مسؤول امنیتی سابق اسرائیل: بن سلمان شرایط را برای برقراری عادی‌سازی، پس از مرگ پدر فراهم می‌کند

10:38 ۴۰ روز پیش ایسنا 597 0
مسؤول امنیتی سابق اسرائیل: بن سلمان شرایط را برای برقراری عادی‌سازی، پس از مرگ پدر فراهم می‌کند

معاون سابق رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اظهار کرد که ولیعهد عربستان به رسانه‌های این کشور دستور داده مساله صلح امارات و بحرین را با رویکردی مثبت و برجسته پوشش دهند، در این راستا روزنامه البلاط عربستان با تغییر پروفایل خود سال نوی یهودیان را تبریک گفت.

ایسنا

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، عیران عیتصون، معاون سابق رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی که به عنوان یکی از مسؤولان بزرگ وزارت خارجه این رژیم نیز فعالیت دارد، توییت کرد: بله، این به دلیل ضعف بینایی نیست، روزنامه Arab News به زبان انگلیسی که همان روزنامه البلاط عربستان است چنین پیامی را منتشر کرده است! او تصویری از توییت این روزنامه را ضمیمه کرد که پروفایل آن را به مناسبت سال نوی یهودی نشان می‌داد و در واکنش به این تغییر از سوی عربستان به زبان انگلیسی نوشت: شرایط تغییر می‌کند.
عتصیون که یکی از مهمترین کارشناسان مسایل ایران است، در توییت دیگری به گزارش روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال پرداخت که در آن آمده است: محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان زمینه را برای عادی‌سازی با اسرائیل پس از فوت پدر بسیار سالخورده و بیمارش آماده می‌کند.
این مسؤول امنیتی سابق رژیم صهیونیستی گفت، بن سلمان در حال حاضر کشورهای عربی حاشیه‌ای و ثانوی (درجه دو) همانند سودان را به عادی‌سازی با "کشور" عبری تشویق می‌کند، او با صدور دستوراتی برای سردبیران روزنامه‌هایی که در این کشور چاپ می‌شوند، آنها را ملزم کرد اخبار مربوط به توافقنامه‌های صلحی را که امارات و بحرین سه‌شنبه گذشته در واشنگتن به امضا رساندند، با رویکردی مثبت و برجسته پوشش دهند.
عتصیون به راحتی رسوایی‌های بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پرونده‌های دریافت رشوه، خیانت در امانت، فریب و کلاه‌برداری را منتشر کرده و در تظاهرات مقابل منزل نتانیاهو در خیابان بلفور در قدس غربی (اشغالی) شرکت می‌کند، همچنین او با توییت‌های خارج از چارچوب گروه مرکزی این دولت عبری شناخته می‌شود. در سال ۲۰۱۳ دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی انتصاب او در سمت معاون سفیر این رژیم در واشنگتن را به اتهام انتشار اطلاعات امنیتی حساس و مهم لغو کرد.
او اوایل سال جاری میلادی در گفتگو با مرکز پخش رژیم صهیونیستی (کان) گفته بود، دولت اسرائیل در واقع دولتی تاکتیکی است و در مقابل ایران یک دولت استراتژیک است، اسرائیل همواره استراتژی‌های کوتاه مدت را دنبال می‌کند در حالی که ایران استراتژی‌های بلند مدت را ترجیح می‌دهد.
عتصیون افزود، اسرائیل فرصت طلایی برای انجام هر کاری جهت جلوگیری از تمرکز ایران در سوریه را از دست داد و این فرصت در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ بود، تصمیم‌گیرندگان در تل‌آویو توصیه‌های دستگاه‌های امنیتی دولت عبری برای اقدام نظامی پیش از آنکه فرصت از دست برود را نپذیرفتند. تحولات منطقه‌ای به ویژه پس از ترور سلیمانی به دست واشنگتن مجموعه‌ای از سناریوهای احتمالی برای حوادثی که در منطقه احتمالا رخ دهند، مطرح می‌کند، در این شرایط به نظر می‌رسد ماموریت شورای امنیت "ملی اسرائیل" طرح این سناریوها پیش روی کابینه کوچک امنیتی و سیاسی و انتخاب یکی از آنها و یا بیشتر با توجه به اطلاعاتی است که "اسرائیل" در اختیار دارد.
این چهره اسرائیلی افزود: شبیه‌سازی که شورای امنیت "ملی اسرائیل" انجام می‌دهد بر اساس کسب اطلاعاتی جدید از موساد، ارتش، وزارت امور خارجه و وزارت داخلی است و در آن تنش رو به افزایش میان تهران و واشنگتن از زمان روی کار آمدن ترامپ لحاظ می‌شود.
این مسؤول امنیتی سابق رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: سیاست رو به افزایش آمریکا علیه ایران با خروج یک‌جانبه از توافق هسته‌ای آغاز شده و با اعمال تحریم‌ها به بالاترین حد خود رسید و تاثیرات دشوار خود را بر اقتصاد ایران گذاشت و اوج اقدام آمریکا ترور سلیمانی بود، بنابراین می‌توان سناریوهای ممکن را بر اساس آنچه شورای امنیت "ملی اسرائیل" احتمالا مطرح می‌کند، برای کوتاه مدت تا رسیدن به انتخابات آتی آمریکا تعیین کرد.
عتصیون افزود: یکی از این سناریوها وخامت شرایط در منطقه خلیج (فارس) با حمله ایران به اهداف آمریکا در کشور سومی همانند کویت و یا تعرض به آزادی فعالیت‌های دریانوردی در خلیج (فارس) و کشته و زخمی شدن آمریکایی‌ها است، این مورد از نظر ترامپ عبور از خطوط قرمز تلقی می‌شود و او بدون کسب موافقت کنگره، دستور پاسخ فوری و افزایش تنش‌ها علیه اهداف نظامی ایران در داخل این کشور را صادر خواهد کرد.
او ادامه داد: در این حالت یک بحران بین‌المللی و داخلی ویرانگر شکل خواهد گرفت، قیمت نفت به شکل بی‌سابقه‌ای افزایش خواهد یافت و با حمله به اسرائیل از سوریه و لبنان، شرایط به سرعت به سوی یک جنگ منطقه‌ای رو به وخامت می‌رود، در حالی که میزان موفقیت این سناریو متوسط تا ضعیف است.  


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

سمفونی که نوازندگان آن مردگان متحرک هستند!
نسخه صوتی سمفونی مردگان توسط نشر صوتی آوانامه دانش گستر منتشر و با صدای حسین پاکدل روایت می شود. البته نشر چاپی این کتاب نیز انتشارات ققنوس است.
نرم افزار یکپارچه مالی با کیفیت چیست؟
در دیدگاه ما ایرانیان هرموقع که صحبت از کیفیت می‌شود، ناخودآگاه ذهن ما به سمت محصولات خارجی می‌رود و کیفیت را مساوی با محصولی که خارج از ایران تولید شده باشد، می‌دانیم.
تجارت سیاه با کارتن خالی!
شیادان با خرید کارتن دست دوم چطور سر ما کلاه می‌گذارند؟
صفحه نخست روزنامه‌های شنبه
کرونا، انتخابات آمریکا و زمین‌لرزه ترکیه بیش از دیگر موضوعات مورد توجه روزنامه‌ها قرار گرفته‌اند.
آخرین آمار جهانی کرونا- ابتلای بیش از 101000 آمریکایی در 24 ساعت گذشته +جدول تغییرات
طبق آخرین آمار تاکنون ۴۵میلیون و ۹۲۱ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور آمریکا در شب گذشته با افزایش ۱۰۱ هزار مبتلای جدید به مجموع ۹میلیون و ۳۱۶ هزار مبتلا رسید.
بازداشت 120 اوباش فعال در فضای مجازی توسط پلیس فتا تهران- شرط بازگشت قیمت‌گذاری در سایت‌های فروش مسکن و خودرو
رئیس پلیس فتا تهران گفت: طرح مقابله با ارازل و اوباش در فضای به صورت منسجم در کل کشور انجام می‌شود، در نیمه نخست سال جاری این موضوع با قدرت بیشتری پیگیری شد و بیش از ۱۲۰ نفر از اوباشی که در فضای مجازی فعالیت داشتند، توسط پلیس فتا تهران بازداشت شدند.
کسب 8 مدال توسط دانش‌آموزان ایرانی در المپیاد جهانی نجوم
دانش‌آموزان ایرانی در المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک موفق به کسب ۸ مدال شدند.
آمادگی اورژانس ایران برای اعزام تیم عملیات ویژه به ترکیه
سازمان اورژانس کشور آمادگی خود را برای اعزام تیم عملیات ویژه اورژانس از ایران به ترکیه، در پی وقوع زلزله در ازمیر اعلام کرد.
آمادگی نیروهای هلال احمر 4استان برای اعزام به ترکیه
سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: نیروهای هلال احمر تهران، آذربایجان غربی و شرقی و کردستان در آماده‌باش هستند که در صورت لزوم همراه اقلام مورد نیاز به کشور ترکیه اعزام شوند.
اختصاص 500 هزار تومان به هر مددجو در مراکز نگهداری بهزیستی برای تأمین اقلام بهداشتی
مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به چهارمین مرحله کمک‌های بهزیستی به معلولان و سالمندان در مراکز نگهداری، گفت: برای هر مددجو مبلغ ۵۰۰ هزار تومان برای تأمین اقلام بهداشتی در ایام کرونا در نظر گرفته شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

حمله عقاب داغستان به مکرون: عذاب دردناکی در انتظارت است
حبیب نورماگمدوف ستاره مشهور و مسلمان رشته MMA و صاحب چندین کمربند قهرمانی UFC، با انتقاد شدید از حمایت رئیس‌جمهور فرانسه از جسارت به ساحت پیامبر اکرم (ص)، گفت: عذابی دردناک در نیا و آخرت در انتظار او و حامیانش است.
امامی: برای المپیک به ۷۴ کیلوگرم می‌روم-فدراسیون کشتی سنگ‌تمام گذاشت
دارنده دو مدال برنز جهان با بیان اینکه "فدراسیون کشتی در برگزاری کیفی اردوی تیم ملی سنگ‌تمام گذاشت"، گفت: بعد از رقابت‌های ‌کشتی آزاد قهرمانی جهان و با هدف حضور در المپیک توکیو به وزن ۷۴ کیلوگرم می‌روم.
ویسی چرا از پیکان جدا شد؟
گفته می شود مربی تیم فوتبال پیکان به خاطر درخواست‌ مالی بیشتر از این باشگاه جدا شده است.
مطهری: خوشحالیم پول برانکو را دادند اما نفرات فعلی هم زحمت می کشند
مربی تیم فوتبال پرسپولیس می گوید این باشگاه هنوز نتوانسته مطالبات فصل گذشته بازیکنان و کادر فنی را بپردازد.
آغاز فاز جدید پایش یوزپلنگ‌ها در کشور-مجوز دوربین‌گذاری در برخی زیستگاه‌ها صادر نشده
مدیر عامل انجمن یوزپلنگ ایرانی ضمن اشاره به آغاز فاز جدید پایش یوزپلنگ‌ها در کشور گفت: مجوزهای لازم برای دوربین‌گذاری در برخی زیستگاه‌ها ازجمله توران هنوز صادر نشده است.
المرت: صلح با امارات فقط کار نتانیاهو نبود- نتانیاهو دروغ گویی را کنار بگذارد
تعداد و زمان تحویل اف ۳۵ های آمریکا به امارات، رژیم صهیونیستی را نگران کرده است
ژنرال اسرائیلی: بزرگترین خطر در جولان حزب‌الله است
بیانیه سفارت آمریکا درمورد مذاکرات ترسیم مرزها میان لبنان و اراضی اشغالی
حادثه نیس فرانسه نباید به پای اسلام نوشته شود-سهل‌انگاری در برابر کرونا، حرام است
پیام ویژه امیر کویت به پادشاه عربستان
نعیم قاسم: غرب با اهانت به پیامبر راه دشمنی و فتنه انگیزی را در پیش گرفته است
تظاهرات کشورهای اسلامی در محکومیت توهین به پیامبر(ص)- هشدار کابل به ماکرون
مذاکرات روسیه و مصر برای از سرگیری پروازها میان دو کشور
تظاهرات در 7 استان یمن در محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص)