جزئیات افزایش حقوق کارکنان غیر هیئت علمی دانشگاه‌ها اعلام شد

12:52 ۱۵ روز و ۲۱ ساعت پیش تسنیم 232 0
جزئیات افزایش حقوق کارکنان غیر هیئت علمی دانشگاه‌ها اعلام شد

معاون اداری مالی وزارت علوم اقدامات انجام شده در خصوص افزایش حقوق و مزایای کارکنان غیر هیئت علمی دانشگاه‌ها را تشریح کرد.

تسنیم

- اخبار سیاسی - به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از وزارت علوم، محمد تقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع انسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اقدامات انجام شده در خصوص بخشنامه شماره 696488 مورخ 30/11/1398 سازمان اداری و استخدامی کشور را تشریح کرد.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
وی درباره 50 درصد افزایش حقوق از محل منابع عمومی و اختصاصی و فروش اموال مازاد برای کارکنان و اعضای غیر هیات علمی ستاد وزارت علوم و موسسات آموزش عالی گفت: با توجه به مفاد بخشنامه شماره 696488 مورخ 30 /11/ 98 سازمان اداری و استخدامی کشور، افزایش تا پنجاه درصد امتیازات فصل دهم قانون مذکور مشروط به عدم ایجاد هرگونه بار مالی مازاد بر اعتبارات مصوب و تخصیص داده شده برای دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری امکان پذیراست، لیکن وزارت عتف مشمول ماده «1» قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور می‌باشد و بر اساس آئین نامه استخدامی اعضای غیرهیأت علمی عمل می‌کند. به رغم این واقعیت موضوع افزایش ضرایب فوق العاده‌های ماده 20 آئین‌نامه و تخصیص اعتبار لازم طی نامه شماره 346249 مورخ 14/‌12/‌98‬ از سوی مقام عالی وزارت به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شد. با عنایت به مفاد نامه‌های شماره 26639 مورخ 30/‌01/‌1399‬ ریاست سازمان امور اداری و استخدامی کشور و نامه شماره 26531 مورخ 30/‌01/‌1399‬ ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر موافقت افزایش حقوق و مزایای اعضای غیرهیات علمی مشمول ماده «1» قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور افزایش فوق‌العاده‌های مذکور در دستور کار هیأت‌های امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی قرار گرفت.
وی ادامه داد: جلسات و مکاتبات متعددی برای بهره‌مندی همکاران از مزایای بخشنامه مذکور صورت گرفت و نظر به اینکه تبصره 3 ماده 29 و ماده 30 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور مبنی بر تکلیف دولت به برقراری عدالت در نظام پرداخت و رفع تبعیض می‌باشد، وزارت عتف طی مکاتبه با سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه درخواست امکان تسری بخشنامه مذکور به کارکنان وزارت عتف را نمود؛ که سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی با افزایش حقوق و مزایای اعضای غیرهیات علمی مشمول ماده «1» قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مشروط بر تأمین اعتبار مورد نیاز از محل اعتبارات اختصاصی و عمومی (هزینه‌ای تخصیص یافته)، صرفه جویی‌هایی قابل انجام و درآمد‌های حاصل از فروش اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول مازاد با رعایت ضوابط و مقررات مربوط و پس از اطمینان از تأمین منابع مذکور موافقت کردند.
معاون اداری مالی وزارت علوم افزود: بر این اساس موضوع افزایش ضرایب فوق العاده‌های شغل، جذب و ویژه مندرج در ماده 20 آئین نامه استخدامی اعضای غیرهیأت علمی در جلسات هیأت‌های امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور مطرح و فوق العاده‌های مذکور به میزان 30 درصد افزایش یافت و از تاریخ 01/‌12/‌98‬ در احکام کارگزینی اعضای غیرهیات علمی اعمال شد.
نظرپور ادامه داد: وزارت عتف بر اساس مصوبات هیأت امنا و آئین‌نامه استخدامی اعضای غیرهیأت علمی عمل می‌کند و از آنجا که نحوه محاسبه حقوق و مزایا و رتبه بندی در آئین نامه مورد عمل در وزارت عتف با قانون مدیریت خدمات کشوری متفاوت است، اثر فوق‌العاده‌های مذکور نیز در احکام کارگزینی وزارت عتف تفاوت دارد. همچنین از آنجا که در متن نامه‌های سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه اشاره شده است، افزایش‌های مذکور مشروط بر تأمین اعتبار مورد نیاز از محل اعتبارات اختصاصی و عمومی (هزینه‌ای تخصیص یافته) امکان پذیر است حوزه ستادی وزارت عتف از اعتبارات اختصاصی بهره مند نمی‌باشد و در قانون بودجه سالیانه و در عمل نیز درآمدی از این طریق کسب نمی‌کند. بر این اساس فقط در صورت تخصیص اعتبار، افزایش مجدد ضرایب موضوع ماده 20 آیین نامه استخدامی اعضای غیرهیأت علمی امکان پذیر است.
وی ادامه داد: افزایش کمک هزینه عائله‌مندی و اولاد نیز در هیأت‌های امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مطرح و تصویب شده است و ان‌شاءالله در احکام کارگزینی کلیه موسسات اعمال خواهد شد.
معاون اداری مالی وزارت علوم یادآور شد: مصوبه مذکور در تمامی هیأت‌های امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به تصویب رسیده است، لیکن با توجه به استقلال دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، اجرای آن در صورت تأمین اعتبار، بر عهده هر دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی است.
حداقل مدرک تحصیلی برای تصدی مشاغل غیر هیئت علمی دانشگاه‌ها اعلام شد مهلت دانشگاه‌ها برای اعلام نیاز به جذب هیئت علمی امروز، 16 مهر پایان می‌یابد فراخوان جذب اعضای هیئت علمی شهریورماه 99 آغاز شد نظرپور افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز بر اساس آئین نامه اداری و استخدامی مصوب خود عمل می‌کند و نحوه محاسبه حقوق و مزایا و رتبه بندی در دو آئین نامه متفاوت است لیکن موضوع این اختلاف با سازمان برنامه و بودجه مطرح و جلسات متعددی به همین منظور برگزار و مکاتباتی از جمله نامه شماره 275958 مورخ 29/‌05/‌1399‬ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر اینکه درصورت تامین اعتبار از طریق سازمان برنامه و بودجه و تخصیص اعتبار مربوطه، همسان سازی حقوق و مزایای کارکنان غیرهیات علمی وزارت عتف با کارکنان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امکان پذیرخواهد بود. پیشنهاد افزایش حقوق قابل بررسی می‌باشد به این وزارت اعلام شد.
وی ادامه داد: همچنین طی مکاتبه مقام عالی وزارت با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به شماره 72462/و مورخ 25/‌04/‌99‬ تقاضای تأمین اعتبار نیز به عمل آمده است که تا کنون پاسخی دریافت نشده است.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

توصیه امام باقر (ع) درمورد مشورت کردن
حدیث امام باقر (ع) درباره مشورت را در این مطلب بخوانید.
ویژه برنامه های شبکه 2 سیما به مناسبت هفته وحدت
برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت میلاد حضرت محمد (ص) و هفته وحدت به صورت ویژه‌ای روانه آنتن خواهند شد.
ترافیک نیمه‌سنگین در ورودی پایتخت
ورودی پایتخت با ترافیک نیمه‌سنگین رو به روست اما سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.
وضعیت ترافیکی جاده ها در 8 آبان
طی شبانه روز گذشته، آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۳۰۰ ترددشمار فعال در محور‌های برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۳.۵ درصد افزایش تردد را نشان می‌دهد.
وضعیت آب و هوا در ۸ آبان- افزایش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما در نوار شمالی کشور خبرداد.
آلودگی هوا و معضل تشدید کرونا
یک کارشناس محیط زیست گفت: آلودگی هوا با همراه شدن با ویروس کرونا سبب تشدید این بیماری می‌شود.
تفاوت واکسن کرونای  روسی و ایرانی
یک متخصص ویروس شناسی و استاد دانشگاه تهران به بیان توضیحاتی در خصوص تفاوت واکسن روسی و ایرانی کرونا پراخت.
۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید  وارد ناوگان عمومی تهران می‌شود
مناف هاشمی گفت: قرارداد خرید ۲۵۰ اتوبوس با ایران خودرو نهایی شده و تا ۱۳ آبان ماه ۱۰۰ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان عمومی تهران می‌شود.
کلاف سردرگم بانک سرمایه روز به روز در هم تنیده تر می‌شود
حمید حاجیان وکیلی که حین رسیدگی به پرونده بانک سرمایه به قتل رسید، نقش پر رنگی در این پرونده داشته است.
راه‌کاری طلایی برای حل مشکلات مردان با همسرشان
مردان با آگاهی پیدا کردن نشانه‌های بروز مشکل در زنان، می‌توانند با چند راهکار ساده، در صدد برطرف کردن مشکل برآیند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توصیه امام باقر (ع) درمورد مشورت کردن
حدیث امام باقر (ع) درباره مشورت را در این مطلب بخوانید.
ویژه برنامه های شبکه 2 سیما به مناسبت هفته وحدت
برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت میلاد حضرت محمد (ص) و هفته وحدت به صورت ویژه‌ای روانه آنتن خواهند شد.
ترافیک نیمه‌سنگین در ورودی پایتخت
ورودی پایتخت با ترافیک نیمه‌سنگین رو به روست اما سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.
وضعیت ترافیکی جاده ها در 8 آبان
طی شبانه روز گذشته، آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۳۰۰ ترددشمار فعال در محور‌های برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۳.۵ درصد افزایش تردد را نشان می‌دهد.
وضعیت آب و هوا در ۸ آبان- افزایش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما در نوار شمالی کشور خبرداد.
| 5 نوجوان در عربستان سعودی در آستانه اعدامند
گام سوم کمک‌های مومنانه برای ایجاد اشتغال، تهیه مسکن و جهیزیه
تاکید نتانیاهو بر ادامه شهرک سازی‌ها در کرانه باختری
اختلافات میان مقامات دیواره‌های اسرائیل به لرزه درآورد
شیخ عیسی قاسم: سکوت در برابر اهانت به پیامبر جایز نیست
ترامپ به همسر بایدن توهین کرد
الحشد الشعبی منحل نخواهد شد
آمار وحشتناک شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا
عراقچی  برای حل مناقشه قره باغ وارد مسکو شد
استقبال جمهوری آذربایجان از طرح ابتکاری ایران