ترامپ روی حمایت نژادپرستان حساب باز کرده است

09:08 ۲۲ روز و ۱۵ ساعت پیش تسنیم 38 0
ترامپ روی حمایت نژادپرستان حساب باز کرده است

ترامپ در مناظره انتخاباتی خود نام گروهی نژادپرست را مورد تاکید قرار داده که به شدت اسلام ستیز، زن ستیز و ضد مهاجرت هستند.

تسنیم

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، حدود سه سال پیش و در اوایل روی کارآمدن ترامپ، «جی ای. پیرسون»، کارشناس مسائل سیاسی با چاپ مقاله ای در نشریات آمریکایی نوشت، حامیان و فعالان حقوق مدنی، دانشمندان حوزه علوم اجتماعی و شهروندان عادی آمریکا همگی بر این موضوع توافق نظر دارند که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا یک نژاد پرست به مفهوم واقعی کلمه است.
در واقع اقدامات ترامپ از نظر بسیاری از روانشناسان نشان دهنده تعصبات نژاد پرستانه است و اقدامات نژاد پرستانه ترامپ به گسترش ناامنی اجتماعی، اضطراب و پریشانی بین شهروندان آمریکایی انجامیده است. رئیس جمهوری آمریکا، به صراحت از اقدامات خشونت بار گروه‌های نژادپرست حمایت می کند و گروههای نژادپرست و راستگرای افراطی، از حامیان اصلی ترامپ محسوب می شوند.
در همین ارتباط نیز، وب سایت «هیل» وابسته به کنگره آمریکا در یادداشتی به سخنان ترامپ در جریان مناظره انتخاباتی‌ اخیرش پرداخته و با اشاره به برخی سخنان ترامپ در این مناظره، چنین اظهاراتی را حمایت علنی رئیس جمهور آمریکا از یک گروه نژادپرست افراطی به نام "پسران افتخار" عنوان کرده است.
این یادداشت با نقل قولی از ترامپ شروع می شود که در جریان نخستین دور از مناظره های انتخاباتی خود گفته است.
ترامپ  در اولین دور از مناظره های انتخاباتی با رقیبب دموکراتش، در پاسخ به پرسش مجری برنامه که نظر ترامپ را درباره راست گرایان و سفیدبرتر پنداران سوال کرده بود، پاسخ می دهد: پسران افتخار، پشت به پشت هم و در کنار هم بایستید.
گزارش در ادامه با انتقاد از این اظهار نظر ترامپ در مناظره انتخاباتی اخیر، طرح چنین اظهار نظری را بسیار عجیب و بی معنا عنوان کرده و به نقل از یکی از سناتورهای سیاه پوست و جمهوری خواه آمریکا گفته است:  به نظرم، ترامپ این سخنان را اشتباه و نادرست گفته و باید سخنانش را تصحیح کند.
صرف نظر از این که قصد و هدف ترامپ از این سخنان چه بوده است، اما تردیدی نیست که کابران شبکه های اجتماعی و طرفداران سفید برتر پنداران این سخنان ترامپ را به عنوان دستورالعملی برای برپایی تظاهرات و ابراز وجود عقاید در نظر خواهند گرفت و فعالیت‌های خود را تشدید و بیشتر خواهند کرد.
از جمله حساب کاربری یکی از راست گرایان در واکنش به اظهارات ترامپ آمادگی خود را در برابر دستورات ترامپ اعلام کرده و حساب های کاربری متعدد دیگری  نیز با تصاویر نژادپرستانه از اظهارات اخیر ترامپ در مناظره انتخاباتی حمایت کرده اند.
این در حالی است که پلیس فدرال آمریکا عنوان «پسران افتخار» را که ترامپ در سخنان خود به آن ها اشاره کرده است، مربوط به یک گروه افراطی و بنیادگرا می داند که با سفیدپوستان ملی گرا مرتبط است و گروه مشابه آن ها نیز «دختران افتخار» نام دارد.
براساس اطلاعات موجود، این گروه در سال 2016 نخستین بار از سوی یکی از چهره های رسانه‌ای بنیادگرا و نزدیک به جمهوری خواهان به صورت غیررسمی تاسیس شد و طی سال‌های بعد در دولت ترامپ حتی مجوز هم گرفت و برای خود شعار و پرچم و لباس خاصی را طراحی کرده است.
زمینه فکری آنان برتر پنداری غرب و سفیدپوستان است و گرایش فکری خود را برترین نوع تفکر می دانند و دارای زمینه های فکری شدید اسلام هراسی، زن ستیزی و ضد مهاجرت هستند.
یکی از زمینه های مشترک این گروه با ترامپ، وجود کلاه قرمز میان هر دو است که ترامپ به عنوان نماد تبلیغاتی خود گاه در سخنرانی ها بر سر می گذارد و البته همین کلاه قرمز نماد گروه افراطی «پسران افتخار» هم است.
این گروه افراطی در سال 2017 اعتراضاتی را با عنوان «اتحاد راست گرایان» برگزار کرد که در شارلوتسویل و واشنگتن به خشونت کشیده شد و به تازگی نیز علیه معترضان به نژادپرستی فعال شده و با صف کشی در برابر اعتراضات ضدنژادپرستی این گونه تظاهرات را به خشونت می کشاند و در تلاش است تا از برگزاری اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا جلوگیری کند.
با این حال این گروه راست گرا و به شدت نژادپرست از اصول مورد تاکید دولت ترامپ به شدت حمایت می کنند و به نظر می رسد که ترامپ  نیز با اطلاع کامل از حمایت این گروه در مناظره اخیر خود نام این گروه را تکرار کرده است و در این صورت تردید کمی باقی می ماند که در واقع ترامپ  روی حمایت گسترده راست گرایان و بنیادگرایان نژادی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو حساب باز کرده و حمایت این گروه ها نیز از ترامپ علنی و مشخص خواهد بود.
ترامپ: در مناظره به آسانی بر بایدن پیروز شدم بازندگان مناظره نخست انتخاباتی ترامپ و بایدن ترس و نگرانی که ترامپ پس از اولین مناظره انتخاباتی در جامعه آمریکا ایجاد کرد پولتیکو بررسی کرد؛ حقه‌های ترامپ برای فریب سازمان مالیات آمریکا نظرسنجی نشان داد: پیشتازی 8 درصدی بایدن نسبت به ترامپ در نیوهمپشایر آمارهای اولین مناظره انتخاباتی آمریکا/ ترامپ 73 بار میان صحبت‌های بایدن پرید انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

واکنش زیدان به تصمیم جنجالی داور ال کلاسیکو
سرمربی رئال مادرید نسبت به پنالتی جنجالی که داور به نفع تیمش در ال کلاسیکو اعلام کرد واکنش نشان داد.
پیروزی قاطع دورتموند در دربی روهر
بوروسیا دورتموند توانست در دربی روهر با سه گل شالکه را شکست دهد.
یونایتد باز هم در خانه پیروز نشد
منچستریونایتد در سومین دیدار این فصل خود در ورزشگاه اولدترافورد برابر چلسی به تساوی رسید.
کومان: چرا VAR همیشه باید علیه بارسا عمل کند؟
سرمربی بارسلونا پس از شکست تیمش مقابل رئال مادرید عملکرد VAR را زیر سوال برد و اعلام کرد این فناوری همیشه علیه آبی اناری ها وارد عمل می کند.
زیدان، مالک نوکمپ
سرمربی رئال مادرید با پیروزی تیمش برابر بارسلونا رکورد شکست ناپذیری اش را در نوکمپ حفظ کرد.
کاپیتان زردپوشان به تمرینات بازگشت
مهدی کیانی کاپیتان و هافبک با تجربه زردپوشان که در اردوی تهران غایب بود و در تمرینات شرکت نداشت امروز در تمرینات تیم حاضر شد.
آژاکس ۱۳- ونلو ۰- فوران گل در هلند
آژاکس آمستردام توانست تیم فوتبال ونلو را با ۱۳ گل در لیگ هلند شکست دهد.
عضو جدید کادرفنی فولاد خوزستان+ عکس
با درخواست جواد نکونام و موافقت سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد، علی بداوی به عنوان مربی به کادرفنی فولاد در لیگ بیستم اضافه شد.
بازیکن سابق فولاد، مربی این تیم شد
بازیکن سابق تیم فوتبال فولادخوزستان به عنوان مربی این تیم انتخاب شد.
سرمربی شاهین بوشهر: 90درصد بازیکنان اصلی تیم جدا شده اند
فراز کمالوند گفت: حدود 17-18 روز تا شروع مسابقات مانده و تقریبا می توان گفت 90درصد بازیکنان اصلی تیم جدا شده اند. فقط بازیکنان جوان مانده اند و باید تیم را از نو بسازیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۲۸ نماد بورسی متوقف شدند
از میان نمادهای بورسی، ۲۸ نماد بورسی تا تاریخ ۳۰ مهر ماه به دلایل مختلف از جمله تعلیق نماد معاملاتی، برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده، افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف و... متوقف شدند.
لپ تاپ ˮهانتر بایدنˮ برای پدرش یک فاجعه است
رئیس جمهور آمریکا در واکنش به گزارش‌ها در زمینه فساد پسر «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ ، آن را یک فاجعه برای رقیب خود خواند.
کمپین «آقا برای خانم» چیست؟
بعضی مردها همسران خود را می‌زنند، به آنان بی‌احترامی می‌کنند یا به آنان استقلال اقتصادی نمی‌دهند، منابع مالی آنان را کنترل می‌کنند و اجازه رفت و آمد آزادانه به آنان نمی‌دهند.
یوونتوس بدون رونالدو مساوی کرد
یوونتوس در نبود ستاره پرتغالی‌اش توانست برابر کروتونه تنها یک امتیاز به دست آورد.
۲ خطر پنهان کرونا!
تغذیه نامناسب و کم تحرکی دو خطری است که در دوران شیوع ویروس کرونا به دلیل خانه نشینی، افراد مختلف را تهدید می کند و می‌تواند سر منشاء بسیاری از مشکلات سلامتی باشد.
صلح‌طلب‌های شرق؛ قربانی جدید زورگویی‌های آمریکا در تقابل با چین
گفتگوی سفیر ایران در باکو با دو مقام بلندپایه جمهوری آذربایجان
چه کسی شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات آمریکا دارد؟
مخالفت 700 اقتصاددان با انتخاب مجدد ترامپ
ترامپ: به مردی به نام ترامپ رأی دادم+فیلم
یمن|عملیات پهپادی در عمق خاک عربستان؛ فرودگاه‌های مهم و یک پایگاه نظامی هدف قرار گرفت
لبنان|نشست طولانی حریری با عون در بعبدا
جبهه یکپارچه مخالف سازش در سودان؛ تاکید تونس بر مقابله با توطئه عادی‌سازی روابط با اشغالگران
مصاحبه|مرندی: امکان اغتشاش پس از نتایج انتخابات آمریکا کاملا وجود دارد
«حمدالله محب»: صلح و جنگ با هم ادامه دارد، طالبان بزودی صلح نمی‌کند