افشای درخواست آمریکا از حماس و هدف شوم درباره فلسطینیان- معاون هنیه: تا لحظه مرگ از مقاومت دست برنمی‌داریم

18:38 ۴ روز و ۶ ساعت پیش تسنیم 120 0
افشای درخواست آمریکا از حماس و هدف شوم درباره فلسطینیان- معاون هنیه: تا لحظه مرگ از مقاومت دست برنمی‌داریم

معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) با اشاره به درخواست آمریکا از این جنبش، هدف آن را برهم زدن اتحاد فلسطینیان و پیشبرد طرح‌های شوم علیه ملت و مقاومت فلسطین دانست.

تسنیم

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، صالح العاروری نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در گفتگو با شبکه ماهواره‌ای الاقصی خاطر نشان کرد که طرح نابودی مسئله فلسطین را دشمن صهیونیستی ارائه داده و دولت آمریکا و همپیمانانش در منطقه مجری آن هستند.
العاروری افزود: دولت آمریکا کشورهای عربی زیادی را برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تحت فشار قرار می‌دهد.
وی با اشاره به درخواست آمریکا از حماس برای مذاکره درباره طرح شوم معامله قرن تصریح کرد که تشکیلات خودگردان و سازمان آزادی‌بخش فلسطین نیز برای قبول معامله قرن تحت فشارهای آمریکا قرار گرفتند.
العاروری در بخش دیگری از سخنانش گفت: ما به تفاهمات حاصل شده با جنبش فتح در استانبول پایبندیم و از آن عقب‌نشینی نخواهیم کرد. قرار شد این تفاهمات به رهبران حماس و فتح ارائه شود.
معاون اسماعیل هنیه افزود: توافق کردیم که تفاهمات استانبول تنها پس از موافقت و اجماع ملی تمامی طرف‌ها به اجرا گذاشته شود.
صالح العاروری خاطر نشان کرد که در استانبول درمورد هموار کردن شرایط در کرانه باختری و غزه تاکید کردیم تا ملت فلسطین فضای مثبت نزدیکی و شراکت ملی بین گروه‌های فلسطینی را حس کند.
وی عنوان کرد: برآورد ما در جنبش حماس و فتح این است که بهترین راه تحقق شراکت ملی، گفتگوی طرف‌های فلسطینی با یکدیگر است.
العاروری با اشاره به اینکه برگزاری نشست‌ها در استانبول هرگز بدین معنا نیست که ما موضعی منفی در قبال کشورهای عربی داریم، تصریح کرد که برگزاری نشست‌های گروه‌های فلسطینی در یک کشور به معنی این نیست که این کشور را جایگزین دیگر کشورهای عربی کرده‌ایم.
این رهبر حماس با بیان اینکه شراکت ملی بهترین واکنش به طرح معامله قرن و توطئه‌ها علیه مسئله فلسطین است، تصریح کرد که گفتگوی ملی از طریق سازوکار تشکیل رهبری ملی میدانی به منظور فعال‌سازی مقاومت مردمی آغاز شد و در نهایت دامنه آن گسترش یافت و به سمت شراکت در نظام سیاسی هم کشیده شد.
صالح العاروری تاکید کرد که تفاهمات دوجانبه بین حماس و فتح تا حدود زیادی راه را برای تفاهم ملی جامع نیز هموار کرد.
وی با اشاره به اینکه گفتگوهای ملی تا زمان دستیابی به یک توافق ملی جامع ادامه خواهد داشت، افزود که با وجود تمامی موانع و مشکلات، قادر به راه‌اندازی مقاومت مردمی قابل توسعه هستیم.
العاروری تاکید کرد: ما در این مرحله بر سر آغاز مقاومت مردمی در کرانه باختری توافق کردیم، اما رفتار و اقدامات رژیم صهیونیستی ممکن است ما را به سمت ارتقای شیوه‌های مقاومت طبق توافق ملی بکشاند.
وی افزود: ما به جنبش فتح اعلام کردیم که صرف برگزاری انتخابات تشکیلات خودگردان برای تقویت موضع ملی کفایت نمی‌کند.
به گفته العاروری، گفتگوهای داخلی حماس درباره برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری، شورای ملی و ریاست تشکیلات خودگردان به طور متعاقب و متوالی است.
معاون هنیه همچنین گفت درباره مشارکت در انتخابات با یک لیست مشترک ملی تصمیمی اتخاذ نشده، بلکه صرفا احتمال انجام توافقاتی در این زمینه بین حماس و فتح وجود دارد.
 العاروری اظهار داشت: برگزاری انتخابات پس از توافق ملی جامع را بهترین و مناسبت‌ترین راهکار می‌دانیم. هدف ما از شرکت در انتخابات این است که همگی با هم وارد نبردی مشترک برای مقابله با توطئه‌ها علیه فلسطین شویم.
وی تصریح کرد: هدف حماس از برگزاری انتخابات سازمان آزادی‌بخش و تشکیلات خودگردان بهبود و تقویت موضع ملی است.
از سوی دیگر، این رهبر حماس تاکید کرد که دشمن صهیونیستی به طور موقت طرح الحاق کرانه باختری را به تعویق انداخته و دوباره به دنبال اجرای آن خواهد بود.
 العاروری با اشاره به اینکه روند سازش سیاسی تحت نظارت آمریکا به بن بست رسیده است، خاطر نشان کرد که تمام دستاوردها در رابطه با قضیه فلسطین به فضل و میمنت مقاومت حاصل شده است.
وی در همین راستا گفت: عقب‌نشینی دشمن صهیونیستی از سینا به فضل مقاومت مصری‌ها بود، عقب‌نشینی از لبنان هم به فضل مقاومت لبنانی‌ها بود و اولین مورد عقب‌نشینی اشغالگران صهیونیست داخل فلسطین نیز از غزه و شمال کرانه باختری بود که تمام این‌ها زیر ضربات و فشارهای مقاومت بود.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
العاروری افزود: مقاومت هرگز شکست نمی‌خورد و تنها پروژه موفقیت‌آمیز و قابل اتکا است و این تنها طرح و پروژه‌ای است که تا لحظه مرگ به آن پایبند خواهیم بود.
نایب رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: برخی کشورهای عربی با جنبش فتح تماس گرفته و پیام آمریکایی‌ها در مخالفت با تحقق وحدت ملی فلسطین را به رهبران این جنبش ابلاغ کردند.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
العاروری گفت: طرف‌های بین‌المللی موضع ما را خوب می‌دانند، به همین خاطر حماس را در رابطه با وحدت ملی تحت فشار قرار نمی‌دهند و ساختار سازمانی حماس به گونه‌ای است که هرگز تسلیم فشارها نمی‌شود.
وی اظهار داشت: رهبران فتح تاکید کرده‌اند که نتایج انتخابات آمریکا تاثیری در تصمیم شراکت ملی در فلسطین ندارد.
العاروری تصریح کرد که دولت آمریکا در جبهه دشمنان ملت فلسطین قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه برای اسیر ماهر الاخرس در نبرد اعتصاب غذا آرزوی پیروزی می‌کنیم، تاکید کرد که ما در برابر هر روزی که بر اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی می‌گذرد، مسئولیم.
العاروری در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: بحران‌های پیش‌روی مسئله فلسطین باید محرکی قادر به مقابله با چالش‌های موجود باشد.
وی افزود: عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی یعنی پشت کردن این کشورها به مسئله فلسطین و اگر دشمن بتواند به داخل فلسطینیان نیز نفوذ کند، آن وقت رهبرانی اجیر و امنیتی را بر ما تحمیل خواهد کرد که از طریق آنان مساله فلسطین را به نابودی می‌کشاند.
العاروری تاکید کرد: به برادرانمان در جنبش فتح می‌گویم: کشورهایی که شما را برای عقب‌نشینی از مسیر شراکت ملی تحت فشار قرار داده‌اند همان کشورهایی هستند که حامی معامله قرن هستند و به هیچ وجه به فکر مصلحت و منافع ملت فلسطین نیستند.
وی در پایان تصریح کرد: اگر هدف آمریکا از پیشنهاد گفتگو با حماس ایجاد تفرقه بین فلسطینیان و بهره‌برداری از این مسئله برای تهدید رهبران سازمان آزادی‌بخش است، پس چنین درخواستی به هیچ وجه قابل قبول و پذیرفتنی نیست.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

مجمع انتخاباتی فدراسیون شطرنج به دلیل شیوع کرونا لغو شد
طبق آخرین اطلاعیه از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، انتخابات فدراسیون شطرنج تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.
صعود نیش به یک چهارم با درخشش سعادت
تیم والیبال نیش صربستان با درخشش ستاره جوان و ایرانی خود، راهی مرحله یک‌ چهارم نهایی جام حذفی این کشور شد.
شکست الدحیل برابر السد با حضور رضاییان
تیم الدحیل در دیدار عقب افتاده هفته سوم لیگ ستارگان قطر برای السد تن به شکست داد.
نظری: ارقام قرارداد برخی بازیکنان استقلال باعث تعجب خودشان هم شده بود
عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال می‌گوید برخی ارقامی که مدیرعامل وقت استقلال به بازیکنان گفته بود، حتی تعجب این بازیکنان را هم به دنبال داشته است.
نامه پرسپولیس به الریان: با شجاع خلیل‌زاده قرارداد ببندید شکایت می‌کنیم
باشگاه پرسپولیس با ارسال نامه‌ای به باشگاه الریان قطر به این باشگاه نسبت به مذاکره با شجاع خلیل‌زاده هشدار داد.
الریان مقصد شجاع خلیل‌زاده؟
روزنامه قطری اعلام کرد که شجاع خلیل زاده با الریان به توافق نهایی رسید و وارد قطر شد.
مهلت ۱۰ روزه ایران برای پاسخ به فیفا- احتمال برگزاری انتخابات در زمستان
رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال می‌گوید این فدراسیون از زمان دریافت پاسخ فیفا درباره اساسنامه اصلاحی به مدت ۱۰ روز مهلت دارد تا پاسخ این نهاد را بدهد.
شجاع خلیل‌زاده راهی قطر شد
مدافع فصل گذشته تیم فوتبال پرسپولیس برای مذاکره با یک تیم قطری به این کشور سفر کرده است.
ترکیه: در اعزام نیرو به قره‌باغ در صورت درخواست باکو تعلل نخواهیم کرد
معاون رئیس‌جمهوری ترکیه اظهار کرد: ترکیه در اعزام نیروهای نظامی به منطقه قره‌باغ در صورت درخواست مناسبی از سوی جمهوری آذربایجان تعلل نخواهد کرد.
ترامپ: نمی‌توان اجازه داد ˮکامالا هریسˮ بانوی اول آمریکا شود
رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر به اولین زن رنگین‌پوستی که نامزد معاونت ریاست‌جمهوری آمریکا شده است، تاخت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

لپ تاپ ˮهانتر بایدنˮ برای پدرش یک فاجعه است
رئیس جمهور آمریکا در واکنش به گزارش‌ها در زمینه فساد پسر «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ ، آن را یک فاجعه برای رقیب خود خواند.
کمپین «آقا برای خانم» چیست؟
بعضی مردها همسران خود را می‌زنند، به آنان بی‌احترامی می‌کنند یا به آنان استقلال اقتصادی نمی‌دهند، منابع مالی آنان را کنترل می‌کنند و اجازه رفت و آمد آزادانه به آنان نمی‌دهند.
فارسی صحبت کردن اردوغان در مجلس این کشور+ فیلم
رجب طیب اردوغان ، دوازدهمین رئیس جمهور کشور ترکیه و رهبر حزب عدالت و توسعه ترکیه بوده که با بیش از ۵۰ درصد آرای مردم به این سمت برگزیده شده است.
آنچه بر ریال گذشت
متغیرهای متعددی در سالهای اخیر باعث به عقب رانده شدن ارزش ریال شده اند. در این گزارش روند کاهش ارزش پول ملی طی سالهای بعد از پیروزی انقلاب و عوامل موثر بر آن بررسی شده و راهکارهای موجود برای تقویت آن نیز برشمرده شده است.
حوصله سرمایه گذاران طلا سر رفت!
نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد همچنان خوش بینی قوی به روند افزایشی طلا وجود دارد اما سرمایه گذاران در شرایطی که طلا در بازه محدودی حبس شده است، در حال از دست دادن علاقه به این فلز ارزشمند هستند.
ترکیه: در اعزام نیرو به قره‌باغ در صورت درخواست باکو تعلل نخواهیم کرد
ترامپ: نمی‌توان اجازه داد ˮکامالا هریسˮ بانوی اول آمریکا شود
واکنش باکو به اظهارات پاشینیان درباره نبود راه‌حل دیپلماتیک در قره‌باغ
رئیس جمهوری ارمنستان از ترکیه خواست به آتش‌بس در قره‌باغ کمک کند
پاداش نقدی آمریکا برای هرگونه اطلاعات از ۲ عضو حزب‌الله لبنان
حمایت رئیس سابق کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه از بایدن
برگزاری نشست کمیسیون مشترک کنسولی ایران و قزاقستان
اخبار ضد و نقیض درباره پرونده عادی سازی روابط سودان و اشغالگران صهیونیست
حامیان سابق ترامپ: رای به او در سال 2016 یک اشتباه بزرگ و مضر برای آمریکا بود
دیدار وزیر خزانه‌داری آمریکا با امیر قطر