غرفه مجازی کتاب دفاع‌مقدس برپا می‌شود

14:16 ۳۹ روز پیش ایسنا 280 0
غرفه مجازی کتاب دفاع‌مقدس برپا می‌شود

نشست خبری غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس با عنوان «روشنای خاطره‌ها»که قرار است همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس با ۱۰۰۰ عنوان کتاب آغاز به کار کند با حضور مدیران چند ناشر دفاع مقدسی برگزار شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، عبدالحمید قره داغی مدیرعامل انتشارات سوره مهر در ابتدای این نشست گفت: در شرایطی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده، ناشران کتاب دفاع مقدس دست به دست هم داده‌اند و با توجه به اینکه فرصت برای برنامه‌های حضوری حوزه کتاب کمتر است و بازارش تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته این غرفه مجازی را برپا کردیم.
وی افزود: یکی از اهداف برپایی غرفه روشنای خاطره‌ها که با همراهی سه ناشر دیگر یعنی روایت فتح، نشر شهید کاظمی و نشر ۲۷ بعثت انجام می‌شود، جلوگیری از رکود بازار کتاب‌های دفاع‌مقدس است. ما پیشتر چیزی مشابه این طرح را همزمان با ایامی که برای نمایشگاه کتاب تهران در نظر گرفته شده تحت عنوان غرفه مجازی سوره مهر انجام دادیم که این بار این کار با ویژگی‌های متفاوت‌تری انجام می‌شود.
مدیرعامل سوره مهر افزود: غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس (روشنای خاطره‌ها) از فردا ۳۱ شهریور همزمان با شروع هفته دفاع مقدس آغاز شده و تا ۱۷ مهر همزمان با اربعین حسینی میزبان علاقه‌مندان ادبیات دفاع مقدس است. یکی از تمهیداتی که برای این غرفه مجازی در نظر گرفته شده بسته نرم افزاری برای خرید آسان کتاب است. فضای غرفه هم مانند تجربه پیشین به صورت سه بعدی شبیه سازی شده و مخاطبان می‌توانند با حوصله کتاب‌های مورد نظر خود را انتخاب کرده و با تخفیف ۲۰ درصدی و ارسال رایگان به همه نقاط کشور آنها را دریافت کنند.
قره داغی گفت: برای هفته دفاع مقدس برنامه‌های جانبی هم در کنار غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس در نظر گرفته شده که مهمترین آنها معرفی آثار جدید ناشران حاضر در این غرفه است. در این ایام سوره مهر چهار کتاب جدید خود را رونمایی می‌کند که یکی از آنها «فرماندهان نبرد»، مجموعه ۷ روایت از ۷ فرمانده نوشته ساسان ناطق است. «حاج جلال» نوشته لیلا نظری یکی دیگر از این کتاب‌هاست و کتاب «او یک دستمال سرخ بود» هم در حال حاضر زیر چاپ است که بناست این هفته یا طی بازه برپایی غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس رونمایی شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بناست در ایام برپایی غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس از همراهی نویسندگان برای معرفی آثارشان استفاده کنیم. این معرفی‌ها در قالب ویدیوهایی که خود نویسندگان ضبط کرده‌اند یا دست اندرکاران غرفه از آنها گرفته‌اند تهیه و پخش می‌شود.
در ادامه نشست مازیار حاتمی مدیر انتشارات ۲۷ بعثت با بیان تینکه ما با ۱۰۰ عنوان کتاب در این غرفه مجازی شرکت داریم توضیح داد: کتاب‌های نشر ۲۷ بعثت در گونه‌های کارنامه عملیاتی، زندگی نامه، تاریخ شفاهی و کودک و نوجوان منتشر می‌شود. برنامه ما هم این است که در هفته دفاع مقدس چند رونمایی کتاب داشته باشیم. اولین مراسم مربوط به کتاب روزهای لاجوردی با محوریت شخصیت شهید مهدی لاجوردی است که روز سه شنبه اول مهر در مرکز تبادل کتاب رونمایی می شود. کتاب بعدی «کوهستان در آتش» شامل کارنامه عملیاتی لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله در عملیات والفجر ۴ است که به قلم گلعلی بابایی نوشته شده و روز هفتم مهر طی دو برنامه صبح و ظهر در برج میلاد و باغ موزه دفاع‌مقدس رونمایی می‌شود. کتاب دیگرمان هم «بچه‌های حمزه» شامل کارنامه عملیاتی گردان حمزه در سال‌های دفاع مقدس نوشته مسعود ده نمکی است که این کتاب هم هفتم مهر در برج میلاد رونمایی خواهد شد.
وی افزود: ما کتاب‌هایی هم با موضوع مدافعان حرم داریم که بناست به نمایشگاه مجازی غرفه کتاب دفاع مقدس برسند. از جمله کتاب‌هایی در مورد شهید احسان میرسیار و اصغر فلاح پیشه.ما هم مانند باقی ناشران سعی کردیم در ایام کرونا کتاب‌ها را به صورت مجازی و با تخفیف و ارسال رایگان به دست مخاطبان مان برسانیم.
مهدی محمدخانی مدیر انتشارات روایت فتح هم در بخشی از این نشست یادآور شد: برپایی این غرفه مجازی علاوه بر اینکه یک حرکت ارزشمند است بین چند ناشر دفاع مقدس وحدتی ایجاد کرده که می تواند مقدمه حرکات مشترک بعدی باشد. انتشارات روایت فتح با حدود ۱۵۰ عنوان در این غرفه مجازی حضور دارد و برای هفته دفاع مقدس هم دو برنامه اصلی داریم که یکی از آنها رونمایی و چاپ ۷ عنوان جدید است.«نامه هایی به امام»، «دوستت دارم به یک شرط» (از شهدای مدافعان حرم)، «کوچه باغ انار به ماندنم عادت نکن» (از شهدای مدافع حرم) «هفت شاخ» (درباره یک پدر و پسر شهید) «تجمع ممنوع» (از خاطرات آزادگان) «او مرا کشت» (درباره شهید مجیدشهریاری) و «گردان به تو می‌نازد» (از شهدای مدافع حرم) عناوین این کتاب‌ها هستند.
مدیر انتشارات روایت فتح گفت: حرکت انتشارات سوره مهر در برپایی این غرفه مجازی قابل تقدیر و تکرار است. در مجموع حدود ۱۰۰۰ عنوان کتاب در غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس عرضه می‌شود که ۵۰۰ عنوان سهم انتشارات سوره مهر و ۳۰۰ عنوان شان متعلق به انتشارات شهید کاظمی و بقیه بر عهده «نشر ۲۷ بعثت» و «روایت فتح» است. کتاب‌های الکترونیک در یک بخش جنبی عرضه می‌شود.
وی در پاسخ به سوال که چرا غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس تنها با مشارکت چهار ناشر برپا می‌شود، توضیح داد: دو دلیل جدی در این زمینه وجود دارد. در تجربه قبلی‌مان یعنی غرفه مجازی سوره مهر که همزمان با زمان برپایی نمایشگاه کتاب برگزار شد، گفتیم چون این کار تجربه اول است نیاز به حرکت با احتیاط دارد. بنابراین ترجیح دادیم خودمان به تنهایی و با تمرکز بالایی کار را انجام بدهیم. اما نکته‌ای که ما را به سمت همکاری با سه ناشر دیگر سوق داد این بود که اگر تعداد ناشران زیاد شود ممکن است پشتیبانی و ارسال کتاب ها سخت شود. بنابراین سعی کردیم به تعداد مشخصی از ناشرها برسیم. در حال حاضر ۴ ناشر اصلی مشارکت کننده هر کدام با بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب قابل ارسال در غرفه مجازی حضور دارند. با باقی ناشران هم ارتباط گرفتیم و سعی شد عناوین موجودشان در بخش سایرین عرضه شود. به این ترتیب ناشرانی مثل خط مقدم، شهید ابراهیم هادی و قدر ولایت هر کدام با زیر ۱۰۰ عنوان کتاب در بخش سایرین حضور دارند.
مازیار حاتمی نیز درباره انتشار دو کتاب به صورت همزمان در نشر ۲۷ بعثت و روایت فتح درباره شهید سید احسان میرسیار گفت:‌ ما کتابی درباره این شهید آماده کرده بودیم و وقتی متن نهایی را به همسر شهید دادیم،‌ متوجه شدیم روایتی از همسرشان هم توسط انتشارات روایت فتح منتشر شده است. زندگی این شهید قله‌های زیادی دارد و می شود چند عنوان کتاب دیگر هم درباره او نوشت. حالا هم یک کتاب به کلیت زندگی شهید میرسیار می‌پردازد و یک کتاب هم روایت همسر شهید است.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

فرهنگ حماسه
فرهنگ حماسه

آخرین اخبار

اختصاص بودجه جداگانه برای کارگران فاقد بیمه بیکاری
یک فعال حوزه کار پیش بینی ردیف بودجه جداگانه برای گروههای فاقد بیمه بیکاری را خواستار شد و بر لزوم توزیع هدفمند بسته های معیشتی و کمک خیرین به کارگران بیکار شده از کرونا با همکاری تشکل های کارگری تاکید کرد.
نماینده مردم علی آباد از توضیحات وزیر راه و شهرسازی قانع شد
نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی از توضیحات وزیر راه و شهرسازی در خصوص علت عدم اقدام لازم برای تامین مسکن مورد نیاز در کشور قانع شد.
نوروزی: وزارت راه برای ساماندهی بازار مسکن برنامه دهد
نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که وزارت راه و شهرسازی باید در عمر باقیمانده از دولت برنامه‌ای برای ساماندهی وضعیت بازار مسکن ارائه کرده و آن را با جدیت دنبال کند.
وزیر راه خبر داد: تعیین تکلیف ۴۰۰ هزار واحد در طرح اقدام ملی مسکن
وزیر راه و شهرسازی از تعیین تکلیف ۴۰۰ هزار واحد در طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.
تردد در محور خرم‌آباد_پلدختر برقرار شد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: تردد در محور خرم‌آباد-پلدختر برقرار شد.
مصرف آب شرب تهرانی ها به ۱.۲ میلیارد متر مکعب رسیده است
معاون آب و آبفای وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: متوسط مصرف روزانه آب شرب شهروندان تهرانی حدود یک میلیارد متر مکعب است که در زمان حاضر به دلیل رعایت بهداشت بیشتر گاهی به ۱.۲ میلیارد نیز رسیده که این میزان هم تامین شده و مشکلی از نظر تامین آب در شهر تهران نداریم.
سرمایه‌گذاری ۱۹۵۰۰ میلیارد تومانی در بخش‌های آب و برق تهران
وزیر نیرو از بهره‌برداری ۱۲۴ پروژه در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: تاکنون در دولت تدبیر و امید ۱۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در بخش‌های آب و برق تهران سرمایه‌گذاری شده است.
ظرفیت نیروگاه‌های کشور به ۸۴۵۰۰ مگاوات رسید
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: با افتتاح واحد دوم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی قشم ظرفیت منصوبه نیروگاهی در جزیره قشم به ۴۸۰ مگاوات، در استان هرمزگان به ۴۰۰۰ مگاوات و در کل کشور به ۸۴ هزار و ۵۰۰ مگاوات افزایش پیدا خواهد کرد.
سه پروژه صنعت آب و برق با اعتبار ۳۳۴۰ میلیارد تومان افتتاح شد
سه پروژه صنعت آب و برق در استان‌های تهران و هرمزگان با اعتبار ۳۳۴۰ میلیارد تومان با حضور رئیس جمهور و در قالب بیست و ششمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح شد.
ایران ۴ برابر میانگین جهانی انرژی مصرف می‌کند
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به ضرورت بهینه‌سازی مصرف انرژی در کشور، گفت: طبق آمار ایران در مجموع مصرف (خانگی، صنایع و ...) چهار برابر میانگین جهان انرژی مصرف می‌کند و خانوارهای ایرانی هم تقریبا سه برابر میانگین جهانی مصرف انرژی (شامل گاز، آب، برق و ...) دارند به همین دلیل موضوع بهینه‌سازی مصرف انرژی بیش از هر زمان دیگر باید مورد توجه باشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بی اثر بودن واکسن کرونا برای افراد چاق!- خطر مرگ حتمی برای مبتلایان به کرونا در افراد چاق
در تازه‌ترین یافته‌های دانشمندان و پزشکان مکزیکی مشخص شد میان چاقی و موارد حاد بیماری کرونا رابطه‌ای وجود دارد.
کارمند بیمارستان بخاطر لجبازی با همکارش، دستگاه اکسیژن را خاموش کرد، سه بیمار کرونایی جان باختند
اواخر مهر امسال نماینده حقوقی یکی از بیمارستان‌های تهران به دادسرا رفت و از یکی از پرسنل بیمارستان شکایت کرد.
عواض استفاده از آمپول شل کننده عضلات در گرفتگی عضلانی
یک فیزیوتراپ درباره عوارض هولناک استفاده خودسرانه از آمپول‌های شل کننده برای رفع گرفتگی عضلات هشدار داد.
مجازات دزدی برق چیست؟
براساس قانون برق دزدی جرم است و مجازات مخصوص به خود را دارد.
راهکار‌هایی برای استحکام ناخن‌ها -روغن تراپی ناخن‌ها چگونه است؟
بسیاری از افراد از شکنندگی یا رشد نامناسب ناخن ها گلایه دارند و با برخی راهکارها می توان به رشد و استحکام ناخن‌ها کمک کرد.
بدل‌های اینستاگرامی قیصر
حبیب‌الله بیگناه درگذشت
«تاجر انسان»
انتشار مجموعه «نمایشنامه‌های نو»
قیصر امین‌پورِ جعلی + فیلم شعرخوانی
جعلیاتی به نام «کوروش»
چرا انجمن صنفی؟
کتاب «بیست‌ودو روز نبرد» رونمایی شد
خانه هوشنگ مرادی کرمانی، قصه‌خانه می‌شود
تمدید مهلت ارسال آثار به جایزه «نوفه»