عادی‌سازی روابط، خیانت به مسجدالاقصی است - فلسطین از بحر تا نهر یکپارچه است

00:15 ۳۴ روز پیش ایسنا 458 0
عادی‌سازی روابط، خیانت به مسجدالاقصی است - فلسطین از بحر تا نهر یکپارچه است

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین توافق امارات و بحرین را دیکته‌های آمریکایی - صهیونیستی عنوان کرد و گفت‌: اجازه نفوذ دادن به اسرائیل برای رسیدن به خلیج فارس مساله خطرناکی است.

ایسنا

ناصر ابو شریف در گفت‌وگو با ایسنا درباره عادی‌سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی اظهار کرد: بدون شک این توافقات از سوی حاکمان امارات و بحرین خیانتی بزرگ و تسلیم در برابر دیکته‌های آمریکایی –صهیونیستی به منظور قرار دادن اسرائیل به عنوان جزئی از این منطقه است. 
وی افزود : اگر چه آن‌ها موفق به انجام این روابط شدند، اما این موضع ملت‌های آن ها در رابطه با اسرائیل نیست، مصر از سال 1979 میلادی اولین توافقنامه خیانت به فلسطین را امضا کرد اما تا به امروز ارتباط با ملت مصر همچنان رویای اسرائیل است، در رابطه با اردن نیز مساله همین است علیرغم اینکه اردن تقریبا 25 سال با اسرائیل توافق صلح امضاء کرده، اما برقراری روابط عادی با مردم اردن همچنان رویای صهیونیست ها است بنابراین ملت ها برقراری روابط با اسرائیل را نمی پذیرند.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران همچنین با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی تنها با چند سازمان دیکتاتوری رابطه برقرار کرده و ادعای دموکراسی می‌کنند، گفت: این نظام‌های دیکتاتوری به ملت‌های خود اجازه نمی‌دهند که موضع خود را در رابطه با چنین تصمیمات سرنوشت‌سازی بیان کنند. 
ابوشریف خاطرنشان کرد: بر اساس رهنمون‌های دینی بر این باوریم که هیچ پیروزی برای آنان محقق نخواهد شد، می‌دانیم این حکومت‌ها سال هاست برای تثبیت رژیم صهیونیستی در منطقه تلاش می کنند و اکنون این مساله آشکار شده است. 
وی با تاکید بر این که حقایق تاریخی، جغرافیایی، دینی و آیات قرآنی نشان می دهد که ما در نهایت پیروز خواهیم شد، اظهار کرد:  این حکام پذیرفته اند در زمره گروهی باشند که در زباله تاریخ قرار می گیرند، بر اساس نص صریح قرآن کریم طرح صهیونیستی شکست خواهد خورد و هرکس طرفدار این طرح است در زباله دان تاریخ ریخته خواهد شد.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران ابراز کرد: در حال حاضر آمریکا و رژیم صهیونیستی توانسته اند طرح خود را پیاده کنند، اما امارات یک کشور کوچک و بی اهمیت است که در مقابله با رژیم صهیونیستی نقش زیادی نداشته است بنابراین چه روابط برقرار کند چه نکند تنها حقایق را روشن  و بر ملا می کند. 
ابوشریف در ادامه بیان کرد: از سوی دیگر بحرین هم در مقابله با رژیم صهیونیستی وزنه ای به شمار نمی رفت و بی شک اجازه نفوذ دادن به اسرائیل برای رسیدن به خلیج فارس مساله خطرناکی است و به نظر من کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مانند امارات و بحرین نباید در بحرانی کردن روابط خود با ایران ماجراجویی کنند زیرا این مساله برای امنیت داخلی آن ها خطرناک است.
وی تاکید کرد : بی شک فلسطینی ها از این امر ناراضی هستند و آن را خیانت می دانند اما فلسطینی ها می دانند که ایجاد راه حل برای تشکیل دو دولت امری توهمی است و آن ها تسلیم اسرائیل نخواهد شد، این مساله موضع فلسطینی ها را یکپارچه خواهد کرد، همانطور که خداوند در قرآن می فرماید که چه بسا از امری بدتان بیاید اما در واقع به سود شماست.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران افزود: همانطور که تمام فلسطینی ها تاکید کردند این توافق خیانت به مساله فلسطین است، تمام عرب ها می دانند که رژیم صهیونیستی چگونه وارد فلسطین شد و چگونه کشورهای استکباری از آن ها حمایت کردند، هر مهاجری که می آمد به جای آن یک فلسطینی بیرون رانده می شد و یا در داخل خاک فلسطین کشته می شد ، هر فرد صهیونیستی که آمد به ضرر مردم فلسطین بود. اکنون مردم فلسطین در ارودگاه ها در وضعیت سختی زندگی می کنند درحالی که صهیونیست ها در سطح معیشتی بالایی زندگی می کنند، همه عرب ها این مساله را می دانند بنابراین عادی سازی روابط خیانت به دین و قومیت عربی و خیانت به ملت ها، مسائل ملی و به مسجد الاقصی است.  این امر به ضرر مساله فلسطین است. 
ابوشریف خاطرنشان کرد ‌: نیروهای عربی باید با رژیم صهیونیستی و حامیان آن ها مقابله می کردند اما متاسفانه پذیرفتند که جزئی از پروژه صهیونیستی-آمریکایی در منطقه باشند، اما حقایق تاریخی و جغرافیایی به آن ها ثابت خواهد کرد که شکست خورده هستند و به عنوان خیانتکار در حافظه تاریخ ثبت خواهند شد.
وی با اشاره به این که این تحولات فرصتی برای فلسطینی ها است که متحد شوند، گفت: متاسفانه ملت فلسطین به دلیل این پروژه ها متحد و یکپارچه نیست و بخشی از فلسطینی ها سیاست های برخی کشورهای عربی مانند امارات، بحرین و عربستان را درپیش گرفتند؛ کشورهایی که حتی به خودشان خیانت می کنند در حالی که رهبری فلسطین باید به سیاست قبلی خود بازگردد. مساله ما مساله آزادی ملی است و باید از اول شروع کنیم، مساله ما مساله سلطه گری و ایجاد راه حل برای دو کشور نیست، فلسطین از بحر تا نهر و از جنوب تا شمال یکپارچه است و رژیم صهیونیستی غده ای سرطانی است که باید ریشه کن شود. در نتیجه این فرصتی تاریخی است تا متحد شویم.
وی در پایان اظهار کرد:  اکنون فعالیت هایی برای متحد شدن فلسطینی ها در حال انجام است،  توافقات سازش مانند توافق اسلو باید لغو شود و همه مردم فلسطین برای مقابله با رژیم صهیونیستی باید متحد و یکپارچه شوند.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

روایتی دست اول از تیتراژنویسی محمدرضا شجریان
به‌تازگی عباس بهارلو، منتقد فیلم و پژوهشگر سینما، در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام، با ذکر مثال اشاره کرد که شجریان در سال ۵۰، خطاط تیتراژ فیلم‌ بود. شجریان یک سال قبلش رتبه ممتازی در خوشنویسی به دست آورده بود و هنوز با نام مستعار سیاوش بیدگانی به‌عنوان خواننده با رادیو همکاری می‌کرد.
از یاد می‌برم، از یاد می‌روم
از قمرالملوک تا تقوایی؛ خیل این مبتلایان به آلزایمر که سکوتَ مغزشان جهان را مخروبه کرده است.
کریم باقری خطاب به رسول‌پناه: استعفا بدهید، شما مدیری خوبی برای پرسپولیس نیستید
مربی تیم فوتبال پرسپولیس با انتشار پیامی از سرپرست این باشگاه خواست که استعفا کند.
مددی: مجبوریم با راهکار دیگری پول شفر را بپردازیم-اظهارات رسول‌پناه درباره دیاباته صحت ندارد
سرپرست باشگاه استقلال گفت: حساب شفر در یک کشور توسعه نیافته است و کار را سخت کرده است و مجبوریم به سراغ راهکار دیگری برویم.
رسول‌پناه استعفا داد
سرپرست باشگاه پرسپولیس از سمت خود کناره‌گیری کرد.
پیروانی: نباید به کادر فنی تهمت زد-صحبت‌های رسول‌پناه باعث تاسف و حیرت است
مدیر تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید کادر فنی و بازیکنان نباید مورد تهمت قرار بگیرند و الان زمان تقدیر از آنها است.
توافق سودان و اسرائیل بر سر عادی‌سازی روابط
رئیس‌جمهور آمریکا از توافق رژیم صهیونیستی و سودان برای عادی‌سازی روابط دیپلماتیک خبر داد.
دستگیری ۶ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی در بهمئی-۴ کشته
فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری ۶ نفر از عاملان اصلی نزاع بهمئی در کمتر از ۴۸ ساعت خبر داد و گفت: ۲ نفر از این افراد به ارتکاب قتل های ناشی از نزاع دسته جمعی اعتراف کردند.
کشته شدن 2 غیرنظامی یمن
حملات عربستان سعودی به غیرنظامیان در یمن ادامه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

لپ تاپ ˮهانتر بایدنˮ برای پدرش یک فاجعه است
رئیس جمهور آمریکا در واکنش به گزارش‌ها در زمینه فساد پسر «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ ، آن را یک فاجعه برای رقیب خود خواند.
کمپین «آقا برای خانم» چیست؟
بعضی مردها همسران خود را می‌زنند، به آنان بی‌احترامی می‌کنند یا به آنان استقلال اقتصادی نمی‌دهند، منابع مالی آنان را کنترل می‌کنند و اجازه رفت و آمد آزادانه به آنان نمی‌دهند.
آنچه بر ریال گذشت
متغیرهای متعددی در سالهای اخیر باعث به عقب رانده شدن ارزش ریال شده اند. در این گزارش روند کاهش ارزش پول ملی طی سالهای بعد از پیروزی انقلاب و عوامل موثر بر آن بررسی شده و راهکارهای موجود برای تقویت آن نیز برشمرده شده است.
درگیری ماموران دریابانی قشم با قاچاقچیان
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از درگیری ماموران پایگاه دریابانی قشم و میناب با قاچاقچیان و شهادت یک مرزبان در آب های خلیج فارس خبر داد.
۳۰ نماد بورسی متوقف شده کدامند؟
از میان نمادهای بورسی، ۳۰ نماد تا تاریخ ۲۳ مهرماه (چهارشنبه) به دلایل مختلف متوقف شده اند.
نوام چامسکی: ترور سلیمانی همانند آن است که ایران پمپئو را ترور کند
دیدار سفیر ایران در اتریش با دبیرکل صلیب سرخ این کشور
بیانیه وزارت خارجه درباره قرار دادن نام سفیر آمریکا در عراق در فهرست تحریم‌های ایران
ایران سفیر آمریکا در عراق را تحریم کرد
عبور امارات از خط قرمز!
هشدار سخنگوی ارشد نیروهای مسلح به ارمنستان و آذربایجان
کاظم جلالی: ایران تجاوز به مرزهایش را تحمل نمی‌کند
غریب‌آبادی خبر داد: برگزاری سمینار مجازی سفرای کشورهای متاثر از تحریم
سفیر ایران در سوئد: نمی‌توان ایرانیان خارج از کشور را بدون رضایت وادار به بازگشت کرد
مسجدی: از شنیدن این خبر بسیار خوشحال شدم