تولید روزانه 600 تُن "پسماند تر" توسط میادین تره‌بار و میوه‌فروشی‌های تهران

14:22 ۳۱ روز و ۲ ساعت پیش تسنیم 593 0
تولید روزانه 600 تُن ˮپسماند ترˮ توسط میادین تره‌بار و میوه‌فروشی‌های تهران

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: روزانه حدود ۵۰۰ تُن پسماند تر در میادین میوه و تره‌بار و میوه‌فروشی‌ها تولید می‌شود که قرار است در قالب یک پروژه زیست محیطی این میزان پسماند به خوراک دام و کمپوست تبدیل و از دفن آنها جلوگیری شود.

تسنیم

- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ مجتبی یزدانی با اشاره به اجرای طرح کاپ (الگوی نوین کاهش پسماند) در پایتخت با هدف کاهش تولید و دفن پسماند اظهار کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته یکی از سازمان هایی که روزانه حجم زیادی پسماند تولید می‌کند، سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار است. درواقع، هر روز بین 500 تا 600 تن پسماند تر توسط میادین میوه و تره بار و میوه فروشی‌ها در سطح شهر تولید می‌شود که این میزان پسماند به‌صورت تفکیک‌نشده و مخلوط به منطقه تحویل داده می‌شود و منطقه به همراه زباله‌های خانگی آنها را به مرکز دفن پسماند منتقل می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه این نوع از زباله‌ها ظرفیت استفاده به‌عنوان خوراک دام یا تبدیل شدن به خوراک دام و کمپوست را دارند، گفت: پیشنهاد ما این است که یک پیمانکار ویژه با خودروی مجزا، روزانه زباله‌های میادین را از مناطق جمع‌آوری و به ایستگاه‌های میانی و در نهایت مرکز تولید کمپوست منتقل کند. پیشنهاد دیگر این است که با همکاری یک پیمانکار ویژه این نوع زباله‌ها جمع‌آوری و به خوراک دام تبدیل شوند.
یزدانی به وجود دو خط تبدیل پسماند تر به خوراک دام در میدان میوه و تره‌بار مرکزی اشاره کرد و افزود: یکی از این خطوط در حال حاضر کار نمی‌کند و دیگری هم با ظرفیت 20 تُن زباله نیاز به اصلاحاتی دارد. به این معنی که پسماندهای میادین میوه و تره‌بار حجم بسیار زیادی شیرابه تولید می‌کنند و برای تبدیل آن‌ها به خوراک دام حتماً باید پسماندها به طور کامل خشک باشند. بر این اساس لازم است تا با همکاری شهرداری یا پیمانکار بخش‌های تفکیک، اتوکلاو و ماکروویو در این خطوط ایجاد شود.
وی تأکید کرد: علاوه بر این، تهران بزرگ‌ترین مرکز پردازش پسماند تر را دارد و می‌توانیم بخش قابل توجهی از این زباله‌ها را به این بخش منتقل و به کمپوست تبدیل کنیم.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: روزانه حدود 500 تُن پسماند تر در میادین میوه و تره‌بار و میوه فروشی‌ها تولید می‌شود که قرار است در قالب یک پروژه زیست‌محیطی این میزان پسماند به خوراک دام و کمپوست تبدیل و از دفن آن جلوگیری شود.
یزدانی  با اشاره به اجرای طرح کاپ در پایتخت با هدف کاهش تولید و دفن پسماند تصریح کرد: طبق بررسی‌های صورت‌گرفته یکی از سازمان‌هایی که روزانه حجم زیادی پسماند تولید می‌کند، سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار است. درواقع، هر روز بین 500 تا 600 تُن پسماند تر توسط میادین میوه و تره‌بار و میوه فروشی‌ها در سطح شهر تولید می‌شود که این میزان پسماند به‌صورت تفکیک‌نشده و مخلوط به منطقه تحویل داده می‌شود و منطقه به‌همراه زباله‌های خانگی آن‌ها را به مرکز دفن پسماند منتقل می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه این نوع از زباله‌ها ظرفیت استفاده به‌عنوان خوراک دام یا تبدیل شدن به کود و کمپوست را دارند، گفت: پیشنهاد ما این است که یک پیمانکار ویژه با خودروی مجزا، روزانه زباله‌های میادین را از مناطق جمع‌آوری و به ایستگاه‌های میانی و در نهایت مرکز تولید کمپوست منتقل کند. پیشنهاد دیگر این است که با همکاری یک پیمانکار ویژه این نوع زباله‌ها جمع‌آوری و به خوراک دام تبدیل شوند.
معاون شهردار تهران در ادامه به وجود دو خط تبدیل پسماند تر به خوراک دام در میدان میوه و تره‌بار مرکزی اشاره و اضافه کرد: یکی از این خطوط در حال حاضر کار نمی‌کند و دیگری هم با ظرفیت 20 تُن زباله نیاز به اصلاحاتی دارد. به این معنی که پسماندهای میادین میوه و تره‌بار حجم بسیار زیادی شیرابه تولید می‌کنند و برای تبدیل آن‌ها به خوراک دام حتماً باید پسماندها به‌طور کامل خشک باشند؛ بر این اساس لازم است تا با همکاری شهرداری یا پیمانکار بخش‌های تفکیک، اتوکلاو و ماکروویو در این خطوط ایجاد شود.
وی تأکید کرد: علاوه بر این، تهران بزرگ‌ترین مرکز پردازش پسماند تر را دارد و می‌توانیم بخش قابل‌توجهی از این زباله‌ها را به این بخش منتقل و به کمپوست تبدیل کنیم.
به گفته معاون خدمات شهری شهرداری تهران با جلوگیری از دفن 500 تا 600 تُن پسماند میادین میوه و تره‌بار و میوه فروشی‌ها در آرادکوه، حدود 450‌متر مکعب از حجم شیرابه‌ها در این مجتمع کاسته می‌شود. با توجه به اهمیت این موضوع که از سوی مدیر طرح کاپ (الگوی نوین کاهش پسماند) پیشنهاد شده، قرار است در آینده‌ای نزدیک تفاهم‌نامه‌ای به‌منظور اجرای طرح منعقد شود تا میزان دفن پسماند و به‌دنبال آن تخریب محیط زیست کاهش یابد.
ساعت کار میادین میوه و تره بار در نیمه دوم سال اعلام شد پسماند میادین میوه و تره بار "خوراک دام" می‌شوند افتتاح بازار جدید میوه و تره بار شهرک قدس انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

هافبک تیم فوتبال رئال مادرید در یوونتوس؟
ایسکو، هافبک تیم فوتبال رئال مادرید که چند فصل پیش زیرنظر زین‌الدین زیدان و در ترکیب تیمش بازی‌های درخشانی انجام می‌داد، این روز‌ها بیشتر تبدیل به یک نیمکت‌نشین شده و گویا از وضعیتش در این تیم راضی نیست.
روابط با روسیه، به نتیجه انتخابات پارلمانی گرجستان بستگی دارد
رئیس سابق پارلمان و رهبر حزب مخالف گرجستان گفت: بهبود روابط با روسیه به نتیجه انتخابات روز شنبه و توازن قدرت در پارلمان بستگی دارد و ایجاد یک دولت ائتلافی و پارلمانی چند حزبی، سیاست خارجی تفلیس را اصلاح می‌کند.
این ستاره قطعا از بایرن مونیخ جدا می‌شود
وضعیت آینده داوید آلابا در تیم فوتبال بایرن مونیخ نامشخص است چراکه این بازیکن هنوز برای تمدید قرارداد با این باشگاه به توافق نرسیده است.
پیام‌های تسلیت برای کریم اکبری مبارکه
مدیرکل هنرهای نمایشی و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس برای درگذشت کریم اکبری مبارکه پیام تسلیت منتشر کردند.
جامعه اسلامی کارمندان: مکرون نام خود را در ردیف ابوجهل‌ها و ابولهب‌ها ثبت کرد
جامعه اسلامی کارمندان در بیانیه‌ای ضمن محکومیت اقدام فرانسه در حمایت از اهانت به پیامبر اسلام(ص) اعلام کرد: مکرون در یک حرکت مذبوحانه نام خود را در ردیف ابوجهل‌ها و ابولهب‌ها و عناصر سیاه‌دل تاریخ ثبت کرد.
پخش زنده‌ «لاک‌پشت پرنده»
مراسم رونمایی از سی‌وسومین و سی‌وچهارمین فهرست «لاک‌پشت پرنده» به صورت زنده پخش می‌شود.
پیشنهاد نجومی قطری ها برای هافبک پرسپولیس
بشار رسن مذاکراتی پیش از این با باشگاه القطر داشت که به توافقات اولیه هم رسید ولی به دلیل قراردادش با پرسپولیس نیاز به جلب رضایت مدیران این باشگاه داشت که موفق به کسب آن نشد و فعلاً خروج او از ایران منتفی است.
درخواست جامعه حقوقدانان برای تحریم کالاهای فرانسوی
جامعه حقوقدانان فرهیخته در بیانیه‌ای درباره اقدام فرانسه در حمایت از اهانت به پیامبر اکرم(ص) تأکید کرد: از دولت‌های اسلامی می‌خواهیم که کالاهای فرانسوی را تحریم کنند.
آمار قبولی های کنکور در ۵ گروه آزمایشی اعلام شد-زنان بیشترین قبولی های کنکور
رییس سازمان سنجش آموزش کشور ضمن اعلام آمار قبولی های کنکور در گروهای آزمایشی گفت: زنان بیش از ۵۳ درصد صندلی های رشته های با آزمون دانشگاه ها را از آن خود کردند.
هشدار روسیه درباره تقویت گروه‌های تروریستی در بحران کرونا
اولگ سیرومولوتوف، معاون وزیر خارجه روسیه گفته است سازمان‌های تروریستی در تلاشند با سوءاستفاده از شرایط شیوع ویروس کرونا، نفوذ و قدرت خود را تقویت کنند و حامیان جدیدی را مخصوصا در نواحی بحران زده جذب کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۱۰ توصیه جدی برای گریز از کرونا
اگر مرگ دست کم یک‌هزارم مردم کشور بر اثر کرونا کافی نیست تا آن عده از هموطنان بی ماسک‌مان را متقاعد کند که باید ماسک بزنند و موارد بهداشتی را رعایت کند، واقعاً به این جماعت عجیب و غریب دیگر چه می‌توان گفت و آیا زمان برخورد جدی با اینان که جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند، نرسیده است؟
جنجالی به اسم تشویش اذهان عمومی!
شبه‌جزیره‌ای که در اعلام استقلالش با شکست سنگینی مواجه شده، حالا دست به رفتارهای عجیبی هم می‌زند و صدایی را که از آنها انتقاد می‌کند، خاموش می‌کند؛ خاموشی‌ای عجیب که اسمش را هم «تشویش اذهان عمومی» گذاشته‌اند! ‌تازه‌ترین شاهکاری که فدراسیون باقی‌مانده از مهدی تاج و علی کفاشیان رقم زده، محرومیت سعید آذری، مدیرعامل کنونی باشگاه فولاد خوزستان، از هرگونه فعالیت فوتبالی تا اطلاع ثانوی است. جرم؟ انتقاد از مسئولان فدراسیون فوتبال!
اخراج ١٤٠٠٠ نفر در غول نفتی اکسون
شرکت اکسون موبیل در راستای بازبینی فعالیتهایش ممکن است نیروی کار جهانی خود شامل کارمندان دفتری در آمریکا را حدود ۱۵ درصد معادل ١٤ هزار نفر کاهش دهد.
صادرات سیگار تقریبا ۲ برابر شد
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تولید سیگار در نیمه اول امسال پنج درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته، اما صادرات این محصول با افزایش ۹۷.۲ درصدی مواجه بوده است.
قهرمانی در المپیک با درد آپاندیس- شناگر نوجوان از تخت بیمارستان روی سکو رفت
شناگر ۱۷ ساله آمریکایی با یک اراده قوی توانست در بازی های المپیک ۱۹۶۴ خود را از تخت بیمارستان به سکوی قهرمانی برساند.
اتفاق‌های جالب با خوردن تخم مرغ
وضعیت آب و هوا در ۹ آبان- آسمان تهران نیمه ابری
ترفند این روز‌های شاخ‌های اینستاگرام
برنامه تامین اجتماعی برای مقابله با پیری جمعیت کشور
هوای شهرهای صنعتی آلوده‌تر خواهد شد
شیوع گسترده کرونا در کشور- ۵۰ درصد تخت‌های ICU در اشغال کرونایی‌ها
درخواست از قوه قضاییه برای برخورد با مراکز جعل مدرک دانشگاهی
یارانه معیشتی فردا شب واریز می‌شود
با این دو مکمل غذایی برای همیشه با ریزش موهایتان خداحافظی کنید
آخرین وضعیت کیفیت هوای پایتخت