بیمه ۵۰۰هزار خانه روستایی ۳ استان محروم، افتخار بانک مهرایران است

12:25 ۱۰ روز و ۲۲ ساعت پیش ایسنا 173 0
بیمه ۵۰۰هزار خانه روستایی ۳ استان محروم، افتخار بانک مهرایران است

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران گفت: افتخار ما این است که در طرح بیمه ۵۰۰هزار خانه روستایی، سه استان کمتر برخوردار کشور را انتخاب کرده‌ایم.

ایسنا

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، مرتضی اکبری مدیرعامل این بانک در آیین رونمایی از بیمه حوادث ۵۰۰هزار خانه روستایی و همچنین احراز هویت آنلاین بانک مهر ایران گفت: مردم کشور مدت‌ها با بانک‌های تجاری سروکار داشته‌اند که آن‌ بانک‌ها اغلب مشتریان کلان دارند. بانک قرض‌الحسنه ‌مهر ایران به‌نوعی بانک مستضعفان است و اغلب مشتریان آن ساکن استان‌های محروم هستند.

اکبری اظهار کرد: از آنجایی که وام‌های بانک مهر ایران خرد است، سعی کرده‌ایم این وام‌ها را با فرآیندهایی ساده به مردم تخصیص دهیم. با بانکداری سنتی ممکن نبود سال گذشته به دو میلیون و ۳۰۰هزار نفر تسهیلات دهیم. بانک مهر ایران سال ۱۳۹۵ به ۵۰۰هزار نفر تسهیلات داده و افزایش تعداد تسهیلات‌گیرندگان در طول این سه سال قابل توجه است. این در حالی است که تعداد کارکنان بانک از سال ۱۳۹۵ افزایش نیافته است. این موضوع نشان می‌دهد بهره‌وری نیروی انسانی در این بانک به‌شدت در حال رشد است.

وی با اشاره به خدمات گسترده این بانک در حوزه بانکداری الکترونیکی، گفت: بانک مهر ایران خدمتی ارائه کرده که برای نخستین بار هر کسی می‌تواند با همراه‌بانک افتتاح حساب کند و تمام فرآیندهای آن روی موبایل انجام شود. بیماری کرونا باعث شد سرعت توسعه بانکداری الکترونیکی را بیشتر کنیم.

اکبری این طور ادامه داد: سال جاری حجم زیادی از مردم به بازار بورس مراجعه کردند و کارشان بعضاً با تأخیرات زیاد انجام می‌شد. همان زمان پیشنهاد دادیم با عنایت به تجربه افتتاح حساب آنلاین، احراز هویت سجام را هم انجام دهیم. مسیری که داریم تعریف می‌کنیم، در جهت این است که مشتریان و کاربران کمترین دشواری را برای دریافت خدمات داشته باشند. اگر روزی بتوانیم باعث شویم مراجعات مردم به بانک‌ها را به حداقل برسانیم، خدمت بزرگی به مردم کرده‌ایم.

بیمه ۵۰۰هزار خانه روستایی ۳ استان محروم، افتخار بانک مهرایران است

مدیرعامل بانک مهر ایران افزود: اگر ضمانت تسهیلات نیز به صورت الکترونیکی انجام شود، نیاز به حضور مردم در شعبه کمتر می‌شود و تا سه ماه آینده بخش زیادی از تسهیلات ما به همین صورت پرداخت می‌شود.

اکبری درباره تسهیلات پرداختی بانک مهر ایران به روستاییان و نیازمندان یادآور شد: از سال ۱۳۹۷ برای پرداخت ۶۰هزار فقره تسهیلات به روستاییان برنامه‌ریزی کرده‌ایم که بخش عمده آن تا کنون انجام شده است. همچنین ۲۸۰هزار فقره تسهیلات با همکاری کمیته امداد در حوزه معیشت و اشتغال‌زایی خرد پرداخت شده که ارزش آن به ۱۸۰۰ میلیارد تومان می‌رسد و عمدتاً هم مربوط به روستاها بوده است.
وی در همین رابطه افزود: برای بهسازی خانه‌های روستایی، تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد مسکن به امضا رسانده‌ایم که شامل ۲۲هزار خانه روستایی است و تا کنون ۱۲هزار مورد آن پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک مهر ایران درباره بیمه کردن ۵۰۰هزار خانه روستایی از سوی این بانک گفت: افتخار ما این است که در طرح بیمه ۵۰۰هزار خانه روستایی، سه استان کمتر برخوردار (سیستان و بلوچستان، ایلام و خراسان جنوبی) را انتخاب کرده‌ایم. این مسئله دغدغه دولت نیز هست و باعث می‌شود نگرانی‌های دولت در این حوزه کاهش یابد. امیدواریم سال آینده بتوانیم استان‌های بیشتری را پوشش دهیم که این موضوع نیاز به حمایت دارد.

اکبری اضافه کرد: ایرادی که به وجه التزام گرفته می‌شود این است که بعضاً می‌گویند حرام است. مطالعه کردیم و دیدیم که جریمه دیرکرد در سایر کشورهای اسلامی نیز دریافت می‌شود، اما در حوزه عام‌المنفعه هزینه می‌شود. زیرا نیاز است که وجه التزام دریافت شود یا مسیر جایگزینی تعریف شود که عدالت برقرار شود و بین افراد خوش حساب و بدحساب تفاوت‌هایی وجود داشته باشد. حال خوب است منابع دریافت شده از این بخش را در حوزه عام المنفعه هزینه کنیم. ما این موضوع را در مجمع بانک مهر ایران مطرح خواهیم کرد. تصویب این موضوع در دولت و مجلس نیز می تواند به این مسئله کمک کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه شکل‌گیری بانک مهر ایران گفت: این بانک در سال ۱۳۸۶ با سرمایه‌گذاری ۱۰ بانک و سرمایه اولیه ۱۵۰۰ میلیارد تومان تشکیل شد که سال گذشته این سرمایه به ۲۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت. بعد از انقلاب اسلامی اغلب بانک‌ها یا تجاری بودند یا تخصصی. برای مردم دریافت تسهیلات خرد از این بانک‌ها دشوار بود زیرا آن‌ها نسبت به تجهیز منابع خرد و تخصیص منابع کلان اقدام می‌کردند.

اکبری اظهارکرد: اکنون حدود ۳۳ هزار میلیارد تومان منابع مردم نزد این بانک است، ۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات از ابتدای فعالیت این بانک پرداخت شده که ۳۰ هزار میلیارد تومان آن وصول شده و باقی هنوز دست مردم است و سررسید دریافت آن فرا نرسیده است. نسبت معوقات در این بانک حدود نیم درصد است. سال گذشته حدود ۲ میلیون و ۳۰۰هزار نفر از تسهیلات بانک برخوردار شدند و امسال برای ۳ میلیون نفر برنامه‌ریزی کردیم.

وی اضافه کرد: منابع بانک مهر ایران سالانه ۳۰ تا ۴۰ درصد رشد داشته و این رشد محصول زحمات همکاران من در سراسر کشور است. این در حالی است که جذب منابع قرض‌الحسنه بسیار دشوار است و اینکه مردم منابع خود را با سود صفر درصد نزد بانک بگذارند، سخت است.

مدیرعامل بانک مهر ایران اعلام کرد: اکنون ۹ میلیون مشتری نزد این بانک حساب دارند و در ۱۲ سال گذشته ۷ میلیون نفر از تسهیلات آن برخوردار شده‌اند. حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد این تسهیلات در دولت تدبیر و امید و عمده آن در سه سال گذشته پرداخت شده است. رویکرد بانک در دو سال گذشته به سمت اشتغالزایی خرد معطوف بوده و در سال‌های اخیر سعی کردیم بخش عمده تسهیلات به این بخش تخصیص یابد.

انتهای رپرتاژ آگهی


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا

آخرین اخبار

پامپئو احتمال دعوت از پوتین برای حضور در اجلاس گروه 7 را رد نکرد
وزیر خارجه آمریکا دعوت از رئیس جمهور روسیه برای شرکت در اجلاس گروه هفت را رد نکرده است.
طغیان مهدی و سردار- افشای آخرین مکاتبه
تصاویر نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی دوازدهم تیرماه را ببینید.
رئیس جمهور افغانستان: تکمیل کابینه جدید منتظر اقدام عبدالله است
رئیس جمهور افغانستان رئیس شورای مصالحه این کشور را مسئول تاخیر در تکمیل کابینه دانست و تاکید کرد که منتظر معرفی نامزدان از طرف وی است.
شکست چلسی برابر وستهام
چلسی، تیم چهارم جدول رده بندی در دیداری خارج از خانه برابر وستهام رده هفدهمی به میدان رفت و در پایان تن به شکست ۳-۲ داد.
روسیه مانورهای نظامی ناتو در شمال اروپا را زیر نظر دارد
ناوگان دریای شمال روسیه مانورهای نظامی ناتو در شمال اقیانوس اطلس و دریای نروژ را زیر نظر دارد و جنگنده‌های روسی نیز بار دیگر برای رهگیری هواپیمای شناسایی آمریکایی در آسمان دریای سیاه به هوا برخاستند.
پیام تسلیت قالیباف در پی جان باختن شهروندان پاکستانی در حمله تروریستی
محمدباقر قالیباف در این پیام به صادق سنجرانی رییس مجلس سنای پاکستان و اسد قیصر رییس مجلس ملی پاکستان تاکید کرد: با تأسف و تأثر فراوان از شهادت تعدادی از افراد نیروی انتظامی و مردم بی‌گناه در حمله تروریستی به مرکز بورس شهر کراچی مطلع شدم.
عراق|آغاز عملیات گسترده در شمال عراق به دستور الکاظمی و با مشارکت حشد شعبی
ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز از آغاز عملیات گسترده ای در شمال بغداد به دستور مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور خبر داد.
وزیر خارجه فرانسه از احتمال وضع تحریم‌های جدید علیه ترکیه خبر داد
وزیر خارجه فرانسه از احتمال وضع تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ترکیه خبر داده است.
کلینیک «سینا اطهر» فاقد مواد پرتوزاست
کلینیک سینا اطهر، که شامگاه سه‌شنبه دچار انفجار و حادثه شد، بر اساس سوابق و مجوز‌های صادره این دفتر، فاقد مواد پرتوزا جهت مقاصد تشخیص و درمان بوده است.
مرکل: باید خود را برای شکست مذاکرات پسا برگزیت آماده کنیم
صدر اعظم آلمان با تاکید بر اینکه کشورش در دوران ریاست دوره‌ای بر اتحادیه اروپا تمام تلاش خود برای دستیابی به توافقی با انگلیس را به کار می‌گیرد، در عین حال درباره شکست مذاکرات پسا برگزیت هشدار داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

جشنواره  گل اینتر در سری آ
اینتر با یک پیروزی پر گل برابر برشا توانست سه امتیاز بازی را به دست آورد.
وقتی در فوتسال به قوی شدن حریفان تیم ملی فکر می‌کنند!
مشخص نیست حضور تیم ملی فوتسال زیر ۲۳ سال ایران در تورنمنتی که رقیب اصلی این تیم در آن حضور دارد با چه توجیهی صورت گرفته است.
واریز مابه التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت خرداد ماه خودروهای حمل و نقل عمومی
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: ما به التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت خرداد ماه ۵۱۲ هزار خودروی حمل و نقل عمومی، واریز شد.
امسال ۵۰ درصد چهارخطه چهارخطه ازنا - شازند به اتمام می‌رسد
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال ۵۰ درصد چهارخطه چهارخطه ازنا - شازند به اتمام می‌رسد.
اقتصاد انگلیس در بدترین وضعیت ۴۱ سال اخیر
رشد اقتصادی سه ماهه نخست امسال انگلیس به کمترین رقم از سال ۱۹۷۹ رسید.
بانک تجارت و ایران خودرو تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
جایزه باشگاه مشتریان تجارت به ˮشبانیˮ لبخند زد
پرداخت ۱۴۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون طی سه سال اخیر به بخش صنعت و معدن
هوآوی لپ‌تاپ MateBook ۱۳ AMD Edition را معرفی کرد؛ سبک و حرفه‌ای
مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری توسعه ملی از پاکسان بازدید کرد
پرداخت نوین، تنها PSP فعال در حوزه کارت اعتباری
اجاره خودرو برای سفر در ایران
رتبه اول شرکت مدیران خودرو در حوزه پاسخگویی به شکایات مشتریان
عکاسی تبلیغاتی چیست و چه تاثیری بر کسب و کار شما دارد؟
۹۹؛ سال سرنوشت‌ساز صنعت پتروشیمی