یادی از شهید حمید مرادی

10:18 ۳۱ روز و ۱۵ ساعت پیش ایسنا 423 0
یادی از شهید حمید مرادی

شهید حمید مرادی، یکم خرداد ۱۳۴۸، در روستای پیرکه از توابع شهرستان الشتر به دنیا آمد و به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت.

ایسنا

در بخشی از وصیت‌نامه شهید حمید مرادی آمده است: بسم‌الله الرحمن الرحیم شهادت هدیه‌ای است گران‌بها از جانب خداوند تبارک‌وتعالی برای بندگان خالص خود، که نصیب هرکسی نمی‌شود انسان باید در راهی سیر کند که سعادتش در آن خط باشد و به الله سوگند من سعادت خویش را نمی‌یابم مگر در پیمودن خط خونین اباعبدالله الحسین (ع) که راه تمامی شهدای انقلاب اسلامی است.
 جهاد درراه خدا گذشتن از علائق نفسانی و حسین وارشدن و حسین گونه شدن است و ببین کجایی و چکار می‌کنی.
آنچه گذشت هیچ است آنچه خواهد آمدکو؟ و چه می‌دانیم که چه خواهد آمد؟ پس من هستم و اکنون من هستم و اکنون پس برخیزم و به فکر خویش باشم (الیوم العمل بالحساب و علی‌الحساب بلا عمل) امروز میدان کاروفردا بازار مزداست امروز عمل است بدون حساب و فرداحساب است بدون عمل.
ای دوستان عزیز آنگاه‌که محیط را از همه انسان‌ها خالی می‌بینید دمی لحظه‌ای از همه‌جا قطع‌نظر کنید و همه احساسات خود را کنار بگذارید.
و از همه‌جا ببرید وبسوی خویشتن برگردید و در غلاف وجود خود فروروید و به‌وقت بنگرید که گذشته‌ها رفته و آینده‌ام مجهول‌الحال است با خود زمزمه کنید که چه خواهیم شد و تاکی حیات خواهیم داشت و عاقبت چه مرض و حادثه‌ای به سراغم خواهد آمد و بالاخره چه روزی و با چه تدبیری این قفس تن خواهد شکست و مرغ محبوس روح پرواز خواهد کرد.
چه آنکه این مطلب قطعاً مورد شک نیست و بالاخره شدنی است که آیا به کجاوچگونه خواهم رفت و اما شما ای پدرومادرم بدانید و مطمئن باشید من امروز درراه جاودانه‌ام گام نهادم که انتهای آن ان شاءالله حکومت مستضعفین جهان است بارها پیش خودم زمزمه نمودم که شما برای من زحمت بسیار کشیدید و من هم در آخر نتوانستم زحمات شمارا جبران کنم در حق شما خیلی کوتاهی کردم و دین خود را نسبت به شما به‌طور صحیح ادا نکردم ولی میدانم که قطعاً به مکانی خواهم رفت که تا نفوس تکمیل و روان‌ها تطهیر نباشد کسی نمی‌تواند به این منزلگه دسترسی پیدا کند.
پس چه‌بهتر که این زندگی و دنیای رقت بارو پررنج و شکنجه زا موجب غرق در گناه و معصیت رازها و به‌سوی او تنها عاشق مؤمن شتافته یک حرکت و یک سفر آن موقعی معنی و مفهوم پیدا می‌کند که مقصد واقعی در انتظار باشد.
زیرا مقصد است که به حرکت و تکاپو معنی و مفهوم می‌دهد همان‌طوری که علی (علیه‌السلام) می‌فرماید: دنیا خانه عبور و آخرت خانه اقامت است.
آخرت است که به دنیا معنی می‌دهد برادرم دنیا جای کار و عمل است و آخرت مکان نتیجه‌گیری و حساب پس دادن.
همه این‌ها به یک‌طرف لحظه بعد از مرگ را به خاطر آور که دیگر یارای هیچ نداری و تنها اعمالت، گواهت و سعادت کردارت، پس چه خوب قبل ازآنچه مرگ تو را دریابد و هیچ کاری از تو برنیاید به خویشتن بازگردی و خود را در ترازوی خویش ببینی و به خودگرایی.
 وای برمن والله که تمام عمرم بی‌حاصل و تمام عمرم غرق در گناه و تمام عمرم در پوچی و بیهودگی.
 بله بر کوله‌بارت که بر خود بسته‌ای نظر کن.
و ببین چه دادی برای جواب هیچ، تمام عمر در پوچی در پی هواهای نفسانی و شناور در اشتباه، وقتی به گذشته‌ای نه‌چندان دور نظر می‌کنی بسان رهاشده در ظلمت که در انتظار باریک نوری است تا راهی یابد، ولی نور از او دور است که دیگر هیچ اشتباهی نجاتی ندارد و یا شناوری دردریای بیکران که هیچ امیدی رهایی ندارد.
آیا به انتظار مرگ می‌نشینی تا تو را دریابد.
هرگز، برادرم ببیندیش شما مرا می‌بخشید از شما می‌خواهم برایم طلب آمرزش کنید.
 مادرم بدان که انسان تنها در مقابل مرگ تسلیم است و هیچ کاری از او برنمی‌آید پس چه بهترکه این مرگ درراه عشق، درراه آن‌کسی باشد که انسان او را می‌پرستد و به‌صورت شهادت انسان ملقب بشود که بزرگ‌ترین نام‌های شهادت حد نهایی تکامل انسان است بعد از شهادتم افتخارنما که فرزندی درراه اسلام و خدا هدیه کرده.
مبادا در دنیا دل به هوای نفسانی بسته و پیوستگی خود را به این انقلاب و اسلام جدا و دور سازید.
برادرانم تقوا را فراموش نکنید اگر باتقوا باشید در این برهه از زندگی پیروزید و قطعاً هم از روی اراده بر هوای نفس خود مسلطید. سعی کنید هر عملی که انجام می‌دهید فقط خالص برای خدا باشد. کار برای خدا ارزش بسیار دارد.
در خاتمه برایم از تمام اقوام دوستان حلالیت بطلبید شهید خمید مرادی ۳۱ مرداد ۱۳۶۶، با سمت فرمانده گردان کمیل در ماووت عراق براثر اصابت گلوله به شهادت رسید.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

سینما و تئاتر
سینما و تئاتر

آخرین اخبار

مجمع انتخاباتی فدراسیون شطرنج به دلیل شیوع کرونا لغو شد
طبق آخرین اطلاعیه از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، انتخابات فدراسیون شطرنج تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.
صعود نیش به یک چهارم با درخشش سعادت
تیم والیبال نیش صربستان با درخشش ستاره جوان و ایرانی خود، راهی مرحله یک‌ چهارم نهایی جام حذفی این کشور شد.
شکست الدحیل برابر السد با حضور رضاییان
تیم الدحیل در دیدار عقب افتاده هفته سوم لیگ ستارگان قطر برای السد تن به شکست داد.
نظری: ارقام قرارداد برخی بازیکنان استقلال باعث تعجب خودشان هم شده بود
عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال می‌گوید برخی ارقامی که مدیرعامل وقت استقلال به بازیکنان گفته بود، حتی تعجب این بازیکنان را هم به دنبال داشته است.
نامه پرسپولیس به الریان: با شجاع خلیل‌زاده قرارداد ببندید شکایت می‌کنیم
باشگاه پرسپولیس با ارسال نامه‌ای به باشگاه الریان قطر به این باشگاه نسبت به مذاکره با شجاع خلیل‌زاده هشدار داد.
الریان مقصد شجاع خلیل‌زاده؟
روزنامه قطری اعلام کرد که شجاع خلیل زاده با الریان به توافق نهایی رسید و وارد قطر شد.
مهلت ۱۰ روزه ایران برای پاسخ به فیفا- احتمال برگزاری انتخابات در زمستان
رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال می‌گوید این فدراسیون از زمان دریافت پاسخ فیفا درباره اساسنامه اصلاحی به مدت ۱۰ روز مهلت دارد تا پاسخ این نهاد را بدهد.
شجاع خلیل‌زاده راهی قطر شد
مدافع فصل گذشته تیم فوتبال پرسپولیس برای مذاکره با یک تیم قطری به این کشور سفر کرده است.
ترکیه: در اعزام نیرو به قره‌باغ در صورت درخواست باکو تعلل نخواهیم کرد
معاون رئیس‌جمهوری ترکیه اظهار کرد: ترکیه در اعزام نیروهای نظامی به منطقه قره‌باغ در صورت درخواست مناسبی از سوی جمهوری آذربایجان تعلل نخواهد کرد.
ترامپ: نمی‌توان اجازه داد ˮکامالا هریسˮ بانوی اول آمریکا شود
رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر به اولین زن رنگین‌پوستی که نامزد معاونت ریاست‌جمهوری آمریکا شده است، تاخت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

لپ تاپ ˮهانتر بایدنˮ برای پدرش یک فاجعه است
رئیس جمهور آمریکا در واکنش به گزارش‌ها در زمینه فساد پسر «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ ، آن را یک فاجعه برای رقیب خود خواند.
کمپین «آقا برای خانم» چیست؟
بعضی مردها همسران خود را می‌زنند، به آنان بی‌احترامی می‌کنند یا به آنان استقلال اقتصادی نمی‌دهند، منابع مالی آنان را کنترل می‌کنند و اجازه رفت و آمد آزادانه به آنان نمی‌دهند.
فارسی صحبت کردن اردوغان در مجلس این کشور+ فیلم
رجب طیب اردوغان ، دوازدهمین رئیس جمهور کشور ترکیه و رهبر حزب عدالت و توسعه ترکیه بوده که با بیش از ۵۰ درصد آرای مردم به این سمت برگزیده شده است.
آنچه بر ریال گذشت
متغیرهای متعددی در سالهای اخیر باعث به عقب رانده شدن ارزش ریال شده اند. در این گزارش روند کاهش ارزش پول ملی طی سالهای بعد از پیروزی انقلاب و عوامل موثر بر آن بررسی شده و راهکارهای موجود برای تقویت آن نیز برشمرده شده است.
حوصله سرمایه گذاران طلا سر رفت!
نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد همچنان خوش بینی قوی به روند افزایشی طلا وجود دارد اما سرمایه گذاران در شرایطی که طلا در بازه محدودی حبس شده است، در حال از دست دادن علاقه به این فلز ارزشمند هستند.
شهادت «محمد کاظم کاظمی» آزاده و جانباز ۷۰ درصد
انتشار ۳۵۲ جلد کتاب با محوریت وصیتنامه، زندگی‌نامه و خاطرات شهدا در تهران
تسلیت درگذشت امیر سرتیپ دوم جانباز مصوری
روزشمار «کربلای ۵» رونمایی شد
روایت جنگ خانه به خانه در خرمشهر
ظرفیت راهیان نور در بحران کرونا  در خدمت به مردم قرار گرفت
شهادت یک جانباز ۷۰ درصد
فرهنگ ایثار و شهادت سرمایه اجتماعی کشور است
مادر شهید غلامرضا حیدری درگذشت
درس میوه‌خوری در اسارت