شخصیت‌های فلسطینی: نقش انقلاب اسلامی در تغییر طرز تفکر و سیاست‌های جهان اسلام- «آل سعود» بانی هرج و مرج در منطقه است

16:31 ۲۰ روز و ۱۹ ساعت پیش تسنیم 101 0
شخصیت‌های فلسطینی: نقش انقلاب اسلامی در تغییر طرز تفکر و سیاست‌های جهان اسلام- «آل سعود» بانی هرج و مرج در منطقه است

تحلیلگران فلسطینی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، روح انقلابی‌گری را نزد فلسطینیان زنده کرد و پایه های مقاومت را تحکیم بخشید، آل سعود را بانی و عامل هرج و مرج در منطقه قلمداد کردند.

تسنیم

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، کارشناسان سیاسی معتقدند که رژیم صهیونیستی در مکانیزم فشار حداکثری علیه ملت فلسطین و وضع محاصره علیه آنان در سایه مقاومت و عزم و اراده جدی این ملت در برابر دشمن اشغالگر با شکست جدی مواجه شده است؛ شکستی که در آن نقش سازنده و محوری جمهوری اسلامی ایران به خوبی احساس می شود.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
تحلیلگران بر این باورند که ایران در راستای تقویت روحیه،ایمان، قدرت نظامی و قدرت تفکر محور مقاومت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی نقش یک حامی اساسی و قابل اتکا را ایفا کرده است. این مجاهدت های فعالانه در حالی شکل گرفته است که رژیم های عربی منطقه دست در دست هم برای کسب رضایت دشمن صهیونیستی از طریق امضای توافقنامه های صلح با آن گام بر می دارند.
این تلاش های مذبوحانه و خیانتکارانه عربی در حالی صورت می گیرد که فلسطینی های ساکن نوارغزه تحت شدیدترین تحریم های هوایی،دریایی و خشکی و از سویی دیگر سرقت، غارت منابع، یهودی سازی ارزش های اسلامی و ایجاد موانع در جاده های ارتباطی کرانه باختری توسط رژیم اشغالگر و جعلی صهیونیستی قرار گرفته اند. تمام این اقدامات خصمانه با هدف تضعیف روحیه معنوی فلسطینیان و شکستن اراده پولادین آنان صورت می گیرد.
در خلال سال های گذشته و به لطف کمک های پیوسته و آشکار جمهوری اسلامی ایران به محور مقاومت فلسطین دشمن اسرائیلی مجبور شد تا قدرت دفاعی و کوبنده این محور را به رسمیت بشناسد و آن را در معادلات خود به نحو قابل توجهی جای دهد تاجاییکه این دشمن به تازگی مجبور شد تا به خواست گروه های مقاومتی در بسیاری از میادین نبرد تن داده و درگیری ها را به ضرر خود پایان دهد.
قدرت موشکی و توسعه توان این بخش در مقاومت فلسطین به مرور برای اسرائیل روشن شد و موازنه قوا میان دو طرف برقرار گردید چه بسا که در بسیاری از مواقع فلسطینیان بر دشمن خود غلبه پیدا کردند. تمام این دستاوردها به کنار؛ بسیاری از پیروزی های فلسطین در نتیجه کمک و حمایت های جانانه محور مقاومت منطقه به رهبری جمهوری اسلامی و پشتیبانی های اطلاعاتی و تجهیزاتی این کشور در عرصه عمل تحقق پیدا کرد.
همبستگی ایران با ملت فلسطین و مقاومت منطقه در تمامی زمینه ها اعم از بعد نظامی و مالی همزمان با گام های عادی سازانه روابط برخی حکام عربی منطقه از جمله امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی صورت می گیرد، گام هایی که کاملا جدای از ارزش ها و قیم اسلامی و روح آرمانی آزادی فلسطین و در بی تفاوتی مطلق نسبت به خواست عموم مردم فلسطین انجام می شود. «خیانت کشورهای عربی به آرمان فلسطین یعنی فروش قضیه نخست جهان اسلام به  ارزان ترین قیمت ها.»
در همین راستا، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) همزمان با اقدامات منفورانه سران عربی در راستای تعامل دوستانه با رژیم اشغالگر اسرائیلی بارها بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همیشه در کنار ملت فلسطین خواهد ایستاد و اینکه بایستی روابط با این کشور شعاع پیدا کند، تاکید کرده است.
"حازم قاسم" از رهبران حماس با درخواست از سران عادی ساز رابطه با دشمن صهیونیستی به منظور جلب توجه آنان به خواست ملت هایشان در رد عادی سازی رابطه می گوید: ملت های (آزاده ای) که در مخالفت با عادی سازی رابطه با دشمن صهیونیستی به خیابان ها آمدند و علیه این روند ننگین شعار دادند خطر عادی سازی و حضور اسرائیل در منطقه را به خوبی درک کرده اند.
وی در این باره افزود: مردم به خودی خود می دانند که عادی سازی رابطه با رژیم اشغالگر «خطرساز» است. ملت های عربی و اسلامی تا ابد فلسطین را قضیه نخست جهان اسلام و رژیم اشغالگر را دشمن نخست این جهان خواهند دانست.
قاسم در ادامه از تمامی گروه ها، تشکلات و انجمن ها در کشورهای عربی خواست تا برای رد و توقف عادی سازی رابطه با صهیونیست ها از هر راه و مکانیزم سیاسی و مردمی که می شناسند استفاده کنند و محتوای درخواست شان را به سران حکومتی شان تفهیم کنند.
از سویی دیگر "نافذ عزام" عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومتی جهاد اسلامی  خاطر نشان کرد: با وقوع انقلاب اسلامی تغییر شگرفی در سیاست ها و طرز تفکر جهان اسلام به وجود آمد به عبارتی مفاهیم اسلامی بار دیگر احیا شد و به خود معنا گرفت.این انقلاب ثابت کرد که اسلام قادر است تا در جهان کنونی نقش سکان دار را ایفا کند و میلیون ها مسلمان انسان دوست را در دفاع از ارزش های اسلامی و اخلاقی بسیج کند.
عزام تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران تحولی بنیادین در تمامی جنبش های آزادی خواه جهان بوجود آورد و امید را در دل مستضعفان دنیا زنده و ثابت کرد که امکان پیروزی بر دشمنان اسلام وجود دارد.
او ادامه داد: این باعث فخر و مباهات جمهوری اسلامی است که در این برهه زمانی در کنار مهم ترین و مقدس ترین مسئله جهان اسلام یعنی فلسطین ایستاده است. مایه ننگ است که کسی از این سو به اردوگاه دشمن برود و در آنجا اردو گزیند. آنچه ایران برای فلسطین انجام داده است بایستی با جوهر «نور» و «افتخار» در تاریخ نوشته خواهد شد.
یاسر خلف سخنگوی رسانه ای جنبش آزادگان فلسطین نیز با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی و مردم آزاده ایران هیچگاه پشت فلسطینی ها را خالی نکردند، گفت: در برهه حساسی که حکام سازشکار عرب دست در دست صهیونیست ها گذاشته اند ایران در کنار مقاومت فلسطین ایستاده است.
خلف افزود: ایران با سلاح و موضع گیری های سیاسی و کمک های مالی و خیرخواهانه از مقاومت فلسطین حمایت کرد. این کشور در صف نخست کشورهای کمک کننده به فلسطین ایستاد و هنوز که هنوز است تلاش های قابل توجهی برای پیشبرد اهداف آزادی خواهانه مسلمانان انجام می دهد.
او تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نقش سازنده و مثبتی را در تقویت توان گروه های مقاومتی فلسطینی انجام داد تا این توان «به خاری در گلوی صهیونیست ها» تبدیل شود و معادلات را آنگونه که می خواهد به دشمنان تحمیل کند.
از سویی دیگر "حسین منصور" از رهبران جبهه مردمی برای آزادی فلسطین تاکید کرد که موضع ما در قبال اتحادیه عرب و همکاری آن ها با یکدیگر در راستای مماشات با رژیم اشغالگر صهیونیستی واضح و روشن است این سازوکار به هیچ وجه به خواست حقیقی مردم توجه ندارد.
وی افزود عادی سازی رابطه ای که توسط حکام عربی انجام شد نهایت بی خاصیتی و فاشل بودن این رژیم های عربی و زیر چتر زور آمریکایی بودن آنان را بیش از پیش آشکار ساخت و تمامی خطوط قرمز اسلامی و عربی را در این باره شکست.
منصور گفت نور امید در دل نظام جمهوری اسلامی ایران برای مقابله و شکست نقشه های شوم صهیونیستی و آمریکایی وجود دارد؛ هیچ کس همبستگی ایران با قضیه فلسطین را منکر نیست و یادش نخواهد رفت.
"ناجیب البطه" کارشناس مسائل سیاسی هم گفت: برخی رژیم های عربی برای عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی شتاب کردند تا از خود و منافعشان در برابر هرگونه خطری حفاظت کنند این نشانی از ضعف و ناتوانی محسوس رژیم های عربی است که با آن مواجه هستند رژیم هایی که هیچ درباره آینده خود نمی دانند.
البطة گفت: میان برخی کشورهای عربی این تصور به وجود آمده است که رضایت آمریکا تنها در صورت امضای توافق با رژیم صهیونیستی کسب می شود این مسئله باعث شد تا این رژیم ها با عادی سازی به سوی رژیم کودک کش صهیونیستی گرایش پیدا کنند.همین رژیم ها به رهبری «آل سعود» باعث شدند تا منطقه به سوی هرج و مرج و کشتار تعداد بسیاری از اعراب چه در یمن و چه در خارج از آن سوق پیدا کند امری که بیش از هرچیز دیگری به نفع صهیونیست ها و اشغالگران آمریکایی است.
"حسن عبدو" تحلیلگر مسائل رژیم صهیونیستی هم گفت: جمهوری اسلامی ایران از طریق بازوان قدرتمند خود در گروه های مقاومتی منطقه که به انقلابی گری اعتماد راسخ دارند بر رژیم صهیونیستی اعمال فشار کرده و از این طریق تلاش می کند تا حقوق پایمال شده ملت فلسطین را به طور کامل بازگرداند.
به گفته وی، عادی سازی روابط تنها با هدف وارد کردن فشار بر جمهوری اسلامی ایران انجام می شود.
"نضال البرعی" فعال و روزنامه نگار فلسطینی هم اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران موفق شد تا از طریق تفکر انقلابی و کسب رضایت ملت های مستضعف به پیروزی های شگرفی دست پیدا کند و در مقابل عربده کشی های آمریکا قد علم کند.
البرعی افزود: موضع گیری قوی ایرانی ها در مقابله با دشمن صهیونیستی و نامگذاری روز قدس و زنده نگاه داشتن یاد آن باعث شد تا فلسطینی ها بتوانند با قدرت تا آنجه که می توانند بینی دشمن اسرائیلی را به خاک بمالند.
"امجد سعید" پزشک فلسطینی نیز اظهار داشت : ایرانی ها با تقویت روحیه ایستادگی موفق شدند تا به طور پیوسته در کنار ملت فلسطین مجاهدت کنند. آنان تمامی ابزار و مکانیزم های لجستیکی و سیاسی موجود را در برهه ای که رژیم های عربی پشت فلسطین را خالی کرده اند و خود را به آمریکا فروخته اند برای مسلمانان فلسطینی به کار بستند.
وی افزود ایرانی ها تنها در بعد تسلیحاتی و تجهیزات نظامی از فلسطین حمایت نکرده اند آن ها در ابعاد سیاسی و اجتماعی نیز به فکر بوده اند و خدمات ستودنی را به ملت فلسطین ارائه کرده اند «ما هیچگاه این کمک ها را فراموش نخواهیم کرد.»
"باسم ابراهیم" استاد دانشگاه فلسطین نیز گفت: در برهه ای که بسیاری از رژیم های عربی و پادشاهان آن ها در اندیشه عادی سازی و خیانت به آرمان آزادی فلسطین هستند و دست در دست شیادان آمریکایی و اسرائیلی می گذارند جمهوری اسلامی ایران تمامی پیشنهادها و وسوسه ها را در این رابطه رد می کند و جانانه و فداکارانه در کنار ملت فلسطین می ایستد تا به رژیم اشغالگر اسرائیلی فشار وارد آورده و روحیه مبارزان و مقاومت فلسطین را ارتقاء بخشد.
ابراهیم در پایان اشاره کرد، تمامی کسانی که هدف کمک به فلسطین و آرمان آزادی قدس شریف را دارند باید به قافله جمهوری اسلامی ایران بپیوندند و در این مسیر رهبران ایران و فلسطین را یاری دهند.
منبع : قدسنا انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

خرید بهترین ماشین لباسشویی های بازار با قیمت کمتر از ۱۵ میلیون تومان
ماشین لباسشویی یکی از ارکان اصلی هر خانه‌ای و با توجه به قیمت‌ها کنونی بازار باید حسابی دقت کنیم که خرید درستی داشته باشیم. امروز بهترین مدل‌های بازار با قیمت کمتر از ۱۵ میلیون تومان را به شما معرفی می‌کنیم که فروش خوبی دارند.
آیین رونمایی از کارت هواداری باشگاه پرسپولیس
بانک گردشگری حامی اصلی تیم پرسپولیس تهران به پاس سال‌ها حمایت هواداران این باشگاه و قدردانی از حضور آن‌ها در میادین مختلف از خدمت ویژه کارت هواداری رونمایی کرد.
«سهم آشنا»؛ بازارگردان اختصاصی نمادهای بزرگ بازار سرمایه
گروه خدمات بازار سرمایه «سهم آشنا» در مهرماه، وظیفه بازارگردانی ۳۰ نماد جدید در بورس تهران و فرابورس ایران را برعهده گرفته و در تلاش است تا با فعالیت مستمر، جریان معاملات در این نمادها را متعادل نماید.
ضرورت حفاظت از اطلاعات هویتی توسط مشتریان
بانک توسعه تعاون، ضمن تاکید بر امنیت اطلاعات حساب افراد نزد این بانک، لزوم هوشیاری مشتریان در حفاظت از اطلاعات هویتی و بانکی خود را خواستار شد.
مدیرعامل ایرانسل: ایرانسل، ثمرۀ یک تصمیم درست در وقت مناسب است
مراسم چهاردهمین سالروز راه‌اندازی شبکۀ تلفن همراه ایرانسل، با ارائۀ پنج خدمت جدید در حوزۀ زندگی دیجیتال، برگزار شد.
توسعه صادرات، موتور محرکه جهش تولید
امیر تقی‌خان تجریشی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی به مناسبت ۲۹ مهر، ضمن تقدیر از تلاشگران عرصه صادرات که در این شرایط دشوار نهایت همت خود را برای توسعه کشور به کار می‌برند، صادرات را تنها مسیر موفق برای توسعه اقتصادی کشور در بازارهای جهانی دانست.
انکراژ یا مهارگذاری خاک چیست؟
شرکت ایستا سازه با تکیه بر دانش فنی و سوابق مدیران خود در مهندسی و ساخت پروژه های عمرانی و با هدف توسعه و گسترش فناوری نوین و تکنیک های روز دنیا در زمینه مدیریت، طراحی، ساخت و اجرای پروژه های عمرانی شکل گرفته است.
شیر خشک اس ام ای ۱ ۲ ۳ خارجی از کجا بخریم ؟
در این متن قصد معرفی یکی از بهترین شیر خشک های خارجی نوزاد را داریم.
صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه
گمانه‌زنی از حضور علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری، وضعیت کرونا در کشور و کمبود انسولین بخش اصلی عناوین نخست بیشتر روزنامه‌های کشور را در آخرین روز مهرماه سال 1399 تشکیل می‌دهد.
ویدئو - از مذاکرات درباره هواپیمای اوکراینی در تهران تا تظاهرات در پاکستان
در این شماره از بستۀ اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی از دور دوم مذاکرات تهران - کی‌یف درباره هواپیمای اوکراینی، وضعیت متزلزل آتش‌بس میان آذربایجان و ارمنستان بر سر مناقشه قره‌باغ، تظاهرات در پاکستان و چند خبر دیگر را مرور می‌کنیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نتایج طرح برق مجانی تا دو ماه دیگر مشخص می شود
وزیر نیرو با اشاره به همکاری فوق‌العاده دولت با طرح برق امید گفت: انتظار می‌رود طی دو ماه آینده بتوانیم گزارش کمی و مبتنی بر ارقام از نتایج حاصل شده و تغییر رفتار مردم ارایه دهیم.
خرید بهترین ماشین لباسشویی های بازار با قیمت کمتر از ۱۵ میلیون تومان
ماشین لباسشویی یکی از ارکان اصلی هر خانه‌ای و با توجه به قیمت‌ها کنونی بازار باید حسابی دقت کنیم که خرید درستی داشته باشیم. امروز بهترین مدل‌های بازار با قیمت کمتر از ۱۵ میلیون تومان را به شما معرفی می‌کنیم که فروش خوبی دارند.
آیین رونمایی از کارت هواداری باشگاه پرسپولیس
بانک گردشگری حامی اصلی تیم پرسپولیس تهران به پاس سال‌ها حمایت هواداران این باشگاه و قدردانی از حضور آن‌ها در میادین مختلف از خدمت ویژه کارت هواداری رونمایی کرد.
«سهم آشنا»؛ بازارگردان اختصاصی نمادهای بزرگ بازار سرمایه
گروه خدمات بازار سرمایه «سهم آشنا» در مهرماه، وظیفه بازارگردانی ۳۰ نماد جدید در بورس تهران و فرابورس ایران را برعهده گرفته و در تلاش است تا با فعالیت مستمر، جریان معاملات در این نمادها را متعادل نماید.
ضرورت حفاظت از اطلاعات هویتی توسط مشتریان
بانک توسعه تعاون، ضمن تاکید بر امنیت اطلاعات حساب افراد نزد این بانک، لزوم هوشیاری مشتریان در حفاظت از اطلاعات هویتی و بانکی خود را خواستار شد.
رئیس‌جمهور منتخب بولیوی: مورالس نقشی در دولت من ندارد- برقراری رابطه با آمریکا درجایگاهی برابر
وزیر خارجه سودان: با صدای بلند می گویم خروج از لیست تروریسم ربطی به هیچ موضوع دیگری ندارد
دیوان کیفری بین‌المللی تیم حقیقت‌یاب به دارفور اعزام می‌کند
تدابیر امنیتی در خارطوم در پی فراخوان برای تظاهرات سودانی در سالروز اعتراضات ۲۱ اکتبر
تیراندازی سربازان نیجریه به سوی معترضان
ترامپ یک حساب بانکی در چین دارد و به چینی‌ها مالیات داده است
بن بست در روند تعیین دادستان کل جدید دیوان کیفری بین‌المللی
تاکید ترامپ به دادستان کل برای تحقیق درباره خانواده بایدن
باراک اوباما اولین گردهمایی حضوری را برای بایدن برگزار می‌کند
بورل: ریاست‌جمهوری ترامپ ضعیف است