردهمین سالروز راه‌اندازی شبکۀ تلفن همراه ایرانسل، با ارائۀ پنج خدمت جدید در حوزۀ زندگی دیجیتال، برگزار شد.
توسعه صادرات، موتور محرکه جهش تولید
امیر تقی‌خان تجریشی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی به مناسبت ۲۹ مهر، ضمن تقدیر از تلاشگران عرصه صادرات که در این شرایط دشوار نهایت همت خود را برای توسعه کشور به کار می‌برند، صادرات را تنها مسیر موفق برای توسعه اقتصادی کشور در بازارهای جهانی دانست.
انکراژ یا مهارگذاری خاک چیست؟
شرکت ایستا سازه با تکیه بر دانش فنی و سوابق مدیران خود در مهندسی و ساخت پروژه های عمرانی و با هدف توسعه و گسترش فناوری نوین و تکنیک های روز دنیا در زمینه مدیریت، طراحی، ساخت و اجرای پروژه های عمرانی شکل گرفته است.
شیر خشک اس ام ای ۱ ۲ ۳ خارجی از کجا بخریم ؟
در این متن قصد معرفی یکی از بهترین شیر خشک های خارجی نوزاد را داریم.
صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه
گمانه‌زنی از حضور علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری، وضعیت کرونا در کشور و کمبود انسولین بخش اصلی عناوین نخست بیشتر روزنامه‌های کشور را در آخرین روز مهرماه سال 1399 تشکیل می‌دهد.
ویدئو - از مذاکرات درباره هواپیمای اوکراینی در تهران تا تظاهرات در پاکستان
در این شماره از بستۀ اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی از دور دوم مذاکرات تهران - کی‌یف درباره هواپیمای اوکراینی، وضعیت متزلزل آتش‌بس میان آذربایجان و ارمنستان بر سر مناقشه قره‌باغ، تظاهرات در پاکستان و چند خبر دیگر را مرور می‌کنیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نتایج طرح برق مجانی تا دو ماه دیگر مشخص می شود
وزیر نیرو با اشاره به همکاری فوق‌العاده دولت با طرح برق امید گفت: انتظار می‌رود طی دو ماه آینده بتوانیم گزارش کمی و مبتنی بر ارقام از نتایج حاصل شده و تغییر رفتار مردم ارایه دهیم.
خرید بهترین ماشین لباسشویی های بازار با قیمت کمتر از ۱۵ میلیون تومان
ماشین لباسشویی یکی از ارکان اصلی هر خانه‌ای و با توجه به قیمت‌ها کنونی بازار باید حسابی دقت کنیم که خرید درستی داشته باشیم. امروز بهترین مدل‌های بازار با قیمت کمتر از ۱۵ میلیون تومان را به شما معرفی می‌کنیم که فروش خوبی دارند.
آیین رونمایی از کارت هواداری باشگاه پرسپولیس
بانک گردشگری حامی اصلی تیم پرسپولیس تهران به پاس سال‌ها حمایت هواداران این باشگاه و قدردانی از حضور آن‌ها در میادین مختلف از خدمت ویژه کارت هواداری رونمایی کرد.
«سهم آشنا»؛ بازارگردان اختصاصی نمادهای بزرگ بازار سرمایه
گروه خدمات بازار سرمایه «سهم آشنا» در مهرماه، وظیفه بازارگردانی ۳۰ نماد جدید در بورس تهران و فرابورس ایران را برعهده گرفته و در تلاش است تا با فعالیت مستمر، جریان معاملات در این نمادها را متعادل نماید.
ضرورت حفاظت از اطلاعات هویتی توسط مشتریان
بانک توسعه تعاون، ضمن تاکید بر امنیت اطلاعات حساب افراد نزد این بانک، لزوم هوشیاری مشتریان در حفاظت از اطلاعات هویتی و بانکی خود را خواستار شد.
رئیس‌جمهور منتخب بولیوی: مورالس نقشی در دولت من ندارد- برقراری رابطه با آمریکا درجایگاهی برابر
وزیر خارجه سودان: با صدای بلند می گویم خروج از لیست تروریسم ربطی به هیچ موضوع دیگری ندارد
دیوان کیفری بین‌المللی تیم حقیقت‌یاب به دارفور اعزام می‌کند
تدابیر امنیتی در خارطوم در پی فراخوان برای تظاهرات سودانی در سالروز اعتراضات ۲۱ اکتبر
تیراندازی سربازان نیجریه به سوی معترضان
ترامپ یک حساب بانکی در چین دارد و به چینی‌ها مالیات داده است
بن بست در روند تعیین دادستان کل جدید دیوان کیفری بین‌المللی
تاکید ترامپ به دادستان کل برای تحقیق درباره خانواده بایدن
باراک اوباما اولین گردهمایی حضوری را برای بایدن برگزار می‌کند
بورل: ریاست‌جمهوری ترامپ ضعیف است