رژیم اسرائیل|از ادعای موافقت سودان با عادی‌سازی روابط تا درخواست از ابومازن و افشاگری «اشکنازی »

19:05 ۱۱ روز و ۱۹ ساعت پیش تسنیم 340 0
رژیم اسرائیل|از ادعای موافقت سودان با عادی‌سازی روابط تا درخواست از ابومازن و افشاگری «اشکنازی »

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از ادعای موافقت سودان با عادی‌سازی روابط (که البته یک منبع سودانی آن را تکذیب کرده)، افشای توافقات جدید با امارات و اذعان نتانیاهو به غیرممکن بودن سازش با لبنان به سبب وجود یک جنبش قدرتمند به نام حزب الله خبر دادند.

تسنیم

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، یک رسانه رژیم صهیونیستی مدعی موافقت شورای حاکمیت سودان با عادی سازی روابط میان خارطوم و تل‌آویو شد.
شبکه i24news رژیم صهیونیستی مدعی شد که شورای حاکمیت سودان در نشست شامگاه چهارشنبه خود تصمیم گرفت با عادی سازی روابط با اسرائیل موافقت کند.
ضرب‌الاجل 24 ساعته آمریکا به سودان برای عادی سازی با تل‌آویو این ادعا در پی آن مطرح شد که رسانه ها از مهلت 24 ساعته دولت آمریکا به حاکمان سودان درباره پیشنهادی خبر دادند که به خارطوم در برابر حذف نام سودان از فهرست کشورهای حامی تروریسم مورد نظر آمریکا در برابر عادی سازی کامل روابط با رژیم صهیونیستی داده شده است.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
طی دو ماه گذشته، امارات و بحرین روابط خود را به طور کامل با رژیم صهیونیستی عادی کردند که با امضای توافق ننگین سازش با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اشغالگران قدس در واشنگتن و در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا صورت گرفت، توافقی که خشم ملتهای اسلامی و عربی به ویژه ملت فلسطین وگروههای مقاومت را برانگیخت و آنها این توافق را خیانت و خنجری از پشت به ملت فلسطین قلمداد کردند.
تکذیب بررسی عادی سازی روابط از سوی شورای حاکمیت سودان این در حالی است که یک منبع آگاه در شورای حاکمیت انتقالی سودان بررسی مسئله عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در شامگاه چهارشنبه آن طور که رسانه صهیونیستی مدعی شده یا اینکه آیا این مسئله را در نشست امروز خود بررسی می کند، تکذیب کرد.
این منبع به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفته است شورای حاکمیتی امروز پنجشنبه نشست دارد ولی در دستورکار آن مسئله عادی سازی روابط با اسرائیل قرار ندارد و نشست روز پنجشنبه هیچ ارتباطی با اسرائیل ندارد.
این منبع که هویت و نامش فاش نشده است، افزود شورای حاکمیت انتقالی سودان هیچ نشستی در روز چهارشنبه برای بررسی مسئله اسرائیل برگزار نکرده و نقش آن در مسئله عادی سازی روابط تنها رایزنی با دولت سودان است.
رسانه های رژیم صهیونیستی در ماه گذشته میلادی اعلام کرده بودند که احتمال دیدار بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم با عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیتی سودان طی هفته های آینده برای پیشبرد مسئله عادی سازی روابط وجود دارد.
رسانه های سودانی در این باره گفته اند که نظام سودان در خصوص مسئله عادی سازی روابط با اسرائیل دچار شکاف ودودستگی شده است، در حالی که عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیت و برخی اعضای این شورا و نیز اعضایی در دولت سودان از عادی سازی روابط حمایت می کنند، اما اعضای احزاب سیاسی، وزیران و شهروندان سودانی از جمله عبدالله حمدودک نخست وزیر با این مسئله مخالف هستند.
اعتراف نتانیاهو درباره حزب‌الله؛ با وجود حزب‌الله امکان صلح با لبنان وجود ندارد نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین اظهارات خود به نقش مقاومت در خنثی سازی هرگونه توطئه برای سازش با این رژیم اشغالگر اعتراف کرد و گفت در سایه حضور حزب الله، امکان صلح با لبنان وجود ندارد.
چند روز پس از تماس بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با محمد بن زاید ولیعهد اماراتکه انتظار می‌رود به زودی به مناطق اشغالی سفرکند و پس از آنکه کابینه رژیم اشغالگر توافقنامه ننگین سازش را تصویب کرد، کنست(پارلمان) رژیم اشغالگر امروز برای تصویب توافق با امارات جلسه تشکیل داد.
بر اساس گزارش کانال دوازدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی، نتانیاهو در سخنانی بر اهمیت توافق سازش اخیر با دو حکومت عربی تاکید کرد و در عین حال گفت نباید این توافق را توافق صلح نامید، زیرا کشورهای عربی حاشیه خلیج(فارس) با اسرائیل دشمن نیستند، این روزی تکرار نشدنی برای اسرائیل است، روزی که توافق صلح با یک کشور عربی برای تصویب به کنست ارائه می شود، این توافق هیچ پیوست سری یا مخفی ندارد.
نتانیاهو در اعتراف به نقش مهم حزب الله در خنثی کردن هرگونه تحرک یا تلاشی برای عادی سازی روابط میان لبنان و رژیم صهیونیستی گفت مادامی که حزب الله بر لبنان مسلط است،‌امکان صلح با این کشور وجود ندارد، ولی ما از روز گذشته مذاکراتی در خصوص مرزهای دریایی(به صورت غیر مستقیم) آغاز کردیم که فواید اقتصادی فراوانی دارد و من از دولت لبنان می خواهم به این مذاکرات ادامه دهد تا مرزهای دریایی ترسیم شود.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در عین حال آرزوی خود برای دستیابی به توافق سازش با لبنان را هم مخفی نکرد.
درخواست گانتس از ابومازن برای پیوستن به روند سازش بنی گانتس رئیس ائتلاف آبی سفید(کاحول لاوان) از رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواست به روند سازش بپیوندد. بنی گانتس در جریان نشست کنست برای تصویب توافقات سازش با امارات و بحرین مدعی شد توافقات آبراهام همچنین فرصتی برای ازسرگیری تلاش‌ها برای دستیابی به توافق صلح با همسایگان فلسطینی مان است.
گانتس خطاب به ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان گفت ما دستان خود را به سمت شما دراز می کنیم و اکنون زمان آن است که صلح را با هم بسازیم! وی افزود همانطور که همه ما می دانیم، راه صلح در سایه جایگزین های دیگری انتخاب شد که بر روی میز مطرح بود و تدابیر یکجانبه که ممکن بودما را در معرض خطر بزرگی در خلال بحرانی که آن را می دانیم، قرار دهد.
افشاگری یعلون درباره جزئیات جدیدی از توافق با امارات موشه یعالون وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی از جزئیات جدیدی درباره توافق عادی سازی روابط میان این رژیم و امارات پرده برداشت.
بر اساس گزارش روزنامه عبری گلوبس، یعالونمخالفت خود را با دادن رای به توافقنامه صلح میان اسرائیل و امارات به سبب عدم افشای تمام جزئیات این توافق اعلام کرد.
روزنامه گلوبس مخالفت یعالون با رای مثبت به این توافق را یک رخداد غیرعادی توصیف کرد، چرا که یعالون معتقد به وجود بندهای محرمانه در این توافق است که هنوز علنی نشده است، که از جمله مسئله فروش سلاحهای پیشرفته به امارات در آن وجود دارد که ممکن است تاثیر سرنوشت سازی بر برتری کیفی اسرائیل و دیگر عوامل استراتژیک اسرائیل به زعم در منطقه بگذارد.
یعالون در انتقاد از نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که امنیت اسرائیل از مسائل شخصی نتانیاهو نیست.
این در حالی است که بنیامین نتانیاهو امروز گفته بود که توافق صلح با امارات دربرگیرنده هیچ پیوست یا مفاد و بندهای سری نیست.
افشای امضای توافقات جدید میان رژیم صهیونیستی و  امارات در هفته آینده وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از امضای توافقات جدید با حکومت امارات در هفته آینده پرده برداشت. گابی اشکنازی که در جریان نشست کنست(پارلمان) برای تصویب توافق سازش میان رژیم صهیونیستی و امارات سخن می‌گفت،  تایید توافق سازش با امارات در کنست(پارلمان) را روز تاریخی جالب برای اسرائیل توصیف کرد.
بر اساس گزارش کانال هفتم تلویزیون رژیم صهیونیستی، اشکنازی گفت این توافق پس از سالهای متعدد از فعالیت دیپلماتیکی به دست آمد که پنجره ای از فرصت های شکوفایی دیپلماتیک، اقتصادی، تجاری، امنیتی و بهداشتی را می گشاید.
اشکنازی افزود انتظار می رود که هیئتی از  امارات به اسرائیل(مناطق اشغالی) سفر کند و وزارت خارجه اسرائیل طی هفته های گذشته گروه های کاری متعددی را با اغلب وزارتخانه های دولت امارات ایجاد کرد هاست که هدف از آن، سازماندهی برقراری روابط و  تدوین توافقات  همکاری میان دو دولت در زمینه های مختلف است.
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درباره ماهیت توافقات احتمالی آتی گفت این توافقات اجازه سفرهای هوایی مستقیم شرکتها از اسرائیل(مناطق اشغالی) به  امارات و به دست آوردن بازارهای جدید برای فناوری اسرائیل را خواهد داد و همچنین امکانات سرمایه گذاری کمک بزرگی به اقتصاد اسرائیل خواهد کرد همچنین باید به تاسیس دفاتر نمایندگی رسمی اسرائیل در خلیج(فارس) و همکاری در خصوص مقابله با ویروس کرونا و نیز زمینه های دیگر اشاره کرد.
اشکناری ابراز امیدواری کرد که این توافقات در هفته آینده با حکومت امارات امضا شود. وی در این باره گفت در آینده شاهد خواهیم بود که بازرگانان و گردشگران به هر دو دولت سفر خواهند کرد و به قدم زدن در خیابانهای ابوظبی و سواحل تل آویو و تمام مناطق خواهند پرداخت.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

بازگشت «بچه مهندس» برای چهارمین بار به تلویزیون
فصل چهارم مجموعه تلویزیونی «بچه مهندس» به کارگردانی احمد کاوری بزودی مقابل دوربین می‌رود.
رونمایی از گریمِ بازیگر شهید رجایی در «راز ناتمام»-عکس
زمان آغاز تصویربرداری سریال «راز ناتمام» مشخص شد.
سکوت «حسن فتحی» شکست- پاسخ به حاشیه‌های «مست عشق»
در روزهای گذشته جدال لفظی میان سرمایه‌گذار تُرکیه‌ای و عوامل ایرانی فیلم سینمایی «مست عشق» در فضای رسانه‌ای خبرساز شد.
بازگشت «ارشا اقدسی» با مستند مسابقه «راهی شو»
عوامل مستند مسابقه «راهی شو» به زودی به دریاچه شهدای خلیج فارس شهر تهران می روند و قرار است تمامی امکانات و تفریحات این دریاچه در اختیار شرکت کنندگان این مسابقه قرار بگیرد.
«بوق ممتد» ایرانی در جشنواره اسپانیایی
جشنواره‌ اسپانیایی از فیلم کوتاه «بوق ممتد» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی قصیده گلمکانی قدردانی کرد.
سهم رضا رشیدپور از «عطسه» چقدر است؟
تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی «عطسه» از ویژگی‌های این برنامه جدید عصرگاهی که قرار است توسط تیم برنامه «حالا خورشید» روانه آنتن شبکه سه شود، توضیحاتی ارائه کرد.
وقتی «بهنام تشکر»  کلیشه‌شکنی می کند
بازیگر نقش سرهنگ سپنتا دوست دارد در سریال طنزی بازی کند که فیلمنامه خوبی داشته باشد؛ سریال بوم و بانو تجربه جدیدی برای او بود که مخاطب را راضی کرد.
بازگشت ستاره «بریکینگ بد» به تلویزیون
برایان کرانستون بازیگر برنده شش جایزه امی که بیشتر برای بازی در سریال محبوب «بریکینگ بد» شناخته می‌شود دوباره به تلویزیون برخواهد گشت.
پوستر دومین جایزه سال «استیکر» با الهام از قدیمی‌ترین انیمیشن جهان؛ منتشر شد
پوستر دومین دوره جایزه سال «استیکر» با الهام از کهن‌ترین انیمیشن جهان بر اساس طرحی از محسن سپاهی منتشر شد.
تعطیلی برخی سینماهای زنجیره‌ای در کره
با وجود موفقیت نسبی یک فیلم کمدی، وضع فروش در سینماهای کره جنوبی خنده بر لب‌ها نمی‌آورد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکسن فعلی کرونا چیست؟
عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا، از ماسک به عنوان واکسن حال حاضر مقابله با ویروس کووید ۱۹ نام برد.
خوردن این مواد غذایی با معده خالی ممنوع!
مصرف برخی مواد غذایی با معده خالی باعث بروز مشکلاتی برای انسان و سلامتی انسان می‌شود، به همین دلیل باید از خوردن آنها با معده خالی خودداری کنیم.
مواد غذایی ضد کرونا
متخصص تغذیه با اشاره به اینکه ویروس کرونا طبعی سرد دارد، گفت: برای مقابله با این بیماری، مصرف مواد غذایی که طبع گرم دارند مانند سیر، دارچین، زنجبیل، رازیانه ، زیره و ترکیب سیاه دانه و عسل پیشنهاد می‌شود.
خودرو جدید سایپا با ظاهری جدید
گروه خودروسازی سایپا دقایقی قبل تیزر جدید شاهین دنده‌ای را منتشر کرد.
شبکه العالم وارد انتخابات آمریکا شد
شبکه برون‌مرزی تلویزیون، برنامه‌ای را به صورت زنده روی آنتن می‌برد که سعی دارد تا واقعیات موجود آمریکا برای جهان عرب به تصویر بکشد.
دیدار مصطفی الکاظمی با فرستاده ویژه پوتین
ˮسوپر سلاحˮ جدید روسیه و  نگرانی آمریکایی‌ها
سومین حمله پهپادی به فرودگاه ابها طی دو روز گذشته
آمریکا برای تقابل با چین دست به دامن هند شد
واکنش چین به فروش تسلیحات آمریکا به تایوان: منتظر پاسخ مناسب باشید
رضایی: هر کسی در آمریکا رأی بیاورد باید از ملت ایران عذرخواهی و تحریم‌ها را رفع کند
دومین صندوق رأی‌گیری در آمریکا به آتش کشیده شد
واکنش پلوسی به تایید «ایمی کنی برت» برای عضویت در دیوان عالی
نهمین قاضی دیوان عالی آمریکا تعیین شد
فروش ۲.۳۷ میلیارد دلار سلاح آمریکایی به تایوان