دستاوردهای دفاع مقدس

12:40 ۳۷ روز و ۱۱ ساعت پیش ایسنا 604 0
دستاوردهای دفاع مقدس

امروز بیش از ۳۲ سال است از پایان جنگ تحمیلی می‌گذرد. تمامی کفر و شرک جهانی در برابر ملت مظلوم ما صف کشیده‌اند. ظالمانه‌ترین تحریم‌ها را علیه ملت دارند تحمیل می‌کنند، اما هر چه بیشتر خصومت‌ورزی می‌کنند، کمتر نتیجه می‌گیرند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، در یادداشتی در روزنامه رسالت به قلم محمدکاظم انبارلویی آمده است: «هشت سال دفاع مقدس، یک قطعه طلایی در تاریخ ایران چه قبل از اسلام و چه بعد از اسلام است که نظیری برای آن نمی‌توان یافت. در هیچ مقطعی از تاریخ ایران سراغ نداریم که تمامی کفر در برابر تمامی اسلام قرار گیرد و فرماندهی جنگ به عهده یک فقیه عادل، یک حکیم الهی، یک مرجع فیلسوف شجاع و یک روحانی سیاستمدار چیره‌دست باشد.
ما آغازکننده جنگ نبودیم و در این معرکه مظلوم واقع شدیم اما دشمن را زمین گیر کردیم و نگذاشتیم به اهداف شوم خود برسد. جهان انسانیت جنگ ما را دفاع مقدس، جنگ حق و باطل، جنگ فقر و غنا و جنگ ایمان و رذالت، جنگ استضعاف و استکبار و جنگ پابرهنه‌ها و مرفهین بی‌درد دید و در کنار ملت ایران از این مظلومیت دفاع کرد.
ما در هشت سال دفاع مقدس جهان انسانیت را در برابر اقیانوسی از معارف الهی، ایثار و ازخودگذشتگی ملت و آموزه‌های سترگ انسانی قرار دادیم و نشان دادیم برای حفظ اسلام جنگیدیم و این حقیقت در وصیتنامه شهدای جنگ تحمیلی به عنوان یک واقعیت تاریخی ثبت شد. ما در جنگ تحمیلی از اخلاق نظری به اخلاق عملی رسیدیم. عالمان و عارفانی را به جهان معرفی کردیم که ره صدساله را یک‌شبه طی و پایه‌های مکتب مقاومت در برابر قداره‌بندان تاریخ معاصر را پی‌ریزی کردند.
صدای اسلام‌خواهی در پنج قاره جهان در سال‌های دفاع مقدس به برکت خون شهدای مظلوم ما شنیده شد.
قرار بود این جنگ اگر ۲۰ سال هم طول بکشد، پای آن بایستیم اما آن زمان که فرمانده کل قوا تشخیص داد بنا بر امر الهی و مصالح ملت، آتش‌بس را بپذیرد.
هنگامی که در تحلیل وقایع جنگ و فلسفه پذیرش صلح به عنوان ثبت در تاریخ خطوطی را می‌نگاشت، اعلام فرمود: - ما می‌گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست، تا مبارزه هست، ما نیز هستیم.
- ما تصمیم داریم پرچم لااله‌الاالله را بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز درآوریم.
- من با صراحت اعلام می‌کنم که جمهوری اسلامی ایران با تمام وجود برای احیای هویت اسلامی مسلمانان در سراسر جهان سرمایه‌گذاری می‌کند.
- ما اعلام می‌کنیم جمهوری اسلامی برای همیشه حامی و پناهگاه مسلمانان آزاده جهان است.
- ایران به عنوان یک‌ دژ نظامی و آسیب‌ناپذیر نیاز سربازان اسلام را تأمین می‌کند و آنان را به مبانی عقیدتی و تربیتی اسلام، به اصول و روش‌های مبارزه علیه نظام‌های کفر و شرک آشنا می‌سازد.
- قبول قطعنامه از طرف جمهوری اسلامی به معنای حل مسئله جنگ نیست. جوانان عزیز خود را برای یک مبارزه علمی و عملی بزرگ تا رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی آماده کنند.
امام بزرگوار با پذیرش قطعنامه به جنگ نیابتی آمریکا و رژیم صهیونیستی و نوکران آنها در منطقه پایان داد و از همان روزهای اول، پایه‌های یک جنگ نیابتی علیه استکبار جهانی را شکل داد که بعدها به شکل‌گیری مقاومت در منطقه منجر شد و آثار و نتایج آن را دیدیم.
امام(ره) با بیان این جمله عاشورایی در آن روزها با استکبار جهانی، یک جنگ جدید را اعلام کرد که حمایت همه آزادیخواهان جنگ را در پی داشت و آن جمله این بود که: «اگر بندبند استخوان‌هایمان را جدا سازند،‌ اگر سرمان را بالای دار ببرند، اگر زنده‌زنده در شعله‌های آتش ما را بسوزانند، ‌اگر زن و فرزندمان را جلوی دیدگانمان به اسارت و غارت ببرند، هرگز امان‌نامه کفر و شرک را امضا نمی‌کنیم.»
امام(ره) در ۲۹ تیرماه ۶۷، قطعنامه را پذیرفت. طولی نکشید صدام به کویت حمله کرد و معادلات قدرت در منطقه به هم ریخت. او بلایی بر سر حامیانش آورد که از عجایب تاریخ معاصر است. صدام با همان بلا به دار مکافات آویخته شد؛ بدون این که کمترین هزینه به ارتش و سپاه و ملت ایران تحمیل کند.
امام(ره) ۲۹ تیرماه ۶۷ قطعنامه را پذیرفت، هشت ماه پس از پذیرش قطعنامه در پاسخ به کسانی که ثمره خون‌ها، شهادت‌ها، ایثارها و دستاوردهای دفاع مقدس را زیر سؤال بردند و از منافقین و لیبرال‌ها خط می‌گرفتند، پاسخ فرمودند. البته امام(ره) در همان قطعنامه این جماعت را خطاب قرار دادند و فرمودند؛ این‌ها از عوالم غیب و از فلسفه شهادت بی‌خبرند و همانجا دو دستاورد بزرگ را یادآور شدند:
الف- خون شهیدان، انقلاب و اسلام را بیمه کرده است.
ب- خون شهدا تا ابد درس مقاومت به جهانیان داده است.
امام در پیام منشور روحانیت در پاسخ به یاوه‌های منافقین و لیبرال‌ها، استراتژی نظام و رسالت حوزه‌های علمیه را تعیین و در ضمن این پیام، فهرست جالبی از دستاوردهای دفاع مقدس را به شرح زیر بیان می‌فرمایند که شنیدنی است: ۱- ما در جنگ، انقلاب اسلامی را به جهان صادر کردیم.
۲- ما در جنگ، پرده تزویر را از چهره جهانخواران کنار زدیم.
۳- ما در جنگ، دوستان و دشمنان انقلاب را شناختیم.
۴- ما در جنگ، ریشه‌های انقلاب را با دفع تجاوز و اثبات صلابت اسلام محکم کردیم.
۵- ما در جنگ، موفق شدیم مظلومیت ملت ایران و ستم متجاوزان را اثبات نماییم.
۶- ما در جنگ به این نتیجه رسیدیم باید روی پای خود بایستیم، به احدی جز خدا تکیه نکنیم.
۷- ما توانستیم در جنگ حس برادری و وطن‌دوستی را در نهاد یک‌یک مردمان بارور کنیم.
۸- سردمداران نظام فاسد به واسطه دفاع مقدس در مقابل اسلام احساس ذلت کردند.
۹- در جنگ بود که صنایع نظامی ما رشد کرد.
۱۰- روح اسلام انقلابی در پرتو جنگ در ملت ما تحقق و استمرار یافت.
۱۱- ما در جنگ شعارهایمان را در عمل محک زدیم.
۱۲- صدای اسلام‌خواهی در جهان از جنگ هشت‌ساله ماست.
درباره هر یک از این دستاوردها می‌توان ساعت‌ها بحث کرد و کتاب‌ها نوشت. امروز بیش از ۳۲ سال است از پایان جنگ تحمیلی می‌گذرد. تمامی کفر و شرک جهانی در برابر ملت مظلوم ما صف کشیده‌اند. ظالمانه‌ترین تحریم‌ها را علیه ملت دارند تحمیل می‌کنند، اما هر چه بیشتر خصومت‌ورزی می‌کنند، کمتر نتیجه می‌گیرند.
۴۰ سال پیش که استکبار جهانی تصمیم گرفت یک جنگ سخت نیابتی را به ملت ایران تحمیل کند، ارتش ما به دلیل انقلاب اسلامی و جنایات سران ارتش در به گلوله بستن مردم در تظاهرات سال‌های ۵۶ و ۵۷ از هم پاشیده بود. دولت موقت در حالی که صدام ۱۲ لشکر و ده‌ها تیپ پیاده را در مرزهای ایران برای حمله تجهیز می‌کرد و نیروهای ذخیره را احضار کرده بود، سربازی را از ۲۴ ماه به ۱۸ ماه کاهش داد و در فکر پس دادن هواپیماهای F-16 به آمریکا بود، به همین دلیل دشمن طمع تجاوز به خاک‌مقدس ایران کرد، اما امروز به برکت هوشیاری و هوشمندی فرماندهی کل قوا در تجهیز کمی و کیفی نیروهای مسلح به قدرتی دست یافته‌ایم که در اصطلاح نظامی به آن «قدرت بازدارندگی» می‌گویند. ما سال‌هاست از این مرحله نیز عبور کرده‌ایم و به مرتبت «قدرت اقدام پیش‌دستانه» رسیدیم. این قدرت را در جنگ نیابتی ۳۲روزه حزب‌الله با رژیم صهیونیستی تست کردیم. امروز آمریکا، اروپا و همه همدستان منطقه‌ای آن‌ها علیه ملت ایران به همه چیز فکر می‌کنند، جز «ماجراجویی نظامی»! چون به قول شهید سلیمانی می‌دانند در همان دقایق اولیه نبرد همه امکانات آنها در منطقه نابود می‌شود و از همه مهم‌تر از رژیم صهیونیستی اثری باقی نخواهد ماند. این یک حقیقت روشن است که ماشین جنگی آمریکا را در منطقه زمین‌گیر کرده و بیرون رفتن از غرب آسیا را در دستور کار خود قرار داده است.
امروز ایران به پایه‌ای از قدرت رسیده است که یکی از پنج قدرت غیر هسته‌ای جهان است. آن چه در ذهن هر متجاوزی علیه ملت ایران وجود دارد، این است که مهم نیست در نبرد با ملت ایران چه ضربه‌ای وارد می‌کنیم، چون هشت سال دفاع مقدس ملت ایران نشان داد آماده هر هزینه‌ای است، مهم آن است که «چه ضربه‌ای می‌خورند!»
امروز ده‌ها شهر زیرزمینی موشکی و هزاران پهپاد پیشرفته و انبوه تجهیزات نظامی روی زمین، هوا و دریا در آماده‌باش صد درصد هستند تا در همان دقایق اولیه نبرد، پاسخ پشیمان‌کننده به متجاوز بدهند که در تاریخ جنگ‌های جهان بی‌سابقه باشد. همین ذهنیت دشمن باعث شده امنیت ملت ایران تضمین شود و این بزرگ‌ترین دستاورد هشت سال دفاع مقدس و بیمه‌ شدن خاک عزیز ملت ایران است.
فقط خدا می‌داند، اگر قدرت «بازدارندگی» و قدرت «اقدام پیش‌دستانه» ارتش اسلام در منطقه نبود، چه فاجعه‌ای در ایران و غرب آسیا و حتی در جهان  به واسطه شکل‌گیری دولت داعش رخ می‌داد. نیروهای مسلح ما خاکریزهای دفاعی خود را فراتر از مرزها پشت خطوط مرزی دشمن برده‌اند و اجازه نفس کشیدن به آنها نمی‌دهند.
سال‌ها طول خواهد کشید تا استراتژیست‌های نظامی جهان بفهمند که سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی چگونه توانست یک ارتش نیرومند از بین‌الملل اسلام پدید آورد و در کمترین زمان ممکن سر افعی داعش را که از آستین استعمار و استکبار جهانی بیرون آمده بود، در سوریه، عراق و لبنان با سنگ مقاومت در هم بکوبد.
سال‌ها طول خواهد کشید تا دنیا بفهمد امام(ره) چگونه کشور را از اشغال دشمن رها کرد و متجاوز را در خاک دشمن به دست همان کسانی که او را تجهیز به تجاوز کرده بودند، به دار مکافات کشد. سال‌ها طول خواهد کشید آمریکا بفهمد که چطور مقام معظم رهبری با دست خالی با کمترین هزینه، کشور را به سلاح‌هایی مجهز کند و خواب خوش را از دشمنان اسلام و ایران برباید. آگاهان جهان می‌دانند غرب و آمریکا به علامت تسلیم، بیرق مذاکره را از دست نمی‌دهند. چند ابله در داخل و با عنوان خطر جنگ فکر می‌کنند، می‌توانند مردم را بترسانند. خطر جنگ سال‌هاست از کشور رخت بربسته است. اگر هم وجود داشته باشد، آن را باید در وادی دشمن سراغ گرفت. دشمن است که باید فکری برای خود کند که از داخل و خارج مرزهای خود مورد تهدید است. این دستاورد غیبی دفاع مقدس را فقط استراتژیست‌های نظامی نکته‌بین جهان می‌دانند.»


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا

آخرین اخبار

اعلام آخرین وضعیت کنکور ۱۴۰۰
ابراهیم خدایی گفت: داوطلبان نظام قدیم یک سال فرصت دارند که خود را براساس تغییرات جدید برای کنکور ۱۴۰۰ آماده کنند.
فروش 70 میلیارد تومان اوراق بدهی دولت
پیرو اطلاعیه روز سه‌شنبه 29 مهرماه 1399 در مورد برگزاری حراج اوراق بدهی دولتی به اطلاع می‌رساند، در برگزاری بیست ودومین مرحله از این حراج، بانک ها و سایر موسسات مالی غیربانکی هیچ سفارشی در سامانه‌های بازار بین‌بانکی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ثبت نکردند.
پیروزی تیم‌های سامپدوریا و بولونیا در کوپا ایتالیا
در رقابت‌های فوتبال کوپا ایتالیا، سامپدوریا سالرنیتانا رفت و با یک گل پیروز شد و راهی مرحله بعد شد.
وخامت اوضاع اقتصادی امارات|کاهش 70 درصدی پروازهای فرودگاه دبی
پیامدهای شدید اقتصادی بحران کرونا در سال جاری، موجب کاهش قابل ملاحظه مسافرت‌های تجاری به مقصد دبی شده است.
پرونده محرومیت آل کثیر به کجا رسید؟
امیرساعد وکیل، مشاور حقوقی باشگاه پرسپولیس آخرین وضعیت پرونده عیسی آل کثیر را تشریح کرد.
تعویق 6 ماهه جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده بدهی انگلیس به ایران
منابع رسانه‌ای در انگلیس از به تعویق افتادن دادگاه رسیدگی به شکایت وزارت دفاع ایران از وزارت دفاع انگلیس بابت بدهی مربوط به لغو یک قرارداد نظامی خبر دادند.
پیگیری تمرینات شهرخودرو پس از یک روز استراحت
تمرینات تیم فوتبال شهرخودرو پس از یک روز استراحت امروز در دو نوبت صبح و عصر در مشهد پیگیری شد.
تاکید اسیر فلسطینی بر ادامه اعتصاب غذا تا تحقق حقوق مشروعش
ماهر الاخرس اسیر فلسطینی با وجود وخامت شدید شرایط جسمانی پس از بیش از سه ماه از اعتصاب غذا بر ادامه آن تاکید کرد.
دروازه‌بان ایرانی در تیم منتخب هفته لیگ برتر پرتغال+ عکس
امیر عابدزاده دروازه‌بان ملی‌پوش و ایرانی ماریتیمو در تیم منتخب هفته پنجم لیگ برتر پرتغال قرار گرفت.
الجعفری : آمریکا و اروپا به تروریسم اقتصادی علیه سوریه ادامه می‌دهد
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل از ادامه تروریسم اقتصادی آمریکا و اروپا علیه ملت این کشور خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۲۸ نماد بورسی متوقف شدند
از میان نمادهای بورسی، ۲۸ نماد بورسی تا تاریخ ۳۰ مهر ماه به دلایل مختلف از جمله تعلیق نماد معاملاتی، برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده، افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف و... متوقف شدند.
نتایج طرح برق مجانی تا دو ماه دیگر مشخص می شود
وزیر نیرو با اشاره به همکاری فوق‌العاده دولت با طرح برق امید گفت: انتظار می‌رود طی دو ماه آینده بتوانیم گزارش کمی و مبتنی بر ارقام از نتایج حاصل شده و تغییر رفتار مردم ارایه دهیم.
بی‌توجهی برخی به دین به معنای سکولار شدن آن‌ها نیست
به نظر می‌رسد اشکال اساسی که در نسبت میان متفکرین ما و سکولاریسم وجود دارد خوانش فلسفی‌ از این پدیده است که به درستی در سطح جامعه تبیین نشده است.
۹ نکته طراحی سربرگ حرفه‌ای
در وهله‌ی اول بروکراسی و نظم سازمانی شما در نظر مخاطب جلوه می‌کند بنابراین طراحی سربرگ حرفه‌ای می‌تواند یکی از مهمترین مقوله‌ها برای نشان دادن نظم و تقویت روابط بین مجموعه‌ی شما و دیگر شرکت‌ها باشد.
لیست قیمت اتصالات گالوانیزه چینی
اتصالات یکی از مهم‌ترین تاسیساتی است که در لوله کشی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این اتصالات یکی از پر کاربردترین انواع اتصالات در بازار می‌باشد.
تکلیف سهام عدالت متوفیان چه شد؟
روش‌های مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با بیماری
منافقین کدام خلبان ایرانی را خفه کردند و به شهادت رساندند؟
صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه 5 آبان ماه
آیا ویروس کرونا خطرناک‌تر شده است؟
گوشت و مرغ در دولت روحانی چقدر گران شده است؟ +نمودار
افشاگری تکان‌دهنده یک کارمند بلندپایه فیس‌بوک
صفحه نخست روزنامه‌های شنبه 3 آبان ماه
چرا دوباره کار به پشت بلندگو کشید؟
چرا لاکچری‌بازی؟