ابلاغ دستورالعمل سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت

17:06 ۲۰ روز و ۴ ساعت پیش تسنیم 98 0
ابلاغ دستورالعمل سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت

از سوی معاونت فرهنگی وزارت علوم دستورالعمل سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت ابلاغ شد.

تسنیم

- اخبار سیاسی - به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، عسگری، مدیرکل فرهنگی وزارت علوم  گفت: جشنواره حرکت که از دوره یازدهم با شرکت دانشجویان خارجی از سرتاسر جهان از سطح ملی به بین‌المللی ارتقا یافت، رویدادی است برای نمایش دستاورد‌های برتر علمی دانشجویانی که در قالب اتحادیه‌ها و انجمن‌های علمی‌دانشجویی در سطح دانشگاه‌های کشور فعالیت دارند.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
وی در ادامه تصریح کرد: این جشنواره، به‌صورت سالانه و با سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور و حمایت و مشارکت نهاد‌های مختلف دولتی و غیردولتی برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگی وزارت علوم خاطر نشان کرد: تأکید اصلی جشنواره فوق بر هم‌افزایی، تکثیر ایده‌های خلاق و ایجاد انگیزه و نشاط در فعالیت‌های علمی دانشجویان است و تلاش دارد تا مبنا و مبدأ حرکتی نوین برای سازمان‌دهی فعالیت‌های علمی دانشجویی باشد و راهبرد اصلی اداره‌کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در این دوره، تأکید بر زیست علمی دانشجویان با توجه به ماهیت فرهنگی و اجتماعی آن در ایامی است که کرونا سیمای فعالیت‌های دانشجویی را تغییر داده است.
به گفته عسکری، سیزدهمین دورۀ جشنواره بین‌المللی حرکت از سویی مشابه دوازده دوره پیشین، رویدادی برای رقابت، عرضه و نمایش دستاورد‌های برتر علمی دانشجویان است و از سوی دیگر با توجه به شیوع بیماری کرونا در سطح کشور و جهان، با رویکرد‌هایی بدیع و جدید فعالیت خود را آغاز کرده است و تلاش دارد با جهت‌دهی مسئولانه فعالیت دانشجویان در مسیر رفع مشکلات جامعه، تصویری از خلاقیت‌های دانشجویی در ایام کرونا را به تصویر بکشد و صورت‌های جدیدی که فعالیت‌های علمی‌وفرهنگی دانشجویان در این دوران به خود گرفته است را نمایان کنند.
وی تاکید کرد: افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های علمی داوطلبانه و خلاقانه و حمایت و تشویق آن‌ها، شناسایی انجمن‌ها و دانشجویان دارای دستاورد‌های علمی تقدیر از آن‌ها، انعکاس و انتقال تجربه‌های علمی موفق و الگو بین دانشجویان، تشویق دانشجویان به فعالیت مناسب با اولویت‌ها و نیاز‌های کشور به‌منظور هم‌افزایی انجمن‌ها و تقویت اتحادیه‌های انجمن‌های علمی دانشجویی از جمله اهداف سیزدهمین دورۀ جشنواره بین‌المللی حرکت است.
مدیرکل فرهنگی وزارت علوم افزود: همچنین آشنایی صاحبان صنایع و معادن، حرف و مشاغل، سامانه‌های دولتی و غیردولتی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی دانشجویان و افزایش تعاملات بین‌المللی بین دانشجویان ایرانی و خارجی از دیگر اهداف این جشنواره به‌حساب می‌آید.
وی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل اجرایی جشنواره بین‌المللی حرکت، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور موظف شده‌اند تا بر اساس سیاست‌های خود و اهداف مندرج در این دستورالعمل، جشنواره دانشگاهی حرکت را در چارچوب این دستورالعمل و در دو بخش رقابتی و نمایشگاهی پیش از برگزاری جشنواره بین‌المللی حرکت برگزار کنند.
عسکری تاکید کرد: در بخش رقابتی آثار و دستاورد‌های علمی انجمن‌ها و دانشجویان دانشگاه پس از اعلام فراخوان و اطلاع‌رسانی توسط دبیرخانه‌های دانشگاهی دریافت و آثار برتر برای شرکت در مرحلۀ بین‌المللی جشنواره معرفی می‌شوند. حوزه‌های رقابتی جشنوارۀ بین‌المللی حرکت شامل انجمن‌های برتر، فعالیت خلاقانه، نشریه، مسابقه، محتوای دیجیتال، کارآفرینی، بخش ویژه، کتاب، اختراع و دانشگاه می‌شود. در این دوره از جشنواره دو بخش «انجمن پویا» و «ایده‌ شو» نیز که تجربۀ موفق برگزاری آن‌ها طی چند سال آخر اقبال زیادی را به خود جذب کرده است، به‌صورت رسمی در دستورالعمل درج شده است تا با اهتمام بیشتری بتواند فعالیت‌های خلاقانۀ دانشجویان را به تصویر بکشد.
به گفته وی، شورای سیاست‌گذاری جشنواره بین‌المللی حرکت نیز که متشکل از مسئولان ستادی و دانشگاهی است، وظیفۀ سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کلان جشنواره و نظارت بر روند اجرایی دستورالعمل اجرایی جشنواره را برعهده دارد. برای داوری آثار رسیده به جشنواره، کمیته داوری متشکل از اعضای هیئت علمی، اساتید و صاحب‌نظران دانشگاه و استادان مشاور انجمن‌های علمی، اعضای فعال و باتجربه در انجمن‌های علمی تشکیل می‌شود تا با دقت و ظرافت و بر اساس استاندارد‌های تعیین‌شده نسبت به داوری آثار دانشجویان اقدام کنند.
انتقاد از عدم نظارت وزارت علوم بر فعالیت پژوهشگاه‌ها در روزهای کرونایی مخالفت شورای گسترش وزارت علوم با اساسنامه دانشگاه استاد فرشچیان مدیرکل فرهنگی وزارت علوم در پایان گفت: آخرین ایستگاه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت پس از برگزاری نمایشگاه جشنواره که با توجه به شرایط موجود در کشور و جهان به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد، معرفی اتحادیه‌ها، انجمن‌ها و دانشجویان برگزیده سال در هر یک از حوزه‌های رقابتی و ارائه تندیس جشنواره، لوح تقدیر و اهدای هدیه در قالب مراسم اختتامیه جشنواره است. در بخش بین‌الملل نیز مشابه سنوات پیشین پس از انتشار فراخوان آثار رسیده به جشنواره مورد داوری قرار گرفته و آثار برگزیده مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

هلدینگ دارویی شستا همچنان پیشتاز خط‌ مقدم صنعت دارویی کشور
جدیدترین گزارش شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین حکایت از افزایش قابل توجه سود این شرکت دارد.
۴ تاکتیک مبارزه با حواس‌پرتی
چهار تاکتیک ساده برای کنترل حواس و مقابله با حواس‌پرتی را با شما به اشتراک می‌گذاریم که بر مبانی علمی و مطالعات دانشمندان استوار است.
و آذربایجان ایرانی ماند
ماجرای حکومت خودمختار آذربایجان چه بود و به کجا رسید؟
انتقاد رپینو از رونالدو و مسی
بازیکن آمریکایی از ستاره یوونتوس و بارسلونا به خاطر کم کاری شان انتقاد کرد.
محرومیت ۲ ساله قهرمان شطرنج اروپا به دلیل تقلب با موبایل در توالت!
قهرمان ۱۷ ساله شطرنج اروپا به دلیل استفاده از موبایل آن هم در توالت به ۲ سال محرومیت محکوم شد.
مارادونا: می‌دانستم ماجرای مسی با بارسا بد تمام می شود
ستاره سابق فوتبال آرژانتین می دانست که ماجرای اعلام جدایی مهاجم بارسلونا از این تیم پایان خوبی نخواهد داشت.
تساوی سپاهان در دیداری دوستانه
تیم فوتبال سپاهان در دیداری دوستانه برابر آلومینیوم اراک به تساوی رضایت داد.
پیروزی استقلال مقابل چوکا تالش- احتمال دوری سه‌هفته‌ای شجاعیان از میادین
تیم فوتبال استقلال در جریان بازی تدارکاتی مقابل چوکا تالش به پیروزی ۳ بر صفر دست یافت.
حزب حاکم و رئیس جمهور تانزانیا در آستانه کسب پیروزی های انتخاباتی مجدد
جان ماگوفولی، رئیس جمهور تانزانیا و حزب حاکم متعلق به او در آستانه کسب یک پیروزی قاطع در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی امروز جمعه در این کشور هستند در حالی که مخالفان آنها کاملا این انتخابات را مردود دانسته و آن را همراه با تقلب نظیر پر کردن صندوق های رای دانسته اند.
نساجی مقابل خوشه طلایی باخت
نساجی در آخرین دیدار تدارکاتی پیش‌فصل خود امروز در ورزشگاه شهدای اسلام‌شهر، متفاوت‌ از دیدارهای گذشته در مقابل تیم خوشه‌طلایی ساوه پا به میدان گذاشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

لیر در آستانه سقوط
ارزش هر دلار به نزدیکی ۸.۳ لیر رسید.
۱۰ توصیه جدی برای گریز از کرونا
اگر مرگ دست کم یک‌هزارم مردم کشور بر اثر کرونا کافی نیست تا آن عده از هموطنان بی ماسک‌مان را متقاعد کند که باید ماسک بزنند و موارد بهداشتی را رعایت کند، واقعاً به این جماعت عجیب و غریب دیگر چه می‌توان گفت و آیا زمان برخورد جدی با اینان که جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند، نرسیده است؟
جنجالی به اسم تشویش اذهان عمومی!
شبه‌جزیره‌ای که در اعلام استقلالش با شکست سنگینی مواجه شده، حالا دست به رفتارهای عجیبی هم می‌زند و صدایی را که از آنها انتقاد می‌کند، خاموش می‌کند؛ خاموشی‌ای عجیب که اسمش را هم «تشویش اذهان عمومی» گذاشته‌اند! ‌تازه‌ترین شاهکاری که فدراسیون باقی‌مانده از مهدی تاج و علی کفاشیان رقم زده، محرومیت سعید آذری، مدیرعامل کنونی باشگاه فولاد خوزستان، از هرگونه فعالیت فوتبالی تا اطلاع ثانوی است. جرم؟ انتقاد از مسئولان فدراسیون فوتبال!
اخراج ١٤٠٠٠ نفر در غول نفتی اکسون
شرکت اکسون موبیل در راستای بازبینی فعالیتهایش ممکن است نیروی کار جهانی خود شامل کارمندان دفتری در آمریکا را حدود ۱۵ درصد معادل ١٤ هزار نفر کاهش دهد.
صادرات سیگار تقریبا ۲ برابر شد
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تولید سیگار در نیمه اول امسال پنج درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته، اما صادرات این محصول با افزایش ۹۷.۲ درصدی مواجه بوده است.
رفع مسدودیت صفحه اینستاگرام فرانسوی سایت رهبر انقلاب
تحریم کالاهای فرانسوی پاسخ مناسبی به جنایات آنها در توهین به پیامبر است
برای مواجه با ناآرامی‌های بعد از انتخابات آماده می‌شویم
اعتصاب سراسری در آمریکا
آماده‌باش رویترز برای بروز آشوب در آمریکا
افزایش ابتلا به کرونا در شهرهای برگزاری تجمع انتخاباتی ترامپ
جامعه اسلامی کارمندان: مکرون نام خود را در ردیف ابوجهل‌ها و ابولهب‌ها ثبت کرد
درخواست جامعه حقوقدانان برای تحریم کالاهای فرانسوی
هشدار روسیه درباره تقویت گروه‌های تروریستی در بحران کرونا
جزئیات طرح شفافیت| از علنی شدن رای نمایندگان در صحن و کمیسیون تا انتشار هزینه سفرها