کرونا در اروپا| از افزایش بیماران نیازمند به مراقبت‌های ویژه تا تداوم قرنطینه سراسری در اسپانیا

16:01 ۱۹ روز و ۲۱ ساعت پیش تسنیم 346 0
کرونا در اروپا| از افزایش بیماران نیازمند به مراقبت‌های ویژه تا تداوم قرنطینه سراسری در اسپانیا

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا نشان می‌دهد که تعداد بیماران نیازمند به مراقبت‌های ویژه در کشورهای این اتحادیه از جمله آلمان و فرانسه در حال افزایش است و در پی شیوع چشمگیر کرونا بعد از مادرید شهرهای دیگری در اسپانیا قرنطینه می‌شوند.

تسنیم

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن همچنان تیتر اول بسیاری رسانه های اروپایی بوده و نگرانی های زیادی را بین مقامات و شهروندان این اتحادیه ایجاد کرده است.
رئیس کمیسیون اروپایی از قرنطینه یک هفته‌ای خارج می‌شود جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که اورزو لا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی روز سه شنبه اعلام کرد که بعد از یک هفته به قرنطینه احتیاطی خود پایان می دهد.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
فون در لاین سه شنبه گذشته در نشستی در پرتغال شرکت کرده بود که افرادی در آن شرکت داشتند که تست کرونایشان مثبت اعلام شده بود.
2639 ابتلای روزانه در آلمان انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای حدود 2639 نفر به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داد و بر این اساس حدود 12 نفر هم در این دوره زمانی در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.
استفاده از ماسک در پارلمان آلمان اجباری می‌شود به دلیل شمار روز افزون مبتلایان به کرونا در برلین، "وولفگانگ شایبله"، رئیس پارلمان آلمان استفاده از ماسک برای همه نمایندگان، کارکنان و بازدید کنندگان از پارلمان را اجباری کرده است.
بر اساس قوانین اعمال شده کسی که از روز سه شنبه وارد پارلمان آلمان می شود باید از ماسک استفاده کند.
مدیریت پارلمان آلمان اعلام کرده که "وولفگانگ شایبله"، رئیس پارلمان آلمان تصمیم گرفته طرح استفاده اجباری از ماسک را اعمال کند، چرا که توسعه و شیوع این بیماری همه گیر باید جدی گرفته شود. این قانون فعلا تا 17 ژانویه سال آینده در پارلمان برقرار خواهد بود.
تا به حال استفاده از ماسک در ساختمان پارلمان آلمان به صورت یک توصیه و سفارش مطرح می شد. اما اخیرا بخش هایی از برلین از آستانه ابتلای 50 مبتلای جدید به ازای هر 100 هزار نفر عبور کرده‌اند.
پارلمان آلمان اعلام کرده که طرح استفاده اجباری از ماسک در همه اتاق ها و سالن های عمومی و اتاق های کنفرانس و بالابرهایی پارلمان اعمال می شود. همچنین به همه فراکسیون ها اعلام شده که این قواعد را برای بخش های زیر نظر خود اجرایی کنند.
به این ترتیب از این پس زدن ماسک در تمام موارد در پارلمان آلمان اجباری است، مگر آن که افراد و نمایندگان از فاصله یک و نیم متری با دیگران اطمینان داشته باشند.
بنا به آماری که دانشگاه جانز هاپکینز بامداد سه‌شنبه (به وقت محلی) منتشر کرد، ظرف 24 ساعت گذشته حدود 3100 نفر در آلمان به ویروس کرونا مبتلا شدند در حالی‌که روز قبل از آن تنها 1546 نفر به ویروس دچار شده بودند. در همین مدت 21 نفر بر اثر ابتلا به کرونا درگذشته‌اند.
به گفته انستیتو رابرت کخ، در هفت روز گذشته در برخی از محلات برلین، نرخ گسترش ویروس بین 100هزار نفر جمعیت، بیش از 50 نفر بوده است. در سطح آلمان گسترش پاندمی تنها در شهرهای هام و رمشاید به این شدت بوده است.
کمبودهای خراسان شمالی در مقابله با بحران کرونا؛ رعایت نکنیم «فاجعه» رخ می‌دهد افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در توکیو به بالای 170 نفر افزایش مسافرت‌های مردم توکیو باوجود ترس از کرونا ادامه فعالیت طرح گرنت به صورت الکترونیکی در ایام کرونا هم زمان با شیوع گسترده کرونا در آلمان بسیاری از مقامات و نهادهای بهداشتی به شهروندان درباره رعایت نکردن قواعد کرونایی هشدار می دهند.
آلمان قرنطینه سراسری برای مهار کرونا را رد می‌کند پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان هم اعلام کرده که قرنطینه سراسری دومی نباید وجود داشته باشد. وی تاکید کرده که روند بهبود اقتصادی کشور نباید با افزایش مجدد مبتلایان در معرض خطر قرار گیرد.
افزایش بیماران کرونایی آی سی یو در فرانسه در فرانسه هم شمار بیماران اورژانسی کرونایی با سرعت در حال افزایش است. در این کشور برای اولین بار از اواخر ماه می تعداد بیماران بخش آی سی یو از مرز 1400 نفر عبور کرده است. رسما این کشور حدود 5 هزار تخت آی سی یو برای بیماران در این کشور دارد.
در تابستان دولت فرانسه به بیمارستان ها تامین تجهیزات لازم برای مبارزه با بحران کرونا را وعده داد. اما نمایندگان بهداشتی در انگلیس این انتقاد را وارد می کنند که این امر هنوز محقق نشده است. به گفته آن ها به زودی این کشور به مرزهای بحران می رسد. تنها در هفته گذشته حدود 900 بیمار اورژانسی در بیمارستان ها بستری شده‌اند.
چندین شهر دیگر اسپانیا هم قرنطینه شدند به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا بعد از مادرید چندین شهر و منطقه دیگر اسپانیا هم قرنطینه شدند. این خبر را روز دوشنبه رسانه های اسپانیایی با استناد به اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور اعلام کردند.
اسپانیا به عنوان اولین کشور اروپایی تعداد مبتلایانش از مرز 800 هزار نفر عبور کرده است.
افزایش چشمگیر بیماران نیازمند مراقبت‌های ویژه در آلمان تعداد بیماران نیازمند مراقبت های ویژه در آلمان هم همچنان در حال افزایش است. تقریبا نسبت به هفته قبل 100 بیمار مراقبت های ویژه بیشری در آلمان ثبت شده است. آمارها در 5 ایالت آلمان بسیار قابل توجه است.
جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در اروپا جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد که تا به حال در اسپانیا حدود 852158 نفر به کرونا مبتلا شده و 32225 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.
بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه هم تا به حال 624274 نفر به کرونا مبتلا شده و 32299 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.
انگلیس هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 515571 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 42369 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.
بر اساس جدیدترین آمارها در ایتالیا هم تا به حال 327589 نفر به کرونا مبتلا شده و 36002 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
در آلمان هم تا به حال 304747 نفر به کرونا مبتلا شده و 9617 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

صرفه‌جویی ۳.۵ میلیارد دلاری با افزایش آمادگی نیروگاه‌ها
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به اینکه در حال حاضر آمادگی نیروگاه‌ها از مرز ۹۳ درصد عبور کرده است، گفت: افزایش ۱۰ درصدی آمادگی نیروگاه‌ها در طی یک دهه اخیر ۳.۵ میلیارد دلار صرفه‌جویی به همراه داشته است.
افتتاح طرح بزرگ آب‌رسانی به شهر تهران
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از افتتاح طرح عظیم آب رسانی به شهر تهران خبر داد.
ثروت گازی خاورمیانه چشم شورون را گرفت
شرکت شورون پس از سالها تمرکز فعالیت در صنعت نفت شیل آمریکا، روی آینده گاز طبیعی در خاورمیانه سرمایه گذاری خواهد کرد.
۷۰ صادرکننده کارتن خواب کجا هستند؟
رییس کل بانک مرکزی، هفته قبل در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خبر از وجود ۷۰ صادرکننده کارتن خواب داد؛ خبری که گویا به هیچ عنوان به مذاق بخش خصوصی خوش نیامده است.
فروش گوشت گوساله بیش از ۱۴۰ هزار تومان گرانفروشی است
معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت از عرضه گوشت گوساله از طریق میادین میوه و تره بار از روز شنبه به قیمت ۱۰۹ تا ۱۱۴ هزار تومان خبر داد و گفت: قیمت مناسب برای عرضه گوشت گوساله بر اساس نوع گوشت بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار تومان است و بیش از این قیمت گران فروشی محسوب می شود.
راه اندازی مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری استان مرکزی
مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری استان مرکزی راه اندازی شد.
وانت‌ها؛ خودروهایی با تیراژ تولید بالا اما نهایت در سطح کیفی ۳ ستاره
آخرین ارزیابی صورت گرفته از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI) از وضعیت کیفیت گروه وانت‌های تولیدی داخل در شهریور ماه نشان می‌دهد که این وانت‌ها بین یک تا سه ستاره کیفی کسب کرده‌اند و وانت بالاتر از سه ستاره نداریم و این در حالی است که آمارهای تولید نشان می‌دهد که وانت‌ها در دسته خودروهایی با تیراژ تولید بالا هستند.
ادامه روند نزولی شاخص بورس
روند کاهشی شاخص بورس امروز هم ادامه داشت و این شاخص بیش از ۳۷ هزار واحد کاهش یافت.
برای پایان دادن به کابوس سقوط بورس چه باید کرد؟
در گزارش پایانی از مجموعه گزارشات تحلیلی شرایط روز بازارهای ایران به تحلیل بازار بورس می‌پردازیم.
ممنوعیت حذف سوابق بیمه‌شدگان متوفی پس از پایان مهلت قانونی
بر اساس رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، انجام بازرسی مجدد و تحقیق سازمان تامین اجتماعی، در خارج از مهلت ۶ ماهه مقرر در مواد ۳۶ و ۱۰۱ قانون تامین اجتماعی صحیح نیست و اقدام این نهاد در حذف سوابق ایجاد شده برابر مقررات نیست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اسلامی: کرونا از یک تیم‌ والیبال به تیم بسکتبال قزوین منتقل شد
سرمربی تیم بسکتبال شهرداری قزوین‌گفت: یکی از تیم‌های والیبال کرونا داشت و پس از بازی کردن در سالن ما، کرونا به تیم ما منتقل شد.
غلامرضا محمدی: به حرف‌هایم درباره انتخابی پایبندم- برای موفقیت به آرامش نیاز داریم
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با تاکید بر برگزاری رقابت‌های انتخابی در تمامی اوزان، گفت: به حرف‌هایی که می‌زنم پایبند هستم.
قهرمان لیگ فوتسال بدون سرمربی و بازیکنان جدید در لیگ برتر؟
در شرایط کنونی قهرمان لیگ برتر فوتسال نه اجازه ثبت قرارداد دارد و نه می‌تواند از سرمربی خود استفاده کند.
توافق ارمنستان و جمهوری آذربایجان برای برقراری مجدد آتش بس بشردوستانه
وزارت امور خارجه ایالات متحده از توافق ارمنستان و جمهوری آذربایجان برای برقراری مجدد آتش بس بشردوستانه خبر داده است.
تشکیل ۵۴هزار پرونده زمین‌خواری -کشف نیمی از سرقت‌های کشور در پلیس پیشگیری
رییس پلیس پیشگیری ناجا از تشکیل ۵۴هزار پرونده مبارزه با زمین خواری در این پلیس خبر داد.
افزایش شمار صهیونیستهای مبتلا به کرونا
شرکت بوئینگ تحریم شد
بایدن: ترامپ هنوز شانس پیروزی دارد
معاون صدام مرده است
لاوروف: هرگز از راه حل نظامی مناقشه قره باغ حمایت نخواهیم کرد
ایالات مفسده آمریکا!
سعد الحریری نخست وزیر لبنان شد
دلایل اصرار مکرون بر تشدید اسلام‌هراسی در فرانسه چیست؟
«عزت الدوری» معاون صدام مُرد
سازمان بهداشت جهانی خواستار همبستگی جهانی در راه اندازی واکسن ویروس کرونا