کرونا در اروپا| اذعان کمیسیون اروپایی به عدم آمادگی اعضا برای مقابله با موج دوم

16:37 ۱۵ روز و ۱۸ ساعت پیش تسنیم 351 0
کرونا در اروپا| اذعان کمیسیون اروپایی به عدم آمادگی اعضا برای مقابله با موج دوم

جدیدترین اخبار کرونایی اروپا حاکی از آن است که معاون کمیسیون اروپایی آمادگی اعضاء برای موج جدید شیوع کرونا را کافی ندانسته است.

تسنیم

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن همچنان تیتر اول بسیاری رسانه های اروپایی است.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
تشدید محدودیت‌ها در لندن جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا  حاکی از آن است که در پایتخت انگلیس از روز شنبه قواعد کرونایی شدیدتری اعمال می شود. این خبر را شهردار لندن روز پنج شنبه اعلام کرد.
بر اساس قواعد جدید اعضای خانواده های مختلف دیگر نباید در خانه ها با هم ملاقات داشته باشند و جلسات و دیدارها در رستوران ها هم مجاز نیست.
شهردار لندن تصریح کرد که هیچکس خواهان محدودیت های بیشتری نیست اما این مسئله ضرورت دارد که از لندن حمایت کنیم. وی زمستانی سخت را پیش روی لندن با حدود 9 میلیون سکنه آن دانست.
اذعان کمیسیون اروپایی به عدم آمادگی اعضاء برای مقابله با موج دوم کرونا کمیسیون اروپایی هم اعلام کرده که کشورهای عضو این اتحادیه هنوز به اندازه کافی برای انتشار سریع این ویروس آمادگی ندارند.
معاون کمیسیون اروپایی در این باره گفته است که رشد همه گیری کرونا در حال بازگشت به شرایط ماه مارس است اما سطح آمادگی ما متناسب با آن نیست. وی از کشورهای اروپایی خواست که استراتژی مشترکی را برای مهار کرونا در پیش گیرند. این مقام اروپایی همچنین اقدامات هماهنگ در توزیع واکسن کرونا بعد از در دسترس قرار گرفتن آن را ضروری دانست.
لغو برگزاری نشست پارلمان اروپا در استراسبورگ به دلیل شیوع کرونا پارلمان اروپا هم به دلیل شیوع گسترده کرونا بار دیگر برگزاری جلسه در استراسبورگ فرانسه را رد می کند.
دیوید ساسولی، رئیس پارلمان اروپا روز پنجشنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد که شرایط در فرانسه و بلژیک بسیار جدی است.
وی با اشاره به اینکه سفر کردن در چنین شرایطی خطرناک است گفت که بنابراین نشست هفتگی پارلمان اروپا مجددا در استراسبورگ برگزار نمی شود.
از ماه مارس جلسات پارلمان اروپا به دلیل شیوع کرونا درقالب کوچکتر و به صورت آنلاین و در سالن عمومی در بروکسل برگزار می شود.
رئیس بزرگترین کمیسیون پارلمان اروپا به قرنطینه رفت منفرد وبر، رئیس کمیسیون حزب مردم پارلمان اروپا و معاون حزب سوسیال مسیحی آلمان هم اعلام کرد که به دلیل ارتباط با فردی که تست کرونایش مثبت بوده در قرنطینه قرار گرفته است.
وی ضمن درخواست از همه برای مراقبت از خودشان گفت که منتظر جواب تست کرونایش است.
وخامت اوضاع کرونایی در جمهوری چک با وجودتشدید محدودیت ها در جمهوری چک برای مهار کرونا اما آمار مبتلایان جدید در این کشور همچنان افزایش می یابد. روز چهارشنبه نهادهای بهداشتی این کشور از ابتلای 9544 مورد جدید به کرونا در این کشور در عرض 24 ساعت خبر دادند که بالاترین میزان ابتلای روزانه در عرض 24 ساعت بوده است. به این ترتیب آمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 140 هزار نفر افزایش پیدا کرده و موارد مرگ کرونایی هم به 1172 مورد افزایش پیدا کرده است.
اعلام وضعیت فاجعه سراسری در پرتغال کشور پرتغال هم به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان وضعیت فاجعه سراسری اعلام کرده است. این شرایط به مدت 15 روز ادامه خواهد داشت و برای دولت این مسئله را ممکن می کند که در صورت نیاز محدودیت های بیشتری را برای مهار این بیماری اعمال کند.
مقامات پرتغال شرایط کرونایی در این کشور را جدی ارزیابی کرده‌اند.
نهادهای بهداشتی پرتغال روز چهارشنبه آمار مبتلایان روزانه را در این کشور با 10.3 میلیون سکنه را 2072 نفر اعلام کردند که بالاترین آمار مبتلایان روزانه از زمان شیوع ویروس کرونا است. شهر لیسبون و بخصوص شمال پرتغال بیش از سایر مناطق تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته است. دولت آلمان به شهروندان درباره سفرهای غیر ضروری به لیسبون هشدار داده است.
دستور صدر اعظم اتریش به ایالات برای تشدید فوری محدودیت‌‍‌ها صدر اعظم اتریش در پیامی کتبی به ایالات این کشور با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان شرایط کرونایی را جدی دانسته و خواستار تشدید هر چه سریع تر اقدامات برای مهار کرونا شد.
با توجه به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان جدید به کرونا در اتریش که اخیرا با 1335 مبتلای روزانه رکورد جدیدی را بدست آورده است، "سباستین کورتس"، صدر اعظم اتریش روز پنج شنبه درخواست کتبی را به ایالات این کشور به منظور در پیش گرفتن اقدامات لازم برای مهار کرونا ارسال کرد.
مرکل: روزها و هفته‌های آینده حساس و حیاتی خواهد بود/ در مرحله رشد سریع ویروس کرونا قرار داریم ابتلای پسر کوچک ترامپ به کرونا مجوز ساخت دومین واکسن کرونا توسط پوتین صادر شد اجرای مقررات منع رفت و آمد در چند شهر بزرگ فرانسه/ بیشترین بستری کرونایی از ماه ژوئن کرونا در اروپا|از عبور مبتلایان روزانه در انگلیس از مرز 17 هزار نفر تا موج دوم سخت‌تر در آلمان وی از مقامات ایالتی خواست هر چه سریع تر به صورت هدفمند تشدید اقدامات حمایتی در برابر این ویروس را در پیش گیرند.
در اتریش هم مانند دیگر کشورهای اروپایی اخیرا آمار مبتلایان به کرونا افزایش چشمگیری داشته و بر اساس آمارهای رسمی تا به حال 60224 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و877 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
ابراز نگرانی مرکل درباره شیوع گسترده کرونا مرکل پس از نشست روز چهارشنبه خود با روسای 16 ایالت آلمان در خصوص اتخاذ تدابیر جدی تر برای مهار ویروس کرونا گفت: ما در مرحله رشد سریع ویروس کرونا قرار داریم و آمار و ارقام منتشر شده نیز گواه بر صدق این ادعاست.
وی درباره شیوع گسترده کرونا ابراز نگرانی کرده و گفت: باید این روند را متوف کنیم وگرنه پایان خوبی در انتظار ما نخواهد بود. مرکل از شهروندان درخواست کرد که روی سفرهای داخلی غیر ضروری به مناطقی که جز مناطق خطر کرونایی هستند اجتناب کنند.
مقام آلمانی: شرایط کرونایی فعلی خطرناک تر از اوضاع در فصل بهار است مارکوس زودر، نخست وزیر ایالات بایرن و رئیس حزب سوسیال مسیحی آلمان هم  شرایط کرونایی فعلی را خطرناک تر از فصل بهار دانست ودرباره  کافی بودن اقدامات توافق شده برای مهار کرونا بین دولت و ایاات آلمان ابراز تردید کرد.
22591 ابتلای روزانه در فرانسه نهادهای بهداشتی فرانسه هم شب گذشته از 22591 مبتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر دادند و این سومین بار در 6 روز گذشته بود که آمار مبتلایان روزانه در این کشور از مرز 22 هزار نفر عبور کرد.
رئیس جمهوری فرانسه چهارشنبه شب اعلام کرد که برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در برخی شهرهای این کشور مقررات منع رفت و آمد به اجرا در خواهد آمد.
به گفته رئیس جمهوری فرانسه وضعیت شیوع کرونا در این کشور «نگران کننده» است اما وضعیت همچنان «تحت کنترل» قرار دارد. رئیس جمهوری فرانسه گفت که در هشت کلانشهر فرانسه از شنبه شب مقررات منع رفت و آمد به اجرا در خواهد آمد. به این ترتیب ساکنان این کلانشهرها به جز در موارد استثنایی به مدت چهار هفته از ساعت 21 تا شش صبح اجازه خروج از منازل خود را نخواهند داشت
.
امانوئل ماکرون ضمن رد گزینه اجرای «قرنطینه مجدد» در فرانسه افزود که چنین اقدامی در شرایط کنونی «نامتناسب» محسوب می شود. به گفته رئیس جمهوری فرانسه مقررات منع رفت و آمد در کل منطقه «ایل دو فرانس» که پاریس مرکز آن است و همچنین کلانشهرهای لیل، گرنوبل، لیل، اکس-مارسی، مونپلیه، روآن، تولوز و سن اتین به اجرا در خواهد آمد.
بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در ایتالیا وزیر بهداشت ایتالیا هم از بالاترین آمار مبتلایان روزانه در این کشور از زمان شیوع بحران کرونا خبر داده است.
وزیر بهداشت ایتالیا از ابتلای 7332 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده که 43 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در رومانی رومانی هم رکورد تازه‌ای در مبتلایان روزانه را ثبت کرده و نهادهای بهداشتی این کشور از ابتلای 4016 مورد ابتلای روزانه در این کشور خبر داده‌اند.
هشدار آلمان به کشورهای اروپایی درباره بستن مجدد مرزها هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم به کشورهای اروپایی در این باره که مجددا به بستن مرزها برای مهار ویروس کرونا روی آورند هشدار داده است. وی در سخنانی در فرانسه از همگان خواست که این خطا را دوباره تکرار نکنند.
بالاترین آمار مبتلایان روزانه در آلمان انستیتو رابرت کخ آلمان هم  روز پنج شنبه از ابتلای 6638 فرد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داد که از شروع بحران کرونا در این کشور بی سابقه بوده است. بر اساس اطلاعات این نهاد مهم بهداشتی حدود 33 نفر هم در 24 ساعت گذشته در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
بیش از 20 هزار مبتلای روزانه در انگلیس در انگلیس هم بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور بیش از 20 هزار نفر در 24 ساعت به کرونا مبتلا شده اند و 137 نفر هم در این دوره زمانی بر اثر این ابتلا جان خود را از دست داده‌اند.
جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اسپانیا 937311 نفر به کرونا مبتلا شده و 33413 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
در فرانسه هم تا به حال 779063 نفر به کرونا مبتلا شده و 33037 نفر هم در اثر این ابتلا جان خود را از دست داده‌اند.
 در انگلیس هم تا به حال 654644 نفر به کرونا مبتلا شده و 43155 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.
بر اساس جدیدترین آمارها در ایتالیا هم تا به حال 372799 نفر به کرونا مبتلا شده و 36289 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.
در آلمان هم تا به حال 341742 نفر به کرونا مبتلا شده و 9771 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

سمفونی که نوازندگان آن مردگان متحرک هستند!
نسخه صوتی سمفونی مردگان توسط نشر صوتی آوانامه دانش گستر منتشر و با صدای حسین پاکدل روایت می شود. البته نشر چاپی این کتاب نیز انتشارات ققنوس است.
نرم افزار یکپارچه مالی با کیفیت چیست؟
در دیدگاه ما ایرانیان هرموقع که صحبت از کیفیت می‌شود، ناخودآگاه ذهن ما به سمت محصولات خارجی می‌رود و کیفیت را مساوی با محصولی که خارج از ایران تولید شده باشد، می‌دانیم.
تجارت سیاه با کارتن خالی!
شیادان با خرید کارتن دست دوم چطور سر ما کلاه می‌گذارند؟
صفحه نخست روزنامه‌های شنبه
کرونا، انتخابات آمریکا و زمین‌لرزه ترکیه بیش از دیگر موضوعات مورد توجه روزنامه‌ها قرار گرفته‌اند.
آخرین آمار جهانی کرونا- ابتلای بیش از 101000 آمریکایی در 24 ساعت گذشته +جدول تغییرات
طبق آخرین آمار تاکنون ۴۵میلیون و ۹۲۱ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور آمریکا در شب گذشته با افزایش ۱۰۱ هزار مبتلای جدید به مجموع ۹میلیون و ۳۱۶ هزار مبتلا رسید.
بازداشت 120 اوباش فعال در فضای مجازی توسط پلیس فتا تهران- شرط بازگشت قیمت‌گذاری در سایت‌های فروش مسکن و خودرو
رئیس پلیس فتا تهران گفت: طرح مقابله با ارازل و اوباش در فضای به صورت منسجم در کل کشور انجام می‌شود، در نیمه نخست سال جاری این موضوع با قدرت بیشتری پیگیری شد و بیش از ۱۲۰ نفر از اوباشی که در فضای مجازی فعالیت داشتند، توسط پلیس فتا تهران بازداشت شدند.
کسب 8 مدال توسط دانش‌آموزان ایرانی در المپیاد جهانی نجوم
دانش‌آموزان ایرانی در المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک موفق به کسب ۸ مدال شدند.
آمادگی اورژانس ایران برای اعزام تیم عملیات ویژه به ترکیه
سازمان اورژانس کشور آمادگی خود را برای اعزام تیم عملیات ویژه اورژانس از ایران به ترکیه، در پی وقوع زلزله در ازمیر اعلام کرد.
آمادگی نیروهای هلال احمر 4استان برای اعزام به ترکیه
سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: نیروهای هلال احمر تهران، آذربایجان غربی و شرقی و کردستان در آماده‌باش هستند که در صورت لزوم همراه اقلام مورد نیاز به کشور ترکیه اعزام شوند.
اختصاص 500 هزار تومان به هر مددجو در مراکز نگهداری بهزیستی برای تأمین اقلام بهداشتی
مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به چهارمین مرحله کمک‌های بهزیستی به معلولان و سالمندان در مراکز نگهداری، گفت: برای هر مددجو مبلغ ۵۰۰ هزار تومان برای تأمین اقلام بهداشتی در ایام کرونا در نظر گرفته شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

حمله عقاب داغستان به مکرون: عذاب دردناکی در انتظارت است
حبیب نورماگمدوف ستاره مشهور و مسلمان رشته MMA و صاحب چندین کمربند قهرمانی UFC، با انتقاد شدید از حمایت رئیس‌جمهور فرانسه از جسارت به ساحت پیامبر اکرم (ص)، گفت: عذابی دردناک در نیا و آخرت در انتظار او و حامیانش است.
امامی: برای المپیک به ۷۴ کیلوگرم می‌روم-فدراسیون کشتی سنگ‌تمام گذاشت
دارنده دو مدال برنز جهان با بیان اینکه "فدراسیون کشتی در برگزاری کیفی اردوی تیم ملی سنگ‌تمام گذاشت"، گفت: بعد از رقابت‌های ‌کشتی آزاد قهرمانی جهان و با هدف حضور در المپیک توکیو به وزن ۷۴ کیلوگرم می‌روم.
ویسی چرا از پیکان جدا شد؟
گفته می شود مربی تیم فوتبال پیکان به خاطر درخواست‌ مالی بیشتر از این باشگاه جدا شده است.
مطهری: خوشحالیم پول برانکو را دادند اما نفرات فعلی هم زحمت می کشند
مربی تیم فوتبال پرسپولیس می گوید این باشگاه هنوز نتوانسته مطالبات فصل گذشته بازیکنان و کادر فنی را بپردازد.
آغاز فاز جدید پایش یوزپلنگ‌ها در کشور-مجوز دوربین‌گذاری در برخی زیستگاه‌ها صادر نشده
مدیر عامل انجمن یوزپلنگ ایرانی ضمن اشاره به آغاز فاز جدید پایش یوزپلنگ‌ها در کشور گفت: مجوزهای لازم برای دوربین‌گذاری در برخی زیستگاه‌ها ازجمله توران هنوز صادر نشده است.
آنچه آرای پیش از موعد در انتخابات آمریکا می‌گوید
کومرسانت: واشنگتن به دنبال استفاده از ترفندهای جنگ سرد است
همه‌پرسی قانون اساسی الجزایر فردا برگزار می‌شود- آغاز رأی گیری در خارج
رئیس شورای ریاستی سودان: احزاب الامه و بعث اعتراضی  عادی سازی روابط با تل‌آویو نکردند
نظرسنجی فاکس نیوز کاهش برتری بایدن بر ترامپ را نشان می‌دهد
رئیس جمهور مکزیک برای اولین بار یک زن را به عنوان وزیر امنیت انتخاب کرد
نخست وزیر سابق قطر خطاب به ماکرون: از ˮآردرنˮ یاد بگیر!
برای پیروزی؛ کمپین‌های انتخاباتی ترامپ احتمالا تا بعد از روز انتخابات ادامه داشته باشد
سه روز مانده به انتخابات آمریکا؛ نبرد ترامپ و بایدن بر سر ایالت‌های مرکزی
افزایش شمار قربانیان زلزله در «ازمیر»