جهانگیری: دولت هر چه در توان دارد برای مقابله با مشکلات کشور به کار گرفته است

20:52 ۲۱ روز و ۲۲ ساعت پیش تسنیم 307 0
جهانگیری: دولت هر چه در توان دارد برای مقابله با مشکلات کشور به کار گرفته است

معاون اول رئیس جمهور در تماس‌های تلفنی جداگانه‌ای با مراجع تقلید آیات عظام جوادی آملی، سبحانی، علوی گرگانی، مظاهری و نماینده آیت الله سیستانی گفت‌وگو کرد.

تسنیم

- اخبار سیاسی - به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور عصر امروز(شنبه) در تماس تلفنی با آیت‌الله العظمی جوادی آملی از مراجع عظام تقلید، پیشاپیش ایام اربعین حسینی را تسلیت گفت و افزود: متأسفانه امسال مانند سال‌های گذشته امکان حضور در راهپیمایی اربعین وجود ندارد و باید به شکلی دیگر این مراسم را برپا کنیم.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
وی با بیان اینکه در شرایط فعلی از یک سو تحریم‌های ظالمانه و از سوی دیگر بیماری کرونا کشور را با مشکل مواجه کرده است، گفت: نتیجه این مشکلات فشار جدی بر مردم کشور است، اما دولت تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا بتواند این مشکلات را مرتفع کند.
معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه علما و مراجع تقلید همواره پشتوانه‌ای برای عبور از مشکلات کشور بوده‌اند، از سخنان و رهنمودهای راهگشای آیت‌الله جوادی آملی قدردانی کرد و گفت: در طول تاریخ مراجع تقلید همواره پناهگاهی برای مردم بوده‌اند و رهنمودهای آنها در مسائل و مشکلات مختلف راهگشا بوده است.
آیت الله العظمی جوادی آملی نیز در این تماس تلفنی با اشاره به برخی آیات قرآن، گفت: وعده خداوند در قرآن این است که همواره پس از سختی‌ها و مشکلات، آسانی خواهد بود که البته عبور از مشکلات نیازمند برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح است.
وی با انتقاد از برخی غفلت‌ها در سال‌های گذشته که منجر به سوءاستفاده و اختلاس از بیت المال شده بود، تصریح کرد: باید نسبت به حقوق مردم و بیت المال سخت‌گیری داشته باشیم و در عین حال مسیر را برای فعالیت اقتصادی و کسب و کارهای مردم تسهیل کنیم.
آیت الله جوادی آملی بر ضرورت حمایت و تقویت دانشمندان و نخبگان کشور تأکید کرد و افزود: باید مشکلات پیش روی دانشمندان و صاحبان علم و دانش در کشور را برطرف کنیم چرا که با حمایت از آنها بسترهای لازم برای توسعه علمی و دستیابی به اهداف و موفقیت‌هایی نظیر واکسن کرونا فراهم خواهد شد.
جهانگیری هم‌چنین عصر امروز(شنبه) در تماس تلفنی با آیت الله العظمی علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: سخنان و رهنمودهای مراجع عظام تقلید همواره در مسایل مختلف به خصوص در زمان شیوع کرونا و تحریم‌های ظالمانه آمریکا، برای دولت راهگشا بوده است.
وی اظهار امیدواری کرد با تلاش‌های دولت، دعای علما و مراجع تقلید و مشارکت مردم بتوانیم در مدیریت بیماری کرونا و مقابله با تحریم‌ها موفق شویم.
آیت‌الله علوی گرکانی نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از اقدامات و تلاش‌های دولت گفت: همواره دعاگوی دولت و مسئولین هستم تا بتوانند به وظایف خود در مسیر خدمت‌رسانی به جامعه عمل کنند.
وی از جهانگیری خواست سلام ایشان را به رئیس‌جمهور ابلاغ کند و برای دولت و خدمتگزاران مردم آرزوی توفیق و سلامتی کرد.
جهانگیری هم‌چنین عصر امروز(شنبه) در تماس تلفنی با آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: امسال به دلیل شرایط کرونایی مردم مجبور هستند مراسم اربعین را به شکلی متفاوت از سال‌های گذشته برگزار کنند.
وی با تأکید بر اینکه دولت در دو جبهه مقابله با تحریم‌ها و مدیریت کرونا در تلاش است تا فشار‌ها بر مردم را کاهش دهد، گفت: مردم امروز در شرایط سخت معیشتی و فشار‌های ناشی از تحریم و کرونا قرار دارند و دولت مصمم است با رهنمود‌های علما و مراجع تقلید بر این مشکلات فائق آید.
معاون اول رئیس‌جمهور همچنین گزارشی از عملکرد دولت در مقابله با تحریم‌ها و مدیریت بیماری کرونا ارائه و خاطرنشان کرد: دولت همواره از سخنان راهگشای مراجع تقلید در مقابله با کرونا استفاده کرده است.
آیت‌الله العظمی سبحانی نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از تلاش‌های دولت، بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم تأکید کرد و گفت: وظیفه همگان است که به دستورالعمل‌های بهداشتی و درمانی به صورت جدی توجه کنند.
این مرجع تقلید افزود: در شرایط فعلی مرجع اصلی تصمیم‌گیری‌ها، جامعه پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا است و لازم است با تشدید مراقبت‌ها و محدودیت‌ها از افزایش ابتلا به بیماری کرونا جلوگیری شود.
آیت الله سبحانی ادامه داد: ‌در شرایط فعلی و به دلیل شیوع کرونا حضور در پیاده روی اربعین جایز نیست و در این خصوص اطلاعیه‌ای در روزهای آینده صادر خواهم کرد.
اسحاق جهانگیری عصر امروز(شنبه) در تماس تلفنی با آیت‌الله شهرستانی نماینده حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی نماد عقلانیت و درایت مرجعیت هستند که امیدواریم با رهنمودهای ایشان و سایر مراجع عظام تقلید بتوانیم بر مشکلات غلبه کنیم.
وی با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر همواره در مراسم راهپیمایی اربعین شرکت کرده‌ام، گفت: امسال به دلیل شرایط سخت بیماری کرونا، این توفیق را نداریم و ناچار هستیم همانند سایر مردم به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مراسم اربعین را متناسب با شرایط کرونایی و متفاوت از گذشته برگزار کنیم.
معاون اول رئیس‌جمهور افزود: مواضع حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی ایشان را به سمبل وحدت ملی عراق تبدیل کرده است. ایشان نه تنها مورد احترام مردم و مسئولین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق بوده، بلکه مورد احترام جامعه بین المللی است.
جهانگیری همچنین با اشاره به فشارها و مشکلات ناشی از تحریم‌ها تصریح کرد: تحریم‌های ظالمانه و ناجوانمردانه آمریکا فشارهای سنگینی را بر معیشت مردم وارد کرده که امیدواریم بتوانیم با تلاش‌های مضاعف، مشارکت مردم و دعای مراجع عظام تقلید این مشکلات را از پیش روی کشور برداریم.
آیت‌الله شهرستانی نیز در این تماس تلفنی ضمن قدردانی از تلاش‌های دولت برای مقابله با تحریم‌ها و مدیریت بیماری کرونا اظهار امیدواری کرد: هر چه زودتر شاهد از بین رفتن بیماری کرونا باشیم و بتوانیم توفیق زیارت حرم امام حسین(ع) را پیدا کنیم.
جهانگیری عصر امروز در تماس تلفنی با آیت‌الله العظمی مظاهری ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، افزود: آمریکا فشارهای سنگین اقتصادی را بر ملت ایران اعمال کرده و به تعبیر خودشان جنگی اقتصادی علیه ما به راه انداخته‌اند به‌گونه‌ای که بر اساس برآوردها و ارزیابی‌های آنها، تصور می‌کردند که جمهوری اسلامی ایران جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را نخواهد دید اما به لطف خدا، ایستادگی مردم و رهنمودهای مراجع تقلید امروز کشور سرپا ایستاده است و دشمنان به اهداف خود نرسیده‌اند.
وی با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا اقتصاد همه کشور‌ها حتی کشور‌های قدرتمند را تحت تأثیر قرار داده است، گفت: کشور ما علاوه بر کرونا با تحریم‌های ظالمانه آمریکا روبرو است، اما دولت هر آنچه در توان دارد برای مقابله با این مشکلات به کار گرفته است.
معاون اول رئیس‌جمهور افزود: دولت با اهتمام ویژه نسبت به کاهش فشارهای اقتصادی بر مردم در تلاش است تا بر مشکلات و مسایل پیش رو فائق آید و آمریکایی‌ها را از رفتار خصمانه و اعمال فشارها و تحریم‌های ظالمانه پشیمان کند.
آیت‌الله العظمی مظاهری نیز در این تماس تلفنی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و گرانی بیش از هر چیز دیگر مردم را آزرده و گلایه‌مند کرده است، بر لزوم تلاش شبانه روزی مسئولین برای حل این مشکلات تأکید کرد.
وی افزود: البته دولت تمام تلاش خود را به کار بسته است اما لازم است با اهتمام ویژه نسبت به اصلاح وضعیت اقتصادی و از بین بردن گرانی در جامعه اقدام شود.
آیت الله العظمی مظاهری همچنین با بیان اینکه همواره دعاگوی دولت هستم تا بتواند مشکلات کشور را حل و فصل کند افزود: شرایط اقتصادی امروز کشور نگران‌کننده است اما امیدوارم دولت بتواند بر مشکلات کشور غلبه کنند.
وی با قدردانی از تلاش‌ها و خدمات معاون اول رئیس‌جمهور، از ایشان و دیگر مسئولین اجرایی کشور خواست تدابیر لازم را برای بهبود وضعیت معیشتی جامعه اتخاذ کنند.
جهانگیری: دولت توجه ویژه‌ای به رهنمود‌های راهگشای مراجع تقلید دارد جهانگیری: برای عبور از بحران‌ها نیازمند انسجام و همدلی هستیم انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

اصلانی: تیم ملی نسبت به باشگاه‌ها اولویت دارد- دلتنگ بسکتبال هستم
ملی‌پوش تیم بسکتبال ذوب‌آهن اصفهان گفت: تیم ملی به باشگاه‌ها اولویت دارد و فکر نمی‌کنم اردوی تیم ملی به لیگ آسیب بزند.
رشوه ۵ میلیون دلاری روسیه برای پنهان کردن دوپینگ وزنه بردارانش
پای روسیه نیز به فساد در فدراسیون جهانی وزنه برداری باز شد و این کشور متهم به پرداخت رشوه برای پنهان کردن دوپینگ شده است.
عکس روز- خرس‌های حامی
خبرگزاری دانشجویان ایران- ایسنا
رونالدو برابر بارسلونا در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد؟
مهاجم یوونتوس در صورت منفی شدن تست کرونایش از ابتدا برابر بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا به میدان خواهد رفت.
هالند؛ ۲۳ گل در ۲۶ بازی با پیراهن دورتموند
مهاجم بوروسیا دورتموند در دیدار برابر شالکه بیست و سومین گل خود را با پیراهن زنبورها به ثمر رساند.
وحید امیری: تعویق لیگ برای ما فرقی ندارد
بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید به تعویق افتادن لیگ برای بازیکنان این تیم تفاوتی ندارد.
اهل شاخه: مشکلات مالی باعث شد بیشتر بازیکنان صنعت نفت جدا شوند- شاید لغو لیگ فکر خوبی باشد
مدافع صنعت نفت آبادان می‌گوید اگر قرار باشد به سلامتی ورزشکاران لطمه وارد شود، شاید لغو کردن لیگ فکر خوبی باشد.
شمسایی: تعویق لیگ فوتسال به ضرر تیم‌هایی مثل گیتی پسند است
سرمربی تیم گیتی پسند با بیان اینکه در تمامی دنیا رقابت‌های ورزشی در جریان است تاکید کرد: می‌توان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مسابقات را در ایران هم برگزار کرد.
ترامپ، مرکل و ترزا می را ˮبازندهˮ می دانست
سفیر اسبق فرانسه در آمریکا عنوان کرد، روابط دونالد ترامپ و ترزا می در حالی که در ظاهر شروع خوبی داشت، اما هرگز به جایی منجر نشد که آنها بر سر مجموعه ای از مسائل از جمله بریگزیت موضع موافق پیدا کنند
پس از ۴۳ سال؛ نامزد اپوزیسیون برنده انتخابات ریاست جمهوری سیشل شد
برای اولین بار از سال ۱۹۷۷ تاکنون مردم سیشل یک کاندیدای اپوزیسیون را به عنوان رئیس جمهور برگزیدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

عاملان گرانی طلا در سال آینده
رفینیتیو متالز ریسرچ پیش بینی کرد در سال میلادی آینده تقاضا برای طلا از سوی صنعت جواهرات و بانکهای مرکزی به میزان چشمگیری کمتر خواهد بود اما سرمایه گذاران با خرید و نگهداری مقادیر زیادی طلا، باعث می شوند قیمتها بالا بمانند.
عادت بد فوتبالیست‌های ایرانی
اولین قدم برای حرفه‌ای شدن فوتبالیست‌های ایرانی، مربوط به زمین فوتبال یا مسابقه نیست بلکه آن‌ها باید در نوع رفتار خود تجدیدنظر کنند.
جزئیات وام جدید کرونا
معاون گردشگری از ابلاغ دستورالعمل تسهیلات جدید بانکی برای جبران خسارت کرونا ویژه بخش گردشگری که به تازگی مصوبه ستاد کرونا را دریافت کرده است خبر داد و جزئیات بیشتر آن را تشریح کرد.
داروهایی که موجب اضافه وزن ناگهانی می شود
عوارض جانبی گاها باعث می شوند که استفاده از دارو را متوقف کنید. با اینکه اضافه وزن عارضه خاصی محسوب نمی شود اما ممکن است باعث بروز استرس شود.
رکورد استثنایی کاپیتان رئال مادرید در لالیگا
کاپیتان تیم فوتبال رئال مادرید رکورد استثنایی از خود برجای گذاشت.
موضع گیری رییس مجلس در برابر خباثت‌های سردمداران فرانسه
خبر خوش انتخاباتی برا ی بایدن
پشت‌پرده تهدید صادرات سلاح به ایران
پیام صریح سپاه به ارمنستان و آذربایجان + عکس
درخواست حماس و جهاد اسلامی درباره مقاومت در کرانه باختری
آمار کرونا در ایران 4 آبان 99 - ۲۹۶ فوتی در شبانه روز گذشته
ترامپ اولین رئیس‌جمهور یک دوره‌ای
از برجام درس بگیریم
نظارت مجلس یازدهم برای بر دولت روحانی+ جدول
آمار جهانی کرونا در چهارم آبان- ۵۵۹۸ فوتی جدید