کاهش 82 درصدی کمک‌های مالی اعراب به فلسطینیان- فشار سازشکاران برای تحمیل گزینه عادی‌سازی

14:06 ۱۱ روز و ۲۳ ساعت پیش تسنیم 191 0
کاهش 82 درصدی کمک‌های مالی اعراب به فلسطینیان- فشار سازشکاران برای تحمیل گزینه عادی‌سازی

برخی از رژیم‌های عربی کمک‌های مالی خود را طبق اظهارات رئیس جمهور آمریکا مبنی بر قطع حمایت‌های مالی از فلسطین و تحت فشار قرار دادن آن برای سازش با رژیم اشغالگر صهیونیستی قطع کرده و یا کاهش داده‌اند.

تسنیم

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از عربی 21، کمک های مالی کشورهای عربی به بودجه فلسطین در هشتم ماه نخست سال جاری 81.5 درصد کاهش یافت.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید
) دلیل کاهش حمایت‌های مالی کشورهای عربی تکیه بر اظهارات آمریکا در مورد قطع حمایت از بودجه عمومی فلسطین بود.
براساس گزارش وزارت دارایی فلسطین ، 132.38 میلیون شیکل (38.93 میلیون دلار) ، میزان کل حمایت اعراب از فلسطین از ابتدای سال 2020 تا اوت گذشته است.
کل کمکهای مالی کشورهای عربی برای حمایت از بودجه فلسطین برای دوره مربوطه سال 2019 بالغ بر 716 میلیون شیکل (210.5 میلیون دلار) بود.
«دونالد ترامپ» ، رئیس جمهور ایالات متحده ماه گذشته در حاشیه حضور در مراسم امضای توافق‌نامه عادی سازی روابط میان امارات و رژیم اشغالگر صهیونیستی در کاخ سفید از کشورهای ثروتمند عربی خواست که حمایت مالی خود را از فلسطین قطع کنند.
«شکری بشاره» ، وزیر دارایی فلسطین ژوئیه گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی تأکید کرد که کشورهای عربی بدون ارائه دلیلی، کمک‌های مالی خود را برای حمایت از فلسطین متوقف کرده اند.
افشای درخواست آمریکا از حماس و هدف شوم درباره فلسطینیان/ معاون هنیه: تا لحظه مرگ از مقاومت دست برنمی‌داریم افشاگری نویسنده انگلیسی از کارنامه ضد فلسطینی شاهزاده آشوب در عربستان بدین ترتیب ، حمایت‌های برخی کشورهای عربی هم‌زمان با مشکلات مالی و افزایش کسری بودجه کشورهای حوزه خلیج فارس در نتیجه کاهش قیمت نفت و کاهش تقاضای نفت خام ، به دلیل رکود اقتصادی ناشی از شیوع جهانی کرونا کاهش یافت.
حمایت عربستان از بودجه فلسطین طی 8 ماه اول سال 2020 با کاهش سالانه 77.12 درصدی ، به 31.58 میلیون دلار کاهش یافت در حالیکه این رقم 138 میلیون دلار در دوره مربوط به سال 2019 کاهش یافته و در سال جاری هیچ کمکی از عربستان به خزانه فلسطین نرسیده است.
حمایت مالی الجزایر از فلسطین نیز که به دلیل کاهش قیمت نفت با مشکلات مالی شدیدی روبرو است تا پایان ماه آگوست گذشته به صفر رسید.
حمایت قطر نیز از بودجه فلسطین سالانه 81.6 درصد کاهش یافته و از 34.4 میلیون در مدت مشابه سال 2019 به 6.3 میلیون دلار تا آگوست 2020 رسیده است.
همچنین حمایت مالی سلطان نشین عمان از بودجه تشکیلات خودگردان فلسطین طی هشت ماه نخست سال جاری به صفر رسیده است.
کاهش حمایت های عربی «محمد اشتیه» نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین را با مشکلاتی رو به رو کرده است.
تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که کمکهای مالی (عربی و بین المللی) جهت حمایت از بودجه فلسطین بیش از 55 درصد طی 5 سال گذشته از میانگین سالانه 1.1 میلیارد دلار به 500 میلیون در حال حاضر کاهش یافته است.
ایالات متحده تمام کمک‌های مالی به فلسطین را به مبلغ 360 میلیون دلار که به آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (اونروا) پرداخت می‌کرد،‌ قطع کرده که پیامد آن فشار بیشتر به اوضاع مالی فلسطین بوده است. تشکیلات خودگردان فلسطین این اقدام آمریکا را تلاش برای اعمال فشار بر فلسطین به منظور از سرگیری مذاکرات با رژیم اسرائیل برشمرده است.
گفتنی است آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی «آنروا» به حدود 5.9 میلیون پناهنده و آواره فلسطینی در کرانه باختری، نوار غزه، اردن، لبنان و سوریه کمک می‌کند.
فلسطینی‌ها دیگر کمک‌های سعودی را دریافت نمی‌کنند؛ چراکه این کمک‌ها بدون اعلام رسمی عربستان متوقف شد آن هم در زمانی که پادشاه عربستان هر فرد یا بازرگانی را که برای فلسطینی‌ها کمک مالی جمع می‌کرد، به‌ویژه در نوار غزه، دستگیر کرد و امسال حتی یک دلار از عربستان به خزانه تشکیلات خودگردان فلسطین نرسیده است. توقف کمک‌های مالی سعودی‌ها به فلسطین، به تغییر موضع سیاسی آن در قبال فلسطینی‌ها باز می‌گردد، با این وجود، هنوز سعودی‌ها جسارت لازم برای اعلام رسمی قطع کمک‌ها به حکومت محمود عباس را ندارند، به این دلیل که نگران خشم ملی مردم خود در این باره هستند، از این رو، عربستان یک موضع ساکت را در خصوص کمک‌های مالی به دولت فلسطین اتخاذ کرده است.
ناظران معتقدند که فشارهای اقتصادی رژیم‌های سازشکار عربی بر تشکیلات خودگردان و فلسطینیان برای وادار کردن آنها به پذیرش گزینه سازش با رژیم صهیونیستی است.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

مرگ شش تن در آمریکا در پی وقوع طوفان «زتا»
در پی وقوع طوفان «زتا» در ایالات متحده دست کم شش تن کشته شدند و برق حدود دو میلیون مشترک قطع شد.
مرگ ۱۴۰ مهاجر در آب های سنگال
سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) از مرگ دست کم ۱۴۰ مهاجر خبر داد که قصد داشتند خود را با قایق به اروپا برسانند.
تمدید شرکت در انتخابات دانش آموزی تا پس فردا
بیست وسومین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در روز ۶ آبان ماه به صورت همزمان در سراسر کشور و به شکل الکترونیک در بستر شبکه شاد برگزار شد که طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش تا ساعت ۲۱ روز یکشنبه ( ۱۱آبان ماه) تمدید شده است.
الکل، قوزی بالای قوز کرونا
سردبیر مجله سم شناسی و مسمومیت‌های ایران گفت: الکل «اتانول» و «متانول » که برای مصارف دارویی توزیع می‌شود از نظر بصری قابل تمیز نیستند و برای این مهم از مواد تلخ کننده و رنگی در نوع زیان‌بار انسانی بهره گرفته می‌شود چرا که متانول تولیدی در کارخانه مانند اتانول، سفید یا بی رنگ است و اگر کسی به اشتباه آن را بنوشد مسافر جاده مرگ خواهد بود.
ترافیک شدید ساعتی پیش از اعمال قرنطینه سراسری در فرانسه
تنها ساعتی پیش از اعمال قرنطینه سراسری در فرانسه، حومه پاریس پایتخت این کشور شاهد افزایش ترافیک شدیدی بود.
افزایش موارد مسمومیت با مصرف استامینوفن
نتایج یک بررسی نشان می دهد: مصرف استامینوفن به عنوان شناخته شده ترین مسکن بدون نسخه در جهان به طور فزاینده ای موجب مسمومیت می شود.
ضرورت استفاده از ظرفیت مراکز مراقبت در منزل برای مدیریت کووید ۱۹
معاون پرستاری وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت به کارگیری توانمندی و ظرفیت مراکز مراقبت در منزل در مدیریت بیماری کووید ۱۹ گفت: این مراکز می توانند کاهش بار مراجعات بیمارستانی را تا حد قابل قبولی به دنبال داشته باشند.
اروپا بار دیگر به کانون اصلی همه گیری کووید-۱۹ تبدیل شده است
سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: اروپا بار دیگر کانون اصلی همه گیری بیماری کووید-۱۹ شده است.
آمادگی ناجا برای همکاری گسترده با بهشت زهرا در دوران شیوع کرونا
فرمانده نیروی انتظامی کشورگفت: ما هم به عنوان یک شهروند و هم فرمانده نیروی انتظامی از سازمان بهشت زهرا(س) و مدیریت موفق آن در کرونا حمایت می کنیم و آمادگی داریم با توجه به شرایط کنونی و بحران کرونا به صورت ویژه همکاری گسترده ای داشته باشیم تا خدمت رسانی بهتر به شهروندان صورت پذیرد.
تاثیر آلودگی هوا بر افزایش شیوع کرونا نیاز به مطالعات دقیق تری دارد
مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران از آنجا که هوا با تنفس ارتباط دارد و بیشترین آسیب هایی که بیماران کرونایی می بینند از نواحی مجاری تنفسی و ریه است می توان گفت که آلودگی هوا می تواند آسیب بیشتری به مبتلایان بزند اما تاثیر آلودگی هوا بر افزایش شیوع کرونا نیاز به مطالعات دقیق تری دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۱۰ توصیه جدی برای گریز از کرونا
اگر مرگ دست کم یک‌هزارم مردم کشور بر اثر کرونا کافی نیست تا آن عده از هموطنان بی ماسک‌مان را متقاعد کند که باید ماسک بزنند و موارد بهداشتی را رعایت کند، واقعاً به این جماعت عجیب و غریب دیگر چه می‌توان گفت و آیا زمان برخورد جدی با اینان که جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند، نرسیده است؟
جنجالی به اسم تشویش اذهان عمومی!
شبه‌جزیره‌ای که در اعلام استقلالش با شکست سنگینی مواجه شده، حالا دست به رفتارهای عجیبی هم می‌زند و صدایی را که از آنها انتقاد می‌کند، خاموش می‌کند؛ خاموشی‌ای عجیب که اسمش را هم «تشویش اذهان عمومی» گذاشته‌اند! ‌تازه‌ترین شاهکاری که فدراسیون باقی‌مانده از مهدی تاج و علی کفاشیان رقم زده، محرومیت سعید آذری، مدیرعامل کنونی باشگاه فولاد خوزستان، از هرگونه فعالیت فوتبالی تا اطلاع ثانوی است. جرم؟ انتقاد از مسئولان فدراسیون فوتبال!
اخراج ١٤٠٠٠ نفر در غول نفتی اکسون
شرکت اکسون موبیل در راستای بازبینی فعالیتهایش ممکن است نیروی کار جهانی خود شامل کارمندان دفتری در آمریکا را حدود ۱۵ درصد معادل ١٤ هزار نفر کاهش دهد.
صادرات سیگار تقریبا ۲ برابر شد
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تولید سیگار در نیمه اول امسال پنج درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته، اما صادرات این محصول با افزایش ۹۷.۲ درصدی مواجه بوده است.
قهرمانی در المپیک با درد آپاندیس- شناگر نوجوان از تخت بیمارستان روی سکو رفت
شناگر ۱۷ ساله آمریکایی با یک اراده قوی توانست در بازی های المپیک ۱۹۶۴ خود را از تخت بیمارستان به سکوی قهرمانی برساند.
واکنش مقام‌های اروپایی به حمله تروریستی در شهر نیس فرانسه
لاوروف: روسیه قصد مداخله در اختلاف یونان-ترکیه را ندارد
عراق|احتمال ائتلاف مالکی و صدر- آمار آوارگان فلسطینی اعلام شد
شیخ نعیم قاسم: ایران مشعل آزادگان جهان است- هدف تحریم‌ها قطع روابط ایران با ملت‌های منطقه است
حضور سفیر ایران در مراسم جشن بزرگ میلاد پیامبر(ص) در صنعا
تنش در روابط «طرابلس – بانگی» با اخراج 6 دیپلمات لیبیایی
واکنش ماهاتیر محمد به اسلام ستیزی ماکرون
سودان|ابتلای صادق المهدی و مشاور ارشد حمدوک به کرونا
دولت تونس اهانت به پیامبر اسلام (ص) را محکوم کرد
آلمان عملیات نظامی در عراق را برای 15 ماه دیگر تمدید کرد