نحوه تشکیل کلاس ها و نمره دهی پایان ترم دانشگاه آزاد اعلام شد

13:43 ۹ روز و ۱۹ ساعت پیش تسنیم 43 0
نحوه تشکیل کلاس ها و نمره دهی پایان ترم دانشگاه آزاد اعلام شد

«دستورالعمل اجرایی نحوه برگزاری کلاس‌های درس رشته‌های غیرپزشکی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹» دانشگاه آزاد ابلاغ شد.

تسنیم

- اخبار سیاسی - به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه، معاون علوم انسانی و هنر و جواد علمایی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی، «دستورالعمل اجرایی نحوه برگزاری کلاس های درس رشته های غیرپزشکی در سال تحصیلی 1400- 1399 را به رؤسای استان ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کردند.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
در این دستورالعمل آمده است: کلاس های درس بر حسب شرایط استان ها از حیث میزان شیوع ویروس کرونا و جمعیت دانشجویی واحدها و مراکز آموزشی، به صورت ترکیبی(مجازی و حضوری) برگزار می شوند.
کلاس های دروس نظری حداقل 12 هفته به صورت مجازی و حداکثر 4 هفته به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی و با توجه به وضعیت منطقه از نظر میزان شیوع ویروس کرونا برگزار می شود.
تشکیل کلاس در واحدها و مراکز دانشگاهی که در مناطق با وضعیت عادی قرار دارند، ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و با در نظر گرفتن ظرفیت محل تشکیل کلاس از حیث فاصله گذاری اجتماعی با صلاحدید رئیس استان به صورت حضوری بلامانع است.
در این دستورالعمل تأکید شده است: جهت تشکیل کلاس‌های حضوری دروس نظری در واحدها و مراکز دانشگاهی که در مناطق قرمز قرار دارند، دانشجویان هر کلاس بر حسب ظرفیت پذیری کلاس از حیث رعایت فاصله گذاری اجتماعی با نظارت استان گروه بندی شوند. توزیع مناسب زمان برگزاری جلسات حضوری برای هر گروه از دانشجویان در طول نیمسال تحصیلی رعایت شود.
در خصوص دروس عملی (کارگاهی، آزمایشگاهی و کارآموزی) یا بخش عملی دروس نظری و عملی که امکان ارائه از طریق آموزش حضوری مستمر و یا آموزش مجازی وجود نداشته باشد، این دروس در طول نیمسال تحصیلی، طی سه روز به صورت فشرده و به شیوه حضوری و با برنامه ریزی گروه آموزشی مربوطه برگزار می شود.
همچنین درخصوص کلاس هایی که تقسیم‌بندی دانشجویان آنها منجر به افزایش ساعات تدریس موظف اساتید می شود، واحد دانشگاهی نسبت به اخذ مجوزهای لازم از استان اقدام کند.
براساس بندهایی از این دستورالعمل، دانشجویان می توانند ضمن هماهنگی با واحد مبدا و مقصد از طریق طرح تعاون در دروس صرفاً عملی، آزمایشگاهی، کارآموزی و کارگاهی در نزدیک ترین واحد دانشگاهی شهر محل زندگی خود حضور یابند. در این خصوص نمره دروس مذکور توسط استاد واحد دانشگاهی مقصد برای دانشجو تعیین و ثبت می شود.
ساعات برگزاری جلسات کلاس های برخط می تواند در تمامی روزهای هفته و از ساعت 7:30 الی 20 ادامه یابد و زمانبندی تشکیل کلاس ها به گونه‌ای انجام شود که از توزیع مناسبی برخوردار باشد.
ارزشیابی دانشجو در هر درس به صورت مستمر و تکوینی، در طول نیمسال تحصیلی صورت پذیرد. با توجه به رویکرد فعالیت محور در آموزش مجازی، قسمت عمده ای از نمره باید به فعالیت های مستمر دانشجو در طول نیم سال تحصیلی اختصاص یابد، بنابراین آزمونک ها (کوئیزها)، تکالیف و تمرینات خارج از کلاس، پروژه، سمینار، ارائه های کلاس، مشارکت در مباحث و گفتگوهای کلاس و سایر مباحث مرتبط با درس، بخش عمده ای از نمره دانشجو را تشکیل می دهد.
آغاز حذف و اضافه واحدهای درسی دانشجویان دانشگاه آزاد در آموزشیار اجلاس مسئولین کانون های بسیج اساتید دانشگاه آزاد برگزار می شود آخرین مهلت انتخاب رشته متقاضیان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد بدین منظور لازم است اساتید به طور دقیق و مستمر نسبت به ثبت عملکرد و نمرات دانشجو اقدام کنند. بخشی از نمره دانشجو باید به آزمون پایانی اختصاص یابد که نمره این آزمون نیز بین 7 تا 10 نمره آزمون پایانی است که نسبت به عدد 20 مورد محاسبه و ثبت می شود.
در پایان این دستورالعمل تأکید شده که ضوابط فوق که در این دستورالعمل مندرج شده، برای دانشجویان واحدهای الکترونیکی (که پذیرش آنها بر پایه آموزش مجازی است) و دانشجویان واحدهای برون مرزی دانشگاه آزاد اسلامی قابل تعمیم نیست.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه سیاسی

مجلس
مجلس

آخرین اخبار

آغاز لیگ تفنگ و تپانچه با یک ماه تاخیر!- لیگ اهداف پروازی از نیمه آبان شروع می‌شود
در حالی که قرار بود لیگ برتر تفنگ و تپانچه از آبان استارت بخورد اما این مسابقات با یک ماه تاخیر آغاز خواهد شد.
گمانه زنی ها درباره اعلام توافق صلح میان سودان و رژیم صهیونیستی ظرف ساعات آتی
رسانه ای عبری به نقل از مقامات ارشد رژیم صهیونیستی اعلام کردند که احتمالا بیانیه رسمی در مورد برقراری روابط میان تل آویو و خارطوم ظرف ساعات و روزهای آتی صادر شود.
مناظره نهایی ترامپ-بایدن با گزینه ˮقطع صداˮ انجام می‌شود
مناظره پایانی میان رئیس‌جمهوری آمریکا و رقیب دموکراتش، جو بایدن با گزینه "قطع صدا" انجام می‌شود تا هر نامزد فرصت کافی بدون وقفه برای صحبت کردن داشته باشد و هرج و مرج دوره قبل ایجاد نشود.
راهکار‌هایی برای والدین در خصوص مقابله با چالش مومو + مسدود کردن ربات چشم سیاه
این روز‌ها «مومو»، ربات چشم سیاه با آن خنده جوکرش به واتس‌آپ آمده تا از این مسیر روح و روان فرزندانمان را نشانه بگیرد، باور کنیم دشمن در فضای مجازی راه‌بلد است و ما هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم.
مشکلات ناشی از اضطراب جدایی و وابستگی در کودکان
یک روانشناس در خصوص مشکلات و آسیب‌های وابستگی کودکان به والدینش توضیحاتی داد.
درخواست شورای امنیت از آذربایجان و ارمنستان برای احترام به آتش بس
اعضای شورای امنیت سازمان ملل در جلسه غیرعلنی از ارمنستان و آذربایجان خواستند که به آتش بس جدید در قره باغ احترام بگذارند.
نوشیدن چای سبز در این زمان‌ها ممنوع!
اگر از مشکلات بی خوابی رنج می‌برید، شما نباید پیش از خواب چای سبز بنوشید.
اولین چیزی که می‌بینید شخصیت شما را مشخص می‌کند
تست‌های روانشناسی بر اساس تصاویر، می‌توانند به شما کمک کنند که شخصیت خود را بهتر بشناسید.
چگونه اشک خود را در زمان احساسی شدن، کنترل کنیم؟
یکی از مسائلی که هرکسی در زندگی به آن نیاز داشته، اما باید آن راکنترل کند، اشک ریختن است.
پرسنل آموزشی مشمول قانون کار هستند؟
یک کارشناس حوزه اختلافات کارگری و کارفرمایی درباره بستن قرارداد آموزشی با کارگران توسط کارفرما توضیحاتی داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تغییرات متعدد نیمی از لیگ برتری‌ها در فصل نقل و انتقالات- فولاد با ثبات‌ترین تیم
نیمی از تیم‌های لیگ برتری در فصل نقل و انتقالات تغییرات زیادی را تجربه کرده اند.
آغاز رای گیری پیش از موعد در ایالت فوق حساس فلوریدا
دو هفته مانده به روز انتخابات سراسری در آمریکا، رای گیری پیش از موعد در یکی از حساس‌ترین ایالت‌های سرنوشت ساز، یعنی فلوریدا، از روز دوشنبه ۱۹ اکتبر، آغاز شد.
آیا زوجین با گذشت زمان به هم شبیه می‌شوند؟
این تفکر که زوج ها با گذشت زمان شبیه به یکدیگر می‌شوند از دهه‌ها پیش مطرح بوده و در واقع، ریشه در یک آزمایش علمی در دهه ۱۹۸۰ دارد.
آخرین وضعیت کیفیت سوخت در کلانشهرهای کشور
مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تشریح آخرین وضعیت کیفیت سوخت در کشور گفت: بر اساس آخرین نمونه‌برداری‌های انجام شده طی تابستان و اوایل مهر ماه، کیفیت سوخت کلانشهرها بر اساس استانداردهای یورو۴ بوده است.
آموزش مجازی مدیریت بحران به تهرانی‌ها
معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان مدیریت بحران شهر تهران از ارائه آموزش مجازی مدیریت بحران به تهرانی‌ها خبر داد.
پرداخت بیش از 3 هزار میلیارد تومان برای پاداش بازنشستگان سال98
پسر ترامپ: بالاترین سطوح اف بی آی باید منحل شود
تجارتی به نام واکسن کرونا
گره زدن حل مشکلات کشور به غرب خطای استراتژیک است
ترامپ عامل ابتلای میلیون‌ها آمریکایی به کروناست
دچار «خودتحریمی» شده‌ایم
زمان عرضه دارا سوم مشخص نشده است
با دیپلماسی التماسی دارایی های بلوکه شده آزاد نمی شود
حیات سیاسی کاخ سفید با ایستادگی کشورها دچار چالش شده است
اروپایی‌ها بدنبال فرصت‌سوزی در برنامه جامع اقدام مشترک هستند