افتتاح ۲۵۰ پروژه وزارت نیرو تا پایان سال-تلاش برای به حداقل رساندن خسارات جنگ اقتصادی

10:46 ۴۰ روز و ۳ ساعت پیش ایسنا 185 0
افتتاح ۲۵۰ پروژه وزارت نیرو تا پایان سال-تلاش برای به حداقل رساندن خسارات جنگ اقتصادی

وزیر نیرو با بیان اینکه خود و همکارانم را موظف کرده ام تا پایان سال ۲۵۰ پروژه را در کشور در شرایط تحریم به افتتاح برسانند، گفت: به لحاظ اقتصادی فشار سنگینی بر کشور و مردم وارد است و همه در تلاش هستیم با استقامت و فعالیت بیشتر، کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری خسارات جنگ را به حداقل برسانیم و دشمن را به شکست وا داریم.

ایسنا

رضا اردکانیان یکشنبه ۳۰ شهریورماه در آیین افتتاح سد نعمت آباد شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: از توفیقات و خوشبختی ها و نتیجه دعای خیر والدین بنده و همکارانم است که در این ایام توفیق خدمت رسانی به هموطنانمان را داریم و تردید ندارم آیندگان از این روزهایی که بر مردم ایران می گذرد، بسیار خواهند گفت و خواهند نوشت.
وی افزود: در حال حاضر در میدان جنگ قرار داریم و مثل هر صحنه جنگی عِده و عُده خیلی مهم است و تعداد مرزداران و همبستگی آنها و تجهیزاتشان فوق العاده اهمیت دارد و این عده و عده نشان می دهد که مرزها حفظ یا منجر به شکست می شود.
اردکانیان خاطرنشان کرد: امروز جنگ ما در حوزه اقتصاد و روح و روان جامعه است و به همان اندازه که ۴۰ سال پیش در دوران دفاع مقدس در آن میدان پایمردی ها تعیین کننده بود و ما تا آینده از این پایمردی ها خواهیم شنید، امروز هم در صحنه جنگ اقتصادی و روانی عملکرد ما ثبت و ضبط خواهد شد.
وی ادامه داد: به لحاظ اقتصادی فشار سنگینی بر کشور و مردم وارد است و همه در تلاش هستیم با استقامت و فعالیت بیشتر، کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری خسارات جنگ را به حداقل برسانیم و دشمن را به شکست وا داریم.
وزیر نیرو مطرح کرد: در جنگ روانی هم تاب آوری جامعه ما بسیار حائز اهمیت است به طوریکه همه کسانی که در این صحنه فعال هستند عمل و رفتارشان ثبت و ضبط خواهد شد اما من اگر خودم را در سال های بعد قرار دهم و مواجه با این سوال که در این سال ها کدام گروه نقش و تأثیر اصلی در راهبری بیشتری داشتند و انگشت اشاره ما به سمت تریبون داران است، همه کسانی که این روزها تریبونی در اختیار دارند، از بنده گرفته تا مسئول رسانه همه کسانی که مستقیم و غیرمستقیم با اصلی ترین صحنه جنگ که روح و رکان است، ارتباط دارند.
وی تصریح کرد: دشمنان می خواهند تاب آوری مردم ما را کاهش دهند تا برنامه های خود را بعد از آن به اجرا درآورند بنابراین وظیفه کسانی که مستقیم و غیرمستقیم با روح و روان مردم سروکار دارند، در تاریخ ثبت خواهد شد و هدف اصلی ما در تمام عرصه ها افزایش رضایتمندی در مردم است.
وی با بیان اینکه بنده به عنوان مسئول اجرایی خود و همکارانم را موظف کردم تا پایان سال ۲۵۰ پروژه را در کشور در شرایط تحریم به افتتاح برسانند، گفت: ‌امروز ما این توفیق را داریم در هفته ۲۱ ام پویش #هرهفته_الف_ب_ایران مهمان هموطنان در استان همدان باشیم تا افتتاح همزمان آبرسانی به ۴۰۰ روستای کشور در ۲۰ استان در مرکز همدان را داشته باشیم.
۱۸۱ هزار مشترک خانگی همدان کم مصرف هستند اردکانیان با بیان اینکه نتیجه تلاش صنعت آب و برق استان به ثمر رسیدن این طرح ها است، خاطرنشان کرد: سد نعمت آباد اسدآباد با بهره مندی از نعمت آب و آبادی این منطقه با حجم مخزن بیش از چهار میلیون مترمکعب آبیاری منظم و مطمئن حدود ۴۵۰ هکتار از اراضی خواهد شد. این سد ۴۶امین سد مخزنی است که در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسیده البته ۱۹۰ امین سد در دست بهره برداری است.
وی در ادامه مطرح کرد: در حوزه برق امروز دو پست ۶۳ و ۲۰۰ کیلوولت و همچنین یک پروژه افزایش ظرفیت به بهره برداری رسید و به مناسبت این روز و این سفر عملیات اجرایی خط انتقال خرم آباد به ملایر با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان آغاز می شود.
وزیر نیرو اظهار کرد: ما بسیار خوشبختیم همدانی ها در مصرف انرژی به شکل مناسبی عمل می کنند و با موفقیت از تابستان عبور کردیم و به شکرانه این کار پیشنهادی به دولت بردیم که تصویب شد و بر اساس این طرح که از ماه آینده عملی خواهد شد، مشترکان کم مصرف ما که از الگوی مصرف کمتر بوده اند، رایگان خواهد شد.
وی ادامه داد: از ۶۰۰ هزار مشترک خانگی همدان ۱۸۱ هزار مشترک کم مصرف و اندکی بیش از ۳۰ درصد نزدیک به ۳۷۰ هزار مشترک هم به تعبیر این طرح خوش مصرف و جزء گروهی هستند که رعایت می کنند. گروه معدودی هم پرمصرف ۸.۴ هستند که امیدواریم رفتار مصرفی خود را اصلاح کنند و هدف ما از این طرح کاهش مصرف خانگی است و به منظور اینکه در زمان اوج سود صنعت برق نیازمند سرمایه گذاری سنگین برای احداث نیروگاه ها به منظور عبور از اوج بار نباشیم و و سود دوم کشور این باشد به همان صورت که در بخش خانگی در مصرف انرژی صرفه جویی می شود، این میزان در بخش تولید کشور به کار گرفته شود.
وی یادآور شد: امروز به مناسبت این سفر آبرسانی به ۳۰ روستای استان همدان در شهرستان های همدان با جمعیت تحت پوشش ۲۶ هزار نفر رسماً افتتاح می شود و از جمله توفیقات خدمتگزاران مردم در دولت این است که با احتساب جمعیت هایی که امروز در استان همدان افتتاح خواهد شد در سال ۹۹ در مجموع ۴۸۹ روستای کشور تاکنون با جمعیت ۳۱۵ هزار نفر در ۲۲ استان به شبکه آب سالم و پایدار متصل شدند و کل جمعیت روستایی که در دولت تدبیر و امید به شبکه آب سالم متصل شدند به هشت میلیون و ۱۰۰ هزار نفر می رسد که رکورد بسیار ارزشمندی است.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

نبود حریف تمرینی مشکل جودوکاران نابینا و کم بینا برای برگزاری اردوها
سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان و کم بینایان گفت: با توجه به این که قرار بود از آبان ماه اردوی جودوکاران پارالمپیکی در کیش برگزار شود، اما نبود حریف تمرینی شرایط را برای برگزاری اردوها سخت کرده است.
گزینه مدنظر سران سیتی برای جانشینی گواردیولا مشخص شد
گفته می شود مسوولان منچسترسیتی به دنبال جانشینی ژولین ناگلزمن به جای پپ گواردیولا هستند.
مصدومیت مدافع لیورپول جدی است- خروج فابینیو از فهرست برزیل
مصدومیت فابینیو در بازی برابر میتیلند دانمارک جدی است و این بازیکن از فهرست تیته برای بازی‌های انتخابی جام جهانی کنار گذاشته شد.
حمله ژسوس به بارسلونا
سرمربی بنفیکا اعلام کرد بارسای کنونی هیچ چیز ندارد.
بازگشت حاشیه سازان به تیم ملی انگلیس
گرت ساوت گیت دو بازیکن خاطی تیم ملی فوتبال انگلیس را به تیم ملی این کشور دعوت خواهد کرد.
بهروان: امسال تماشاگران نمی‌توانند وارد ورزشگاه شوند- جلوی افزایش قرارداد بازیکنان گرفته می‌شود
مشاور سازمان لیگ فوتبال گفت: در کمیته صدور مجوز حرفه‌ای به شدت افزایش ناگهانی قراردادها بازیکنان را رصد و ارزیابی می‌کنیم و جلوی آن گرفته خواهد شد.
ویسی از پیکان جدا شد
سرمربی‌ تیم فوتبال پیکان به خاطر اختلاف نظر با مدیرعامل این باشگاه از جمع پیکانی‌ها جدا شد.
حمایت مجدد پارلمان عربی از حل بحران لیبی- درخواست بقای السراج تا انتخاب جانشین
پارلمان عربی بار دیگر حمایت خود را از دستیابی به راه حل سیاسی بحران لیبی به گونه ای که حاکمیت و تمامیت ارضی کشور حفظ و مداخلات خارجی در امور آن پایان یابد، اعلام کرد.
دفتر ریاست جمهوری الجزایر: حال تبون خوب است
نهاد ریاست جمهوری الجزایر در بیانیه ای ضمن اعلام سلامت جسمی عبدالحمید تبون اعلام کرد، تیم پزشکی همراه رئیس جمهوری در آلمان نسبت به نتایج آزمایشات وی خوش بین است.
روسیه: تمایلی به پذیرش معاهده منع تسلیحات هسته ای نداریم
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهار کرد، این کشور تمایلی به امضا و تصویب معاهده منع تسلیحات هسته ای با توجه به اینکه این سند دربر دارنده ریسک هایی برای مساله عدم اشاعه تسلیحات هسته ای است، ندارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۱۰ توصیه جدی برای گریز از کرونا
اگر مرگ دست کم یک‌هزارم مردم کشور بر اثر کرونا کافی نیست تا آن عده از هموطنان بی ماسک‌مان را متقاعد کند که باید ماسک بزنند و موارد بهداشتی را رعایت کند، واقعاً به این جماعت عجیب و غریب دیگر چه می‌توان گفت و آیا زمان برخورد جدی با اینان که جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند، نرسیده است؟
جنجالی به اسم تشویش اذهان عمومی!
شبه‌جزیره‌ای که در اعلام استقلالش با شکست سنگینی مواجه شده، حالا دست به رفتارهای عجیبی هم می‌زند و صدایی را که از آنها انتقاد می‌کند، خاموش می‌کند؛ خاموشی‌ای عجیب که اسمش را هم «تشویش اذهان عمومی» گذاشته‌اند! ‌تازه‌ترین شاهکاری که فدراسیون باقی‌مانده از مهدی تاج و علی کفاشیان رقم زده، محرومیت سعید آذری، مدیرعامل کنونی باشگاه فولاد خوزستان، از هرگونه فعالیت فوتبالی تا اطلاع ثانوی است. جرم؟ انتقاد از مسئولان فدراسیون فوتبال!
اخراج ١٤٠٠٠ نفر در غول نفتی اکسون
شرکت اکسون موبیل در راستای بازبینی فعالیتهایش ممکن است نیروی کار جهانی خود شامل کارمندان دفتری در آمریکا را حدود ۱۵ درصد معادل ١٤ هزار نفر کاهش دهد.
صادرات سیگار تقریبا ۲ برابر شد
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تولید سیگار در نیمه اول امسال پنج درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته، اما صادرات این محصول با افزایش ۹۷.۲ درصدی مواجه بوده است.
قهرمانی در المپیک با درد آپاندیس- شناگر نوجوان از تخت بیمارستان روی سکو رفت
شناگر ۱۷ ساله آمریکایی با یک اراده قوی توانست در بازی های المپیک ۱۹۶۴ خود را از تخت بیمارستان به سکوی قهرمانی برساند.
کویت به شایعه نارضایتی از عدم افزایش تولید نفت واکنش نشان داد
قیمت نفت برنت به ۳۷ دلار سقوط کرد
اخراج ١٤٠٠٠ نفر در غول نفتی اکسون
شورش اعضای اوپک علیه تمدید کاهش تولید نفت
طرح پنجره واحد واردات کالا را تسهیل می‌کند-در زمستان گاز خانگی قطع نخواهد شد
رودخانه کرج در خطر مرگ
از افزایش کیفیت آب تهران تا روشنایی جزیره قشم
مصرف آب شرب تهرانی ها به ۱.۲ میلیارد متر مکعب رسیده است
سرمایه‌گذاری ۱۹۵۰۰ میلیارد تومانی در بخش‌های آب و برق تهران
ظرفیت نیروگاه‌های کشور به ۸۴۵۰۰ مگاوات رسید