مشکل کندی شاد در سه روز گذشته کم شده است

13:04 ۱۸ روز و ۱۴ ساعت پیش تسنیم 330 0
مشکل کندی شاد در سه روز گذشته کم شده است

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به دلایل کندی شاد، گفت:در سه یا چهار روز گذشته استفاده از شاد برای کاربران رضایت بخش بوده است.

تسنیم

- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، محمود حبیبی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: آموزش‌ها در دنیا به سمت استفاده از فضای مجازی هدایت می‌شود اما در کل دنیا و بالطبع در کشور ما شیب تغییرات تا قبل از کرونا ملایم بود.
وی افزود: کرونا باعث شد وارد یک زیست بوم جدیدی شویم و مجبور‌ شدیم برای مواجهه با این تغییرات راهکارهایی در نظر بگیریم که یکی از آنها شاد بود و با فراز و فرودهایی همراه بود و مشکلات بیشتری در استفاده از شاد در سال قبل وجود داشت و میزان استفاده از شاد محدود بود با شروع سال تحصیلی ما آمادگی بیشتری کسب کردیم و فرهنگ سازی و آموزش خاص برای استفاده از این پلتفرم شکل گرفت و این زیست بوم جدید با آموزش سنتی تفاوت دارد.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: در آموزش مجازی، روش تدریس معلمان بسیار مهم است و نیاز به آموزش و خلاقیت بیشتری خواهند داشت تا از امکانات این فضا در راستای عدالت آموزشی استفاده کنند و این چالش بزرگی است البته پیشرفت‌ها و ارتقای بسیار زیادی ایجاد شده است اما ما در شروع مسیر هستیم.
حبیبی همچنین اضافه کرد: نقش دوم نقش والدین در فضای آموزشی است و مجبورند وقت بیشتری برای آموزش فرزندان صرف کنند و بخشی از آموزش را به عهده بگیرند و خود دانش‌آموزان نیاز به تغییر دارند و به تدریج خود را به استفاده از فضای مجازی تطبیق می‌دهند. درست است کارهای زیادی انجام دادیم و به آن افتخار می‌کنیم و در کل دنیا بی‌نظیر است اما این بدان معنا نیست که کارها بدون اشکال است و ذاتا تغییر با ناپایداری‌ها همراه است و باید به تدریج رفت شود.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در شاد از نیروهای فناوری وزارتخانه استفاده کردیم و 2 هزار نفر از متخصصان حوزه فناوری به ما کمک می‌کنند و 13 هزار نفر متخصص فناوری می‌توانند به این مجموعه اضافه شوند و ما را به استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در فضای آموزش و پرورش کمک کنند.
حبیبی بیان کرد: کندی شاد به پهنای باند و ساعتی که کاربران از شاد استفاده می‌کنند بستگی دارد و سعی کردیم زیرساخت شاد را تقویت کنیم و جلسات مختلفی را با تیم فنی شاد داریم و هر روز رصد می‌کنیم و مبنای مقایسه این اپلیکیشن با واتس‌اپ یا تلگرام در نظر بگیرید باید دقت کنید این نرم‌افزارها هیچ‌گاه با یک افزایش حجم کاربری در بازه زمانی کوتاه مواجه نبودند واتس‌اپ در چندین سال به یک بلوغ رسیده و فرصت داشته است چالش‌ها را برطرف کند و باید به شاد هم فرصت داده شود چالش‌های لبه تکنولوژی را رفع کند.
وی افزود: با این وجود از یک ماه گذاشته از 8 گیگابیت پرسکند روز گذشته به 260 گیگابیت پرسکند رسیدیم یعنی در بازه زمانی کمتر از یک ماه به پهنای باند واتس‌اپ رسیدیم. در نسخه اندروید چند کاربر می‌توانند با یک گوشی از آن استفاده کنند و فردی که مثلاً مدیر مدرسه است می‌تواند با نقش مدیر مدرسه و دانش‌آموز وارد شود یا حتی اگر چند دانش آموز داشته باشند. نسخه تحت وب در حال فعالیت است اما بخشی از قابلیت‌های جدید برای آن فعال نشده است.
حبیبی همچنین گفت: بنده و آقای الحسینی معلم هستیم و تمام کارکنان آموزش و پرورش سوابق تدریس و آموزشی دارند و سعی شده از نظرات استان‌ها نیز برای طراحی شاد استفاده کرد و جامعه دو هزار نفری از متخصصان فناوری آموزش و پرورش را که در مدارس تدریس می‌کنند فعال کرده‌ایم و در تغییرات شاد نظرات آنها لحاظ می‌شود. بسیاری از این مشکلات را نقص نمی‌دانم و بیشتر مشکلات به خاطر این است که به لبه تکنولوژی رسیده ایم و برای مواجهه با چالش های جدید باید برنامه ریزی کرد.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: چرخه رشد نرم افزار شاد ادامه دارد و بسیار‌ خوب کارش را انجام می‌دهد یعنی بیش از 90 درصد و آن 10 درصد هم مربوط به مشکلات و چالش‌ها است که باید رفع شود.
حبیبی تصریح کرد: مشکلات فعلی شاد که مربوط به کندی و تاخیر است را داشتیم و عموم آن مربوط به هشت روز قبل است و در روزهای گذشته فرآیندی که برای ارتقای زیرساخت‌ها طی شد بسیار خوب است و در دو سه روز کاری گذشته بازخوردی که از کابران گرفتم رضایت بخش بود و مشکلات مربوط به کندی در حال حل شدن است. یکسری از چالش‌ها را باید در طول کار بررسی کرد پهنای باند روز اول 8 گیگا بایت پرسکند بود و امروز به 360 گیگا بایت رسیده است و این نیاز به تقویت زیرساخت‌ها دارد.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش افزود: سیم کارت شاد در یک بازه زمانی سیاست این بود که آن را عرضه کنیم اما در حال حاضر از دستور کار وزارت ارتباطات خارج شده است و الان بسته امن مد نظر است که به سایت های مجاز دسترسی داشته باشد و سیاست‌گذاری و اجرا بر عهده وزارت ارتباطات است.
حبیبی عنوان کرد: بعضی قابلیت‌های شاد با وجود آنکه محتوای آموزشی تهیه شده است نیاز به آموزش دارد و برخی معلمان و دانش آموزان نیاز به آموزش دارند که باید در خدمتشان باشیم. اینترنت شاد کاملا رایگان است حتی در adsl و در بسترهای دیگر هیچ فرقی نمی‌کند.
وی ادامه داد: متناسب با حجم کاربرد شاد باید زیر ساخت و پهنای باند را افزایش دهیم و در چهار یا پنج روز گذشته استفاده از شاد برای کاربران رضایت بخش بوده است اما ادعا نمی‌کنیم مشکلات کامل حل شده است.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: 2 میلیارد پیام در یک ماه گذشته مبادله شده است و براساس این نمی‌توانید بگویید از شاد استفاده نمی‌شود. 649 هزار معلم احراز هویت شده داریم.
تبلیغات موسسات کنکوری در شبکه شاد فعال نمی‌شود/معیار حضور در شاد 5 ساعت فعالیت هفتگی است انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

محیط زیست
محیط زیست

آخرین اخبار

نام وزنه‌بردار ایران وارد لیست دوپینگی‌های فدراسیون‌های جهانی شد
فدراسیون جهانی وزنه‌برداری دوپینگ وزنه‌بردار ایران را تایید نهایی کرد و نام او در لیست دوپینگی‌ها قرار گرفت.
شکست آتن با انصاری فرد و شروع خوب تاتنهام و میلان
با شکست ا.اک آتن و پیروزی میلان و تاتنهام هفته اول لیگ اروپا به اتمام رسید.
تصاویر منتخب جهان ورزش در مهر ماه
خبرگزاری دانشجویان ایران- ایسنا
شکست خانگی ناپولی و پیروزی رم و آرسنال در لیگ اروپا
با شکست ناپولی و پیروزی رم و آرسنال، لیگ اروپای ۲۰۲۰ شروع شد.
باقری: می‌خواستم مشکل خلیل‌زاده را حل کنم اما به قطر رفت- صحبت‌های رسول‌پناه خوب نبود
مربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به فایل صوتی منتشر شده از مهدی رسول‌پناه، عنوان کرد که سرپرست این باشگاه صحبت‌های خوبی به زبان نیاورده است.
رسول‌پناه: از مردم مازندران عذرخواهی می‌کنم
سرپرست باشگاه پرسپولیس به خاطر اظهاراتش از مردم مازندران عذرخواهی کرد.
قطعی شدن بازی تدارکاتی تیم ملی با بوسنی
تیم ملی فوتبال ایران در دومین تجربه با حضور دراگان اسکوچیچ به دیدار بوسنی می رود.
ایران در مهر ماه کم‌بارش بود-وضعیت بارش‌ها در آبان و آذر
رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه بارش‌ها طی مهر ماه امسال نسبت به میانگین بلند مدت بسیار کمتر بود، گفت: پیش‌بینی می‌شود که کماکان کم بارشی در ایران ادامه داشته باشد.
مهار آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع کوه نور چرام بعد از ۶ شبانه روز
بخشدار سرفاریاب از توابع شهرستان چرام از مهار آتش در جنگل ها و مراتع کوه نور شهرستان چرام بعد از ۶ روز خبر داد.
خشت‌گذاری ۴۳ هزار مسکن برای فرهنگیان
وزیر آموزش و پرورش از خشت‌گذاری ۴۳ هزار مسکن برای فرهنگیان خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شکست آتن با انصاری فرد و شروع خوب تاتنهام و میلان
با شکست ا.اک آتن و پیروزی میلان و تاتنهام هفته اول لیگ اروپا به اتمام رسید.
باقری: می‌خواستم مشکل خلیل‌زاده را حل کنم اما به قطر رفت- صحبت‌های رسول‌پناه خوب نبود
مربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به فایل صوتی منتشر شده از مهدی رسول‌پناه، عنوان کرد که سرپرست این باشگاه صحبت‌های خوبی به زبان نیاورده است.
ایران در مهر ماه کم‌بارش بود-وضعیت بارش‌ها در آبان و آذر
رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه بارش‌ها طی مهر ماه امسال نسبت به میانگین بلند مدت بسیار کمتر بود، گفت: پیش‌بینی می‌شود که کماکان کم بارشی در ایران ادامه داشته باشد.
توزیع ۶۰۰هزار انسولین قلمی در داروخانه‌ها؛ از فردا
مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از توزیع ۶۰۰هزار انسولین قلمی در داروخانه‌ها از فردا _ شنبه خبر داد.
تاثیر کرونا و تحریم‌ها بر هدف حذف هپاتیت تا سال ۱۴۱۰
رییس اداره کنترل و مبارزه با هپاتیت وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای حذف هپاتیت تا سال ۱۴۱۰، گفت: در حالی هدف حذف هپاتیت را به دقت دنبال می‌کنیم که هم کرونا و هم تحریم‌ها ما را با چالش‌هایی نیز روبرو کرده است. این تحریم‌ها در تامین برخی تجهیزات پزشکی از جمله کیت تشخیص هپاتیت ما را دچار مشکل می‌کند.
یک رژیم غذایی ژاپنی برای جوان ماندن
لیست بحرانی‌ترین شهرهای کشور از لحاظ میزان شیوع کرونا+ عکس
اعمال محدودیت های بیشتر از هفته آینده در تهران
تشدید محدودیت‌های کرونایی در تهران از هفته آینده
دستور دادستان کل کشور ‌برای پیگیری ‌فوری ضرب‌وشتم زن جوان در آبادان
آغاز تحقیقات پلیس درباره فیلم کتک زدن یک زن جوان
زمان ثبت نام قبولی‌های کنکور دکتری ۹۹
ماجرای کتک خوردن زن جوان در آبادان چه بود؟
اختلال فنی در سایت سازمان سنجش
نتایج نهایی دکتری ۹۹ اعلام شد