ساخت بیش از ۷۰۰ کلاس درس در کرمان

14:24 ۱۰ روز و ۱۹ ساعت پیش ایسنا 391 0
ساخت بیش از ۷۰۰ کلاس درس در کرمان

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از انعقاد تفاهم‌نامه با اتاق بازرگانی و موسسه مهر گیتی برای ساخت بیش از ۷۰۰ کلاس درس در کرمان خبر داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، مهراله رخشانی‌مهر در آئین انعقاد تفاهم‌نامه ساخت ۱۲۰ مدرسه با ۷۲۰ کلاس درس در استان کرمان که به همت اتاق بازرگانی استان‌ و موسسه خیریه مهر گیتی انجام شد، با اشاره به اینکه به استان کرمان در ساخت مدرسه توجه زیادی می‌کنیم، اظهار کرد: سال گذشته ۴۵ میلیارد تومان بین سه استان سیل زده کشور توزیع و به ساخت مدارس اختصاص داده شد.
وی با اشاره به اینکه ۴۸ میلیارد تومان در سال گذشته بابت استانداردسازی مدارس استان کرمان تامین اعتبار و اختصاص داده شده است گفت: پروژه ملی نیمه تمام در کشور نداریم و تمام این پروژه‌ها در حال ساخت بوده و در مراحل مختلف قرار دارند که به بهره‌برداری می‌رسند.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با بیان اینکه در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دو موضوع به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس واگذار شده است، افزود: مکان یابی مدارس بحث بسیار مهمی است؛ در سال‌های قبل مدارسی در کشور ساخته شده که امروز خالی از دانش‌آموز هستند بنابراین اجرای این طرح ضرورت دارد و بر اساس تحولات جمعیتی ۵۰ سال آینده در کشوراست.
رخشانی‌مهر با اشاره به اینکه سامانه‌ای برای اجرای این طرح تهیه شده و اطلاعات استان‌ها در این سامانه ثبت می‌شود، افزود: به عنوان مثال در جریان سیل استان لرستان مدرسه‌ای در بستر رودخانه ساخته شده بود که تخریب شد و این مسئله به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
کمک ۱۵۰۰میلیاردی خیرین مدرسه ساز در سال گذشته وی با اشاره به وجود ۳۰ هزار خیر مدرسه ساز در کشور گفت: در سال گذشته هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابعی بوده که خیرین در اختیار سازمان نوسازی مدارس قرار دادند.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با بیان اینکه طرح آجر به آجر در کشور برای ساخت مدرسه و استفاده از ظرفیت عموم مردم در حال اجرا است افزود: سامانه مهر برای این سامانه تعریف شده است و مردم می‌توانند آخرین وضعیت ساخت مدارس و پیشرفت فیزیکی آنها را ببینند.
رخشانی‌مهر بیان کرد: هیچ پروژه ملی رها شده در کشور نداریم و اگر پروژه‌ای این چنین داشته باشیم پروژه‌های استانی هستند.
تحویل یک هزار کلاس درس تا پایان سال جاری به آموزش و پرورش کرمان محمد واعظی‌نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم گفت: امروز اقدام خوب و مبارک در کرمان اتفاق افتاد و با حمایت خیرین و فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی و موسسه خیریه مهر گیتی ۱۲۰مدرسه با ۷۲۰کلاس درس ساخته خواهد شد.
وی اظهار کرد: خیرین کمک شایانی به ما کرده‌اند، به طوری که در سال ۹۷میزان مشارکت خیرین ۳۲میلیارد بوده و این میزان مشارکت در سال ۹۸به مبلغ ۹۷میلیارد تومان رسیده و با کمک خیرین است که در ساخت مدرسه رشد داشتیم و در کنار اعتبارات دولتی توانستیم از۲۷۰کلاس درس در سال ۹۷به ۳۵۱کلاس درس در سال ۹۸برسیم؛ همچنین با کمک خیرین و فعالان اقتصادی و کارخانجات و صنایع بومی استان برنامه داریم در سال ۹۹تعداد هزار کلاس درس را تحویل آموزش و پرورش می‌دهیم.
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: امروز را به فال نیک می‌گیریم که دستگاه‌های دولتی، نظارتی، امنیتی و خیرین مدرسه ساز و فعالان اقتصادی در کنار یکدیگر و به کمک همدیگر شتافته‌ایم تا آینده درخشانی برای دانش آموزان این استان رقم زده شود و تصویر زیبایی از افق آینده روشن را برای فرزندان این مرز و بوم ترسیم کنیم.
واعظی‌نژاد افزود: امیدواریم به جایی برسیم که دانش‌آموزان در دورترین نقطه استان امکاناتی برابر با دانش‌آموزان شهر کرمان داشته باشند و ما دیگر دغدغه مدارس تخریبی، فرسوده، کانکسی و غیرمقاوم را نداشته باشیم.
مثلث همکاری، تعاون و تعامل برای رفع مشکل کمبود فضای آموزشی در استان کرمان تشکیل شد حجت الاسلام و المسلمین علیدادی‌ سلیمانی امام جمعه کرمان در ادامه مراسم اظهار داشت: خدا را شاکر هستیم که در جلسه‌ای حضور پیدا کردیم که منشا آن کار خیر است و مثلث خیران، آموزش و پرورش و اتاق بازرگانی در آن نقش دارد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، امام جمعه کرمان با اشاره به روایتی از امام علی (ع) تصریح کرد: کسی که کار خیر بسیار بزرگ و با ارزشی انجام می‌دهد از عمل خیر بالاتر است، بنابراین هنگامی که کسی مکان خیری مانند مدرسه می‌سازد و در آن مشارکت می‌کند، طبق روایات بالاتر از کار خیر خویش هستند که جا دارد ازچنین افرادی قدردانی کنیم.
وی بیان کرد: جهش خوبی در آموزش و پرورش وجود دارد که جای تقدیر دارد و اتاق بازرگانی بستر لازم را فراهم کرده تا هر کس قصد ورود دارد، به نتجه برسد و امیدواریم استان کرمان به جایگاه حقیقی خود برسد.
خیرین مسئولیت اجتماعی خود را با ساخت مدرسه سرمایه‌گذاری کردند زهرا گیتی‌نژاد مدیرعامل موسسه مهر گیتی گفت: امروز زحمت ۶ماهه نوسازی به بار نشسته است و می‌توانیم ۱۲۰مدرسه به کارنامه موسسه مهرگیتی اضافه کنیم.
وی اضافه کرد: اگر دانش‌آموزان در یک مدرسه استاندارد درس بخوانند، معلم دغدغه گرما، سرما و ورود جانوران را ندارد و به دنبال شیوه‌های نوین آموزشی می‌رود و دانش‌آموزان از نظر ذهنی رشد می‌کنند و استعدادهای آنها شکوفا می‌شود.
گیتی‌نژاد افزود: در یک مدرسه استاندار بچه‌ها از نظر عاطفی رشد می‌کنند از این نظر که دیده شدند، همان‌طور که هنگام بازدید از یک مدرسه صفر مرزی در سیستان و بلوچستان این ارتباط را شاهد بودیم.
وی با اشاره به اینکه کمترین اثر استانداردسازی، دیده شدن دانش‌آموزان است و در آینده آنها نیز خیر می‌شوند و از خیران الگو می‌گیرند، ادامه داد: همان‌طور که خیرین قطعا در این زمینه الگویی داشتند که به اینجا رسیدند.
گیتی‌نژاد اظهار کرد: خیرین هوشمندانه عمل کردند، زیرا مسئولیت اجتماعی خود را نه تنها هزینه نکردند، بلکه سرمایه‌گذاری کردند که موجب رشد شهر و استان خود شده است.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

خانواده
خانواده

آخرین اخبار

صنعا زیر آتش حملات بی‌امان سعودی- محکومیت حملات به وزارت اطلاع‌رسانی یمن
در حالی‌که شب گذشته صنعا، پایتخت یمن زیر آتش موج جدید حملات بی‌امان ائتلاف سعودی قرار گرفت، وزیر اطلاع‌رسانی دولت صنعا شب گذشته هدف گیری جنگنده‌های دشمن علیه زیرساخت‌های رسانه‌ای این کشور را محکوم کرد.
درخواست درمانگران اعتیاد استان تهران برای کاهش ساعات کاری مراکز
براساس اعلام مسئول صنف درمانگران اعتیاد استان تهران، بعد از شیوع ویروس کووید-۱۹، فعالیت مراکز درمان اعتیاد جهت کاهش انتقال کرونا میان افراد به صورت یک روز درمیان شد، اما بعد از بازگشت فعالیتِ مشاغل به روال عادی نحوه فعالیت این مراکز نیز به حالت سابق بازگشت، این درحالیست که به دلیل افزایش مجدد آمار مبتلایان، درمانگران اعتیاد استان تهران درخواست کاهش ساعات کاری مراکز را از رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونای استان تهران دارند.
تعداد مشترکان همراه به بیش از ۱۱۸ میلیون رسید
تعداد مشترکین اپراتورهای تلفن همراه بر اساس آخرین آمار منتشره توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا پایان سال ۱۳۹۸، به بیش از ۱۱۸ میلیون رسیده و ضریب نفوذ را به ۱۴۲ درصد رسانده است.
سال ۹۸ چند گوشی در همتا ثبت شد؟
طبق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در سال گذشته مجموعا ۱۵ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۵۵۸ عدد تلفن همراه مسافری، وارداتی و تولیدی در سامانه همتا ثبت شده است.
نقدینگی امسال هم استارت رشد را زد- نقد بانک مرکزی در مهار پول
با توجه به رشد ۷.۳ درصدی نقدینگی در سه ماهه ابتدایی امسال و رسیدن آن به رقم ۲۶۵۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان، رئیس کل بانک مرکزی معتقد است با انتشار اوراق، اجرای طرح سپرده‌گذاری ریالی و اعلام نرخ سپرده‌پذیری از بانک‌ها در سطح ۱۰ درصد و در ادامه افزایش آن به سطح ۱۲ درصد می‌توان میزان نقدینگی را کم کرد.
مقتدایی: آمریکایی چاره‌ای جز کوتاه آمدن و پذیرش منافع ایران ندارد
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران از منافعش کوتاه نیامده و تحت فشار جو روانی حاضر نمی‌شود منافع را فدا کند، لذا آمریکایی‌ها جز کوتاه آمدن جلوی کشور ما چاره دیگری ندارند.
رحیمی: کمیسیون صنایع برای بهبود وضع بازار خودرو راهکار می‌دهد
یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن گفت که این کمیسیون برنامه‌ها و راهکارهای خود را برای بهبود وضعیت بازار خودرو ارائه خواهد کرد.
ابتلای یک نماینده مجلس یازدهم به کرونا
دفتر ارتباطات مردمی نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی طی صدور پیامی از ابتلای حجت الاسلام سید محمد موحد به ویروس کرونا خبر داد.
علائم کرونا در کودکان-کودکان عامل انتقال ویروس کرونا
کودکان نه تنها به ویروس مبتلا می‌شوند، بلکه حتی می‌توانند ویروس را به دیگران هم انتقال دهند.
عوارض وحشتناک مصرف قرص «عشق»
مصرف مکرر قرص عشق و در زمانی که فرد نسبت به آن اعتیاد پیدا کند موجب افسردگی و اضطراب شده و حتی در مواردی فرد را به سمت خودکشی سوق می‌دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

جشنواره  گل اینتر در سری آ
اینتر با یک پیروزی پر گل برابر برشا توانست سه امتیاز بازی را به دست آورد.
وقتی در فوتسال به قوی شدن حریفان تیم ملی فکر می‌کنند!
مشخص نیست حضور تیم ملی فوتسال زیر ۲۳ سال ایران در تورنمنتی که رقیب اصلی این تیم در آن حضور دارد با چه توجیهی صورت گرفته است.
واریز مابه التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت خرداد ماه خودروهای حمل و نقل عمومی
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: ما به التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت خرداد ماه ۵۱۲ هزار خودروی حمل و نقل عمومی، واریز شد.
امسال ۵۰ درصد چهارخطه چهارخطه ازنا - شازند به اتمام می‌رسد
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال ۵۰ درصد چهارخطه چهارخطه ازنا - شازند به اتمام می‌رسد.
اقتصاد انگلیس در بدترین وضعیت ۴۱ سال اخیر
رشد اقتصادی سه ماهه نخست امسال انگلیس به کمترین رقم از سال ۱۹۷۹ رسید.
با جهش تحصیلی، فرزندتان را به شرایط سنی و روحی بالاتر پرتاب نکنید
استفده از ظرفیت ائمه جمعه برای ترویج مدرسه‌سازی
تداوم لغو تمامی اردوهای دانش‌آموزی بدنبال استمرار کرونا
غربالگری آنلاین و آفلاین سلامت روان دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید
صدور مجوز ثبت‌نام در دوره پیش‌دانشگاهی برای فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه نظام سالی واحدی
پاسخ به برخی سؤالات در خصوص ˮ کرونا و تکالیف مدارس در سال آیندهˮ
آغاز نوبت‌گیری برای سنجش سلامت نوآموزان - سامانه سناد برای ثبت‌نام جهش تحصیلی فعلا باز نشده
برگزاری اردوهای یک‌روزه برای دانش‌آموزان
ممنوعیت برگزاری کلاس‌های آموزشی حضوری تا زمان بازگشایی رسمی مدارس
فعال‌سازی۱۲۰ مرکز یادگیری محلی برای پوشش ۶۰۰۰ سوادآموز