ایجاد کسب‌وکار با دانش عجین شده-به دنبال شناسایی نیازها برای تربیت دانشجو هستیم

14:18 ۱۲ روز و ۹ ساعت پیش ایسنا 263 0
ایجاد کسب‌وکار با دانش عجین شده-به دنبال شناسایی نیازها برای تربیت دانشجو هستیم

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه این دانشگاه به دنبال شناسایی نیازهای قابل پیش‌بینی مبتنی بر اطلاعات و آمار برای تربیت دانشجو است، گفت: قرار است دانشجو در ۳۰ سال آینده این نیازهای کشور را برطرف کند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، دکتر محمود نیلی احمد آبادی صبح امروز یکشنبه، اول تیر در مراسم امضای یادداشت تفاهم چند جانبه میان بنیاد ملی توسعه فناوری، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دانشگاه برای آینده فکر می‌کند و قرار است محصول آینده را تربیت کند و به جامعه تحویل دهد، اظهار کرد: مایه خرسندی است که بنیاد ملی توسعه فناوری توانسته چندین دستگاه از قبیل وزارتخانه مهم کشور، جهاد دانشگاهی، و ... را در کنار هم گرد آورد که به مانند نت‌ورکی بزرگ ایجاد کرده که ما را سریعتر به مرحله استراتژی، سیاستها و راهبردها وصل می‌کند که امروز ما بشدت به آن نیاز داریم.
وی با بیان اینکه امروز باید نیازهای ۲۰ سال آینده جامعه را شناسایی کنیم، گفت: در طرح جیکو دانشجو نسبت به کشور و سازمانش احساس تعلقی دارد و پس از طی دوران تحصیلات دانشگاهی هرگز فراموش نمی‌کند که کشورش چگونه ساخته شد.
رئیس دانشگاه تهران با تأکید بر ضرورت مشارکت دانشجو به اشکال مختلف در ساخت جامعه، افزود: دانشگاه تهران از فعالترین دانشگاه‌های کشور از نظر فعالیت دانشجویی در حوزه‌های هنری، ادبی، اجتماعی و سیاسی است و شاید بخش‌های دیگر اجتماعی به مراتب فعالتر از حوزه سیاسی است.
نیلی، آموزش را از راه‌های آشنایی دانشجو با جامعه برشمرد و افزود: کار دانشجویی تخصصی از دیگر شیوه‌ها برای آشنایی دانشجو با جامعه است. دانشگاه تهران هم همواره کوشیده تا دانشجویان نیازمند کار برای کسب درآمد را شناسایی و به عنوان دانشجوی تخصصی در حوزه تخصصی مشغول فعالیت کند تا ضمن آنکه سابقه کار برای وی دانشجو محسوب شود، درآمد و مشارکت هم داشته باشد.
وی با بیان اینکه هم اکنون شرکتهای مختلفی در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر هستند، خاطرنشان کرد: دانشگاه با سرمایه گذاری بر روی دانشجو وی را وارد بازار کسب و کار می‌کند و دانشجو ضمن آموزش صاحب درآمد می‌شود، بنابراین با مشارکت بیشتر دانشجو و همکاری گسترده‌تر، کمتر شاهد مشکلات اقتصادی و کسب و کار خواهیم بود.
رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه هم‌اکنون ایجاد کسب و کار با دانش عجین شده است، گفت: امید می‌رود این وضعیت خوشایند آثار مثبتی را در جامعه ایجاد کند، در راستای این اتفاق می‌توان از ظرفیتهای فوق‌العاده استفاده و بسیاری از چالش‌ها را برطرف کرد.
دکتر نیلی با اشاره به نقش ملی و بین‌المللی دانشگاه، ادامه داد: دانشگاه تهران در راستای رسالت خود دانشکده کارآفرینی ایجاد کرد و آموزش و افزایش مهارت دانشجو و آشنایی وی با جامعه را از مسئولیتهای اجتماعی خود می‌داند.
وی با بیان اینکه باید در دانشگاه بستری فراهم شود تا دانشجو مهارتهای لازم را کسب کند، تصریح کرد: ما معتقدیم هر مشکلی در جامعه راه حلی علمی دارد و این وظیفه دانشگاه است که این راه حل را پیدا کند.
رئیس دانشگاه تهران با اشاره به زیر ساختهای مناسب در این دانشگاه در ادامه سرمایه اصلی را اساتید، دانشجویان و کارکنان برشمرد و افزود: باید بر روی دانش نرم، سخت افزاری و .. سرمایه گذاری کرد تا بتوان به وظیفه خود که همان کمک به توسعه پایدار و خلق ارزشهاست، عمل کرد.
دکتر نیلی با اعتقاد به اینکه تبدیل دانش به کسب و کار بزرگترین سرمایه و درآمدی بیش از نفت را برای کشور دارد، تصریح کرد: بدین ترتیب دیگر کشورها به ما نیازمند می‌شوند.
دکتر منصوی، معاون کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در این مراسم با بیان اینکه در دوره کنونی و در انقلاب صنعتی چهارم نوع مواجهه مردم با مسایل و دولتها متحول شده است، افزود: در انقلاب صنعتی چهارم بازیگران اصلی پلتفرم‌ها هستند.
وی با بیان اینکه در کشورهای آلمان و اتریش پلتفرم‌های ملی طراحی شده است، ادامه داد: ما هنوز در سطح ملی وارد نشده‌ایم اما فعالیتهای این چنینی کمک می‌کند تا پلتفرم‌های ملی شکل بگیرد.
معاون کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ما نظیر دیگر کشورها در تأمین نیروی انسانی متخصص در انقلاب صنعتی چهارم با مشکل مواجه هستیم، گفت: در این خصوص صرف آموزش رسمی و کلاسیک پاسخگو نیست، بلکه نیازمندیم بستری فراهم شود تا ضمن آموزش تئوری و عملی به موضوعات یادگیری عمق بخشیده شود.
 


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

علم و فناوری جهان
علم و فناوری جهان

آخرین اخبار

انتقاد بنا به اصرار برای آغاز لیگ کشتی-سلامت کشتی گیران با چه معاوضه می شود؟
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی از اصرار برای برگزاری لیگ کشتی در شرایط شیوع شدید ویروس کرونا گلایه و تاکید کرد: سلامتی و عمر حرفه ای کشتی گیران با چه چیزی معاوضه می شود؟
فرنگی کار تیم ملی کرونا گرفت
دارنده مدال های برنز جهان،طلای بازی های آسیایی و ۳ طلای آسیا به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد.
بوناچیچ: جایگاه من در فوتبال مشخص است- اگر تنها باشم موفقیت سخت رقم می خورد
سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن می گوید برای رسیدن به موفقیت همه ارکان باشگاه باید تلاش کنند.
ویسی: مخالف برگزاری لیگ هستم اما ادامه می دهیم
سرمربی تیم فوتبال پیکان می گوید از پیش از شروع مجدد مسابقات لیگ، از مخالفان برگزاری آن بوده و همین حالا هم با آن مخالف است.
ایران بار دیگر موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی  به مفاد برجام را به کمیسیون مشترک ارجاع داد
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی نامه ای به آقای «بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده برجام، یک بار دیگر موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی را طبق بند ۳۶ برجام به کمیسیون مشترک جهت حل و فصل ارجاع داد.
احتمال حضور لژیونر ایرانی در لیگ چین
مرتضی پورعلی‌گنجی پیشنهادی از یک تیم بزرگ سوپرلیگ چین دریافت کرده و آن را به اطلاع مدیران تیم العربی دوحه رساند.
ترکیب احتمالی شاهین شهرداری بوشهر مقابل پرسپولیس
شاهین شهرداری برای دیدار با پرسپولیس هیچ بازیکن محرومی ندارد.
درخواست استقلال از سازمان لیگ درباره ستاره تکنیکی
قبل از شیوع کرونا مسئولان استقلال با تصور اینکه شجاعیان فصل را از دست داده نام او را از لیست تیم خارج کردند، اما تعطیلات فوتبال باعث آمادگی این بازیکن شد و او حالا فرصت بازگشت دارد.
دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با خانواده شهید البرز اکرم کیش
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: خانواده شهدا شایسته بهترین خدمت هستند.
عکس حاج احمد متوسلیان در توییتر رهبر معظم انقلاب
توییتر منتسب به سایت رهبر انقلاب، بخشی از بیانات معظم له را منتشر کرد که فرموده اند: حاج احمد متوسلیان عنصر بسیار با اخلاص و فانی در راه خدا بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش احسان علیخانی به درگذشت ناگهانی سیروس گرجستانی+عکس
احسان علیخانی مجری مشهور تلویزیون به درگذشت سیروس گرجستانی واکنش نشان داد.
نه کریم آمد نه وحید- خبری از ایرانی‌ها در تیم‌ملی نیست
با غیبت وحید هاشمیان و نهایی نشدن قرارداد کریم باقری، کادر فنی تیم ملی بدون حضور ایرانی‌ها فعالیتش را به صورت رسمی آغاز کرد.
سهم لنج‌ها در قاچاق فراموش شده است!
رییس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی تهران می‌گوید، در شرایطی بخش قابل توجهی از تمرکز بر مقابله با قاچاق به حمل و نقل زمینی اختصاص یافته که سهم مهم لنج ها و قاچاق دریایی فراموش شده است.
رد پای کرونا بر دیوارهای شهرهای جهان + تصاویر
با گسترش ویروس کرونا، هنرمندان بسیاری در سراسر جهان درگیر این موضوع شده و نقاشی‌های دیواری را درباره کرونا در سطح شهر خلق کردند.
داروی جدیدی برای کاهش آسیب‌های ناشی از سکته
پژوهشگران آمریکایی، نوعی داروی جدید را مورد بررسی قرار داده‌اند که شاید بتواند آسیب‌های ناشی از سکته را کاهش دهد.
افت فعلی ریاضیات؛ تهدید جدی برای توسعه پایدار کشور در آینده
شکار حلقه آتش بر روی آب‌های دریای عمان و اقیانوس‌هند + تصاویر
دانشگاه تهران میزبان سلسله رویدادهای «جهش تولید»
اعلام شرایط اهدای پلاسما از سوی بهبود یافتگان کرونا
شباهت پلاسما درمانی و واکسیناسیون برای درمان بیماران مبتلا به کرونا
عدم ابتلای مجدد افراد به کرونا ثابت شده نیست-آغاز پلاسما درمانی برای درمان بیماری کووید۱۹
ایجاد گفتمان سازی علمی با زبان رسانه
امکان بازیابی فلزات سنگین از پسماند لامپ‌های ال ای دی
ارائه آخرین یافته‌ها درباره مغز از سوی ۱۰ محقق برجسته
انجام بیش از ۲۰۰ هزار تست با کیت‌های استخراج ویروسی RNA بومی