ارزانی: ‎صادرات فولاد انتخاب نیست اجبار است

00:05 ۲۹ روز و ۱ ساعت پیش افکار نیوز 514 0

مدیرعامل فولاد هرمزگان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و همتی استاندار استان هرمزگان برگزار شد تاکید کرد: با توسعه های انجام شده و در دست انجام ، استان هرمزگان به قطب دوم فولاد کشور تبدیل خواهد شد .‎

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،فرزاد ارزانی مدیرعامل فولادهرمزگان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان ضمن تشکر از حضور معاون اول رئیس جمهور در جمع صنایع استان وقدردانی از کمک و همکاری های استاندار هرمزگان ، با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا گفت: بیشترین حجم این تحریم ها بعد از صنایع نفت و گاز ، شرکتهای فولادی از جمله فولاد میارکه ،هرمزگان و ...را هدف قرار داد و با وجود تمام این محدودیت ها ایران با افزایش تولید در رده دهم کشورهای تولید کننده فولاد جهان قرار گرفت .
هرمزگان دومین قطب فولادی کشور خواهد شدارزانی در ادامه گفت: با توجه به برنامه توسعه فولاد کشور و تولید 55 میلیون تن فولاد در افق 1404 ، با وجود زیرساخت های مطمئن، مجاورت با آب های نیلگون خلیج فارس و عدم وجود مشکل آب در استان هرمزگان ، می توان در منطقه ویژه اقتصادی و صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس حداقل 10 میلیون تن فولاد تولید نمود .
وی با اشاره به تاثیر این رویداد بر توسعه پایدارمنطقه گفت : در حال حاضر 4 میلیون تن فولاد در منطقه ویژه تولید می شود و برای تحقق تولید 10 میلیون تن فولاد ، نیاز است بین 6 الی 7 میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد در استان اضافه شود و به این ترتیب استان هرمزگان به دومین قطب صنعت فولاد کشور تبدیل خواهد شد.
‎صادرات انتخاب نیست اجبار استارزانی با اشاره به این موضوع که در کشور بیش از 30 میلیون تن فولاد تولید می شود و حدود 15 میلیون تن آن مصرف در داخل کشور دارد گفت: نیمی از تولید فولاد کشور بایستی صادر گردد وصادرات انتخاب نیست بلکه اجبار است، در غیر اینصورت واحدهای فولادی دچار کاهش تولید خواهند شد. ولی متأسفانه در پنج ماهه اول سال 99 نسبت به 98 با افت حدود 40 درصدی صادرات مواجه هستیم.
وی ایجاد مشوق های اقتصادی از جمله تسهیلاتکم بهره و غیره را بخشی از راه حل جهت افزایش صادرات و ارز آوری عنوان کرد.
‎مشکلی فرسایشی به نام رفع تعهدات ارزیمدیرعامل فولاد هرمزگان همچنین با اشاره به عدم وجود زیرساخت مناسب بین مناطق ویژه اقتصادی و سیستم بانکی کشور و عدم اتصال گمرکمنطقه ویژه به سیستم بانکی و بانک مرکزی ، کمک در رفع تعهد ارزی شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی و صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس را خواستار شد و گفت : تعهدات ارزی در مناطق ویژه همواره انرژی زیادی از شرکت ها به دلیل بوروکراسی کاغذی فراوان آن می گیرد و شرکت های مستقر در مناطق ویژه با مشکلات عدیده ای در جهت رفع تعهدات ارزی مواجه هستند . در این رابطه ضروری است جهت مناطق ویژه درصد پرونده های رفع تعهد ارزی نشده از 20درصد به حداقل 40 درصد اقزایش یابد تا این شرکتها بتوانندثبت سفارشات خود را به موقع انجام دهند. بدیهی است که این شرکتها نسبت به رفع تعهدات ارزی خود به صورت کامل متعهد می باشند .
صنایع معدنی و تولید کنندگان فولاد ، شراکت به جای رقابتوی همچنین به زنجیره تامین مواد اولیه اشاره کرد و گفت : از مهمترین موارد در جهت افزایش تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی ، تأمین به موقع و پایدار مواد اولیه معدنی مورد نیاز صنایع فولاد کشور می باشد. در این راستا ضروری است رابطه منطقی و برد - برد بین صنایع معدنی و تولید کنندگان فولاد ایجاد گردد و رقابت در بین آنها به شراکت تبدیل شود .‎
حمایت از بورس کالا ، حمایت از شفافیتمدیرعامل فولاد هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود به بورس کالا و نحوه قیمت گذاری محصولات فولادی اشاره و اظهار داشت : بورس کالا محل بسیار مناسبی جهت کشف قیمتهای محصولات فولادی می باشد و از شفافیت لازم برخوردار است .حمایت از بورس کالا به منزله حمایت از شفافیت است . و ضروری است بر اساس قانون عرضه وتقاضا قیمت در بورس کالا کشف و بر اساس ان قیمت های زنجیره فولاد تعیین گردد .
‎حمایت دولت لازمه تحقق طرح های توسعه ایارزانی با اشاره به برنامه های توسعه ای فولاد هرمزگان از جمله افزایش تولید در زیر سقف 1،5 به 2 میلیون تن و ایجاد یک واحد احیاء مستقیم 900،000 تنی و ایجاد یک واحد خط ورق عریض (پلیت میل) به ظرفیت حدود 1،2 میلیون تن در سال، یاری و کمک دولت را در جهت تحقق این طرح ها خواستار شد .
‎فولاد هرمزگان پیشرو در مسئولیت های اجتماعیمدیر عامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به مسئولیت های اجتماعی این شرکت گفت: شرکت فولاد هرمزگان در راستای تعاملات ارزش افزا و کسب رضایت جامعه در تمامی حوزه های عمرانی، پزشکی، آموزشی، فرهنگی و مذهبی و غیره به صورت فعال مشارکت داشته است و یکی از شرکت های پیشرو در حوزه مسئولیت های اجتماعی استان هرمزگان به شمار می رود.
اشتغال بیشتر با جذب سرمایه گذاریارزانی تاکید کرد: بیش از 90 درصد نیروهای شاغل در فولاد هرمزگان بومی این استان هستند، وی تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات در حوزه مسئولیت های اجتماعی مسئله اشتغال زایی هست که این مهم با جذب سرمایه گذاری های هرچه بیشتر و ایجاد طرح های توسعه و ظرفیت های جدید تولید امکان پذیر خواهد بود.
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

تکلیف سهام عدالت متوفیان چه شد؟
با وجود اینکه از آزاد سازی سهام عدالت حدود پنج ماه است که می گذرد اما هنوز تکلیف سهام عدالت متوفیان مشخص نشده است.
روش‌های مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با بیماری
کارشناسان تغذیه معتقدند استفاده از انواع ویتامین‌ها در افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری‌ها از جمله ویروس کرونا بسیار موثر است.
منافقین کدام خلبان ایرانی را خفه کردند و به شهادت رساندند؟
منافقین خیانت‌های بسیاری را علیه کشور و مردم ایران انجام دادند.
صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه 5 آبان ماه
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های دوشنبه ۵ آبان ماه منتشر می‌شود.
آیا ویروس کرونا خطرناک‌تر شده است؟
با شروع موج سوم کرونا در کشور گمانه‌زنی‌هایی پیرامون جهش ویروس اتفاق افتاد؛ موضوعی که تمام نگاه‌ها را به سمت افزایش قدرت ویروس کرونا برد، اما آیا هر جهشی در ویروس می‌تواند به معنای افزایش قدرت آن باشد؟
گوشت و مرغ در دولت روحانی چقدر گران شده است؟ +نمودار
از ابتدای دولت روحانی در سال ۱۳۹۲ تاکنون قیمت مواد پروتئینی شامل گوشت و مرغ، به شدت افزایش داشته است.
افشاگری تکان‌دهنده یک کارمند بلندپایه فیس‌بوک
به گفته یکی از کارمندان اخراجی فیس­بوک، این شرکت شواهدی مبنی بر اینکه حساب­های جعلی در بستر این شبکه اجتماعی باعث تضعیف انتخابات و امور سیاسی در سراسر جهان شده، نادیده گرفته است.
صفحه نخست روزنامه‌های شنبه 3 آبان ماه
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های شنبه ۳ آبان ماه منتشر می‌شود.
زلزله 5.2 ریشتری بهاباد یزد را لرزاند
زمین لرزه‌ای به بزرگی۵.۲ ریشتر استان یزد - حوالی بهاباد را لرزاند.
واکنش جامعه مدرسین به حرمت‌شکنی رئیس‌جمهور فرانسه - هتاکان را پشیمان خواهیم کرد - دولت‌های اسلامی کالاهای ‌فرانسوی را تحریم کنند‌
گروه استان‌ها ـ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای اظهارات رئیس‌جمهور فرانسه در هتک حرمت به پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم ) را به شدت محکوم کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

زلزله 5.2 ریشتری بهاباد یزد را لرزاند
زمین لرزه‌ای به بزرگی۵.۲ ریشتر استان یزد - حوالی بهاباد را لرزاند.
واکنش جامعه مدرسین به حرمت‌شکنی رئیس‌جمهور فرانسه - هتاکان را پشیمان خواهیم کرد - دولت‌های اسلامی کالاهای ‌فرانسوی را تحریم کنند‌
گروه استان‌ها ـ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای اظهارات رئیس‌جمهور فرانسه در هتک حرمت به پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم ) را به شدت محکوم کرد.
لیگ برتر انگلیس| صعود شاگردان مورینیو به رتبه پنجم با پیروزی سخت مقابل برنلی
تیم فوتبال تاتنهام با برتری سختی که در خانه برنلی به دست آورد، خود را به جایگاه پنجم جدول لیگ برتر انگلیس رساند.
لالیگا| جدال پایین‌نشینان برنده نداشت
گل لحظات پایانی سلتاویگو در خانه لوانته توسط VAR رد شد تا دو تیم در رده‌های انتهایی جدول مسابقات فوتبال لالیگا باقی بمانند.
سری A| توقف پیروزی‌های میلان با تساوی پُرگل مقابل رُم
تیم فوتبال میلان با وجود دو گلی که مهاجم ۳۹ ساله‌اش به ثمر رساند، نتوانست از سد رُم بگذرد.
خودرو جدید سایپا با ظاهری جدید
یک نماینده مجلس دیگر هم نفتی شد!
سامانه جامع انبار‌ها گسترده‌تر می‌شود
پیش فروش محصولات سایپا چه شرایطی دارد؟
کیفیت ترمزهای خودرو بنز!+ فیلم
راهکار کنترل تورم در کوتاه‌مدت
وعده تداوم همسان سازی حقوق بازنشستگان-تضاد منافع دستگاه‌ها مانع جدید اصلاح ساختار بودجه
دارایی صاحبان سهام عدالت نصف شد
جلسات بی‌خاصیت مسئولان بورس و سقوطی که ادامه دارد
بدهی دولت های محلی چین به مرز مجاز رسید